Na Lambeau Fielde privítame Seattle Seahawks!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Seattle Seahawks

Kedy? 14/11/2021 o 22:25

Kde? Lambeau Field, Green Bay, Wisconsin

Vzájomná historická bilancia: 23 zápasov: 14 výhier, 9 prehier

Kurzy: 

 • Tipsport: výhra domácich: 1.59, remíza: 16.10, výhra hostí: 2.61
 • Fortuna: výhra domácich: 1.59, remíza: 15.00, výhra hostí: 2.55
 • Niké: výhra domácich: 1.63, remíza: 15.38, výhra hostí: 2.55

ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

PACKERS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi:

 • out na celú sezónu – TE Robert Tonyan, RB Kylin Hill, DB Will Redmond, OLB Randy Ramsey, OLB Chauncey Rivers
 • CB Jaire Alexander (IR – rameno)
 • EDGE Za´Darius Smith (IR – chrbát)
 • C Josh Myers (IR – koleno)

Nepravdepodobná účasť v tomto zápase je pri:

 • LT David Bakhtiari (koleno)
 • DL Kingsley Keke (otras mozgu)
 • TE Dominique Dafney (hamstring)

Otázna účasť:

 • DL Kenny Clark (chrbát)
 • CB Eric Stokes (koleno)
 • WR Equanimeous St. Brown (členok)

Návrat Davida Bakhtiariho sa podľa všetkého ešte o jeden týždeň posunie. V priebehu tohto týždňa bol aktivovaný z PUP listiny, nakoľko sa zotavoval z vážneho zranenia kolena (ACL). Vo štvrtok trénoval so svojimi spoluhráčmi v limitovanej kapacite, no v piatok sa na tréningu neukázal. Nejedná sa o to, že by sa objavili nejaké nové problémy, resp. by hojenie nešlo tak ako malo a prišli nejaké komplikácie. Ale Packers chcú ísť na neho pomaly, nechcú nič riskovať a preto zvolili tento konzervatívnejší prístup.

Kenny Clark si poranil chrbát v zápase s Chiefs a zo zápasu vypadol. Počas tohto týždňa nevynechal ani jeden tréning, ale na každom jednom bol limitovaný. Ak by sme ho nemali k dispozícii, tak by to bola obrovská rana pre našu obranu, keď ešte k tomu musíme pripočítať aj absenciu Kekeho.

Eric Stokes si poranil koleno počas rozcvičky pred zápasom s Chiefs a do zápasu vôbec nezasiahol. V stredu a štvrtok bol na tréningu len limitovaný, avšak v piatok už odtrénoval kompletne celý tréning. Toto nám môže naznačovať, že smeruje tým správnym smerom vzhľadom na účasť v tomto zápase.

Kingsley Keke podľa všetkého vynechá svoj druhý zápas za sebou kvôli otrasu mozgu. Už má za sebou históriu zranení hlavy. Najmä v minulej sezóne, keď otras mozgu výrazne ovplyvnil náš záver sezóny a v playoff sme ho nemali vôbec k dispozícii. Jeho absencia je veľkou stratou, nakoľko v posledných zápasoch sa prezentoval schopnosťou v pass rushy a v za ním máme k dispozícii už len Rockyho McIntosha, Abdullah Andersona a Auzoyah Alufohaia v practice squade.

Dominique Dafney celý týždeň netrénoval a jeho účasť v tomto zápase je long shotom. Na pozícii tight enda sa nám na celú sezónu už zranil jeden starter – Robert Tonyan a zranenie Dafnyeho nám situáciu poriadnu komplikuje. Je to výborný blokár a na súpiske máme aktuálne len troch zdravých tight endov – Marcedes Lewis, Josiah Deguara a Tyler Davis. Plus v practice squade je Bronson Kaufusi, pričom očakávam, že práve on bude z PS povolaný do 53ky na tento zápas.


SEAHAWKS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi:

 • S Marquise Blait
 • CB Bless Austin
 • RB Chris Carson
 • LB Cody Barton

Otázna účasť:

 • DL Al Woods

Jediná vážna strata je Chris Carson. Inak majú zdravého quarterbacka, zdravú OL, zdravých WR a rovnako aj TE.


