Sviatočný futbal na Lambeau Fielde!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Cleveland Browns

Kedy? 25/12/2021 o 22:30

Kde? Lambeau Field, Green Bay, Wisconsin

Vzájomná historická bilancia: 20 zápasov: 13 výhier, 7 prehier

Kurzy: 

 • Tipsport: výhra domácich: 1.29, remíza: 17.60, výhra hostí: 4.07
 • Fortuna: výhra domácich: 1.32, remíza: 16.00, výhra hostí: 3.85
 • Niké: výhra domácich: 1.30, remíza: 17.65výhra hostí: 4.10

ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

PACKERS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi:

 • out na celú sezónu – TE Robert Tonyan, RB Kylin Hill, OLB Randy Ramsey, OLB Chauncey RiversOLB Whitney MercilusOL Elgton Jenkins
 • CB Jaire Alexander (IR – rameno)
 • EDGE Za´Darius Smith (IR – chrbát)
 • C Josh Myers (IR – koleno)
 • WR Randall Cobb (IR – core)
 • WR Malik Taylor (IR – rameno)
 • LB Ty Summers (IR – hamstring)
 • LT David Bakhtiari (koleno)
 • RT Billy Turner (koleno)
 • WR Marquez Valdes-Scantling (covid)

Otázna účasť:

 • TE Dominique Dafney (členok)
 • Na zápas bol z practice squadu ako náhrada do tohto zápasu povolaný OL Cole Van Lanen.

BROWNS

 • Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi:
 • S John Johnson (hamstring)
 • C JC Tretter (koleno)

Otázna účasť:

 • DE Myles Garrett (trieslo)
 • DT Malik Jackson (koleno)

COVID RESERVE:

 • DE Jadeveon Clowney
 • DT Jordan Elliott
 • LB Tony Fields II
 • G Drew Forbes
 • S Ronnie Harrison Jr.
 • CB Troy Hil
 • RB Kareem Hunt
 • DT Malik McDowell
 • K Case McLaughin
 • CB Greg Newsome II
 • OT Jedrick Willis Jr.
 • LB Mack Wilson

Nezaručujem, že tento list bude v momente vášho čítania článku aktuálny, lebo každý deň sa to mení a už nemám síl to vkuse upravovať 😀 Mení sa to častejšie ako nariadenia našej vlády a to je už čo povedať…


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Máme tu sviatočný futbal! Vianoce si môžeme krásne osladiť futbalom, keď na Lambeau Field pricestujú Cleveland Browns. Sever už máme istý, ale tu naša práca ani náhodou nekončí. Ako sme si ukázali v review zo zápasu s Ravens, tak osud máme vo vlastných rukách a keď zvyšné tri zápasy regular season vyhráme, tak playoff v NFC pôjde cez Lambeau Field. Táto naša cesta začína už teraz v sobotu proti Browns.

Ale toto preview sa mi ľahko vôbec nepíše, lebo kvôli covidovej situácii v Clevelande si nemôžem byť ničím istý, raz niekto pribudne, potom sa niekto aktivuje, niekto by sa mal aktivovať do soboty a podobne… Napísal som odstavec o súboji Kenny x J.C… ale o pár minúť na to prišla správa o jeho pozitívnom teste. Normálne mám pocit, že pri písaní kontrolujem len to, či náhodou niekto bol aktivovaný, aby som mohol niečo napísať, alebo či niekto vypadol, aby som to vymazal. Asi ešte žiadne preview sa mi nepísalo takto zle ako práve toto s Browns. Preto je trošku skromnejšie, tak snáď mi to prepáčite. Snažil som sa aspoň niečo ako tak pozliepať dokopy.

ZASTAVIŤ BEHOVÚ HRU BROWNS

Náš inside linebacker De´Vondre Campbell má v tejto sezóne na svojom konte 125 tacklov, 2 interceptions, 2 forced fumbles, 2.0 sackov, 4 zrazené prihrávky, 1 fumble recovery, 5 tacklov pre stratu yardov a 6 hitov na quarterbacka. No aj napriek tomu nebol menovaný ani len ako náhradník v Pro Bowle. Toto len ukazuje to, ako je toto „ocenenie“ bez hodnoty a zbytočné. Preto o ňom už niekoľko rokov ani len nepíšem, lebo väčšiu hodnotu má povedať, že som si prdol, nech sa na to moje okolie pripraví, než aby som hovoril o Pro Bowle.

