Posledný zápas pred bye weekom!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Atlanta Falcons

Kedy?  06/10/2020 o 02:50

Kde? Lambeau Field, Wisconsin

Vzájomná historická bilancia: 34 zápasov (4 v post-season): 18 výhier, 16 prehier, 0 remíz

Kde sa dá zápas pozerať? 

  • Gamepass
  • STREAMY:
  1. https://home.nflbite.com/
  2. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
  3. https://sportsurge.net

Kurzy: 

  • Tipsport: výhra domácich: 1.34, remíza: 17.00, výhra hostí: 3.62
  • Fortuna: výhra domácich: 1.37, remíza: 17.50, výhra hostí: 3.47
  • Niké: výhra domácich: 1.38, remíza: 16.60, výhra hostí: 3.50

ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

  • PACKERS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi: WR Allen Lazard, WR Davante Adams (hamstring) a ILB Christian Kirksey (obaja sú už v IR)

Otázna účasť je pri nasledujúcich hráčoch: CB Jaire Alexander (koleno), DL Kenny Clark (trieslo), TE Josiah Deguara (členok), RB Tyler Ervin (zápästie), OLB Rashan Gary (členok), C Corey Linsley (trieslo), P JK Scott (choroba) a OLB Za´Darius Smith (členok).

S veľkou pravdepodobnosťou do zápasu nezasiahne: TE Marcedes Lewis (koleno)

  • FALCONS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi: S Ricardo Allen, K Younghoe Koo, DE Takk McKinley a S Keanu Neal.

Tom Pelissero informuje, že ako WR Julio Jones, tak ja WR Calvin Ridley hrať budú.


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Green Bay Packers majú pred svojim bye weekom posledný zápas a bude to doma na Lambeau Fielde proti Atlante Falcons. Hneď na úvod treba poznamenať, že začiatok tohto zápasu sa posunul o 35 minút a začne sa tak o 02:50. Dôvodom posunu je presun zápasu Patriots a Chiefs na pondelok.

Zaujímavosťou je, že Falcons sú prvým tímom v histórii NFL, ktorý premrhal vedenie o +15 bodov v štvrtej štvrtine v dvoch zápasoch po sebe. Na druhej strane je Aaron Rodgers jediným quarterbackom od roku 1991, ktorý viedol hneď niekoľko comebackov v štvrtej štvrtine, keď bol v deficite o minimálne 15 bodov počas jednej sezóny.

Útok Falcons by som rozhodne nebral na ľahkú váhu. Pred týmto weekom boli na 7. mieste v celkovom počte yardov na jeden zápas, na 3. mieste v passových yardoch na jeden zápas, na 6. mieste v skórovaných bodoch na jeden zápas, plus k tomu majú 9. najlepší pass rate explozívnych hier.


VOJNA NA PERIMETRI

Na jednej strane duo Jaire Alexander-Kevin King a na druhej Julio Jones-Calvin Ridley. Jaire doposiaľ odohral tri fantastické zápasy a hrá v All-Pro forme. Jeho súboj s generačným talentom na pozícii wide receivera bude ozdobou tohto zápasu, teda ak nastúpi. Do posledného tréningu pred týmto zápasom nezasiahol a jeho účasť v tomto zápase je otázna. Ak nebude môcť hrať, tak ďalší na rade bude Josh Jackson. Toto môže byť niečo veľmi podobné, ako v NFC Championship Ladarius Gunter vs Julio Jones. Na druhej strane je Calvin Ridley, ktorý má za sebou skvelý vstup do tejto sezóny. Nachytal už 349 yardov a 4 touchdowny s priemerom 16.6 yardov na jednu zachytenú prihrávku. Je to skvelý route runner, avšak doposiaľ zachytil len 60% prihrávok, ktoré na neho smerovali. Na druhú stranu Julio Jones hral v tejto sezóne len v dvoch zápasoch, no jeho tri dopy stáli Falcons 9 bodov. Tight end Hayder Hurst takisto zachytil menej ako 60% prihrávok. O sile passového útoku Falcons nemôže byť najmenších pochýb, ale ak mali doposiaľ nejaké čierne bodíky, tak to je za spoľahlivosť rúk.

