Posledný zápas pred vytúženým bye weekom!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Los Angeles Rams

Kedy? 28/11/2021 o 22:25

Kde? Lambeau Field, Green Bay, Wisconsin

Vzájomná historická bilancia: 96 zápasov: 47 výhier, 47 prehier, 2 remízy

Kurzy: 

 • Tipsport: výhra domácich: 2.16, remíza: 15.80, výhra hostí: 1.84
 • Fortuna: výhra domácich: 2.13, remíza: 14.00, výhra hostí: 1.84
 • Niké: výhra domácich: 2.17, remíza: 14.40, výhra hostí: 1.85

ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

PACKERS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi:

 • out na celú sezónu – TE Robert Tonyan, RB Kylin Hill, DB Will Redmond, OLB Randy Ramsey, OLB Chauncey RiversOLB Whitney Mercilus, OL Elgton Jenkins
 • CB Jaire Alexander (IR – rameno)
 • EDGE Za´Darius Smith (IR – chrbát)
 • C Josh Myers (IR – koleno)
 • LT David Bakhtiari (koleno)
 • WR Malik Taylor (brucho)
 • OLB Jonathan Garvin (COVID)

Nepravdepodobná účasť v tomto zápase je pri:

 • CB Kevin King

Otázna účasť:

 • RB Aaron Jones (koleno)
 • OLB Rashan Gary (lakeť)
 • WR Allen Lazard (rameno)
 • WR Malik Taylor je opäť out. Je to náš kick returner a náhradný receiver. Toto je jeho druhý zápas v rade, ktorý musí vynechať. Minulý week sme na jeho mieste kick returnera využili Amariho Rodgersa.
 • LT David Bakhatiari sa stále nevrátil po ACLku a teraz bolo potvrdené, že nedávno mal operáciu, ktorou sa mu koleno prečistilo a preto sa nezúčastnil ani tréningov. Podľa správ insiderov sa jeho návrat očakáva niekedy počas decembra.
 • CB Kevin King netrénoval celý week a podľa všetkého vynechá svoj piaty zápas v tejto sezóne. Pri jeho absencii očakávam, že na druhú stranu od Stokesa sa postaví Rasul Douglas.
 • OLB Rashan Gary celý týždeň trénoval a podľa správ insiderov sa očakáva, že by sa mal vrátiť späť na ihrisko už v tomto zápase.
 • RB Aaron Jones sa zotavuje zo zranenia kolena, kvôli ktorému musel vynechať zápas proti Vikings. Celý týždeň trénoval a podľa insiderov tu je optimizmus ohľadom jeho účasti v tomto zápase. Avšak všetko sa rozhodne tesne pred zápasom, kedy si ho doktori a tréneri vyskúšajú počas rozcvičky.
 • WR Allen Lazard celý týždeň trénoval a po jednom vynechanom weeku by a mohol vrátiť do zostavy.
 • Z pratice squadu bol do tohto zápasu povolaný OLB La´Darius Hamilton, ktorý tak nahradí OLB Jonathana Garvina. Ten mal pozitívny test na COVID-19.

RAMS

Otázna účasť:

 • CB Dont´e Deayon
 • WR Ben Skowronek

ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Injuries Are Biggest Mismatch in Packers vs. Rams - Sports Illustrated Green Bay Packers News, Analysis and More

Do Green Bay pricestujú Los Angeles Rams. Jedná sa o zápas dvoch tímov, ktoré stále bojujú o miesto jednotky v konferencii NFC a víťazstvo nakloní misky váh na jednu stranu. Packers vstupujú do tohto zápasu po nepríjemnej prehre na pôde Vikings, zatiaľčo Rams mali bye week, avšak pred ním si pripísali dve prehry po sebe a budú sa snažiť túto nepriaznivú sériu prelomiť.

