Na Lambeau Field príde najhoršia obrana NFL.

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Washington Footbal Team alebo WFT alebo aj WTF!?

Kedy? 24/10/2021 o 19:00

Kde? Lambeau Field, Green Bay, Wisconsin

Vzájomná historická bilancia: 38 zápasov: 21 výhier, 16 prehier, 1 remíza

Kurzy: 

 • Tipsport: výhra domácich: 1.26, remíza: 18.00, výhra hostí: 4.43
 • Fortuna: výhra domácich: 1.28, remíza: 16.00, výhra hostí: 4.20
 • Niké: výhra domácich: 1.30, remíza: 15.55, výhra hostí: 4.25

ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

PACKERS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi:

 • CB Jaire Alexander (IR – rameno)
 • EDGE Za´Darius Smith (IR – chrbát)
 • WR Marquez Valdes-Scantling (hamstring – netrénoval)
 • LT David Bakhtiari (koleno – začal trénovať)
 • T Dennis Kelly (chrbát)
 • C Josh Myers (koleno)

Otázna účasť:

 • CB Kevin King (rameno)
 • OLB Preston Smith (šikmý brušný sval)
 • S Darnell Savage (otras mozgu)

WASHINGTON

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi:

 • RT Sam Cosmi
 • RG Brandon Scherff
 • WR Curtis Samuel
 • WR Cam Sims

Otázna účasť:

 • RB Antonio Gibson
 • CB William Jackson
 • DE Shaka Toney

STRETNUTIE SYROVÝCH HLÁV 2.0!

Je to tak, už v nedeľu sa po ročnej pauze opäť stretne pevné jadro toho najlepšieho fanklubu čo sa minimálne amerického futbalu týka. Slovensko-české Syrové hlavy, tešíme sa na vás v Seredi! Veríme, že si spoločne pozrieme parádny výkon Packers a šiestu výhru v rade!

Apelujem na príchod pred 18:00 a to z dôvodu jedenia a nejakého spoločného pokecu ešte pred zápasom. Jedlo sa počas zápasu podávať nebude, pretože nik nechce, aby nám popred obrazovku behali čašníci alebo aby sme prišli o TD Packers pri pohľade do taniera.

Niektorí členovia fanklubu budú v Seredi a okolí už od 14:00, čiže si môžeme písať na Discorde a poprípade sa vieme dať dokopy aj 3 hodinky pred zápasom.


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Tento týždeň budú hrať Packers v uniformách, ktoré nás zavedú späť do 50. rokov 20. storočia! Žltá prilba bez G-čka, zelený vrch aj spodok s dvomi zlatými pásikmi a žlté rukavice. Mne sa páčia a ja verím, že ich chalani pokrstia víťazne!

Líder NFC North ťahá 5-zápasovú víťaznú šnúru a k tomu už zvládol aj dva divízne súboje. Packers čaká po zápase s Washingtonom séria veľmi ťžakých zápasov, ktoré, pravdepodobne, zanechajú aj nejaké trhliny v nadpriemernej bilancii. V NFL by sa nemalo hovoriť o povinných výhrach, ale myslím si, že bude znieť fér, keď poviem, že nevidím dôvod, prečo by mal WFT poraziť Packers.

Zverenci sympaťáka Rona Riveru majú nepriaznivú bilanciu 2-4, ale v rámci slabej divízie NFC East figurujú na druhom mieste. Tímu nepomohlo zranenie QB Ryana Fitzpatricka, za ktorého zaskauje mladý Taylor Heinicke. Washington má obrovský talent na oboch stranách lopty, ale ani ofenzívne, ani defenzívne zbrane v tejto sezóne ešte nedosiahli výkony hodné svojho potenciálu.

Pri Washingtone je veľmi čudné to, že ich defnzívna aj ofenzívna lajna patria medzi topku ligy, ale aj tak sú strašní. Pri nich teda neplatí staré-známe pravidlo, že kto ovláda line of scrimmage, vyhráva zápasy.