Nick Chubb, Browns agree to 3-year contract extension: report | Fox News

Garantujem vám, že De´Vondre si túto svoju neúčasť v súťaži popularity všimol a teraz bude vysoko motivovaný všetkým ukázať, že spravili veľkú chybu, keď ho nezvolili do Pro Bowlu. Proti Browns bude mať k tomu ideálnu príležitosť. Na druhej strane barikády bude stáť jeden z najlepších running backov v NFL – Nick Chubb. Ak chceme tento zápas vyhrať, tak nemôžeme dovoliť, aby sa Chubb proti nám rozbehal. Za zmienku stojí spomenúť fakt, že v zápasoch, v ktorých Chubb nabehal aspoň 100 yardov, tak sú Browns na bilancii 3-1. Ofenzívna lajna Browns je podľa portálu ESPN druhou najlepšou ofenzívnou lajnou v lige čo sa týka tímového run block win ratu. Chubb má priemer 5.4 yardov na jeden beh (štvrté najlepšie číslo v lige) a ako tím majú Browns priemer 4.9 yardov na jeden beh, čo je tretie miesto v NFL. Naša behová obrana nie je elitnou, keď pustí priemer 4.5 yardov na beh, avšak očividne sa zlepšila, nakoľko v tejto sezóne ešte ani jeden runner nedokázal proti nám nabehať 100 yardov. Základom bude hrať kvalitne na prvom downe a nepúšťať útok Browns k pohodlnejším krátkym druhým a tretím downom.

V review s Ravens som spomínal to, že sa nám už chronicky nedarí v prvej štvrtine. Ale tu by sa nám náramne hodilo, keby začneme dobre, dostaneme sa do vedenia a tím prinútime Browns hrať viacej vzduchom a nespoliehať sa až tak na behovú hru. Ako by povedal Mandalorian – Toto je cesta.


NÁJSŤ ODPOVEĎ NA TRIO TIGHT ENDOV

Do zápasu s Browns ideme po zápase s Ravens, v ktorom sme nemali žiadnu odpoveď na tight enda Marka Andrewsa. Quarterback Tyler Huntley ho takmer vždy dokázal nájsť hocikde kde chcel (až na poslednú play zápasu) a tento tight end vďaka tomu nazbieral 10 zachytených prihrávok pre 136 yardov a 2 touchdowny. Andrews je aktuálne jeden z najlepších tight endov v lige, avšak proti Darnellovi Savageovi to bol očividne mismatch. Problém je ten, že z našej strany neprišiel ani len najmenší adjustment, aby sme Andrewsa zdvojili a prinútili Huntleyho hodiť loptu už aj na niekoho iného.

Browns tight ends could take next step in 2021

Tento week proti nám nebude stáť tak produktívny tight end ako je Andrews, ale na druhú stranu Browns disponujú trojicou tight endov, ktorých pomerne vo veľkom využívajú vo svojom útočnom ťažení. Mali by sme sa teda pripraviť na to, že útok browns sa bude vo veľko spoliehať na nasledujúcu trojicu tight endov – Austin Hooper, David Njoku a Harrison Bryant. Ako som už spomenul, tak ani jeden síce nemá produkciu na úrovni Andrewsa, ale kolektívne sú na tom veľmi dobre. Zatiaľ videli dokopy 116 targetov, z čoho dokázali vyťažiť 949 yardov a 7 touchdownov. Njoku je na treťom mieste v tíme čo sa týka nachytaných yardov a k tomu je na delenom prvom mieste v zachytených touchdownoch. Hooper je na štvrtom mieste v yardov a Bryant na šiestom. Čo sa týka targetov, tak Hooper je na druhom mieste, Njoku na treťom a Brant na ôsmom.

Portál Sharp Football uvádza, že Cleveland hrá na ihrisku aspoň s 2 tight endmi v 44% ich personnelov, pričom s 3 tight endmi na ihrisku hrá v neuveriteľných 19% času, čo je jednoznačne najvyššie číslo v tejto sezóne v celej NFL. Toto trio im ponúka poriadne silný personnel, ktorý keď je na ihrisku, tak dokáže výrazne pomáhať behovej hre a k tomu vytvárať individuálne matchupy. Njoku má veľkosť a atletickosť, ktorá by mohla byť pre našu obranu problémom. Pred týmto weekom sme súperovým tight endom pustili v priemere 5.5 yardov na zachytenú prihrávku, čo je 8. najvyššie číslo v prebiehajúcej sezóne.