Možno to bude na prvej hre zápasu, možno na druhej, no quarterback Matt Ryan v úvode zápasu hodí hlbokú loptu. Ofenzívny koordinátor Dirk Koetter sa nebojí využívať 1st&10 k tomu, aby zahral hlbokú loptu, ktorá mu môže priniesť vysokú odmenu. A to najmä vďaka tomu, že Ryan je excelentný pri zahrávaní play-action a ako Julio Jones, tak aj Calvin Ridley či Russell Gage sa dokážu dostať do downfieldu a zachytávať takéto prihrávky. Takéto hry sú pevnou súčasťou ich gameplanu a doposiaľ naša obrana v tejto sezóne nečelila takémuto dynamickému útoku. Matty Ryan má 4. najvyšší priemer yardov, ktoré lopta preletela – 9.8 yardov. Pre porovnanie, Drew Brees je v tomto smere v NFL úplne posledný a jeho priemer je 4.7 yardov na jeden pokus. Matt Ryan má v 4 posledných zápasoch regular season proti Packers nasledujúci passer rating – 116.9, 129.5, 97.5 a 108.0. Julio Jones má vo svojej kariére proti Packers priemer 103.6 yardov na jeden zápas. Už len tieto čísla nám ukazujú, že to jednoduché ani zďaleka nebude.


ŽIADNY LAZARD, ŽIADNY ADAMS, ŽIADNE STAROSTI?

Packers sú bez svojho wide receivera Allena Lazarda. To tu už bližšie rozoberať nejdem, nakoľko som to rozobral v posledných dvoch článkoch na našom webe. Do zápasu nenastúpi ani WR Davante Adams, ktorý pred pár minútami napísal na svoj Twitter nasledujúce slová: „Fanúšikovia a priatelia prepáčte, že dneska nebudem na ihrisku. Urobil som všetko preto čo som musel a dokázal, že som pripravený. Ale zdá sa, že svoje telo nepoznám tak dobre, ako ostatní. Mojim chalanom želám veľa šťastia.“ Tu si dovolím tvrdiť, že Adams narážal na našich tímových doktorov, ktorí sú vôbec tí najkonzervatívnejší v celej lige, pokiaľ ide o rozhodnutia tejto povahy. Adams hrať chcel, cíti sa ready a je zrejme frustrovaný z rozhodnutia našich doktorov. Toto nie je nič nové. Toto máme u nás už mnoho rokov. Len Martellus Bennett tvrdil, že naši doktori ho nútili hrať zraneného…

V secondary nášho súpera to nie je zrovna najideálnejšie. Obidvaja starting safeties sú out (Neal a Allen), cornerback Darqueze Dennard bol v úvode tohto týždňa umiestnený do IR, výber v prvom kole A.J. Terrell je na COVID-19 reserve liste a Isaiah Oliver mal doposiaľ herné problémy. Obrana Falcons je najhoršie skórovacou obranou v NFL. Do weeku 4 vstupuje s druhým najvyšším počtom pustených passových yardov a passových touchdownov. Náš útok je na prvom mieste v NFL, keď priemerne v zápase skóruje 40.7 bodov a obrana Falcons na 32. mieste, keď priemerne pustí 36 bodov na jeden zápas. Ešte pre porovnanie, náš útok priemerne na zápas získa 459.7 yardov a Falcons ich pustia 463.3.

