Jordan Love zažije premiéru v NFL na horúcej pôde Arrowhead Stadium.

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Kansas City Chiefs

Kedy? 7/10/2021 o 22:25

Kde? Arrowhead Stadium, Kansas City, Missouri

Vzájomná historická bilancia: 13 zápasov: 7 výhier, 5 prehier, 1 remíza
*Prvý vzájomný zápas sa odohral v roku 1967 a bol to Super Bowl I, ktorý Packers vyhrali.

Kurzy: 

 • Tipsport: výhra domácich: 1.39, remíza: 16.90, výhra hostí: 3.20
 • Fortuna: výhra domácich: 1.36, remíza: 15.00, výhra hostí: 3.45
 • Niké: výhra domácich: 1.39, remíza: 15.44, výhra hostí: 3.50

ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

PACKERS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi:

 • CB Jaire Alexander (IR – rameno)
 • EDGE Za´Darius Smith (IR – chrbát)
 • C Josh Myers (IR – koleno)
 • QB Aaron Rodgers (COVID-19 list)
 • DL Kingles Keke (otras mozgu)

Otázna účasť:

 • T Dennis Kelly (chrbát)
 • DL Dean Lowry (hamstring)

Sezóna sa skončila pre TE Roberta Tonyana a RB Kylina Hilla. Oboch tak nebudeme spomínať vo výpise hráčov, ktorí nenastúpia do zápasu.


CHIEFS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi:

 • T Mike Remmers (koleno)

Otázna účasť:

 • DT Khalen Saunders (koleno)

ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Green Bay Packers (7-1) sa druhý raz v rade predstavia na ihrisku súpera. Kansas City Chiefs (4-4) boli pred sezónou pasovaní za top favoritov na zisk Lombardi Trophy, ale to sa zatiaľ nepotvrdzuje. V súčasnosti ich šance na play-off žijú, je ešte moc skoro ich odpísať, ale každá ďalšia prehra ich zráža v tabuľke AFC a divízie AFC West. Pre Mahomesa a spol. to jednoducho nie je sezóna podľa predstáv a tím trpí hneď na viacerých frontoch.

Druhý raz tu bola možnosť na zápas Rodgersa proti Mahomesovi a druhý raz z toho vzišlo. Dva roky dozadu bol Mahomes zranený, tentoraz do toho vstúpil na strane prvého menovaného pozitívny test na Covid-19. Aaron Rodgers nie je očkovaný, a tak preňho pozitívny test znamená až 10-dňovú stopku. Viac o jeho pozitívnom teste sa dočítaš TU!

Všetci sa na tento zápas tešíme a to z dôvodu, že výber Packers z 1. kola draftu 2020 Jordan Love si odbije svoj prvý kariérny štart. V prvom weeku odohral poslednú štvrtinu zápasu proti Saints, ale to bolo za rozhodnutého zápasu. Až toto je jeho prvý veľký štart v NFL a rovno proti jednému z najlepších quarterbackov ligy a víťazovi Lombardi Trophy z roku 2020 Kansas City Chiefs. Jordan Love je pod drobnohľadom najmä počas tréningových kempov a preseason zápasov. Vlani sa cirkusu úspešne vyhol vďaka obmedzeniam, tento rok odohral, pre jeho škodu, len dva zápasy.

Matt LaFleur, Aaron Rodgers, Nathaniel Hackett, Davante Adams, ďalší hráči, reportéri a aj my sme si mohli všimnúť pokroky v hre Jordana Lova. Jeho práca nôh je istejšia, hody tvrdé a presné, rovnako ukázal v preseason zápase proti starting defense Bills pohotovsť a presvedčivú rozhodnosť. Treba pripomenúť, že vtedy Jordan nemal k dispozícii starting O-Line a ani Adamsa, Lazarda alebo MVS. Teraz mu život omnoho uľahčí už len prítomnosť týchto mien, ktoré vedia svoju robotu odviesť na 100-percent ako #12, tak aj pre #10. Ak sa chcete pozrieť na Jordanove pokroky, rozkliknite si článok Barta TU!