Bye week padol pre Rams vhod, doliečili zranenia a v tomto zápase budú len bez svojich dvoch tradičných starterov. Na druhú stranu by sa mohlo stať, že u nás ich bude hneď deväť. Plus k tomu Rodgers opäť celý týždeň netrénoval je zranený a bez poriadneho tréningu je už viacej ako mesiac. Naposledy mal plnohodnotný tréning na trávniku pred zápasom s WFT. Keď si porovnáme tieto dva tímy, tak od weeku 1 majú Packers podľa EPA/play (expected points added) lepšiu obranu než Rams 10. miesto vs 13. miesto a v útoku sme v rovnakej štatistike na 2. mieste, Rams sú na 8. mieste, pričom rozdiel je takmer identický ako medzi Rams a Brown, ktorí sú na 17. mieste. Toto nám naznačuje, že Packers sú lepším futbalovým tímom, ale práve zranenia na strane Packers a odpočinok na strane Rams môžu byť kľúčovým faktorom.

Počas éry Matta LaFleura sa u nás ešte nestalo, že by sme počas jednej sezóny prehrali dva zápasy po sebe. Teraz sa budeme snažiť o to, aby sme túto peknú štatistiku ešte predĺžili a pripísali si dôležité víťazstvo. Čo musíme spraviť, aby sa tak udialo? To si preberieme v nasledujúcich bodoch!

DAVANTE ADAMS VS JALEN RAMSEY

How Davante Adams Created Separation From Jalen Ramsey - Zone Coverage

Komu by sa takýto matchup nepáčil? Pravdepodobne najlepší cornerback v NFL sa postaví proti najlepšiemu wide receiverovi v NFL. V minuloročnom zápase playoff proti Rams sa Adamsovi podarilo zachytiť 9 prihrávok pre 66 yardov a 1 touchdown, pri ktorom vďaka skvelému play-dizajnu v red zone vyšachovali Ramseyho z hry, ktorý bol v man-coverage práve na Adamsovi. V našom útoku sa Adams pohybuje naprieč celou line of scrimmage, pričom Ramsey prakticky vôbec nenaháňa súperovho najlepšieho pass catchera. Adams nám povedal že by sa mu veľmi páčilo, keby hral v tomto zápase najmä proti Ramseymu, ale v zápätí dodal, že neočakáva, že sa uvidia v osobnom súboji tak často. Aj keď to teda nebude na každej jednej play, tak títo dvaja chalani nám poskytnú jeden z najlepších matchupov, aký nám môže súčasná NFL ponúknuť.


OL PACKERS VS FRONT RAMS

Aaron Rodgers vs. Aaron Donald in Packers-Rams matchup – The Athletic

Toto je azda najdôležitejší matchup tohto zápasu. Naša zraneniami zdrvená ofenzívna lajna proti azda najlepšiemu frontu v lige. Chýbať nám bude David Bakhtiari, Elgton Jenkins (teda naši dvaja najlepší hráči v OL) a k tomu aj starting center Josh Myers. A kto bude proti nám stáť? Stačí, keď vám poviem, že to bude front, ktorý je na delenom 1. mieste v NFL čo sa týka pass-rush win ratu a na 1. mieste čo sa týka run-stop win ratu?

Naša ofenzívna lajna bude s najväčšou pravdepodobnosťou hrať v nasledujúcom zložení: LT Nijman, LG Runyan, C Patrick, RG Newman, RT Turner. Toto zloženie už v tejto sezóne odohralo jeden zápas a bolo to proti Bengals. Celkovo pustili 2 sacky a 9 tlakov na svojho quarterbacka. Jones po zemi získal 103 yardov na 14 behov a Dillon 30 yardov na 8 behov. Mňa osobne štve, že v tomto zápase nebude hrať Jenkins, mohol to byť pekný rematch s Donaldom. Ten hral síce v playoff so zranením, ale proti Jenkinsovi si v tomto zápase ani len nepukol. Na svojom konte mal 1 tackle, len 1 tlak na QB a takýto flag:

