Prvý skutočný test je tu!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? New Orleans Saints

Kedy?  28/09/2020 o 02:20

Kde? Mercedes-Benz Superdome, Louisiania

Vzájomná historická bilancia: 25 zápasov (0 v post-season): 16 výhier, 9 prehier, 0 remíz

Kde sa dá zápas pozerať? 

 • PREMIER SPORT (Rajchl-Sálus)
 • Gamepass
 • STREAMY:
 1. https://home.nflbite.com/
 2. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
 3. https://sportsurge.net

Kurzy: 

 • Tipsport: výhra domácich: 1.65, remíza: 15.80, výhra hostí: 2.48
 • Fortuna: výhra domácich: 1.68, remíza: 15.00, výhra hostí: 2.49
 • Niké: výhra domácich: 1.68, remíza: 15.45, výhra hostí: 2.44

ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

 • PACKERS

Účasť v tomto zápase je nepravdepodobná (doubtful) pri nasledujúcich hráčoch: WR Davante Adams (hamstring), TE Josiah Deguara (členok) a OLB Randy Ramsey (trieslo)

Účasť v tomto zápase je otázna (questionable) pri nasledujúcich hráčoch: NT Kenny Clark (trieslo), OL Eltgton Jenkins (chrbát/rebro) a DB Darnell Savage (trieslo).

Jediné prekvapenie na tomto zozname sú dve mená, ktoré pribudli po poslednom piatkovom tréningu (Jenkins a Savage). Osobne som toho názoru, že prípadná strata Jenkinsa, Clarka, či Savagea je pre nás väčšia, než strata Adamsa.

 • SAINTS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi: WR Michael Thomas a LB Chase Hansen.

Účasť v tomto zápase je otázna pri nasledujúcich hráčoch: DE Marcus Davenport, DE Trey Hendrickson, RB Ty Montgomery a DT Terron Onyemata.


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Po úvodných dvoch relatívne jednoduchých zápasoch nás čaká prvá skutočná skúška a tou budú svätci z mesta jazzu. Tím okolo trénera Matta LaFleura odštartoval sezónu sériou dvoch presvedčivých víťazstiev a vezie sa na pozitívnej vlne. Na druhej strane tím okolo trénera Sean Paytona má za sebou kostrbatý štart do sezóny a pripísali si po jednom víťazstve a jednej prehre. Preto teraz dúfajú, že sa im podarí vrátiť späť na trať víťazným zápasom proti rozbehnutým Packers.

V minulej sezóne sme boli 3-1 v prime-time zápasoch na cestách, keď sme porazili Bears, Chiefs a Vikings. Prehra prišla proti 49ers. No a zápas v New Orleans by mohol byť pre tím Matta LaFleura veľmi dobrým testom. Drew Brees je na domácej pôjde počas prime-time zápasov takmer neporaziteľný. Odkedy sa sformovala dvojka Payton-Brees, tak ich domáca bilancia v Sunday Night Football je 10-0.

Čo musíme spraviť preto, aby sa nič takéto nekonalo a aby sme si zo Superdomu niesli tretiu výhru v rade?


TEST PRAVDY?

Aaron Rodgers doposiaľ v sezóne 2020 hádže loptu v rytme a vyzerá to tak, že útok Packers je v podstate nezastaviteľný. Rodgersov priemerný čas odhodu je v tejto sezóne 2.39s, čo je značný posun oproti minulým rokom. Aaron na tlačovej konferencii vychvaľoval najmä schémy, vďaka ktorým jeho ciele behajú po ihrisku úplne voľné a vďaka tomu môže loptu odhadzovať veľmi rýchlo. Keď sa v prvých dvoch zápasoch zbavil lopty do 2.5 sekúnd od momentu snapu, tak skompletoval 35/44 prihrávok a 3 touchdowny. No v túto hraciu nedeľu by mu život mohlo sťažiť hneď niekoľko faktorov.

