Domáci zápas proti Eagles!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Philadelphia Eagles

Kedy? 06/12/2020 o 22:25

Kde? Lambeau Field, Wisconsin

Vzájomná historická bilancia: 44 zápasov: 27 výhier, 17 prehier, 0 remíz

Kde sa dá zápas pozerať? 

 • Gamepass
 • PREMIER SPORT
 • STREAMY:
 1. https://home.nflbite.com/
 2. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
 3. https://sportsurge.net

Kurzy: 

 • Tipsport: výhra domácich: 1.29, remíza: 17.10, výhra hostí: 4.04
 • Fortuna: výhra domácich: 1.30, remíza: 17.00, výhra hostí: 4.05
 • Niké: výhra domácich: 1.31, remíza: 16.49, výhra hostí: 4.07

ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

PACKERS

Otázna účasť je pri nasledujúcich hráčoch:

 • RB/KR/WR Tyler Ervin (rebrá/predlaktie)
 • OLB Za´Darius Smith (členok)
 • LB Krys Barnes (lýtko)

LaFleur povedal, že pri Zeem sa nejedná o nič vážne a je to zranenie, ktoré ho trápi celú sezónu. Myslím si, že hrať bude. LaFleur bol pozitívny aj ohľadom návratu Ervina.

Do 53ky sme na tento zápas z practice squad povolali G Ben Bradena a TE Dominique Dafneyho. Braden je náhrada za AJ Dillona, ktorý je na COVID-19 liste. Dafney je všestranný fullback/tight end/H-back.

C Corey Linsley utrpel v zápase s Bears zranenie MCL, bol umiestnený do injured reserve čo znamená, že určite vynechá aspoň 3 zápasy. Ale správy hovoria o tom, že zranenie nie je vážne a do začiatku playoff by mal byť ready na 100%.


EAGLES

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi:

 • S Rudy Ford

Otázna účasť je pri nasledujúcich hráčoch: 

 • CB Darius Slay

ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Ďalší domáci zápas a tentoraz proti Philadelphii Eagles. Minulý rok sme s nimi odohrali zaujímavý zápas, ktorý sa skončil veľmi kontroverzne. Prehrávali sme o touchdown, boli sme tesne pred end zónou a mali sme šancu vyrovnať stav zápasu. Avšak defenzívny back Eagles spravil do očí bijúcu DPI na MVS, od ktorého sa lopta odrazila do rúk iného obrancu Eagles a bolo po zápase. Teda máme im čo vracať! Poďme sa pozrieť na to, čo bude kľúčom k úspechu v tomto zápase!

OL PACKERS VS PASS RUSH EAGLES

Tento zápas sa pravdepodobne rozhodne na line of scrimmage. Aktuálne v NFL nie je lepšia ofenzívna lajna než práve tá, ktorou disponujú Packers a proti ním bude v tomto zápase stáť hlboká a talentovaná defenzívna lajna Eagles. Eagles majú v tejto sezóne na svojom konte 36 sackov a 83 hitov na quarterbacka, pričom väčšina týchto čísel prišla od ich defenzívnej lajny. Následne 7, alebo 8 hráčov hrá deep. Brandon Graham a Fletchef Fox sú ústrednými postavami tohto valcu, ale aj Derek Barnett, Javon Hargrove a Josh Sweat dokážu konzistentne robiť tlak na QB. Celkovo je DL Eagles na 6. mieste v pass rush win rate a na 5. mieste v run stop win rata.

OL Packers je na prvom mieste v pass block win rate a na 1. mieste v run block win rate. Aktuálne máme v NFL najmenšie % hitov na QB a to 3.6% a aj % sackov na dropback – 2.8%. Rodgers bol v tejto sezóne hitnutý len 16x, čo je najmenšie číslo v NFL. V NFL sú tímy, ktoré majú toto číslo aj 4x vyššie! Zároveň má Rodgers k dispozícii čistý pocket pri 77.8% dropbackov.

Náš pass-block win rate je tak dobrý, že rozdiel medzi našou OL číslo 1 v NFL a OL Saints (5. miesto) je rovnaký ako medzi Saints a Panthers (19. miesto). Inými slovami, naša OL je aktuálne najlepšou pass-blocking lajnou v NFL a to výrazne. RT Billy Turner aktuálne vedie NFL v pass block win rate na pozícii OT a na treťom mieste je LT David Bakhtiari. V minulom weeku dokázal Turner a celá naša OL podať skvelý výkon a Khalil Mack bol prakticky zo zápasu úplne vymazaný a nebol žiadnym faktorom.