Ja osobne sa najviac obávam matchupu našej inside trojice (Runyan-Patrick-Newman) proti Aaronovi Donaldovi. Ten je teraz zdravý a pripravený na odplatu. Opäť zažíva skvelú sezónu, keď má na svojom konte 45 tacklov, 6.0 sackov a 9 tacklov pre stratu yardov. Jeho pass rush win rate je suverénne najvyšší spomedzi všetkých defenzívnych tacklov v lige (Donald má 29% a druhý Hargrave má 20%). Donald sa v DL Rams často presúva z jednej pozície na druhú, ale nebude vôbec prekvapený, ak väčšinu zápasu bude hrať proti nováčikovi Newmanovi. Ten zažíva klasickú nováčikovskú sezónu. Na tape nám ukazuje pekné plays, avšak v každom jednom zápase spraví minimálne jednu obrovskú mentálnu hrúbku (nepreberie si správne blitz, či stunt a podobne). Newman je na nováčika fakt solídny, ale s takýmto monštrom ako je Donald sa ešte nikdy nestretol. Toto je major league.

Tiež ma veľmi zaujímavá, ako sa bude dariť Yoshovi Nijmanovi. Je to perfektne stavaný ľavý tackle, ktorý má skvelé nohy, je silný a už výrazne zapracoval aj na svojej technike, čo bola jeho najväčšia slabina. V prvom kariérnom štarte proti Niners podal veľmi obstojný výkon aj vďaka pomoci od tight endov. V tomto zápase proti Nickovi Bosovi nepustil ani jeden tlak na quarterbacka a vo svojich troch tohto sezónnych štartoch pustil dokopy 5 tlakov na quarterbacka a 2 sacky. Tento week bude proti nemu stáť edge rusher Terrell Lewis, ktorý má počas tejto sezóny na svojom konte 21 tlakov na quarterbacka plus k tomu 3.0 sackov. Z pravej strany obrany sa proti nemu ešte tiež môže postaviť Ogbonnia Okoronkwo, alebo Leonard Floyd, či nová akvizícia Von Miller. Nečaká ho rozhodne nič jednoduché. Práve naopak.

Packers Advance To NFC Title Game After Win Over Rams | Wisconsin Public Radio

Ak chceme tento zápas vyhrať, tak musíme byť schopní behať s loptou proti ich light boxom. Iná cesta k úspechu viesť nebude. Práve toto bola naša víťazná formula v playoff zápase v januári. Po zemi sme získali 188 yardov a to nám otvorilo dvierka v passovej hre. Obrana Rams hrá často v light boxe a spolieha sa na to, že ich front dokáže produkovať pass rush a zároveň brániť behy. Vďaka tomu môžu hrať 2-deep safeties a byť kvalitnou obranou. V januári sme ich dokázali trestať po zemi, keď hrali s light boxom a teraz to budeme musieť dokázať tiež. Ak nedokážeme s loptou behať proti 5, alebo 6 hráčom v boxe, tak to bude pre náš útok veľmi dlhý deň.

K tomu si nemôžeme dovoliť robiť to, čo sme robili napríklad počas prvej štvrtiny v zápase proti Vikings. Nemôžeme hrať na dlhé routy, ale musíme sa oprieť o rýchlu hru, dostávať loptu z Rodgersovej ruky čo najrýchlejšie a vtedy nám to aj ide. Musíme proste hrať útok Matta LaFleura a nie útok Aarona Rodgersa. Keď Rodgers začal hrať proti Vikings v rytme, tak len v druhom polčase 10/11 prihrávok pre 197 yardov a 3 touchdowny. Keď loptu odhodil od 2.5s – 4s., tak za takýchto podmienok skompletoval 16/19 prihrávok pre 303 yardov a 2 touchdowny. Keď hral v rytme, tak sa mu podarilo vyprodukovať +23.0 passových EPA (expected points added), čo je 6. najvyššie číslo v jednom zápase počas celej éry Next Gen Stats. Presne takto musí hrať celý zápas proti Rams a nemôže si dovoliť robiť to, čo robil v prvej štvrtine proti Vikings, lebo to bude cesta do pekla.