Jordanovi veľmi fandím a želám, nech podobne ako Rashan Gary začne utišovať pochybovačov a hejterov. Pokojne môžeme byť svedkami začiatku striedania stráži na pozícii quarterbacka Green Bay Packers. Jednoducho si tento zápas užime. Jordan Love je prvý raz starterom Packers a Matt LaFleur s Brianom Gutekunstom uvidia prvý raz v ostrej akcii pick, ktorí obaja chceli. Jordana doslova milovali a milujú.


All we need is Love!

Pri Jordanovi ostaneme a pozrieme sa na to, kde by mohol tkvieť úspech Packers v tomto zaujímavom zápase aj bez Aarona Rodgersa za centrom. Tím Matta LaFleura je paradoxne na papieri lepší ako proti Cardinals aj bez Rodgersa a to z dôvodu, že sa vrátili všetci traja hlavní wide receivers Davante Adams, Allen Lazard a MVS. Všetci traja sa spolu v zápase ukážu vôbec prvý raz od 3. weeku! Davante Adams mal v týždni pred Cardinals pozotívny test na Covid-19 a z listiny sa vrátil späť do procesu vo štvrtok. Lazard bol uvedený ako kontakt a tým, že nie je zaočkovaný musel byť v kratšej karanténe, ktorá ho tiež vyradila z duelu v Nevade.

Okrem týchto troch WRs bude v akcii pripravený Randall Cobb. Muž, ktorý proti Cardinals zachytil 2 TD, môže byť pre hru Lova veľmi prospešný, pretože je silný pri rýchlych passoch, a jednoduchých skracovaniach downov. Cobb môže byť pokojne absolútnym primárnym targetom Jordana Lova. Aký gameplan môžeme čakať od Matta LaFleura? V tomto som ja úplne malý hráč a možno by ma lepšie vedel doplniť Bart, ale myslím si, že LaFleur bude stavať útok Packers na behovej hre a screenoch. Love potrebuje pomôcť po zemi a ak sa to stane, následne to otvorí ruky aj jemu samotnému pre prípradnú údernú passovú hru.

Práve nasadenia Jordana môže spôsobiť už tak slabej obrane Chiefs a jej defenzívnemu koordinátorovi veľké problémy. Na Jordana neexistuje poriadny tape, nemajú si ho ako naštudovať. Myslíte si, že vsadia všetko na to, čo videli v preseason? Alebo sa dokonca pozrú na college? Ak áno, bude to len dobre, pretože Love je oproti svojím rokom na výške o tri triedy lepším hráčom. Už len jeho rozhodnosť, presnosť a čítanie súperových hráčov pred snapom sú na vyššej úrovni. V ruke má obrovskú silu a rovnako je dobre pripravený aj po atletickej stránke. Sám LaFleur je zvedavý na jeho hru a myslím, že my všetci sa už nevieme dočkať kick-offu!

Zdá sa, že pre Jordana sú Chiefs ideálnym súperom na štart kariéry. Ich obrana nevzbudzuje hrôzu, patrí medzi spodok ligy a pred sebou bude mať O-Line, ktorá je v pass-blockingu konštante dobrá už nejaký ten rok. Je ale jeden veľmi dôležitý prvok obrany Chiefs, na ktorý si bude musieť dávať Jordan Love veľký pozor – safety Tyrann Mathieu. Tento rok nemá až tak dobrý, ale stále je to hráč, ktorý dokáže atakovať letiacu loptu, vie zablokovať pass a občas aj blitzovať. No to nie je jeho hlavná náplň práce. Mathieu je opakom toho preplateného a preceňovaného Adamsa zo Seattlu. Mathieu je perfektný hráč v coverage, kde nerobí moc chýb a week čo week si zahrá svoje. Love bude musieť pozorne sledovať jeho pohyb a bude kľúčové, aby vedel, kde sa Honey Badger nachádza. Prehodená prihrávka, alebo nejaký drop môže skončiť turnoverom a tomu sa musí Jordan za každú cenu vyhnúť. Ak Packers a Jordan chcú vyhrať, ofenzíva nesmie spraviť turnover a pustiť Mahomesa na loptu čo i len o jeden raz navyše. Nechcete, aby sa dostal do tempa a dlhým útokom dusil našu obranu.

