Zápas, ktorý je prvou povinnou výhrou Packers pod vedením LeFleura

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? San Francisco 49ers

Kedy?  6/11/2020 o 02:20

Kde? Levi´s Stadium, California

Vzájomná historická bilancia: 69 zápasov (8 v post-season): 36 výhier, 32 prehier, 1 remíza

Kde sa dá zápas pozerať? 

 • Gamepass
 • PREMIER SPORT
 • STREAMY:
 1. https://home.nflbite.com/
 2. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
 3. https://sportsurge.net

Kurzy: 

 • Tipsport: výhra domácich: 3.40, remíza: 16.40, výhra hostí: 1.39
 • Fortuna: výhra domácich: 4.07, remíza: 16.50, výhra hostí: 1.30
 • Niké: výhra domácich: 3.34, remíza: 15.41, výhra hostí: 1.42

ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

 • PACKERS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi: CB Kevin King (kvadriceps), DB Will Redmond (rameno) a DB Vernon Scott (rameno)

Otázna účasť je pri nasledujúcich hráčoch: RB Aaron Jones (lýtko), LT David Bakhtiari (hrudník), DB Raven Greene, a OT Rick Wagner (koleno)


 • 49ERS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi: QB Jimmy Garoppolo, TE George Kittle, RB Tevin Coleman, LB Demetrius Flanningan-Fowles, WR Deebo Samuel, WR Brandon Aiyuk, LT Trent Williams

Otázna účasť je pri nasledujúcich hráčoch: WR Richie James a S Jaquiski Tartt


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Green Bay Packers cestujú cez pol Ameriky do Californie, kde sa v Santa Clare stretnú na Levi´s Stadium s domácimi zlatokopmi. Za normálnych okolností by som nad týmto zápasom premýšľal už týždeň dopredu, pozeral film room, porovnával hráčov, atď… Bol by to určite zápas, na ktorý by som v našej tohtoročnej schedule tešil najviac a zrejme by to bol aj ten vôbec najzložitejší. Ale vzhľadom na aktuálnu situáciu ani neviem, čo k tomuto zápasu napísať. Tu nemá zmysel používať nejaké čísla, štatistiky, porovnávanie hráčov,… Proste tento zápas pre mňa prišiel o akúkoľvek atraktivitu a siahodlhé rozbory nemajú zmysel. Preto bude toto preview nemastné, neslané. Snáď mi to prepáčite….

NFL – „IDE SA HRAŤ, AJ KEĎ NEMÁ KTO“

Obidva tímy mali v posledných dňoch pozitívne testy na COVID-19. Na našej strane to bol RB AJ Dillon a na strane zlatokopov WR Kendrick Bourne. Paradoxom je, že Dillonov pozitívny výsledok prišiel z testu, ktorý sa robil pred zápasom s Vikings. Výsledky z týchto testov prichádzajú v nedeľu večer, alebo v pondelok ráno… NFL, skutočne skvelá práca… Tu to však nekončí. Vzhľadom na protokol NFL ohľadom coronavírusu, izolovaná musí byť aj osoba, ktoré je označená ako „vysoko riziková“. To sú osoby, ktoré boli vo veľmi blízkom kontakte s nakazenou osobou a takýto človek musí byť mimo tímových priestorov minimálne 5 dní od posledného stretnutia s nakazenou osobou. Takejto osobe sa monitorujú symptómy a denne sa robia PCR testy. Na našej strany boli za takúto osobu označení RB Jamaal Williams a ILB Kamal Martin. Na strane 49ers LT Trent Williams, WR Deebo Samuel a WR Brandon Aiyuk. Čiže tento zápas sa bude hrať aj bez týchto hráčov. Len pred pár minútami na svetlo sveta vyšla informácia, že Bourneho posledný test bol negatívny. To však nemení nič na tom, že on a ani Williams, Samueal a Aiyuk v tomto zápase hrať nebudú.

