Packers podpísali defenzívneho tackla!

Green Bay Packers nedraftovali defenzívneho lajnmena, no dneska jedného podpísali. Tím nám oznámil, že sa dohodli na podmienkach zmluvy s Treyvonom Hesterom, ktorý počas posledných troch sezón hrával za Las Vegas Raiders, Philadelphiu Eagles a Washington Redskins.

V NFL doposiaľ zasiahol do 41 zápasov, v ktorých vyprodukoval 40 tacklov, 2 sacky, 8 hitov na quarterbacka a 4 tackles pre stratu yardov. V drese Eagles zasiahol aj do dvoch zápasov v playoff. Hester ešte za Packers síce neodohral ani len jeden snap, no už je našim hrdinom. Nakoľko bol to práve Hester, kto sa pričinil o to, že kicker Chicaga Bears nepremenil víťazný field goal. Špičkami prstov sa dotkol kopu kickera Codyho Parkeyho a wild card game tak vyhrali práve Eagles.

Počas svojej kariéry bol Hester nenápadným defenzívnym lajnmenom, avšak portál Pro Football Focus ho hodnotí pomerne dobre. Je dobre hodnoteným hráčom proti behu, keď počas kariéry missol len 2 tackly a sezóna v roku 2018 bola v jeho podaní veľmi kvalitná. Darilo sa mu aj pass rush súbojoch, kde bol jeho víťazný percentil 13.2%, čo je na interného lajnmena solídne číslo. Vtedy mu spomínaný PFF udelili sezónnu známku 86.2, čo je skvelé číslo. V tejto sezóne odohral 261 snapov a v rebríčku PFF interných defenzívnych lajnmenov bol na 13. mieste spomedzi 130 kvalifikovaných hráčov, ktorí odohrali minimálne 200 snapov.

Hester sa tak pripája do našej skupiny defenzívnych lajnmenov, ktorá aktuálne obsahuje nasledujúce mená: Kenny Clark, Dean Lowry, Kingsley Keke, Tyler Lancaster, Montravius Adams a práve Hester. Packers budú očakávať, že Lowry sa vráti ku svojim spoľahlivým výkonom a mladíci Keke a Lancaster budú pokračovať vo svojom napredovaní. Najmä do Kekeho vkladám veľmi veľké očakávania, nakoľko keď v minulej sezóne dostal priestor, tak hral veľmi dobre.