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

How the Packers Beat the Seahawks to Advance to the N.F.C. Championship Game - The New York Times

Do Green Bay pricestujú Seattle Seahawks (3-5), ktorí minulý týždeň neodohrali žiadny zápas, mali bye week a tým pádom dostali o týždeň viacej na prípravu na tento zápas. Tento detail nie je zanedbateľný, nakoľko dostali extra týždeň na doliečenie zranení a z injured reserve sa im vracia aj nováčik wide receiver D´Wayne Eskridge, ktorý bol mimo hru od prvého weeku. Poďme sa teda spoločne pozrieť na naše preview, v ktorom sa dozviete všetko podstatné o tomto zápase, prejdeme si hlavné matchupy ktoré tento zápas ponúka a prakticky žiadny iný zdroj k tomuto zápasu nepotrebujete! Užívajte!

AARON RODGERS TO STIHOL!

Sobota, 13. novembera. Toto je najskorší možný dátum, kedy sa Rodgers môže vrátiť späť k tímu po pozitívnom tesne na COVID-19 pred zápasom s Chiefs. A tak sa aj stalo. Rodgers je späť a proti Seahawks hrať bude! Už som z kadejakých druhoradých zdrojov zazrel kopec dezinformácii, že Rodgers potrebuje negatívny test, aby sa mohol vrátiť a hrať v tomto zápase… To však nie je vôbec pravda a niekto si proste nenájde 5 minút na to, aby netrepal blato.

Aaron Rodgers je neočkovaný a teda sa na neho vzťahujú pravidlá NFL protokolov pre neočkovaných hráčov. A tie hovoria jasne. Musí uplynúť aspoň 10 dní od dátumu prvých symptómov na COVID-19, ktoré boli nahlásené tímovým lekárom. Potom musí byť splnené to, že uplynula doba aspoň 24 hodín od poslednej horúčky a to bez použitia liekov. Ďalší bod je o tom, že ostatné symptómy ako napríklad kašeľ sa zlepšili. Následne môže tímový lekár schváliť návrat pozitívne testovaného hráča. Tento proces trvá tri dni a ako som už spomenul, riadi ho tímový lekár. O negatívnom teste sa v protokole nikde nič nepíše, nakoľko podľa NFL protokolu sa po 10 dňovej karanténe na hráča nevzťahuje povinnosť 2 negatívnych testov počas 24 hodín.

Rodgers bude mať teraz následne 90-dňový pokoj od každodenného testovania pre neočkovaných hráčov. Avšak musí dodržiavať odstupy, jeho aktivity sú limitované podľa protokolu a musí nosiť rúško (už aj na tlačovky). K tomu je každý deň monitorovaný na symptómy a počas bye weeku nebude môcť opustiť mesto.


RUSSELL WILSON OZNÁMIL SVOJ TRIUMFÁLNY NÁVRAT

Dámy a páni, je to tak!. Neuveriteľné sa stáva skutočnosťou! Russell Wilson aka. Pán Potrebujem Pozornosť, sa vráti na ihrisko po ničivom zranení prostredného prsta na hádzacej ruke! Pred pár týždňami sme mohli sledovať jeho neuveriteľnú rozcvičku pred zápasom do ktorého nemohol nastúpiť, pričom ju absolvoval aj napriek tomuto vážnemu zraneniu. Celý svet NFL zostal v nemom úžase z toho, čo to tam ten tento borec predvádza! A teraz pred pár dňami vypustil do sveta sociálnych sietí neskutočne silné a emotívne video, v ktorom sa zahral na Alexa Smitha a oznámil svoj triumfálny návrat na trávniky NFL po tom, ako musel vynechať neskutočné tri zápasy a jeden bye week. V tomto videu nám ukázal komplikovanú a tŕnistú cestu, ktorú musel absolvovať len kvôli jednému cieľu. Aby sa jeho prst dostal do takej fázy, aby mohol do ruky opäť raz chytiť futbalovú loptu. A na základe toho, aké to video bolo dramatické, tak sa jeho návrat už asi ani nepredpokladal. V jeho návrate mu rozhodne pomohlo aj to, že ročne minie milión dolárov na svoje zdravie a jeho súkromný doktor mal o motiváciu istotne dobre postarané. Za 10 babiek by ho predsa nedal dokopy v takomto rekordnom čase. To je jasné úplne každému.