AARON RODGERS A SPOL. PROTI NAJHORŠEJ OBRANE NFL

Packers sa po úvodnej prehre so Saints nakopli. Aaron Rodgers dokázal zlepšiť svoje výkony a efektivitu, no stále to nie je to pravé orechové. Aj napriek neefektívnej hre Packers v Red zone ide z útoku Matta LaFleura strach. Aaron Rodgers a Davante Adams si robia čo chcú, Aaron Jones aj napriek slabej pomoci O-line dokáže robiť veľké škody a naša „Quadzilla“ AJ Dillon dorástol do gamechangera, ktorý sa pokojne môže hlásiť o post jednotky na poste RB, keď príde čas tvrdých zápasov a Frozen Tundry.
Pre útok Packers hovorí jasne to, že v nedeľu proti nim bude stáť vôbec najhoršia obrana celej súťaže! Washington púšťa najviac passových yardov na zápas, najviac TD a aj najviac passových big plays nad 40 yardov!
Z tohto vychádza len jedno – Aaron bude atakovať ich secondary. Aj napriek tomu bude musieť hrať Aaron podľa systému, používať krátke passy a rýchle odhody, aby eliminoval pass-rush Washingtonu. Keď bol verný tomu, čo LaFleur pripravil a nevymýšľal teplú vodu, darilo sa mu vždy úplne skvele. Verme, že proti Washingtonu opäť uvidíme výkon, ktorý Packers potrebujú k výhre. Ten spočíva v jednoduchosti a nevymýšľaní zbytočných big plays resp. netlačenie sa do dlhých hodov a šialených vecí za každú cenu. Kašľať na to, či budeš v highlightoch kola Aaron, stačí, že bude pri Packers svietiť po zápase 6-1!

D-LINE WFT vs. O-LINE PACKERS

Možno to niekomu príde ako účelové preceňovanie súperovej obrany z mojej a Bartovej strany v previews, ale jednoducho Packers čelia každý týždeň veľmi kvalitnému frontu súperových obrán. Ofenzívnu lajnu čaká opäť veľmi ťažký zápas a každé zaváhanie môže skončiť sackom a stratou. Najväčší nápor bude na vnútro O-line a menovite na Runyana, Patricka a Newmana. Proti nim totiž bude stáť duo extrémne talentovaných a dobrých DT Jonathan Allen a Daron Payne. Obaja patria medzi ligovú elitu a vedia spôsobiť obrovské problémy pri behu aj passovej hre.
A teraz prichádza ešte to horšie. Na krajoch číhajú dvaja extrémne šialení hráči Montez Sweat a Chase Young!
Washington zaznamenal od Younga, Allena, Payna, Ioannidisa a Sweata 98 tlakov, no ich coverage je totálne nulová. Washington má od PFF druhú najlepšiu známku čo sa týka pass rushu, 31. známku za coverage a je totálne posledný v pustených bodoch.
O-Line Packers predvádza aj napriek množstvu zranení kvalitné a konštantné výkony. Minulý week sa vrátil do hry Elgton Jenkins, no na pár týždňov sa odpísal nováčik na pozícii centra Josh Myers. Obrovská morálna vzpruha bude pre O-line aj celý tím návrat Bakhtiariho do tréningového procesu. Hrať určite nebude, ale už len jeho prítomnosť je obrovským plusom.
Ak by som však mal poukázať na nejaké zlé miesto O-Line, tak je to behová hra, kde to trošku viazne hlavne vnútri, pri behoch stredom. To musí proti Washingtonu fungovať alebo to bude pre Allena a Payna easy job. Jednoducho Patrick, Newman a Runyan musia pomôcť Jonesovi a Dillonovi, urobiť im dobré bloky a dokázať sa prehrýzť aj do druhého levelu. Ak sa rozbehne útok po zemi, tak sa odpíše hrozba pass-rushu súpera a Rodgers následne bude demolovať secondary vzduchom. Znie to jednoducho a aj to tak jednoduché môže pokoje byť.
Štatistické okienko: Aaron Rodgers je aktuálne posledný s 2.5 QB ratingom, keď bol pod tlakom. Spriemeroval len 0.14 YDS pod tlakom, zatiaľ čo ligový priemer je 3.57 YDS. Rovnako neexceluje ani pri downfield passoch, no tu si myslím, že je cítiť neprítomnosť MVS.
Keď má Rodgers čistý pocket, jeho produkcia, rating a percentá skompletovaných passov letia nahor a vedie ligu s 83.6 QBR a rovnako to bolo aj vlani. Minulý rok bol 12., keď sa nachádzal pod tlakom (27.5 QBR), čiže tu je badateľný prepad. Návrat kľúčových hráčov a hlavne LT Davida Bakhtiariho by mal pomôcť Rodgersovi v tomto smere.