V posledných dňoch sa na tlačovkách hovorilo takmer stále o Rodgersovi. Ale padlo aj niekoľko otázok na hráčov a LaFleura ohľadom Jordana a jeho pripravenosti na svoj prvý štart povedal, že to určite nebude len o ňom, ale celý tím sa bude musieť zomknúť a pomôcť svojmu mladému quarterbackovi k tomu, aby bol proti Chiefs úspešný. Davante Adams vyzdvihol jeho obrovský posun a v piatok na tlačovke povedal, že Jordan začína skutočne vyzerať ako pick 1. kola, ktorým je a je nadchnutý jeho výkonmi v tréningoch a nevie sa dočkať toho, čo predvedie v nedeľu.

Matt LaFleur: „Myslím, že sledovaním Aarona nazbieral množstvo skúseností. Od prvého razu, kedy sem prišiel spravil dobré veci a zachytil toho veľa. Som nadšený z toho, že dostane šancu a som zvedavý čo predvedie.“

Mama Jordana Lova chodí na každý zápas Packers od dňa, kedy ho tím z Green Bay draftoval. Love doplnil, že táto tradícia začala na college, keď bol ešte reshirt freshman v Utah State. „Verte mi, je to šialené. Moja mama je neskutočná. Drží sa toho od college, kedy som bol redshirt freshman a dobre vedela, že sa ani neoblečiem a nedostanem sa do hry. Vždy som jej hovoril, že proste nehrám, nemusím chodiť na tie zápasy, no ona bola neodbitná a povedala, že príde, pretože ma chce vidieť. Je to úžasné. Bola na kaýdom zápase. Je to pekné vedieť, že je vždy prítomná a sleduje ma. Snažím sa ju nájsť na tribúne. Ukazuje to ako moc ma miluje a ako jej na mne záleží.“

Rozprávanie o Jordanovi zakončím nasledovne: Mike White pomohol Jets poraziť Bengals, Trevor Siemian a Saints porazili Tampu, Cooper Rush a Cowboys porazili Vikings. Všetko sa to stalo minulý víkend. Tak mi nehovorte, že Packers s Jordanom Loveom za centrom nedokážu poraziť týchto Chiefs.


Behová hra kľúčom k úspechu

Už som to načrtol v predošlom odseku. Veľa bude záležať na behovej hre Packers, ktorá má obrovské osobnosti v podobe Hromu a Blesku. Aaron Jones a AJ Dillon tvoria vôbec najlepšie a najúdernejšie duo v celej súťaži. V minulom zápase sa Cardinals mohli aj zblázniť, no Jones a Dillon ich ničili a neskutočne pomáhali Packers v ceste za parádnym tímovým víťazstvom. Dohromady nabehali 137 yardov a ďalších 51 pridal Jones v passovej hre. Teraz ich bude čakať ešte dôležitejšia úloha, pretože Kansas City Chiefs nemajú vôbec dobrú obranu a ich behová defense patrí na totálny spodok NFL!

Obrana Chiefs púšťa v priemere 4.6 yardov na beh a je 32. v behovej obrane podľa PFF a 29. v behovej obrane podľa DVOA. Jednoducho keď to išlo proti Cardinals, teoreticky by to malo ísť proti Chiefs totálne. Ale každý zápas je iný… Packers však teraz potrebujú veľký zápas dua #33 a #28, aby dokázali ukrajovať z clocku čas, pomáhali Jordanovi otvárať dvere do obrany Chiefs a následne aj pridali smrteľné 6-bodové údery.

Vieme veľmi dobre, že gameplan Matta LaFleura stojí na úspešnej behovej hre. Ak nejde podľa predstáv, nedeje sa nič strašné, len sú to potom zápasy, ktoré my neradi sledujeme a prinajlepšom sa skončia absolútne utrápeným víťazstvom. Ak sa dokážu Packers hýbať po zemi a Dillon s Jonesom totálne rozbehajú obranu súpera, som presvedčený, že ten zápas dokážeme vyhrať. Alfa-omega je behová hra, ktorá už tretí rok nie je slabinou Packers, práve naopak.


