Netradične v sobotu!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Carolina Panthers

Kedy? 20/12/2020 o 02:15

Kde? Lambeau Field, Wisconsin

Vzájomná historická bilancia: 16 zápasov: 10 výhier, 6 prehier, 0 remíz

Kurzy: 

 • Tipsport: výhra domácich: 1.28, remíza: 17.50, výhra hostí: 4.12
 • Fortuna: výhra domácich: 1.30, remíza: 17.50, výhra hostí: 4.02
 • Niké: výhra domácich: 1.31, remíza: 16.40, výhra hostí: 4.05

ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

PACKERS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi:

 • TE Jace Sternberger (otras mozgu)
 • G Simon Stepaniak (koleno)

Otázna účasť je pri nasledujúcich hráčoch:

 • WR Malik Taylor (hamstring)

PANTHERS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi:

 • T Greg Little

Nepravdepodobná účasť je pri nasledujúcich hráčoch:

 • RB Christian McCaffrey
 • G Dennis Daley

Otázna účasť je pri nasledujúcich hráčoch: 

 • S Tre Boston
 • DE Austin Larkin
 • DE Ofe Obada
 • T Russell Okung
 • WR Curtis Samuel

ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Minulý rok sme s Panthers odohrali tesný zápas, ktorý sa hral na krásne zasneženom Lambeau Fielde a rozhodoval sa v záverečných sekundách na našej goal line. Tu obrana dokázala zastaviť Christiana McCaffreyho a pripísali sme si víťazstvo. Tento zápas som si nesmierne užíval a doteraz si rád pozerám fotky práve z tohto zápasu. Parádne snehové divadlo na našom Lambeau Fielde! Teraz čelíme novým Panthers a s tými minuloročnými majú len málo spoločného. Prišiel nový tréner Matt Rhule, vymenil sa quarterback a v obrane hrá kopec nováčikov. Čo bude kľúčom k nášmu úspechu v tomto zápase?

BEZ MCCAFFREYHO, ALE POZOR NA MIKEA DAVISA

Celý week tréner Panthers Matt Rhule hovoril o tom, že Christian McCaffreyho nebude môcť v tomto zápase hrať a injury report hovorí o tom, že jeho účasť je v tomto zápase veľmi malá. McCaffreyho je určite niekto, kto mohol proti našej obrane nemalé čoro moro a najmä teraz, keď v strede ihriska horíme ako fakľa. Ale aj keď McCaffrey hrať nebude, tak Mike Davis dokáže narobiť taktiež nemalé problémy. Má priemer niečo cez 4 yardy na jeden beh a k tomu nachytal 371 yardov v tejto sezóne. Celkovo skóroval 7 touchdownov a získal 926 yardov, pričom je na delenom treťom mieste v broken tackles – 25.

Naša obrana pustí priemerne na zápas 50.8 nachytananých yardov pre running backov, čo je najviac v lige a na jeden catch to je 8.92 yardov, čo je tretie najvyššie číslo v NFL. Očakávam, že gameplan Panthers bude do tohto zápasu jednoznačný. Behať medzi tacklov a zásobovať Davisa krátkymi prihrávkami do stredu ihriska. Takto budú môcť držať Rodgersa na sideline a ako vieme, toto je recept na tím Packes. Verme, že Pettine už konečne predvedie nejaký ten dobrý gameplan a z ďalšieho zápasu nespraví zbytočnú drámu.


TLAK NA BRIDGEWATERA

Teddy Bridgewater nespraví nič spektakulárne, ale zároveň nespraví ani tonu chýb. Najlepším spôsobom ako atakovať útok Panthers je cez tlak na quarterbacka. Keď je Bridgewater pod tlakom, tak kompletuje len 57% svojich prihrávok pre 1 touchdown, 6 interceptions a passer rating 53.3. Vo väčšine metrík sa ofenzívna lajna Panthers pohybuje okolo ligového priemeru. Buď ľahko nad ním, alebo pod ním. Záleží to podľa toho, na čo sa pozeráte. Kenny Clark sa uzdravuje a začína hrať svoj futbal. Rashan Gary je veľmi dobre rozbehnutý, Zee hrá svoje a teraz by sa ku chalanom mohol pridať konečne aj Preston. Plus Kekemu sa v poslednej dobe darí ako pass rusherovi. V tomto zápase budeme mať príležitosti na to, aby sme Bridgewatera prevetrali.