Zaujímavé je, že keď boli Titans pozitívne testovaní, tak zatvorili svoje tímové priestory a ilegálne trénovali mimo tímových priestorov. Tým priamo porušili protokol NFL, avšak aj napriek tomu sa ich zápas preložil a NFL s tým nemala problém. Ako Packers, tak aj 49ers postupujú presne podľa protokolu, robia to, čo sa od nich chce, ale zápas, ktorý sa hrá vo štvrtok sa presúvať nebude. Zápas vo štvrtok je podľa mňa úplne jednoduché presunúť na nedeľu, či pondelok. Ale v tomto prípade to je podľa NFL v poriadku a môže sa hrať. Ale kto bude hrať? Ideme zavolať hráčov Monarchs, či Warriors? Pôjde Kekso chytať lopty za 49ers a za nás behať?

Kto bude u nás behať s loptou? Na našej strane je to trošku lepšie, než pri Niners. Jones zrejme hrať ešte nebude, Williams je out, Dillon je out. Čiže naši top 3 running backs sú mimo hry. U nás bude s loptou behať Tyler Ervin, ktorý je už trošku viacej slot receiver, než running back a podľa všetkého Dexter Williams, ktorý je v practice squade a bude na tento zápas povýšený do 53ky. Teoreticky s loptou ešte môže behať FB/TE John Lovett. Williams je dynamický runner, ktorý je u náš už dva roky v practice squade. Jeho veľkým problémom sú ruky, keď mu lopta až príliš často padá na zem. Toto je problém, ktorý sa objavil ako počas minulého training campu, tak aj toho tohtoročného. Osobne som na neho veľmi zvedavý.

U nás je ešte problém s pozíciou safetyho. Hrať určite nebude Redmond so Scottom a Savage je otázny. Čiže máme zdravého len jedného safetyho – Adriana Amosa. Očakávam, že z practice squadu sa povolá Henry Black.

Niners sú na tom zle nedobre a to najmä na pozícii WR. Plne zdravých majú len dvoch wide receiverov – Brandoy Aiyuk a Trent Taylor. Richie James je otázny a to kvôli zraneniu členku. Avšak Aiyuk bol prehlásený za vysoko rizikového, hrať nebude a tak jediný plne zdravý wide receiver v 53ke 49ers je Trent Taylor.

Keď sa pozrieme na ich running backov, tak tu tiež nie je veľmi čo… Raheem Mostert, Tevin Coleman, či Jeff Wilson sú out a do tohto zápasu nenastúpia. Kto zostáva? Jerick McKinnon a JaMycal Hasty.

To však stále nie je dosť. Na pozícii tight enda to tiež nie je ružové. Hrať nebude George Kittle.


PRVÁ POVINNÁ JAZDA POD LAFLEUROM

Toto je prvý povinný zápas pod vedením trénera LaFleura, ktorý musíme vyhrať. Bez debaty. Áno, ak niekto povie, že aj NFC Championship Game minulý rok bol povinný zápas na výhru, tak súhlasím. Len rozdiel je v tom, že LaFleur bol u nás prvý rok, nikto nečakal že sa tak ďaleko dostaneme a všetko si muselo ešte sadnúť. Teraz tu máme druhú sezónu a LaFleurov tím ide hrať proti 49ers, ktorí musia do tohto zápasu nastúpiť s tým, čo im zostalo. A že toho je málo, o tom sa baviť ani nemusíme. Chcete vedieť, koľko ofenzívnych starterov Niners z minuloročného NFC Championship nastúpime do tohto zápasu? TRAJA. Sú to FB Kyle Juczczyk, LG Laken Tomlinson a RT Mike McGlinchey. To je všetko. Na druhej strane lopty nebude hrať Richard Sherman, Nick Bosa, či Dee Ford.