Obrana Saints doposiaľ priemerne pustila 4.9 yardov na jednu hru, čo je tretie najlepšie číslo v lige. Avšak na druhej strane pustila 15 premenených tretích downov, vrátane 10 v Monday Night Football proti Raiders (plus 2 štvrté downy). Keď bol súper Saints v ich red zone, tak skóroval touchdown v 85.7% návštev tejto časti ihriska. Na druhú stranu Packers po dvoch zápasoch premenili 12/23 tretích downov, čo je úspešnosť 52.2%. Len päť tímov je v tejto hernej činnosti úspešnejších. Plus k tomu premenili 2/3 pokusov na štvrtých downoch. Aaron Rodgers je na tretích downoch klinicky presný. Skompletoval 12/19 prihrávok 203 yardov, 1 touchdownov a 10 prvých downov. Plus k tomu Rodgers na treťom downe skompletoval 4 prihrávky pre +20 yardov (dve na MVS a jedna na Lazarda).

Raiders proti obrane Saints vytiahli najmä fullbackov a tight endov, čiže niečo, čo LaFleur doslova miluje. Las Vegas mohutne využívali tight enda Darrena Wallera a loptu dávali najmä do jeho rúk. Wallerovi sa proti Saints podarilo premeniť 8 prvých downov, čo je takmer toľko ako mali zvyšní pass catchers Raiders dokopy zachytených prihrávok (10). Treba podotknúť, že sa mu to podarilo proti rôznym obrancom a Saints na neho proste nemali odpoveď, či už sa jednalo o zone alebo man coverage. Teraz bude možno škoda, že Deguara zrejme nebude k dispozícii a môže sa stať, že sa do 53ky zapíše John Lovett. No očakávam do útočného snaženia mohutné zapojenia Big Boba Tonyana, či Jace Sternbergera.

Saints disponujú decentným pass rushom a takémuto pass rushu ešte v sezóne 2020 ofenzína lajna Packers nečelila. Zároveň majú v secondary troch skúsených cornerbackov a troch všestranných safeties. Je náš útok skutočne taký dobrý, alebo sme sa len uniesli na dvoch defenzívach, ktoré proti nám hrali s mladými cornerbackmi a chabým pass rushom?


ÚTOK (PRAVDEPODOBNE) BEZ DAVANTE ADAMSA. PRÚSER?

V tomto zápase nám s veľkou pravdepodobnosťou nepomôže hviezdny wide receiver Davante Adams. V zápase s Lions si poranil hamstring a aj napriek tomu, že sa chcel vrátiť späť do zápasu, tak ho LaFleur nechal za postrannou čiarou. Teraz vynechal tréningy počas celého týždňa, ale ako LaFleur povedal v úvode týždňa, že on ho nemá problém postaviť do zápasu aj keď vynechá celý týždeň. Osobne si myslím, že Packers nebudú chcieť riskovať väčšie zranenie a radšej mu doprajú jeden zápas oddych. Je pred nami zložitá šnúra zápasov a Adamsa budeme potrebovať. Ako sa vysporiadame s jeho absenciou?

Mnohých to možno prekvapí, ale ja sa straty Adamsa neobávam a nerobí mi to vrásky na čele. Keby bol našim trénerom Mike McCarthy, tak už vyhlasujem najvyšší stav ohrozenia, no pri Mattovi sa cítim pohodlne. Áno, Adams patrí medzi absolútnu elitu a jeho prítomnosť na ihrisku boostuje náš útok ešte o niekoľko levelov vyššie. Ale ako nám ukázala minulá sezóna, tak LaFleur dokáže rozbehnúť svoj útok aj bez neho. Adams sa zranil v zápase proti Eagles a chýbal nám v zápasoch proti Cowboys, Lions, Raiders a Chiefs. V týchto zápasoch sme dosiahli na bilanciu 4-0, priemerne skórovali 35.2 bodov na zápas a nebojím sa povedať, že s výnimkou zápasu so Seahawks sme počas tejto šnúry hrali náš najkrajší a najefektívnejší ofenzívny futbal. Toto sú štatistiky našich hráčov vo weekoch 5-8 bez Davante Adamsa:

 • Jones: 22 catchov (27 targetov) pre 280 yardov a 3 touchdowny
 • Lazard: 12 catchov (14 targetov) pre 149 yardov a 1 touchdown
 • MVS: 4 catche (5 targetov) pre 181 yardov a 1 touchdown (week 6 a 7)

Som toho názoru, že LaFleur vie čo robí a dokáže si pripraviť gameplan aj bez Adamsa. Opäť očakávam útočný uragán mnohých personnelov s rôznym obsadením.