Seahawks' Russell Wilson cleared to return from injury, expects to play vs. Packers - Acme Packing Company

Sorry jako, ale z tohto som si fakt musel spraviť trošku menšiu srandu. Nedalo mi to. Russell je z Badgers, takže ten kto má pozná vie, že mu neprajem nič zlé, ale komu už nepríde na smiech jeho potreba pozornosti? 😀 A teraz už poďme na to vážnejšie. Russell Wilson sa vráti na štadión, kde mu to fakt ide a kde doslova dominuje. No oukej, chápem, už dosť vtipov… Na Lambeau Fielde mu to vôbec nejde, ale že vôbec. Vo svojej kariére tu odohral 4 zápasy a všetky prehral. V týchto zápasoch hodil len štyri touchdownové prihrávky oproti šiestim interceptions a teraz bude hrať ďalší zápas, v ktorom nebude zrovna najteplejšie. Očakáva sa teplota ľahučko pod nulou, pričom malo by sa objaviť aj sneženie s dažďom (škoda že len doobeda). To nie sú pre neho zrovna najideálnejšie podmienky na návrat po zranení prostredníka na hádzacej ruke, ktorý je veľmi dôležitý a ešte keď dokázal predbehnúť odhadovanú dobu rekonvalescencie (6-8 týždňov). Ak teda nie je ready úplne na 100%, tak to nebude pre jeho prostredník najpríjemnejšie.

Pred svojim zranením skompletoval 72% svojich prihrávok, čo sú jeho kariérne čísla a pre útok Seahawks je jeho návrat doslova vykúpením. Teraz bude proti nemu stáť jeho starý známy Joe Barry, ktorý v rokoch 2017-2020 pôsobil v tíme Rams ako asistent head coacha a tréner linebackerov, čiže Wilsonovi čelil dvakrát do roka počas štyroch rokov a minulý rok aj v playoff. Barry má teda hodne cenných skúseností s týmto quarterbackom, ktoré môže teraz zúžitkovať. A treba povedať, že proti Wilsonovi mala jeho obrana aj úspech. Seattle bol v týchto zápasoch 3-6. Pri troch výhrach odohral skvelé zápasy, keď v nich dokopy nahádzal 10 touchdownov a 0 interceptions. Jednalo sa o zápasy v roku 2018 a prvý zápas v roku 2019. Ale v posledných štyroch zápasoch hodil len 3 touchdownové prihrávky oproti 4 interceptions. V minuloročnom play-off zápase skompletoval len 11-27 prihrávok pre 174 yardov, 2 touchdowny a 1 interception.

Teraz je však Joe Barry v Green Bay a po prvom otrasnom zápase proti Saints sa jeho obrana vybičovala ku skvelým výkonom. V ôsmich zápasoch po sebe sme pustili 28 alebo menej bodov, čo je naša najdlhšia šnúra počas jednej sezóny od roku 2010, kedy sme vyhrali Super Bowl (13 zápasov). K tomu náš minulo-týždňový zápas proti Chiefs bol už 5. zápasom z 9 zápasov, v ktorom naša obrana udržala oponenta na 17 alebo menej bodoch, čo je delené druhé najvyššie číslo v lige počas tejto sezóny. Na zápas pustíme priemerne 321.2 yardov, čo je 5. najlepšie v lige, priemerne 20.0 bodov, čo je 6. najlepšie číslo v lige, priemerne 210.4 passových yardov, čo je 7. najlepšie číslo v NFL a priemerne 110.8 nabehaných yardov, čo je takmer stred poľa.

Russell Wilson je skvelý najmä pri plays, kde sa snaží z hovna upliesť bič. Portál Pro Football Focus uvádza, že má najlepší passer rating v lige (139.1), keď drží loptu dlhšie ako 2.5 sekundy. Pri týchto situáciách má skvelý priemer 13.0 yardov na jeden pokus. Pre zaujímavosť, len traja QBs majú vyšší priemer ako 10.0 yardov na jeden pokus a ani jeden z nich nemá priemer nad 11.0 yardov. Kľúčom pre nás bude udržať Wilsona v pockete. Ono sa to povie ľahko, ale ťažšie sa to vykoná. Pre quarterbacka existuje 6 running línií – medzi centrom a guardom, guarom a tacklom a na outside od tacklov na oboch stranách lajny. Tradičný 4-man rush necháva 2 gapy nepokryté. Exotický 6-man rush sa postará o všetky, ale necháva menej obrancov v coverage.

Ako povedal Barry na tlačovke, kľúčom bude rushovať múdro, ale agresívne. Najhoršie čo môžete spraviť je to, že budete rushovať s bobkami v slipoch. Ďalší kľúč je ten, že hráči budú disciplinovaní pri svojom pass rushy, ich pass rush bude kontrolovaný a vďaka tomu budú búrať pocket takým spôsobom, že z neho nie je úniku. O tomto som už písal aj pred zápasom s Cardinals a v tom zápase sa nám perfektne darilo držať Murrayho v pockete práve vďaka kontrolovanému pass rushu. Teraz to budeme musieť zopakovať, ak chceme pomýšľať na úspech.

