Packers začínajú sériu štyroch zápasov s papierovo prijateľnejšími súpermi na Lambeau Field proti New England Patriots.

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? New England Patriots

Kedy? 02/10/2022 o 22:25

Kde? Lambeau Field, Wisconsin

Vzájomná historická bilancia: 12 zápasov: 6 výhier (vrátane Super Bowlu XXXI), 6 prehier


ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

PACKERS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi:

 • PUP – RB Kylin Hill 
 • IR – LB Krys Barnes
 • IR – WR Sammy Watkins
 • OT Caleb Jones (choroba)

Otázna účasť:

 • CB Jaire Alexander (slabiny)

 

 • David Bakhtiari, Elgton Jenkins, Christian Watson nemajú pred zápasom žiadne zdravotné obmedzenia. Bak bol vyškrtnutý z injury reportu prvý raz od osudového zranenia. Neznamená to automaticky, že odohrá celý zápas, ale Bak je už naozaj späť…

PATRIOTS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi:

 • QB Mac Jones (členok)
 • WR Jakobi Meyers
 • OL Yodny Cajuste
 • DL Lawrence Guy

Otázna účasť:

 • S Kyle Dugger (mal by hrať)
 • S Joshuah Bledsoe
 • LB Raekwon McMillan
 • CB Jalen Mills
 • S Adrian Philipps
 • DL Davon Godchaux

ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Green Bay Packers sa cez prvé tri ťažké zápasy dostali s bilanciou 2-1. Myslím, že vládne spokojnosť nielen medzi fanúšikmi, ale aj v šatni. Schedule bude v najbližších štyroch weekoch prijateľná oproti čomu, čo príde neskôr. Packers sa postupne stretnú s Patriots, Giants, Jets a Commanders. Okrem Giants majú všetky tímy zápornú bilanciu, nevýraznú hru najmä v passovom útoku a Commanders sú zatiaľ absolútne bez identity na oboch stranách lopty.

Poďme však ku najbližšiemu meraniu síl s Patriots. Tím Billa Bellichicka nemôže počítať s QB Macom Jonesom, ktorý v poslednom zápase utrpel zranenie členka a starting QB bude na Lambeau Fielde veterán Brian Hoyer. Ten od roku 2017 odohral len dva zápasy a hodil 60 passov.

Matt LaFleur odkoučoval 52 regular season zápasov, z ktorých vyhral 41 a len 11-krát prehral. Jeho win-loss percentage je 78,8% a v tejto štatistike je na samostatnom prvom mieste histórie NFL medzi trénermi, ktorí majú 50+ zápasov. Na druhej strane sa prvý raz v jeho HC kariére postaví Bill Bellichick. Jeho W-L percentage je pri 436 zápasov 66,7%. Stret legendy na pozícii trénera s mladou krvou, ktorá prepisuje od prvého dňa v Green Bay všetky možné rekordy. To je tiež ďalší zaujímavý náboj tohto zápasu.

Keď sa LaFleura po jednom z tréningov spýtali, ako vyzeral jeho každodenný život v roku 1991, kedy Bellichick začínal svoju head coach kariéru, nedokázal si spomenúť a odpovedal: „Mal som tak 12 rokov.“

Bill Bellichick je veľký tréner, ktorý dokázal z bezmenných hráčov vždy dostať maximum a musíme čakať ťažký a hlavne tvrdý zápas. Na ihrisku to bude bitka a Packers musia byť pripravení vyrovnať sa intenzite súbojov. Ak sa totiž útoku nepodarí otvoriť zápas vo veľkom tempe, potom to môže byť tesná bitka počas celých 60 minút.


PASS RUSH PACKERS MUSÍ NÁJSŤ CESTU KU QB

Úspech Packers stojí na defense v každom zápase tejto sezóny a s dôležitejšími zápasmi to bude len stúpať. O-line Patriots síce pustila najmenej tlakov spomedzi všetkých tímov (18), ale jej stred je pomerne slabý. David Andrews je až 32. center v pass protection. Najlepší interior rusher v aktuálnej sezóne je podľa PFF Kenny Clark, ktorý si proti interior O-line môže prísť na svoje. K tomu treba pridať, že Hoyer nie je mobilný quarterback a pred rushermi ako Clark, Reed, Gary a Smith bude scramblovať veľmi ťažko.