(NE)STARNÚCI DREW BREES

O quarterbackovi Saints sa toho už popísalo mnoho. Za mňa je očividné, že jeho výkony upadajú a zatiaľ v tejto sezóne neukázal prakticky jediný dôvod, že je tomu inak. Rekordy v skompletovaných prihrávkach síce pribúdajú, ale keby hádzal loptu ďalej ako do 20 yardov, tak by to bola iná rozprávka. Toto je priemer Breesovej passovej vzdialenosti na skorších downoch (neskompletované prihrávky):

 • 2018 – 11.4 vzdušných yardov
 • 2019 – 10.7 vzdušných yardov
 • 2020 – 6.3 vzdušných yardov (32. miesto v NFL)
 • PRIEMER V NFL – 11.1 vzdušných yardov

Keď si to porovnáme s Tomom Bradym, tak ten je na tom takto:

 • 2018 – 10.9 vzdušných yardov
 • 2019 – 11.6 vzdušných yardov
 • 2020 – 11.1 vzdučných yardov

Pri Bradym môžeme pozorovať, že sa drží v ligovom priemere, no pri Breesovi to konzistentne padá smerom nadol. Samozrejme prvé dva zápasy sú malou vzorkou, no bude zaujímavé sledovať, ako sa to bude počas sezóny vyvíjať. Doposiaľ mal 68 pokusov o prihrávku a len 2 z nich leteli viacej než 20 yardov. 21 pokusov bolo za line of scrimmage, ďalších 31 medzi 1-10 yardmi a 14 medzi 11-20 yardmi. Defenzívni koordinátori vedia, že ak sa bude lopta hádzať, tak to bude krátky hod.

Aj tento graf potvrdzuje fakt, že Brees hádže skutočne krátke a hlavne bezpečné lopty na skorých downoch

Zdá sa mi, že Bress stratil na sile hodov potom, čo sa vrátil po zranení palca. V roku 2019 mal 378 passových pokusov a z toho len 27 letelo viacej než 21 yardov. Počas posledných štyroch sezón mal Brees viacej než 1,400 passov a len 122 letelo viacej než 20 yardov. To je menej ako 10% hodov. Ak by ste boli defenzívnym koordinátorom, obávali by ste sa hlbokej lopty od Breesa? Bez šance. Payton si je týchto čísel vedomý a preto musí voliť vhodný gameplan, ktorý spočíva v krátkych prihrávkach a v získavaní yardov po zachytení prihrávky. Saints sú skvelým screen tímom. A nie sú ním kvôli tomu, že sa im to „nejako“ darí. Ale preto, lebo ním musia byť. Keď nedokážu rozbehnúť screeny, tak ich útok trpí. Ako sú na tom Packers proti screenom? Keď sme v tejto sezóne čelili screenu, tak sme priemerne pustili 3.4 yardov na jednu hru.

Útok Saints je založený na prihrávkach do 10 yardov, vyhnutí sa tacklu a získavaní yardov po zachytení prihrávky. No po dvoch zápasoch v tejto sezóne táto stratégia akosi nefunguje. A to možno preto, že Saints už nie sú tým tímom, ktorým boli v minulosti. Chýba im Michael Thomas a po dvoch weekoch sú na 24. mieste v hrách pre +10 yardov a na 20. mieste v hrách nad 20 yardov. Ak nedokážu hádzať krátke prihrávky a získavať yardy po zachytení, ich útok kolapsuje.

Brees v minulosti (ešte pred rokom) patril medzi najlepších quarterbackov pokiaľ hovoríme o vysporiadaní sa s tlakom na QB. V minulosti defenzívni koordinátori kašľali na to, aby na neho až moc tlačili. Bol proste príliš dobrý v čítaní coverage, dokázal identifikovať tlak a dostať loptu preč veľmi rýchlo. Toto normálne skončilo big play pre Saints. No tento rok jeho quarterback rating pod tlakom spadol na 83.3. Minulý rok bolo toto číslo na hodnote 125.8 a rok pred tým 112.65.


VÝZVA PRE PETTINA

Útok Saints vstupuje do tohto zápasu s veľkou stratou, keď nebude mať k dispozícii slantového kráľa v podobe wide receivera Michaela Thomasa. Pri jeho absencii bude pre našu obranu najväčšou výzvou bránenie tight enda Jareda Cooka a running backa Alvina Kamaru.