CHANDON SULLIVAN VS COOPER KUPP

Rams receiver Cooper Kupp out for playoff game vs. Packers

Cooper Kupp je najproduktívnejším wide receiverom tejto sezóny. Na svojom konte má 85 zachytených prihrávok pre 1,141 yardov a 10 touchdown. K tomu je na druhom mieste spomedzi receiverov čo sa týka získaných yardov na jeden target a získaných first downov (3.06 yardov a 52 first downov). Je to aj poriadny deep threat, keď v tejto sezóne zatiaľ zachytil 9/14 deep balls pre 333 yardov. Len Tyler Lockett má na svojom konte viacej zachytených deep balls. avšak dokázal to až na 24 targetoch (11 catchov). V tejto sezóne odohral Kupp 69% snapov zo slotu a to znamená len jedno. Chandon Sullivan bude mať počas väčšiny zápasu na svoje starosti jedného z najchytrejších a najlepších route runnerov, ktorého môže súčasná NFL ponúknuť. Sullivan nehrá zlý futbal, ale na druhú stranu ani žiadny mega oslnivý. Jeho najlepší zápas v tejto sezóne prišiel proti Chiefs a Tyreekovi Hillovi. V tomto zápase bol po väčšinu času práve na Hillovi a ten zachytil len 4 prihrávky pre 37 yardov. Teraz ho čaká ďalší elitný receiver. Kupp robí obranám vrásky na čele aj vďaka svojej schopnosti získavať yardy po zachytení prihrávky. V tejto činnosti zaostáva len za lídrom Deebo Samuel z 49ers. No a Chandon má problém najmä s nepúšťaním yardov po zachytení prihrávky. V tejto sezóne pustil už 190 yardov po zachytení, čo je 16. najvyššie číslo v lige spomedzi cornerbackov. Keď Kupp už prihrávku zachytí, tak musíme dokázať limitovať škody a okamžite ho poslať k zemi. Inak to bude zle nedobre.


TLAK STREDOM + KVALITNÁ HRÁ SAFETIES

5 takeaways from the Rams' season-ending loss to the Packers - Los Angeles Times

Keď sa pozrieme na recept, ktorý úspešne použili Tennessee Titans na Rams, tak obsahoval konzistentný tlak stredom a z ľavej strany obrany na Stafforda, plus skvelú hru oboch safeties v coverage. Ak chceme tento zápas vyhrať, tak potrebujeme veľký zápas od Kennyho Clarka a Rashana Garayho čo sa týka pass rushu. K tomu potrebujeme, aby Darnell Savage spoločne s Adrianom Amosom pokryli vertikálnu passovú hru a prinútili Stafforda ku chybám. Zoberte do úvahy toto: počas série dvoch prehier za sebou, Stafford hodil 89 prihrávok, ale neskompletoval ani len jednu prihrávku nad 20 yardov pri siedmich pokusoch. Pritom počas prvých 8 weekov bol na treťom mieste v lige čo sa týka skompletovaných hlbokých prihrávok. Plus k tomu má počas týchto dvoch prehier za sebou sedem passov, ktoré smrdeli turnoverom, pričom v prvých 8 zápasoch sezóny mal takýchto prihrávok len šesť.

Vyvinúť tlak na Stafforda však nebude vôbec žiadna sranda. V tejto sezóne bol pod tlakom len pri 13.1% snapov, pričom ofenzívna lajna Rams je na druhom mieste v NFL čo sa týka tímového pass-block win ratu (69%).

Mám tu pre vás aj jednu zaujímavosť. Stafford hodil v tejto sezóne 8 interceptions a len jedna z nich bola do rúk cornerbacka. Všetky ostatné boli do rúk linebackera, či safetyho. To ešte viacej podčiarkuje fakt, že potrebujeme kvalitný zápas od dvojice Amos-Savage.


GO PACK GO!!!!!