O-line Patriots však ako celok drží relatívne dobre, vie podporiť beh určite nepatrí medzi podpriemer, no center a nováčik Cole Strange budú čeliť v tomto zápase obrovskému talentu na strane Packers. X-faktor zápasu bude práve Kenny Clark.

Spomedzi pass rusherov má od sezóny 2021 vyššie percento pass rush snapov pretavených do QB pressure ako Rashan Gary len Micah Parsons z Cowboys. Rashan Gary, Matthew Judon (Patriots), Nick Bosa a Greg Rousseau sú jediní štyria hráči, ktorí si pripísali sack v každom z prvých troch zápasov sezóny. #52 začalo sezónu vo veľkom štýle a je neoddiskutovateľným hnacím motorom defense.

Myslím si, že Joe Barry môže v tomto zápase pokračovať s troška agresívnejším play callingom. Mám na mysli hlavne posielanie blitzov. Prvé dva zápasy neprišiel ani jeden, no proti Tampe sa už dokázal troška odviazať. Ak bude Hoyer pod tlakom a jeho kapsa bude kolabovať, potom môžeme čakať nejakú chybu prípadne pomerne časté puntovanie. Myslím, že v tomto zápase by sa nemali Packers báť hrať na súperovej polovici agresívnejšie a môžu si dovoliť púšťať do rushu aj viacej ako troch hráčov.

MAJÚ ČÍM PATRIOTS PREKVAPIŤ?

Ak by som mal odpovedať jednoslovne, tak NIE. Najväčším problémom pre Packers môžu byť explozívne big plays na WRs. Najväčšou hrozbou je rozhodne Jakobi Meyers, ktorý má čuch na hlboké passy. Meyers je po troch zápasoch na 3. mieste v contested catchov, keď zachytil 4 a viac majú len Mike Williams (5) a Michael Thomas (6). Pri pravdepodobnej neúčasti Jaireho Alexandera ho bude mať na starosti Eric Stokes, ktorý by s ním mal zvládnuť súboj aj rýchlostne, aj dôrazom.

Okrem toho si treba dávať pozor aj na Agholora a Parkera. Všetci traja receiveri Pats majú už 150+ nachytaných yardov. Secondary musí dokázať eliminovať toto dynamické trio.

ČO AK BUDE HRAŤ JAIRE?

Prvá vec – načo ho stavať? Nixon zahral perfektne a opäť môže nastúpiť proti tímu s porovnateľnými WRs a horšiemu QB ako Brady. Jaire by sa nemusel zbytočne náhliť a zabránilo by sa nejakému vážnejšiemu zraneniu. Ak ale nastúpi, potom si myslím, že bude operovať na slote a Douglas ostane na outside. Zároveň si prajem, aby to takto ostalo aj do ďalších zápasov.

POZOR NA BEHOVÚ HRU!

Defense musí nadviazať na exkluzívny výkon proti Fournettovi aj v zápase s Patriots. Prečo? Pretože je jedno, kto je za centrom Pats, Damien Harris a Rhamondre Stevenson budú behať celý zápas. V troch zápasoch zaznamenali dohromady 305 yardov pre 3 TD. Sú veľmi údernou a dynamickou dvojicou, ktorá môže pri slabšom štarte do zápasu a horšej koncentrácii narobiť problémy. Campbell s Walkerom si nevydýchnu a musia odohrať tvrdý a dôrazný zápas. Veľké slovo na výkone proti Tampe mala D-line, ktorá robila dobré stopky a nepúšťala medzery. Ak sa podarí hneď v úvode odstaviť behový útok, čo je v podaní Pats jediná cesta ako skórovať a konštantne získavať yardy, potom nevidím cestu, ktorou by New England vyhral.

Pri trápiacom sa útoku Patriots je veľmi zaujímavé to, že duo tight endov Hunter Henry, Jonnu Smith zatiaľ neboli takmer vôbec využívaní, keď dokopy zachytili do 100 yardov. Obaja sú na 6. mieste medzi najlepšie platenými TE sezóny 2022. Ak Campbell a Walker budú pokračovať vo svojich výkonoch, bude to proti týmto dvom úplne v pohode.


BEHOVÁ OBRANA VS ILBs PATRIOTS

Defense Patriots je dlhé roky na špici súťaže. Bill Bellichick si to vie usporiadať a jeho variabilný play calling robí dlhodobo problémy. Aaron Jones je v úvode sezóny úspešný, no je to hlavne vďaka perfektnej práci svojej ofenzívnej lajny. Ak sa O-line Packers podarí nadviazať na zápas s Bucs a nedovolia vstúpiť do hry hlavne Judonovi, potom sa môže rozbehnúť útok hlavne po zemi.