Obrázok

V tomto zápase však nebude môcť hrať center Corey Linsley. Očakávam, že na jeho miesto sa presunie Elgton Jenkins a na ľavom guardovi bude hrať nováčik Jon Runyan, ktorý doposiaľ podáva veľmi kvalitné výkony. Teraz to bude pre neho prvý zápas, do ktorého naskočí ako starter a skutočne ho čaká krst ohňom. Brandon Graham, Fletcher Cox, Javon Hargrove, Derek Barnett aj Malik Jackson majú v tejto sezóne na svojom konte 20 a viacej tlakov na quarterbacka.

Zaujímavosťou je, že pre Jona to bude skutočne špecifický zápas. Jeho otec Jon Runyan Sr. je bývalý skvelý All-Pro pravý tackle Eagles, ktorý v NFL odohral 207 zápasov a v drese Eagles bol súčasťou pre nás nie príliš skvelej spomienky 4th&26. Jon vyrastal ako fanúšik Eagles a svoje detstvo trávil v šatni Eagles po boku svojho otca. Teraz si pripíše svoj prvý štart v NFL práve proti tímu svojho otca a proti tímu, ktorému ešte pred pár mesiacmi fandil. Minulé Vianoce dostal od svojej mamy dres Carsona Wentza.


DAVANTE VS DARIUS

Len veľmi málo cornerbackov čelilo Davante Adamsovi viacej, že práve Darius Slay. Bývalý hviezda Detroitu Lions je aktuálne číslom 1 pre Jima Schwartza vo Philadelphii. Očakávam, že v tomto zápase sa dočkáme veľa súbojov práve tejto dvojice. Slay bol doposiaľ v roku 2020 dobrý, no minulý week ho roztrhal DK Metcalf. Teraz bude čeliť úplne odlišnému wide receiverovi. Teraz bude pred ním stáť azda najlepší route runner v NFL a k tomu s bezkonkurenčným uvoľnením na line of scrimmage. Davante Adams doposiaľ zažíva excelentnú sezónu. Stal sa prvým a jediným hráčom v Super Bowl ére, ktorý vo svojich prvých 9 zápasoch sezóny dosiahol 74 zachytených prihrávok pre 908 yardov a 11 touchdownov, teda má priemer +8 zachytených prihrávok a +1 chytený touchdown na jedne zápas v sezóne. Jeho 2.96 yardov na jednu odbehnutú routu je najvyššie číslo spomedzi všetkých wide receiverov v tejto sezóne a viacej zachytených prihrávok proti single coverage (34) nemá žiadny iný receiver v NFL. Metcalf minulý week v single coverage Slaya doslova roztrhal a nachytal 8 prihrávok pre 171 yardov.

Tu treba poznamenať, že Adams musel vynechať dva a pol zápasu kvôli zraneniu. Od štartu sezóny 2016 má Adams na svojom konte 51 nachytaných touchdownov, čo je o 6 viacej než hocijaký iný hráč v tomto časovom období. Plus k tomu má 4 sezóny s 10 nachytanými TDs v tomto rozpätí. Žiadny iný hráč nemá viacej ako 2. Dokáže mať Slay na neho odpoveď? Takto to vyzeralo naposledy, keď sa stretli tvárou v tvár.

Minulý rok Davante Adams proti obrane Eagles nachytal 10 prihrávok pre 180 yardov, avšak v závere tohto zápasu sa nešťastne zranil a musel vynechať štyri zápasy.


ATAKOVANIE CARSONA WENTZA

Wentz kedy vyzeral ako quarterback, ktorý sa môže označiť prívlastkom „franchise“, ale aktuálne je na tom otrasne. Môže to byť tým, že má mnoho zranení a vôbec mu nepomáha ani to, že hráči v ofenzívnej lajne sa točia week čo week. Tento week bude mať pred sebou už 11. kombináciu OL, čo je už sakramentsky vysoká kombinatorika a s týmto výpočtom kombinácií by mohli mať problémy aj žiaci na gymnáziu.