KENNY CLARK VS NICK HARRIS

Ako som už spomenul, mal nás tu čakať súboj bývalých spoluhráčov a dvoch elitných hráčov na svojich pozíciách – Kenny Clark vs J.C Tretter. Covid však mal očividne iné plány a teda Kenny nebude musieť čeliť centrovi, ktorí je portálom PFF hodnotený ako druhý najlepší center v lige v pass blockingu a celkovo je na siedmom mieste. Bol by to krásny matchup, ale tak čo už… Naopak Kenny sa vracia po covide, kvôli ktorému musel vynechať zápas s Ravens. Tretter by mal byť pravdepodobne nahradený náhradným centrom Nickom Harrisom, čo je rázom obrovský mismatch, nakoľko Harris má len jeden kariérny štart a teraz bude stáť proti jednému z najlepších interných defenzívnych linemanov v lige.

Kenny má v tejto sezóne na svojom konte až 54 tlakov na quarterbacka, čo je tretie najlepšie číslo spomedzi 185 interných defenzívnych linemanov. K tomu pridal 4 sacky, 7 tacklov pre stratu yardov a 13 hitov na QB.


DOKÁŽEME OTUPIŤ PASS RUSH BROWNS?

Browns Star Myles Garrett Sends Message About Slow Start | Heavy.com

V našej ofenzívnej lajne hrá aktuálne len jeden jediný starter z weeku 1. Je to nováčik pravý guard Royce Newman. Všetci ostatní starting OLs sú zranení (Bakhtiari, Jenkins, Myers, Turner). Aj napriek tomu hrá naša ofenzívna lajna kvalitný futbal. Za posledné dva weeky bez svojich štyroch starterov pustila len 9 tlakov na Aarona Rodgersa. Celkovo bol Rodgers doposiaľ pod tlakom pri 25.9% svojich dropbackov, čo je štvrté najnižšie číslo v lige. Musím to proste znova povedať, ale napriek všetkým zraneniam v našej OL je toto číslo fantastické a Adam Stenavich je proste génius. Teraz bude proti nám stáť obrana, ktorá má štvrtá najvyšší pass rush win rate v lige (48%) a disponuje zbraňou hromadného ničenia v podobe Mylesa Garretta. Pre Browns bude doslova kľúčové vytvoriť tlak na Rodgersa, lebo keď hrá Rodgers z čistej kapsy, tak je to najefektívnejší quarterabck v lige. Keď mal doposiaľ čistú kapsu, tak skompletoval 75.9% svojich prihrávok pre 24 touchdownov, 1 interception, QB Rating 123.1 a jeho priemerný čas odhodu je 2.64 sekundy. Avšak keď bol Rodgers pod tlakom, tak bol jeden z najhorších quarterbackov v lige. Skompletoval len 37% svojich prihrávok pre 6 touchdownov, 3 interceptions a QB rating 61.5.

Tento zápas ponúkne matchup, ktorý som si v úvode sezóny vôbec neprial a modlil som sa, aby bol už Bakhtiari späť. To sa však nestane. Minulý týždeň bol Bakhtiari už na tréningu, aj keď len v limitovanej kapacite, čo mi dalo nádej. Ale tento týždeň už znova vôbec netrénoval (rovnako ako Zee Smith) a preto začínam pochybovať, že ich v tejto sezóne ešte vôbec uvidíme. Preto sa v tomto zápase proti jednému z najlepších defenzívnych hráčov v NFL Mylesovi Garretovi postaví Yosh Nijman.

Podľa oficiálnych štatistík má Garrett aktuálne na svojom konte 15 sackov, 28 hitov na quarterbacka a 68 tlakov na quarterbacka. Podľa ESPN je na delenom prvom mieste v pass rush win rate spomedzi defenzívnych endov a outside linebackerov (26%) a aspoň jeden sack dosiahol v 11 zo 14 zápasov, vrátane 4.5 sackov proti Bears vo weeku 3. Garrett je draftová jednotka z roku 2017 a má 10 kariérnych zápasov, v ktorých nazbieral 2+ sackov. Nijman je nedraftovaný hráč z roku 2019, ktorý odohrá svoj siedmi zápas medzi profesionálmi.

Hovorím to už dlho a budem sa opakovať, ale Yosh hrá skvelý futbal vysoko nad moje očakávania. Keď sa na neho pozriete, tak je postavou prototypom ľavého tackla, ktorý má na svoju veľkosť ohromne kvalitné a rýchle nohy. Yosha sme brali ako nedraftovaného hráča, ktorý je prakticky dokonalým atlétom na pozícii ofenzívneho tackla, avšak bol strašne raw. Tak sme si ho tri roky vychovávali. Teraz na ihrisku môžeme vidieť to, čo Packers a Adam Stenavich dokázali z neho vypracovať.