Mahomesa treba dostať pod tlak a vyhrať situačný futbal

Patrick Mahomes je chodiaci génius a čarodejník s loptou, no túto sezónu je tam čosi zle. Veľký podiel viny na tom môže mať aj jeho snúbenica, žena či čo to je za zjav s jeho bratom Jacksonom. To je dvojica taká, že dovidenia. Minule som narazil na toho dementa na Instagrame a takmer som rozbil stenu. Je smutné, ak to za týchto dvoch karma vracia Patrickovi, ale tak keď dovolí kreténom robiť si meno na základe jeho skvelých výkonov a vydrenej kariéry, potom je to jeho problém.

V NFL nenájdete quarterbacka, ktorý by v tejto sezóne čelil väčšiemu tlaku od súperových obrán ako Mahomes. O-Line Chiefs je deravá ako ementál, Mahomes nemá dostatok času a keď má proti sebe defense, v ktorej je naozaj rozdielový hráč, potom hádže íčka a robí chyby. Packers majú hneď niekoľkých hráčov, ktorí ho dokážu zožrať. Je to v prvom rade Kenny Clark, ku ktorému sa v posledných zápasoch úspešne pridáva Dean Lowry. Rashan Gary už dávno zavrel ústa kritikom a fakt sa vypláca jeho pick v prvej polovici prvého kola. Netreba zabúdať ani na Prestona Smitha, ktorý je túto sezónu exkluzívny a na tlačovke v strede týždňa povedal, že je stopercentne fit a pripravený hrať svoj najlepší futbal!

Žiaden QB nehodil pod tlakom viac interceptions ako Mahomes – 5. Rovnako je tretí v počte turnoverov, ktoré akoby neboli potrebné. Dokážu Packers naštartovať pass-rush, zjesť O-Line a následne aj Mahomesa? Ja myslím, že tá sila tam je a osobne čakám prelomový zápas od posledného prírastku na pozícii EDGE Whitneyho Mercilusa! V doterajších dvoch zápasoch mal za Packers viac tlakov na QB ako v Houstone za zvyšné weeky. Mercilusovi to v Packers začína chutiť, do hry ide teraz po dlhom weeku tréningov, kde určite spoločne s kolegami a trénermi dohnali rezervy v synergii

Proti Giants mal Mahomes jedno íčko, no ďalšie tri passy boli zrazené a hráči si na loptu viac než siahli. Pokojne tam mohol trafiť íčko, ktoré by znamenalo výhru domáceho celku. Všetky tie zrazené prihrávky padali do prostredia, v ktorom rád číha Darnell Savage. Okrem Mercilusa čakám veľký zápas aj od safetyho, ktorý rastie každým weekom do rozmerom veľkého hráča. Vôbec duo Amos – Savage patrí medzi najlepšie dvojice na tejto pozícii v rámci NFL.

Patrick Mahomes túto sezónu pod tlakom 5TD a 5INT. Clean pocket 14TD a 5INT. Priemerný čas odhodu 2.83s. Pri sledovaní noviniek som natrafil na pár tweetov, v ktorých ľudia narážali na Mahomesove prepadáky na college, keď bol pod tlakom. Jednoducho mu to nechutí, keď musí celý zápas vybiehať z pocketu, improvizovať a odhadzovať loptu. Vadí to každému QB, ale proti Chiefs je toto jasná cesta k úspechu.

Kde je tento rok najväčšia chyba Mahomesa? Podľa mňa v tom, že keď je pod tlakom, tak loptu hádže smerom na hráčov, ktorí sú v jasnej a tesnej coverage. Chiefs majú vôbec najviac turnover (19) spomedzi všetkých tímov, a tak to je jasná šanca, ako udrieť a získať loptu na svoju stranu. Packers počas sedemzápasovej víťaznej šnúry vždy vyhrali bitku pri pohľade na turnoveri. Ak sa podarí tlačiť na Mahomesa, príležitosť na turnover príde a hráči defense musia byť pripravení. Rovnako sa musia Packers vyvarovať podobných chýb ako v podaní Jordana Lova, tak aj receiverov a AJ Dillona. Proste protekcia lopty a dôraz pri plays.