Ja’Whaun Bentley je podľa PFF až 27. hodnoteným ILB NFL, no je to zároveň jednotka Patriots. Známka 54.5 proti behu zráža jeho hodnotenie veľmi nízko. Druhým ILB je Mack Wilson, ktorý tiež nie je veľmi dobrý proti behu, a tak sa otvára pre Packers obrovská príležitosť otvoriť dvere súperovej obrany po zemi. Outside runy a passové akcie na oboch running backov práve do strany dostanú do pohybu toto duo ILB. Tam to už bude len o running backoch a čiernej robote Lazarda, Doubsa, Cobba či Tonyana.

AJ Dillon mal problémy s kolenom, čiže sa pokojne môže stať, že hlavné penzum práce vezme do svojich rúk Aaron Jones. Všetci sme videli, čo sa udialo proti Bears a Buccaneers, keď mal v rukách loptu Jones častejšie ako proti Vikings. Defenzíva sa naňho musela sústrediť a aj napriek tomu produkoval yardy.


BUDEME VIDIEŤ ATAKOVANIE VZDUCHOM V PODANÍ RODGERSA?

New England Patriots sú liahňou kvalitných cornerov a zdá sa, že trafili hneď ďalšieho. Najlepšie hodnoteným CB súťaže je aktuálne Jonathan Jones, ktorý chytil jedno interception a má aj dve forced fumbles. Zatiaľ povolil len tri catche a passer rating pri passoch smerujúcich naňho je 39.2. Očakávam, že Jones dostane na starosť Romea Doubsa, a tak bude veľmi zaujímavé sledovať nováčika Packers v súboji s veľmi kvalitným cornerom.

Ďalším šikovným a dominantným hráčom je safety Kyle Dugger. V minulom zápase proti Ravens nehral a jeho absenciu bolo veľmi cítiť.

Receiveri ako Lazard, Doubs a Watson si môžu na Millsovi spraviť deň. Cornerback Patriots zhorel proti Batemanovi (Ravens), Waddlovi (Dolphins), mal problémy s hamstringom a podľa PFF je spomedzi 103 cornerov na 101. pozícii! Ako veľká príležitosť sa teda javí skúsiť otvoriť hru práve na jeho strane, čo znamená jediné – rýchlostne perfektný Christian Watson môže hrať práve proti tomuto cornerovi. Veľmi dobre vieme, že Rodgers obľubuje atakovať najslabšiu stránku secondary a Watson môže vzhľadom na to zažiť prelomový zápas.

Robert Tonyan sa postupne šplhá nahor. Proti Buccaneers aj v doterajšom priebehu sezóny je druhý v počte targetov hneď za Romeom Doubsom. Robert Tonyan a Packers pristúpili k jeho návratu konzervatívnejšie v prvých dvoch weekoch, no teraz je už čas na jeho návrat do pozície hlavnej zbrane Packers pri vytváraní miss-matchov a big plays. Tonyan takisto znamenal veľké nebezpečie pre defense súpera v red zone, kde v sezóne 2020 absolútne hviezdil.

TE Ravens Mark Andrews zachytil proti Patriots osem prihrávok pre 89 yardov a 2 TD. To však nehral Kyle Dugger, ktorý bude k dispozícii, ale vracia sa po zranení kolena a celý týždeň bol otázny, takže nemusí byť v úplnej pohode. Aj napriek tomu by sa žiadalo, aby Tonyan začal dostávať viacej príležitostí a mal na útok Packers každým zápasom väčší a väčší vplyv.

Rodgers a LaFleurove schémy. Ak totobude fungovať, potom bude útok okej. Rodgers má aktuálne najvyšší completion percentage v jeho kariére – 72.3. Ak dáme preč dva zápasy, ktoré hral v 2007 ako starter, jeho najlepšie sezóny v tomto ohľade boli 2019 a 2011. Čo mali oba tieto roky spoločné? Vždy vyhral MVP. Vidíme menej shock plays, útok sa postupne dostáva do rytmu, lopta sa rozdeľuje medzi rôznych hráčov. Je to pracovanie za pochodu a LaFleur s Rodgersom si v tomto rozhodne rozumejú. Všetko sa zlepší, keď sa WRs podarí konštantnejšie plniť svoje úlohy a behať routy.