Saints a Lions sú tímy, ktoré hrajú tonu man-to-man coverage. Atlanta je ako väčšina tímov viacej man-zone hybridom, keď man hrajú v 39% času. Nakoľko Falcons držia svojich cornerbackov na špecifickej strane v 87% času, tak si môžete byť takmer vždy istí, kde sa kto bude na ihrisku nachádzať. Nakoľko je Oliver vždy na pravej strane, tak by sme očakávali, že tímy budú hádzať čo najviac do ľavej strany. A oni to aj robia. Atlanta je na 24. mieste v NFL, keď sa hádže do ľavej strany a na 29. mieste keď sa hádže do stredu. Keď sa proti ním hádže do pravej strany, tak sú na 14. mieste. Recept na Atlantu je pomerne jednoduchý. Majú niekoľkých solídnych hráčov, ale ich slabé miesta sú do očí bijúce. Green Bay by mali byť proti Falcons schopní hýbať s loptou po zemi a nechať svojich receiverov zachytávať prihrávky na ľavej strane a na slote. Ak sa toto dodrží, tak by mali obranu Falcons rozobrať na súčiastky. Na strane Falcons očakávam, že takmer všetku svoju energiu dajú do toho, aby zastavili náš beh a budú hrať rovnaký typ coverage na MVS, ako na ňom hrali pred týždňom Saints a vygumovali ho zo zápasu. Deion Jones bude musieť byť všade, čo on aj dokáže, len je to veľmi zložitá povinnosť. Dokonca aj keď Malcolm Jenkins proti nám odohral excelentný zápas, tak tak obrana Saints nedokázala kontrolovať útok Packers. Som veľmi zvedavý, čo LaFleur vymyslí.

Opäť očakávam mohutné zapojenie tight endov do nášho útočného snaženia. Minulý týždeň sa skupine tight endov podarilo proti Saints nachytať dokopy 9 prihrávok pre 104 yardov a 4 touchdowny. Teraz nastúpime proti obrane, ktorá v tejto sezóne tight endom pustila 27 zachytených prihrávok (32 targetov) pre 238 yardov a 4 touchdowny. Do zápasu zrejme nenastúpi Marcedes Lewis, no vrátiť by sa mohol Josiah Deguara. Pri neúčasti oboch starting safeties v obrane Falcons očakávam, že LaFleur sa bude snažiť tento faktor využiť a očakávam atakovanie seamu, či už prihrávkami na tight endov, alebo running backov. Myslím si, že ak Deguara bude hrať, tak ho opäť uvidíme na wheel route. Napríklad aj taký Jamaal Williams sa mohutne zlepšil v route runningu a prihrávkami sa môže zásobovať aj tento hráč. Ak bude hrať aj Ervin, tak si myslím, že nebude núdza o to, že kto dostane loptu. V našom útoku môže loptu chytať a byť pri chytaní nebezpečný takmer každý jeden hráč. Očakávam, že Sternberger, Ervin a Jones budú v tomto zápase hrať veľa na pozícii receivera. Plus ešte môžeme z practice squad zapísať do 53ky dvoch hráčov a ďalších dvoch povolať na zápas. Čiže na súpisku ešte vieme dostať štyroch ďalších hráčov. R.E.L.A.X.


ZASTAVIŤ GURLEYHO

Ak chcú Falcons pomýšľať nad víťazstvom, tak running back Todd Gurley musí odohrať veľký zápas. Ten má v dvoch kariérnych zápasoch proti Packers priemer 177 získaných yardov na zápas, no už teraz nie je takým dynamickým hráčom, akým bol počas pôsobenia v Rams. Tento rok má priemer len 4 yardy na jeden beh a dokopy zachytil len 3 prihrávky pre 3 yardy. Náhradník Brian Hill bol v prvých dvoch zápasoch využívaný len sporadicky, no minulý week zažil dobrý zápas. Falcons nie sú tímom, ktorý by sa opieral o behovú hru. Ich útok je pass-heavy a ak chcú proti nám narobiť po zemi značné škody, tak musia zmeniť svoju útočnú filozofiu. Tento tím je vybudovaný na to, aby lopta lietala. A neverím, že sa od toho odklonia len kvôli tomu, že hrajú proti Packers.


OCHRANA AARONA RODGERSA

Dokážu Falcons dostať Aarona Rodgersa pod tlak? V troch zápasoch sa to doposiaľ nikomu nepodarilo. Na strane Falcons nebude hrať defenzívny end Takk McKinley (doposiaľ 7 hitov na QB), no ich veľká akvizícia na trhu s voľnými hráčmi defenzívny end Danta Fowler sa v piatok vrátil do tréningu a hrať by mal. Avšak doposiaľ má v troch zápasoch len jeden sack. Grady Jarrett im ponúka dominantného interného linemana, ktorý by nám mohol narobiť problémy. Ak chcú Falcons uspieť, tak budú musieť našu ofenzívnu lajnu pravidelne porážať a tvoriť tlak na Aarona Rodgersa.