Chris Jones vs. O-Line Packers

DT Chris Jones je azda najpozoruhodnejším mužom v pass-rushi Chiefs. 27-ročný hráč síce nezažíva veľkú sezónu, ale aj tak patrí medzi lepší priemer. Nie je tak dezruptívny, no stále je to explozívny pass-rusher, ktorý bude atakovať pocket zvnútra. O-Line bude teda skúšaná hlavne ním a C Lucas Patrick bude musieť podať vyrovnaný výkon na solídnej úrovni. Okrem neho musia ukázať dobrý zápas aj Newman a Runyan. Uvidíme, do akej miery zasiahne Bak, ktorý sa postaví na LT a následne by mal Elgton Jenkins ísť na LG. Nemyslím si, že ho budú tlačiť na centra, ale možné je všetko. Packers sa proste musí podariť to, aby dokázali Jonesa odstaviť z hry. Potom Jordanovi odpadne veľký problém, bude sa cítiť komfortnejšie a dostane viac času na hru.


Eric Stokes vs Tyreek Hill

Na súboj týchto dvoch rýchlikov sa neskutočne teším. Tento rok sa tímom podarilo dotlačiť Mahomesa ku chybám práve vtedy, keď dokázali byť corneri nalepení na Hillovi. Tyreek má ďalšiu parádnu sezónu a je to primárny cieľ Patricka Mahomesa. So 64 zachyteniami je v tejto štatistike v čele NFL, pripísal si 6 TD a 735 nachytaných yardov.

Možno nie je až tak na očiach, ale Hill je stále obrovská zbraň pri big plays. V prvom weeku mal Hill 197 yardov, vo štvrtom 186 a naposledy proti Giants 94. Hill nikam neodišiel, stále je tu a v plnej paráde.

Eric Stokes patrí medzi príjemné prekvapenia tejto sezóny. Nováčik na poste cornera sa „vďaka“ početným zraneniam dostal do pozície CB1. Musíme uznať, že to zvláda perfektne. Nevyhol sa dvom chybám, z ktorých boli dva TD, no aj tak je to parádny corner, ktorý je rozdielovým hráčom pri každej play. Na grafe vidno, že sa Stokes nachádza v jeho pravej hornej časti, kde sú okrem neho také mená ako Diggs či Surtain. Jednoducho povedané, Packers našli ďalšieho elitného cornera v prvom kole, ktorý je neskutočne rýchly a práve proti hráčom ako Hill by sa mala ukázať jeho kredibilita. Po zemi by to mal byť jeden z mála cornerov, ktorí sa dokážu vyrovnať rýchlosti Hilla, no aj tak by som bol radšej, keby ho mal Stokes pred očami a pod kontrolou. Netreba zabúdať, že po zachytení prihrávky je Hill mrštný a slizký. Stokes bude musieť hrať dôsledne a tacklovať bez zaváhania.

Pri Hillovi musí byť Stokes spoločne s Barrym maximálne pozorný. Stačí zlý playcall alebo pošmyknutie a v tom momente je to s najväčšou pravdepodobnosťou TD.

Je to troška miss-match a možno by sa proti Hillovi viac hodil Jaire, pretože Stokes je rýchly, no disponuje hlavne absolútnou rýchlosťou. Zároveň je Stokes o 5 cm vyšší od Alexandra aj Hilla. Tým pádom je jeho akcelerácia a ťažisko resp. schopnosť meniť smer horšia. Všetci hovoria, že sme prišli o súboj Rodgers vs Mahomes, no zároveň sme prišli o divadlo Alexander vs. Hill. Verme, že Stokes potvrdí svoju vyspelosť a nadviaže na podarené minulé zápasy.