Obrázok

Vytvoriť na Wilsona tlak a to takým spôsobom, aby nemal kam utiecť. Tlak by sme mohli dokázať vytvoriť, nakoľko v tejto sezóne bol Wilson pod tlakom pri 38.9% svojich dropbackov a jeho náhradník Geno Smith pri 39.3%. To je 30. a 31. miesto v NFL. Cesta by mohla viesť cez ľavého tackla Duane Browna. Ten v tejto sezóne pustil 6 sackov (najviac v tíme) a 17 tlakov na quarterbacka.


VÝZVA PRE NAŠICH CORNERBACKOV

Packers hold off Seahawks 28-23 to reach NFC title game | HeraldNet.com

D.K. Metcalf a Tyler Lockett sú jednou z najlepších dvojíc na pozícii wide receivera v súčasnej NFL. K tomu sú aj jednou z dvojíc, ktorá najlepšie dokáže produkovať big plays a práve na nich spolu s Russellom Wilsonom stojí celý tím Seahawks. Obidvaja majú priemer cez 10.0 yardov na jeden target, pričom dokopy majú 17 catchov pre +20 yardov a 11 touchdownov. Vďaka ich produkcii je útok Seahawks na 4. mieste čo sa týka percenta explozívnych plays na celkový počet passových plays (11%, 28 explozívnych passových plays pri 245 passoch). K tomu si títo dvaja páni rozdelili cez 55% tímových targetov útoku Seahawks. Preto nie je žiadnym prekvapením, že najčastejšie hrajú 11 personnel (1 RB, 1 TE, 3 WR) a to v 65% prípadov. Russell Wilson je jeden z najlepších passerov v NFL čo sa týka produkovania big plays, no naša obrana je dizajnovaná práve na limitovanie takýchto plays. V tejto sezóne sme pustili zatiaľ iba 22 explozívnych passových plays, čo je 7. najnižšie číslo v lige.

Pre nás je veľmi dôležité, aby v zápase mohol hrať Eric Stokes, nakoľko jeho rýchlosť sa nám zíde a mohla by v tomto zápase hrať veľmi dôležitú úlohu. Ak by nám nakoniec aj Eric chýbal, tak od cornerov Kevin King, Rasul Douglas, Chandon Sullivan a safeties Darnella Savagea a Adriana Amosa potrebujeme aby zopakovali svoj výkon proti Chiefs a pripravili útok Seahawks o big plays. Tí proti Chiefs odohrali famózny zápas. Zo zápasu vymazali ich schopnosť zahrávať big play a výsledkom bolo to, že Kansas Cit udržali len na 237 celkových yardoch (vzduchom len 166 passových), čo je vôbec najmenej yardov počas éry Patricka Mamohemsa, keď zápas začínal a dohral až do samotného konca. Mahomes tiež po prvýkrát v kariére skončil zápas s priemerom na jednu prihrávku pod 5 yardov (4.49) a presne o 3.72 yardov pod jeho kariérnym priemerom. Za zmienku stojí aj fakt, že fabrika na big plays menom Tyreek Hill si v tomto zápase pripísala len 4 zachytené prihrávky pre 37 yardov. Na tom mal najväčšiu zásluhu slot cornerback Chandon Sullivan, ktorý Hilla pokrýval po väčšinu zápasu a k tomu aj Mecole Hardmana. Joe Barry ho postavil na svoju bájnu ´star´ pozíciu a tým Chandonovi rozhodne vyhovuje. Dokáže hrať kvalitne v coverage a zároveň kvalitne vypomáhať behovej obrane. Posledné zápasy bol stavebným kameňom úspechu našej obrany.

V posledných zápasoch hrá prekvapivo kvalitne aj Kevin King. Ten v posledných dvoch zápasoch odohral 107 snapov. Na týchto snapoch do jeho coverage letelo 9 prihrávok a skompletovaných bolo len 6 prihrávok pre 38 yardov. K tomu si pripísal 4 stopky, 1 zrazenú prihrávku (čo mala byť interception) a najdlhšia skompletovaná prihrávka do jeho coverage bola pre 10 yardov. A v tomto zápase podľa všetkého zohrá veľkú úlohu. Russell Wilson vo svojich prvých piatich zápasoch skompletoval 7 prihrávok pre +20 yardov do ľavej strany (z pohľadu obrany pravá strana). A práve toto je miesto, kde bude primárne stáť práve King. Kvalitne hrá aj posila Rasul Douglas, ktorý zatiaľ do svojej coverage pustil priemerný paser rating 61.6, čo je 4. najlepšie číslo v prebiehajúcej sezóne spomedzi cornerov, ktorí odohrali aspoň 100 defenzívnych snapov.