Na druhej strane guard Chris Lindstom pustil počas troch zápasov 9 tlakov na quarterbacka a atakovať Ryana pass rushom zo stredu môže byť cesta k úspechu. Ak sa nám vráti Kenny, tak to bude pre nás obrovský boost. Ak aj bude na ihrisku, tak očakávam, že Pettine bude v strede vyžívať Za´Dariusa Smitha a bude mu hľadať tento matchup.


MUŽ V STREDE IHRISKA

Jedno je jasné. Ty Summers bude našim 4-down inside linebackerom na neurčitý čas. Christian Kirksey dlho nevydržal, je v injured reserve a my sa teraz musíme spoľahnúť na hráča, ktorý proti Saints odohral prvé kariérne defenzívne snapy v NFL, že bude hlavou a ústami našej obrany. Čoskoro by sa nám mohol vrátiť aj Kamal Martin, ktorý je v injured reserve, no on je viacej weakside linebacker ako napr. Krys Barnes. Summers je strašne nekonzistentným hráčom. Prezentuje sa skvelou rýchlosťou sideline-to-sideline, no jeho najväčšou slabinou je tackling. Dokáže byť neustále v okolí lopty, zahrať pekné hry, no veľa ich aj pustí kvôli slabému tacklingu. Úprimne som na neho zvedavý.


FALCONS A ICH KICKER

Younghoe Koo si počas rozcvičky pred minulotýždňovým zápasom poranil trieslo a punter Sterling Hofrichter ho nahradil v kopacích povinnostiach. Tréner Dan Quinn ho tento týždeň nebude mať k dispozícii a tak podpísal Eliota Frya z practice squad, aby ho nahradil. Fry je nedraftovaný voľný hráč z roku 2017 a toto bude po prvý raz, čo je na 53-člennej súpiske. Jeho debut sa odohrá na štadióne, ktorý je známy svojim nepredvídateľným vetrom.


ZÁVER

Ja si osobne myslím, že Falcons už mali spraviť zmenu na poste hlavného trénera. Podľa mňa sa nachádzajú vo veľmi podobnej, ba až takmer identickej pozícii ako kedysi Packers. Keď sme nešťastne prehrali proti Seattlu v NFC Championship v sezóne 2014, keď sme boli jasne lepším tímom, tak náš tím už nikdy nebol pod trénerom Mikeom McCarthym rovnaký a išlo to len k horšiemu. Neviem či to pripísať psychike, alebo čomu, no keď sa vám prihodí niečo takéto, tak je vhodný čas spraviť zmenu. My sme s ňou čakali dlho a doplatili sme na to piatimi premrhanými rokmi. Na druhej strane Falcons v Super Bowle premrhali vedenie 28-3 a aj keď zmena nebola okamžite nutná, nakoľko to všetko vyzeralo sľubne, tak teraz už je ten správny čas.

Aj bez Lazarda a Adamsa nevidím spôsob, ako môže obrana Atlanty zastaviť útok Packers. Ak si to Packers nepokazia sami, tak by proti tejto obrane mali byť schopní skórovať tonu bodov aj bez svojich útočných hviezd. Na druhej strane lopty veľmi neočakávam, že by práve Falcons išli do tohto zápasu s tým, že budú run-heavy tímom. Ak bude hrať Clark, tak si myslím, že máme dostatok sily v pass rushy na to, aby sme sa dokázali dostať na Ryana a prinútili ho k nejakej tej chybe. Potom ju už len treba využiť vo svoj prospech. (Jaire – teraz tú loptu musíš udržať v rukách!) Ale nemám pochýb o tom, že ako Julio, tak aj Calvin nachytajú toho kopu. Očakávam vysoko atraktívny útočný futbal, ktorý sa skončí tesným víťazstvom Packers. Ak je niekedy čas na to, aby sme konečne a definitívne zavreli hubu každému, kto kritizuje personálne obsadenie nášho útoku, tak je to práve teraz. A ak je niekedy čas na to, aby obrana zahrala dobrý zápas a každému zavrela hubu, tak je to práve teraz. Let´s do it!

Falcons 31-34 Packers

GO PACK GO!!!!