Pri bránení týchto dvoch hráčov môžu podľa mňa zohrať kľúčovú úlohu dvaja hráči a to DB Darnell Savage a DB Raven Greene. Savage nevstúpil do tejto sezóny najlepšie, ale tento rýchlonohý safety by mohol v tomto zápase odohrať významnú úlohu a to najmä v zastavení Cooka a Kamaru. Saints sú bez Thomasa a tak budú chcieť týchto dvoch hráčov posúvať po ihrisku a tým pre nich vytvárať vhodné matchupy. Savage má rýchlosť aj schopnosti v man coverage na to, aby si týchto hráčov dokázal udržať. Defenzívny koordinátor Mike Pettine by sa mohol pokúsiť hrať s Adrianom Amosom hlbšie v poli a Savage by bol bližšie line of scrimmage. Vďaka tomu by si mohol pokrývať Kamaru, či Cooka podľa situácie. Saints môžu mať veľké problémy s hádzaním lopty, keď nebudú mať Thomasa a Savage dokáže ubrániť jednu z týchto dvoch zbraní v passovej hre.

Greene si odbil svoj debut minulý týždeň proti Lions, keď po dlhšom zranení odohral 10 snapov. V túto nedeľu by mohol zohrať väčšiu úlohu, špeciálne vtedy, ak sa Mike Pettine rozhodne, že chce mať na ihrisku väčšie množstvo hráčov do coverage. Keď sa pozrieme spätne na otvárací zápas sezóny 2019 medzi Bears a Packers, tak Greene odviedol veľmi dobrú prácu v pokrývaní running backa Tarika Cohena z hybridnej pozície safetyho/linebackera. Pettine by ho mohol v nedeľu poveliť veľmi podobnou úlohou s Alvinom Kamarom. Trik však bude v hre proti behu. Dokáže si Greene ustrážiť svoje, keď budeme hrať kopec dime package a Saints ju budú chcieť atakovať po zemi?

Osobne si myslím, že Payton sa bude snažiť do našej obrany čo najviac behať, aby nás prinútil na ihrisko vytiahnuť „ťažšiu“ formáciu a potom rozbehne play-actions. Bude to hra šachov medzi Seanom Paytonom a Mikeom Pettinom. A práve tohto súboju sa veľmi bojím. Som presvedčený o tom, že na ihrisku máme dostatočnú kvalitu na to, aby sme útok Saints zastavili. No už nie som tak presvedčený o tom, že máme dostatočnú kvalitu na poste defenzívneho koordinátora, aby dokázal Paytonovi kontrovať.


SÚBOJ DVOCH ELITNÝCH OFENZÍVNYCH LAJN

Ako Packers, tak aj Saints majú k dispozícii elitné ofenzívne lajny. Skupina, ktorá dokáže lepšie kontrolovať line of scrimmage bude mať v tomto zápase veľkú výhodu. Packers majú priemer 6.2 yardov na jeden beh a Rodgers bol doposiaľ sackovaný len raz. Pro Football Focus uvádza, že pod tlakom bol len v 13% svojich dropbackov. Na druhej strane bol Brees sackovaný taktiež len raz. Saints majú schopných hráčov na všetkých piatich pozíciách. Dokáže naša obrana nájsť v tejto stene nejaké trhliny, prežiť proti behu a vytvoriť tlak na Breesa pri passových hrách? Ak sa nám vráti Kenny Clark, tak by to mohlo byť veľmi významné.

Za mňa sú to obidve veľmi kvalitné OLs a kto by chcel, tak tu je porovnanie OLs podľa PFF (neberte tie ich známky úplne vážne):

PASS-BLOCKING:

 • Packers – 90.3, elitná známka (1. miesto v NFL)
 • Saints – 63.6, podpriemer (23. miesto v NFL)

RUN BLOCKING:

 • Packers – 84.0, vysoká kvalita (2. miesto v NFL)
 • Saints – 69.7, priemer (13. miesto v NFL)

Pre našu OL vidím najväčšiu výzvu v podobe Camerona Jordana, ktorý bude atakovať pozíciu pravého tackla. Ja osobne by som na RT ponechal Ricka Wagnera. Ten doposiaľ hrá parádny futbal, nepustil ani len jeden sack, či hit na quarterbacka a darí sa mu aj v blokovaní pre runnerov. Aktuálne by som ho nemenil za Billyho Turnera, ktorý sa vracia po zranení.