Kenny Clark vs Creed Humphrey

Začnem troška zo zákulisia tohto matchupu. Corey Linsley odišiel vo free agency do Chargers, a tak museli Packers v drafte cieliť na svojho nového startra na pozícii centra. Keď si Packers v druhom kole zo 62. mieste posledného draftu vybrali Josha Myersa, ešte stále bol k dispozícii aj Creed Humphrey z Oklahomy. Ten išiel v ďalšom picku práve do Kansas City. Mladý center bude v nedeľu čeliť obrovskej skúške menom Kenny Clark.

Humphreyho má PFF po ôsmich weekoch ako vôbec najlepšie hodnoteného centra celej ligy! Hrá veľmi dobre, odohral všetky snapy a pre O-Line Chiefs je azda jedinou fungujúcou jednotkou. Hrá ako veterán a som zvedavý, či sa dokáže Clark cez mladíka presadiť, alebo bude Creed pokračovať vo veľmi dobrých výkonoch.

Darnell Savage sa môže dostať k niektorým intercpetions. Ak ste videli zápas alebo highlighty Chiefs proti Giant, tak Patrick tam hodil prihrávku, ktorá mohla znamenať výhru domácich. Ak sa niečo podobné stane a prepadne tam zrazená lopta, alebo Mahomes proste niečo pokazí, potom by kdesi v dosahu mal číhať Savage a zbierať tieto darčeky. Chiefs darujú turnoveri ako na bežiacom páse.


Nadišiel čas Deguaru?

Robert Tonyan sa zranil a v tejto sezóne ho už v drese Packers určite neuvidíme. Počas trade deadline neprišla náhrada, a tak musí do úlohy chytajúceho tight enda ktosi vyrásť. Lewis to nebude, jeho obrovský prínos je najmä v blokovaní, a tak to môže byť Deguara. Hlavne v zápase, v ktorom bude quarterbackom Jordan Love. LaFleur určite príde s kreatívnymi plays a Deguara bude určite súčasťou niektorých z nich. Jordan a Josiah sú zo spoločného draftu a teraz majú prvú veľkú príležitosť zažiariť a hneď spolu. Netvrdím, že z Deguaru sa teraz stačí čistokrvný TE, stále je to H-back a zaujímavá hračka LaFleurovej ofenzívy. Proti Cardinals mal dve výrazné akcie a teraz by ich pokojne mohlo byť aj viac.


King alebo Douglas?

Kevin King bude s určitosťou hrať, a tak je tu otázka, že kto bude hrať z dvojice King – Douglas vedľa Erica Stokesa. Ja by som tam radšej videl Rasula, ktorý si to za svoje výkony a hlavne víťazné íčko proti Cardinals zaslúži. Spomedzi 126 ohodnotených cornerov, ktorí sú aktuálne na súiskách k dispozícii je Rasul Douglas v coverage na 9. mieste!!! Za mňa si Rasul zaslúži hrať, Kevin King si môže počkať na svoju príležitosť, ale pre mňa je jednoducho Douglas vyššie. Rovnako je tichým hráčom secondary Packers, Chandon Sullivan. Každý week dokázal z hry odstaviť slot receiverov súperových tímov.

Všetky posledné informácie od LaFleura, Rodgersa a Barryho medzi riadkami hovoria o tom, že naozaj sa v istej fáze tejto sezóny vráti do akcie aj Jaire Alexander! To už bude skupina cornerov Packers pred (dúfajme) víťazným ťažením vyzerať naozaj veeeeeľmi dobre.


Podľa mňa budeme vidieť veľmi tesný zápas, o ktorom budú rozhodovať detaily. Veľkým faktorom budú special tímy. Na strane Packers došlo k výraznej zmene, keď je miesto Huntera Bradleyho long snapperom Packers Steven Wirtel. Bezchybnosť je nevyhnutná zo strany Masona Crosbyho, ktorý sa môže dostať ku viacerým field goalom a pokojne aj nejakému z 50-yardov. Budem sa opakovať, ale ak dokázali do posledných minút myslieť na výhru Giants s QB Jonesom, tak potom Jordan Love a Packers to musia minimálne napodobniť. Chiefs nebudia strach, ktorý som z nich mal pri pohľad na schedule pred štartom sezóny. Myslím si, že Packers vyhrajú víťazným kopom Masona „Money“ Crosbyho!

GO PACK GO