Eagles sa síce vracia Zach Ertz, ale ofenzívna lajna je značne poznamenaná zraneniami a Wentz rozhodne nevyzerá pohodlne a chýba mu aj sebavedomie, ktoré je tak potrebné na tejto kľúčovej pozícii. Wentz je nerozhodný, drží loptu až príliš dlho a často ju hádže do okien, ktoré neexistujú. Kvôli týmto faktorom Eagles pustia priemerne 4 sacky na zápas, čo je najvyššie číslo v lige. Zároveň doposiaľ pustili 191 tlakov na QB, čo je takisto najvyššie číslo v NFL. Preston Smith odohral proti Bears svoj najlepší zápas v sezóne a toto je zápas, v ktorom má šancu dostať sa späť na loď. Zee s Rashanom podávajú kvalitné výkony. Ešte potrebujeme, aby sa k ním pridal aj Preston.


RUN DEFENSE TEST

V minuloročnom vzájomnom zápase proti nám Eagles používali veľa 2-TE setov a proti obranu Mikea Pettina sa im darilo hýbať s loptou po zemi. Celkovo sa im podarilo vyprodukovať 176 nabehaných yardov. Eagles budú mať v tomto zápase k dispozícii ako Zacha Ertza, tak aj Dallasa Goederta. To dáva Pedersonovi šancu, aby mohol hrať rovnaké schémy ako minulý rok. Dokáže Pettine nájsť odpoveď na tento veľký personnel Eagles? Možno to tak nevyzerá, ale toto je pre nás extrémne dôležitý matchup. Eagles budú musieť úspešne behať s loptou, aby chránili Carsona Wentza a udržali útok Packers mimo ihriska čo najdlhšie.

Štatisticky sú Eagles efektívni v hýbaní s loptou po zemi. Sú na treťom mieste v NFL pokiaľ hovoríme o priemere na jeden beh – 5.0 yardov. Problém je ten, že oni proste nebehajú. Majú 255 behov, čo je 4. najnižšie číslo v lige. Vzhľadom na náš posledný vzájomný zápas som zvedavý, či to budú do náš tlačiť viacej po zemi. Dajú loptu do rúk Milesa Sandersa viacej než 10-krát? Presne toto je jeho tohtosezónny priemer. Minulý rok mal proti nám 11 behov pre 72 yardov.


SITUAČNÝ FUTBAL

Minulý week proti Bears sme boli dominantní na tretích downoch a v red zone proti najlepšej obrane v NFL v obidvoch týchto štatistikách. Hneď prvý päť tretích downov sme premenili a skórovali touchdown v prvých štyroch tripoch do red zone. Aktuálne majú Packers priemer 8.1 yardov na jednu hru na tretích downoch, čo je najlepšie číslo v lige a začali sme konštante skórovať aj v red zone. Teraz proti nám bude stáť ďalšia dobrá situačná obrana. Obrana Eagles je na piatom mieste čo sa týka bránenia tretích downov, avšak skupina Jima Schwartza je len na 23. mieste v red zone. Pass rush Eagles je pravidelne ničivým na tretích downoch.

Ďalšia zaujímavá situácia môže nastať na štvrtých downoch. Packers minulý week proti Bears skompletovali všetky tri pokusy na štvrtých downoch a aktuálne sú najagresívnejším tímom v NFL, keď hovoríme o zahrávaní štvrtých downov. Obrana Eagles doposiaľ povolila premeniť len 5 pokusov na štvrtých downoch zo 14, čo je zatiaľ tretia najlepšia obrana na štvrtých downoch v tejto sezóne.


KONEČNE TONY ROMO!

Po všetkých utrpeniach ohľadom komentátorov našich zápasov sme sa konečne dočkali. Tento zápas bude mať na starosti skvelý Tony Romo! Preto každý kto aspoň trošku rozumie po anglicky, tak nech si povinne zapne anglický komentár a užíva si komentovanie tohto výnimočného komentátora!


ZÁVER

Som zvedavý, či naša behová hra dokáže fungovať aj bez Linsleyho a ako sa Runyan popasuje so silnou defenzívnou lajnou Eagles. Ak dokážeme kontrolovať line of scrimmage, tak by sme mali byť v tomto zápase úspešní. De facto je to zápas, v ktorom my môžeme len stratiť. Takéto zápasy sú zradné a treba ku nim pristupovať zodpovedne a nič nevypustiť. Sanders a defenzívna lajna Eagles sú rozhodne veľkou hrozbou.

PS: O 21:00 bude na našom Discorde už tradičná tailgate párty! Ste všetci vítaní! (fans Packers)

Eagles 21-34 Packers

GO PACK GO!!!!