ZRANENIAMI DECIMOVANÁ OBRANA PACKERS MUSÍ ZABRAŤ

V zápase proti Bears nastal v druhom polčase moment, kedy pri snape bol na ihrisku spomedzi starterov obrany LEN Adrian Amos. Skvelé, čo…? Zranený je Za’darius Smith, Jaire Alexander, najnovšie aj Preston Smith, Darnell Savage nedohral kvôli otrasu mozgu.
Najväčší problém je pri pass-rushi, kde chýbajú bratia Smithovci. Rashan Gary hrá skvele, no do rotácie chýba potrebná hĺbka a sila. V zápase proti Washingtonu bude musieť poskočiť Jonathan Garvin, ktorý už proti Bears ukázal niekoľko dobrých vecí a verím, že bude príjemným prekvapením.
Oproti obrane Packers bude stáť zaujímavá O-Line, ktorá nie je úplne zlá, teda patrí medzi to najlepšie, čo v lige je. O-Line Washingtonu má vôbec najlepšiu známku v lige od PFF v pass-blockingu a sú tretí v pass-block win rate. Práve preto bude dôležité, ako sa ku Kennymu Clarkovi a Rashanovi Garymu pridajú ďalší hráči.
CB Eric Stokes hrá veľmi dobre a v tomto zápase dostane na starosti primárneho WR súpera Terryho McLaurina. Druhý WR Curtis Samuel sa v tejto sezóne potýka so zraneniami a do zápasu nenastúpi. Na slote je nebezpečný Adam Humphries, no ten je s Heinickem zatiaľ úplne bezzubý, keď neskóroval TD a dohromady nazbieral 149 yardov.
Do zápasu sa proti Kevinovi Kingovi dostane DeAndre Carter a aj mladík Dyami Brown. Na pozícii TE je pri chuti Ricky Seals-Jones a trojka na depth charte je pre fanúšikov Packers veľmi známy Jace Sternberger.
Seals-Jones mal vydarený minulý week, keď proti Chiefs zaznamenal 4 catche na 6 targetoch pre 58 yardov a 1 TD.

NEBEZPEČNÁ BEHOVÁ HRA WFT

Ak niekde v útoku WFT číha nebezpečenstvo, tak je to výbušnosť a všestrannosť dvojice RB Gibson – McKissic. Obaja sú skvelí po zemi, ale hádam ešte lepší pri passovej hre. Myslím, že game play postaví Rivera práve na krátkych hodoch, screenoch na týchto dvoch hráčov a občas sa to bude snažiť Heinicke poslať smerom Terryho McLaurina.

Tento zápas bude test pre Jaylona Smitha, ktorý musí ukázať, či sa jeho akvízicia oplatí alebo nie. Zraneniami devastovaná obrana Packers potrebuje jeho pomoc a solídny výkon. Pri behovej hre a rýchlom prístupe ku obom RB pri krátkych hodoch. O Campbella sa nebojím, ten hrá v tomto roku svoju ligu a len mu želám, aby nohu z plynového pedála nedával dole!

DAVANTE ADAMS vs. WILLIAM JACKSON

Jackson je hlavným cornerom WFT, no vôbec sa nestretol s očakávaniami spred sezóny, kedy ho viacero insiderov Packers chcelo vedľa Jaira Alexandra. O pár mesiacov neskôr je veľmi dobre platený corner podľa PFF na 108. mieste zo 118. hodnotených hráčov! Navyše ide do nedele ako hráč s otáznikom pri svojom mene a my vieme, že toto proti Adamsovi s Rodgersom nechcete mať. Zožerú vás zaživa.
Davante je aktuálne najlepším WR ligy, dokáže roztrhať každú obranu a s Aaronom majú skvelú chémiu. Jackson určite nie je ťažký matchup a pre Adamsa sa otvára možnosť na ďalší brutálny zápas. Davante má 10 YDS na zachytenú prihrávku, čo je absolútne šialené. Na druhej strane má Adams stále len dva TD. Keď sa pozrieme na jeho hru a počet yardov, nejako to nesedí. Problémom je impotentnosť Packers v redzone, kde nefunguje ale viacero vecí. Spomeniem len Tonyana, ktorý nie je ani v tieni svojho minuloročného ja.

Môj tip je, že po prvom polčase budú Packers viesť len tesne, teda o jeden field goal. V druhej časti to bude predstavenie ofenzívy Packers, ktorá nasmeruje družinu z Green Bay ku šiestemu triumfu v rade.