BEHOVÁ HRA PACKERS VS BEHOVÁ OBRANA SAINTS

Keď prejdeme k našej behovej hre a súboju s behovou obranou Saints, tak svätci v úvodných dvoch zápasoch pustili priemerne 3.41 yardov na jeden beh (54 behov). Ich behová obrana je skutočne kvalitná a o tom svedčí aj to, že v 45 zápasoch za sebou nedovolili runnerovi nabehať 100 yardov.

Behový útok Packers je rozbehnutý a velí mu Aaron Jones. Naša zostava running backov (Jones, Williams, Ervin a Dillon) sa môže pochváliť nasledujúcimi číslami:

 • Jones má nabehaných 234 yardov s priemerom 6.9 yardov na jeden beh
 • Keď RB Aaron Jones v tejto sezóne bežal do A-gapu (medzera medzi centrom a guardom), tak má priemer 12.4 yardov na jeden beh, 3 spôsobené missnuté tackles a 2 touchdowny
 • Jamaal Williams má priemer 5.6 yardov na jeden beh
 • Tyler Ervin má priemer 12.7 yardov
 • Dillon aj keď odohral len málo snapov a mal celkovo len sedem behov, tak je v tejto sezóne na 15. mieste spomedzi všetkých RBs v priemerných získaných yardoch po prvom kontakte – 3.71 yardov

Packers majú aktuálne najlepší behový útok v NFL, keď na jeden zápas majú priemer 208.5 nabehaných yardov. Toto číslo zahŕňa 12 behov pre +10 yardov (druhé najvyššie číslo v NFL). Bude Aaron Jones prvých running backom po hodne dlhej dobe, ktorý proti obrane Saints nabehá +100 yardov? Posledný, komu sa to podarilo bol Samaje Perine v roku 2017.


BRÁNENIE PASSOV V PODANÍ SAINTS

Lattimore si dokáže postrážiť receivera číslo jeden, no ako postupujeme v secondary Saints ďalej, tak môžeme nájsť diery. C.J. Gardner-Johnson odvádza dobrú prácu v pokryvaní receiverov a tight endov na slote. No za ním to je pomerne rušné. Keď Raiders tlačili loptu na ich 4. a 5. možnosť v passovej hre, tak Saints mali problémy. Waller dominoval a hneď 11 pass catcherov Raiders si pripísalo aspoň jednu zachytenú prihrávku.

Janoris Jenkins exceluje v zone coverage, no má problémy pri man coverage. Výsledkom je to, že Saints sú na absolútne poslednom mieste pokiaľ hovoríme o bránení receivera číslo 2. Ak Saints budú hrať veľa v man coverage, tak ich Matt LaFleur s Aaronom Rodgersom roztrhajú zaživa. To sme si opäť ukázali vo film roome, ako LaFleur dokáže efektívne atakovať man coverage prostredníctvom meshov, či rôznych kombinácií crossing routes.

Saints sa veľmi nedarí brániť runnig backov pokiaľ hovoríme o chytaní prihrávok a v tejto činnosti sú na 26. mieste a na 23. mieste proti „ostatným receiverom“. Las Vegas použili rôzne variácie personnelov a formácií, aby prinútili New Orleans k zložitým rozhodnutiam v coverage vzhľadom na linebackerov a safeties. Fungovalo to brilantne. Keď sa pozriete na útok LaFleura, tak ten sa doslova vyžíva v rôznych personneloch, do ktorých zapája kopec hráčov. V passových situáciach využíva wide receiverov, running backov, fullbackov, či tight endov. To sme si názorne ukázali aj vo film roome zo zápasu s Lions. Toto by mohla byť cesta na obranu Saints.


SAINTS A PENALTY = ATAKOVANIE DOWNFIELDU

Ak chcú Saints v tomto zápase pomýšľať nad víťazstvom, tak sa musia vyvarovať penált. Saints spravili hneď 10 penált kvôli ktorým Raiders darovali 129 yardov. Na druhú stranu Raiders spravili za celý zápas len tri penalty pre 13 yardov. Ale toto pre Saints nie je nič nové. V minulej sezóne patrili medzi najnedisciplinovanejšie tímy. Boli na 5. mieste, keď bolo proti ním hodených 147 flagov a to ich stálo 1,023 yardov. Tu je problémom aj ich veterán na pozícii cornerbacka Jenkins, ktorého získali v roku 2019 z waivers. Jenkins je dobrý corner, no vždy to bol fyzický hráč, ktorý je náchylný na penalty. Ďalší cornerback Marshon Lattimore je skvelý corner, no je taktiež náchylný na penalty. Čo nám to hovorí?