Ak LaFleur nenájde spôsob, ako tento zápas vyhrať, tak nech rovno odpíska celú sezónu. Toto je zápas, ktorý sa musí bezpodmienečne vyhrať. Ak sa prehrá, tak tu sa jasne ukáže tá potenciálna medzera medzi Shanahanom a LaFleurom. Proti nám bude hrať B-tím Niners. My sa považujeme za ašpiranta na Super Bowl. Matematika je tu extrémne jednoduchá.


PETTINE MUSÍ

Ak Pettine nedokáže zastaviť tento oslabený útok Niners, tak nech zostane v Santa Clare a do Green Bay už ani neletí. Lebo si neviem predstaviť, čo s ním po prílete spravia na letisku fanúšikovia. Niners sú bez running backov, wide receiverov, tight endov, či starting quarterbacka.

Viete, ktoré dve obrany milujú hrať v 6+ DB personnel v obrane? Patriots a Packers. Myslím si, že nie je vôbec náhodou, že 49ers tieto obidva tímy rozbehali. Tu je behový útok 49ers proti týmto tímom:

 • 2020 vs NE: 37 behov pre 197 yardov, 4 touchdowny
 • NFCC vs GB: 42 behov pre 285 yardov, 4 touchdowny

Čo má spraviť Pettine? PREHUSTIŤ BOX. V DL nech hrá Adams-Clark-Lancaster/Winn. Čiže to najlepšie, čo proti behu máme. Žiadny Lowry… Za nimi nechať hrať 2 čistokrvných inside linebackerov (či už sa vráti Kirksey, Barnes, Burks, Summers… je mi to jedno).

V secondary nech hrá Jaire Alexander v press man coverage, žiadne soft a podobné sračky. Na QB ide hrať Nick Mullens. Keď je on za centrom, tak odhadzuje loptu v priemere za 2.18 sekundy, čo je druhé najvyššie číslo a má 9.5 yardov na jeden pokus (3. miesto). Shanahan s ním hrá na rýchle a jednoduché ready. Nič zložité. Preto nemôžeme hrať soft coverage. Ale press coverage a musíme ho prinútiť k tomu, aby nás porazil vzduchom. Keď je to jasný passový down, tak zacallovať press coverage a poslať na neho tlak. Nemyslím 3-man rush. Ale poriadnu lavínu. Mullens je pri 40.2% dropbackov pod tlakom, to je extrémne zlé číslo. Pre porovnanie, Jimmy G je pod tlakom pri 24.5%, čo je dobré číslo. A toto môže byť dôvod, prečo Mullens nehráva pred ním. Nevie si tak zacallovať protekciu, ako by mal a jeho spracovávanie ihriska po snape je pomalšie. Preto mu neponúkať jednoduché ready. Posielať tam blitz zo všetkých svetových strán a robiť mu to čo najzložitejšie. Nech nevie čítať obranu a keď bude hádzať, tak nech nemá k dispozícii ľahký krátky odhod, ale aby musel hodiť loptu vzduchom do press man coverage.


ZÁVER

Ako som už povedal. Toto je zápas, ktorý musíme vyhrať. Výhovorky typu – časový posun, zápas vo štvrtok v Californii, či prekliate si nechajme viete kde. Hráme prakticky proti B-tímu 49ers. Game plan je jasný – „MULLENS NÁS MUSÍ PORAZIŤ VZDUCHOM“. Prehustiť box, nech je na ihrisku Winn a Adams, nechať Jaira zničiť neskúseného wide receivera v press man coverage a pri passových downoch to robiť Mullensovi čo najzložitejšie. Ak tento zápas prehráme, tak trio Lynch/Shanahan/Saleh je ďaleko, ďaleko pred nami a my by sme mali prestať premýšľať nad Super Bowlom. MUST WIN A NIČ VIACEJ. Je mi jedno či to bude o jeden bod, alebo o 25… Nič iné ako víťazstvo neberiem. Zranenia máme aj my, ale nie v takom počte a závažnosti, ako Niners…

GO PACK GO!!!!!!!!!!!!