Yosh sa už v tejto sezóne postavil proti hráčom ako Nick Bosa, T.J. Watt, Trey Hendrickson, Melvin Ingram, Robert Quinn, Von Miller, Leonard Floyd, či Justin Houston. A treba povedať, že si proti ním viedol fakt dobre. Keď odpočítame 2 pustené sacky proti Trey Hendricksonovi v úvode sezóny, tak z týchto hráčov proti nemu dokázal zaznamenať už len iba jeden sack Robert Quinn. Zvyšok vyšiel naprázdno. TJ je na prvom mieste v NFL v sackoch, Quinn na druhom, Bosa na štvrtom a Hendrickson na piatom. Nick Bosa a T.J. Watt mali proti nám dokopy len 4 tlaky na quarterbacka a práve TJ Watt bol z toho tak frustrovaný, že musel Rodgersa podkopnúť, aby si pripísal sack a potom to oslavoval ako keby vyhral v lotérii. Nick Bosa proti Yoshovi nezaznamenal ani jeden tlak, či hit na QB. Steelers skúsili TJa na pár snapov proti Yoshovi, ale bez žiadneho úspechu. V týchto šiestich štartoch v NFL zatiaľ dokopy pustil spomínané 3 sacky a v NFL je len 11 kvalifikovaných ofenzívnych tacklov, ktorí odohrali aspoň 400 snapov a pustili 13 a menej tlakov na quarterbacka v tejto sezóne. Yosh Nijman je jeden z nich (je tam aj Elgton Jenkins). Teraz bude Yosh stáť proti monštru menom Myles Garrett. Ako to zvládne proti nemu?

Garrett je momentálne vedený do tohto zápasu ako otázny so zranením triesla, ktoré sa mu prihodilo v zápase s Raiders. Ak by Garrett nemohol hrať, tak to je pre Browns amen tma.


KTO NAHRADÍ MVS?

Ako už istotne všetci viete, tak náš wide receiver Marquez Valdes-Scantling bol pozitívne testovaný na covid a tento zápas bude musieť vynechať. Na súpiske máme stále zdravého Davante Adams a Allena Lazarda, no na IR máme Randalla Cobba, či Malika Taylora. Preto pozíciu trojku bude musieť zaujať Equanimeous St. Brown, ktorý sa dokázal vrátiť do zápasovej akcie po otrase mozgu. Okrem tejto trojky tam ešte máme Juwanna WInfreeho a Amariho Rodgersa. Na EQ sa ja osobne veľmi teším, lebo pred tým ako utrpel otras mozgu predvádzal na ihrisku sympatické výkony a volal som po tom, aby dostal viacej a viacej priestoru.

Očakávam, že Browns na Adamsa pošlú šikovného a kvalitného cornerbacka Denzela Warda. Ten je aktuálne na siedmom mieste v lige čo sa týka pusteného passer ratingu, ale teraz bude čeliť Aaronovi Rodgersovi a Davante Adamsovi.


KTO CHYTÍ REKORDNÝ TOUCHDOWN?

Report: Browns at Packers on Christmas - Sports Illustrated Green Bay Packers News, Analysis and More

Quarterback Aaron Rodgers od svojho vstupu do NFL nahádzal už 442 touchdownov. Jeho ďalší touchdown bude znamenať to, že prekoná tímový rekord Bretta Favra. Dňa 30. decembra v roku 2007, Favre hodil svoj posledný touchdown s Packers na tight enda Bubba Franka. O štrnásť rokov neskôr bude mať Rodgers šancu prekonať tento rok na Vianoce. Zaujímavosťou je to, že 130 touchdown hodil do rúk dvojice Davante Adams a Jordy Nelson, pričom obaja majú od Rodgersa po 65 touchdownov. Teda ak by Rodgers v tomto zápase hodil svoj prvý touchdown práve na Adamsa, tak by to mohlo byť ešte symbolickejšie. Chcete ešte jednu zaujímavosť? Tak Aaron Rodgers by mohol hodiť interception na každom zo svojich ďalších 94 passoch a stále by mal vyšší kariérny passer rating než Tom Brady.

K rekordmanom sa má šancu pridať aj náš coach Matt LaFleur. Ak porazíme Browns, tak to pre Mattyho bude znamenať 38. víťazstvo v regular season, čo by ho posunulo na historicky delené prvé miesto pre najviac víťazstiev v pozícii head coacha počas prvých troch sezón. V prípade výhry by dorovnal Georga Seiferta a potom by mal ešte dva zápasy proti Vikings a Lions, aby sa v čele osamostatnil.


ŠŤASTNÉ A VESELÉ & GO PACK GO!!!!