O-LINE PACKERS VS JUDON & WISE

O-line Packers je v takmer najsilnejšom možnom zložení a proti top obrane Bucs odohrala perfektný zápas, keď držala pocket a zároveň pomáhala behovej hre. Patriots majú veľmi kvalitný pass rush, ktorý má na svedomí duo Matthew Judon a Deatrich Wise Jr. Toto duo si v troch zápasoch sezóny stihlo dohromady pripísať sedem sackov a 20 tlakov! Judon bude hrať väčšinu dňa proti Jenkinsovi. Bývalý hráč Ravens vlani zaznamenal 12.5 sacku, čo je jeho kariérne maximum a v tomto roku na tieto výkony nadväzuje.

Bill Bellichick veľmi rád používa blitz schémy a veľmi často je v nich aktívne zapájaný safety Kyle Dugger. Okrem toho sa Dugger často púšťa do backfieldu po running backoch, kde sa mu darí zbierať tackle for loss.Tento safety je veľmi kvalitný tackler a na celú defense Pats má obrovský vplyv.

Predstavuje však pass rush a aj blitzy pre Rodgersa veľký problém? Ani nie. Aaron Rodgers má najvyššiu známku spomedzi QB proti blitzu. Rodgersove quick passy vymazali minulý týždeň pass rush Buccaneers a môžeme očakávať podobný prístup aj teraz. Spomínané outside runy a rýchle odhody sú receptom na odstavenie Judona a Wisa.


CHRÁNIŤ LOPTU A ZÍSKAŤ TURNOVER(S)

Ak by som sa mal zamyslieť nad tým, že ako by mohli Packers doma prehrať s týmto tímom Patriots, tak poviem, že vlastnými chybami. Packers sa môžu poraziť len sami a to darovanými turnovermi. Muffnutý punt, fumble, interception a okrem toho aj penalty special tímov.

Packers sú pod LaFleurom 30-0 (túto sezónu 0-0), keď vyhrajú v zápase bitku o turnoveri. Turnoveri budú kľúčovým faktorom zápasu. Bellichikove tímy všeobecne dobre strážia loptu, ale počas troch zápasov sú na -3. Mac Jones hodil 5 íčok a Brian Hoyer môže na jeho tri proti Ravens pokojne nadviazať. Bude totiž pod tlakom a na odhody nebude veľa času. Proti backup QB musí byť Barryho defense agresívnejšia a nebáť sa atakovať loptu.

Tím z Green Bay má turnover differentiate -2 a v minulom zápase prišli hneď dva. Aaron Joes mal fumble takmer na goal line, čím Packers prišli o 7 bodov a jasné vedenie 21-3. Aaron Rodgers ešte hodil aj zbytočné interception. V zásade mi je úplne ukradnuté, že tam mal priletieť flag na Tonyana. Tento pass proti secondary Patriots nemôžu ani raz poslať, pretože za to draho zaplatí.

Čo z tohto vyplýva? Packers si musia dávať pozor na stratu lopty, pretože som presvedčený, že Patriots im nejakú dajú. Trpezlivá a dôrazná hra na všetkých troch frontoch bude základným kameňom.


PREDVEDIE SA RETURNER AMARI RODGERS?

Special tímy Packers majú za sebou perfektný štart do sezóny. Rich Bisaccia poskladal naozaj zaujímavú skupinu special teamerov, ktorá maká na 110 percent a ovocie prichádza. Pat O’Donnell je špičkou NFL medzi puntermi, Rudy Ford je blesk na pozícii gunnera a Amari Rodgers nerobí chyby. Zamáva si fair catch, chytí loptu a pôsobí sebavedomejším dojmom.

Nie je ale čas troška hru povýšiť? Patriots sú totiž pri vlastnom puntovaní úplne na spodku NFL. Minulú nedeľu vrátil Devin Duvernay punt pre 43 yardov a Ravens následne skórovali TD. Rodgers by mohol mať jeden alebo dva vrátenia pre celkom zaujímavé zisky. Ak sa obrane podarí získať 3-and-out niekde okolo 25ťky Pats, potom môže pre Rodgersov útok prichystať perfektnú field position.

Myles Bryant returner Patriots, mal fumble v dvoch zápasoch po sebe a aj tu môže prísť príležitosť, ako získať loptu. Packers potrebujú odstaviť special tímy Patriots a v tom momente sa s bude s Hoyerom za centrom hrať veľmi ťažko.


GO PACK GO!!!