ÚTOK PANTHERS A DEEP BALLS

Bridgewater nehádže často do downfieldu, ale on a jeho receiveri sú vskutku efektívni, keď to tak robia. DJ Moore je na 5. mieste spomedzi 50 kvalifikovaných receiverov s 382 nachytanými deep yardmi (prihrávka, ktorá letí aspoň 20 yardov) a Robbie Anderson je na 22. mieste s 238 yardmi. Aby sme mali pre tieto čísla nejaký kontext, tak Davante Adams ich má 331 a MVS 302. Plus k tomu nemôžeme zabúdať na Curtisa Samuela. Ten nemá toľko targetov ako Moore, či Anderson, ale tiež je efektívny. Na deep balls zachytil 6/8 prihrávok pre 154 yardov a 2 touchdowny. Dobrou správou pre Green Bay je to, že v tejto oblasti sme jeden z najlepších tímov v NFL a explozívne deep balls proste často nepúšťame. Ak Jaire s Kingom odohrajú svoj štandard, tak by sme mali byť schopní tento matchup získať na svoju stranu.


VEĽKÝ DEŇ PRE TIGHT ENDOV?

Robert Tonyan prežíva skutočne efektívnu sezónu, keď má viacej skórovaných touchdownov než nezachytených prihrávok. Podarilo sa mu zachytiť hneď 46 prihrávok z 52 targetov pre 553 yardov a 9 touchdownov. Obrana Panthers má s bránením tight endov problémy a TEs majú proti ním priemer 8 targetov na zápas, čo je druhé najvyššie číslo v lige a ich takmer 6 pustených zachytených prihrávok TEs na zápas je najviac v NFL. Aby toho nebolo málo, tak na zápas tight endom pustia 60 yardov. Myslím si, že je tu dobrá šanca na to, že Big Bob či Big Dog budú v centre diania.


ZMENA SCHÉMY?

Ako Aaron Rodgers, tak aj Matt LaFleur povedali, že teraz pred nimi stojí výzva v podobe skutočne unikátneho defenzívneho rozostavenie Panthers. V Caroline sa to má tak, že nickel obrana je ich primárnou obranou a teda hrajú v 3-3-5 (3-DL, 3-LB a 5-DB). Packers sa teraz proti tejto obrane pripravujú počas skráteného weeku, čo veci trošku komplikuje. Som zvedavý najmä na našu behovú hru v úvode zápasu, nakoľko obrana Panthers hráva tieto tradične „light“ passové looky a to by sme mohli využiť v náš prospech. Dokážeme využiť túto slabinu tejto obrany a hýbať s loptou po zemi?

Zároveň je zaujímavé, že proti tejto pass-heavy formácii dokázal minulý week Drew Lock nahádzať 280 yardov, 4 touchdowny a 0 interceptions. To mu dalo passer rating 149.5 a sackovaný bol len raz. Passová obrana Panthers je podľa DVOA na 27. mieste a aktuálne nemá cornerbacka, ktorý by dokázal pokryť Davante Adamsa. Rodgers má rozhodne šancu na ďalší veľký zápas.

Plus si musíme dávať pozor na loptu. Táto obrana Panthers vedie NFL s 13 získanými loptami po fumbles, čo je o 2 viacej, než majú na druhom mieste Ravens. Na loptu si musíme dávať pozor, lebo obrana Panthers po nej pôjde a bude sa ju snažiť v našich rukách atakovať.


ZÁVER

Opäť to je zápas, ktorý keď som si prezeral, tak som nenašiel mnoho zaujímavosti, ktoré by sa mohli v tomto preview objaviť. Hráme proti Panthers, ktorí prešli v off-season obrovskou zmenou. Ale nesmieme zabúdať, že dokázali odohrať veľmi dobrý zápas proti Saints, Chiefs, či Vikings. Plus k tomu Lions udržali na veľkej guľatej nule. Je to tím, ktorý má talent, no dopláca na zranenie CMC, plus na veľa mladíkov vo svojej zostave. Netreba nič podceniť a pokračovať v tom smerovaní, ktoré chceme všetci vidieť – NO. 1 SEED!

Panthers 21-31 PACKERS

GO PACK GO!!!!!!!!!