Jedna z najlepších ciest, ako atakovať obranu Saints je vyzývať ich na hlbokých loptách. Nebuďte prekvapený, ak MVS odohrá veľký zápas, v ktorom nebude mať kopec zachytených prihrávok, no pre svoj tím získané cenné yardy. Po dvoch zápasoch má na svojom konte tri zachytené prihrávky pre +20 yardov (delené prvé miesto v NFL). V počte získaných deep yardov je na druhom mieste, keď ich má 125 a na prvého Metcalfa stráca len 4 yardy. Celkovo vo svojej kariére zahral už 18 takýchto explozívnych hier a to len v 34 odohraných zápasoch. V tejto sezóne má dve zachytené prihrávky pre +40 yardov a jednu pre 39 yardov.

Náš tím musí byť jednoznačne disciplinovaný a využiť nedisciplinovanosť Saints.


DRŽANIE LOPTY

Ak chcú Packers vyhrať, tak budú musieť spraviť niečo, čo sa im doposiaľ darí veľmi dobre a čo sa proti Saints darilo aj Raiders. A to držať loptu vo svojej moci čo najdlhšie. Packers sú aktuálne na prvom mieste v NFL, pokiaľ hovoríme o priemernom čase držaní lopty vo svojej moci (38:01). Sú na druhom mieste v počte získaných prvých downov (57) a na šiestom mieste v celkovom počte odohraných útočných hier (142). Útok je na prvom mieste aj v priemerných získaných yardoch na jednu hru (7.1) a v skórovacej percentáži (70.0%). Plus k tomu sa náš útok zatiaľ nedopustil jediného turnoveru.

Raiders mali v zápase proti Saints loptu vo svojej moci 36 minúť a 18 sekúnd. Toto je recept na Saints. Udržať Breesa a ich útok na sideline. Ak sa toto Packers podarí, tak budú víťazstvu veľmi blízko. Obrana Pettina nebude pod takým tlakom a bude tam menší priestor na chyby. LaFleur proste musí nájsť spôsob, ako proti Saints zbierať čas na svoju stranu.


ZÁVER

V tomto zápase ma znepokojuje jeden matchup. A to Sean Payton vs Mike Pettine. Pred sezónou som dúfal, že v Pettinovom play-callingu dôjde k zlepšeniu, no zatiaľ som sa toho nedočkal. Teraz bude čeliť ofenzívnemu mysliteľovi, ktorý je takmer pred každým o krok napred. Čo rozhodne tento matchup? Drew Brees. Ak bude Brees hrať tak ako doteraz, tak by si mali Packers dokráčať po víťazstvo. No ak sa dokáže pozbierať a hrať kvalitnejšie, tak by som si na Pettina veruže nepodal. V prospech Pettina hovorí to, že sa veľmi nemusí starať o jednu z vecí, čo mu moc nejde. Púšťanie dlhých lôpt. V tomto zápase sa nemusí báť toho, že by ho Brees rozhádzal 50 yardovými loptami. Má na prípravu o jeden deň naviac, než majú Saints a musí nájsť spôsob, ako zastaviť Kamaru a Cooka. Ak sa mu toto podarí, tak Packers vyhrajú. Ak nie, tak sa nebudem diviť, keď Cook a Kamara niekomu vyhrajú zápasy vo fantasy. Len či to bude stačiť na víťazstvo v reálnom zápase? Možno áno, možno nie.

Očakávam, že ak chce niekto vyhrať tento zápas, tak musí skórovať 38 bodov. A tu si myslím, že Brees to bez Thomasa nedokáže. Chýba mu element, ktorý je esenciálny pre ich ofenzívne snaženie v podobne krátkych a rýchlych lôpt. Na druhej strane síce Rodgers nemá Adamsa, no táto absencia ho nelimituje tak ako Breesa. Náš útok nie je závislí na výkonoch tohto jedného hráča a ak LaFleur dokáže pokračovať v zásobovaní running backov a tight endov loptami, tak tento zápas vyhráme.

Packers 38-34 Saints

GO PACK GO!!!