OFENZÍVNA LAJNA SA MUSÍ VRÁTIŤ KU SVOJIM TRADIČNÝM VÝKONOM

Obrane Chiefs sa podarilo pokaziť debut Jordana Lova neúprosným a večným blitzom. V štatistikách svieti pre Chiefs až 28 vygenerovaných tlakov na quarterbacka, pričom sme mali celkovo 34 pokusov o prihrávku. Náš blocking bol zodpovedný za 14 tlakov (prehral súboj) a teda až 14 tlakov na Lova prišlo po tom, čo hráč mal na quarterbacka úplne voľnú cestu a nemusel čeliť žiadnemu blokárovi. Avšak rozhodne neočakávajte to, že Seahawks sa toto pokúsia zopakovať, najmä keď je na ihrisku Aaron Rodgers. Seahawks sa nachádzajú cca v strede poľa čo sa týka blitz ratu a tímu sú historicky s blitzovaním Aarona Rodgersa opatrné, nakoľko má skvelé čítanie obrany pred snapom.

Tento zápas je prakticky ako stvorený na to, aby sa naša ofenzívna lajna oklepala zo slabého výkonu a vrátila sa na tú správnu vlnu. Seahawks majú doposiaľ na svojom konte len 14 sackov a ich celá skupina EDGE hráčov má dokopy 52 tlakov na quarterbacka. Pre porovnanie, len náš Rashan Gary ich má zatiaľ na svojom konte 42 (piate najlepšie číslo v celej lige). Keď sa pozrieme na ich dvoch najproduktívnejších hráčov v strede, tak Kerry Hyder má 16 tlakov na quarterbacka a Poona Ford 13. Pre porovnanie, len náš Kenny Clark ich má na svojom konte 31 a Dean Lowry 20. Pozor si musíme dávať najmä na Blitz Boya, ktorý dokáže byť efektívny ako hráč do blitzov. Chiefs mali úspech so safeties pri blitzoch, tak to Carroll s Blitz Boyom uršite niekoľkokrát vyskúša.


VEĽKÝ ZÁPAS PRE RUNNING BACKOV?

Green Bay Packers hold off Seattle Seahawks to reach NFC championship game - Los Angeles Times

Nebuďte prekvapení, ak Aaron Jones a A.J. Dillon budú mohutne zapojení do nášho útočného snaženia a to najmä v passovej hre. Duo inside linebackerov Bobby Wagner a Jordyn Brooks nehrajú v coverage vôbec dobre a dokopy pustili do svojej coverage až 68 zachytených prihrávok. Wagner doposiaľ pustil do svojej coverage passer rating na úrovni 102.9 a Brooks 123.5. Plus k tomu len dva tímy v celej NFL pustili viacej nachytaných yardov running backom než práve Seahawks.

Dariť by sa nám mohlo aj po zemi, keď Seahawks zatiaľ pustili priemerne po zemi 127.6 yardov, čo je 8. najhoršie číslo v lige. Avšak v posledných troch zápasoch predviedla ich behová obrana slušný výkon. Najee Harrisa udržala na 3.4 yardoch na jeden beh, Alvina Kamaru na 2.55 yardov na jeden beh a celý tím Jaguars udržali na 82 nabehaných yardoch. Za toto vďačia najmä ich interným defenzívnym linemanom, ktorí sú silou obrany.


ZASTAVIŤ BEHOVÚ HRU SEAHAWKS

Behová hra Seahawks nie je zrovna najefektívnejšia a opäť im v tomto zápase bude chýbať Chris Carson. Ak chcú vyhrať, tak musia s loptou behať kvalitne a konzistentne. Ich primárnym running backom bude Alex Collins, pričom za ním je Rashaad Penny, ktorý je po návrate zo zranenia veľmi slabým čajom. Seahawks sa chcú opierať o behovú hru a z toho rozbehnúť už spomínané big plays. To je filozofia ich útoku.

Avšak problém tu je ten, že dokonca aj s Russellom Wilsonom je ich útok veľmi nekonzistentný. Keď sa pozrieme na úvod sezóny, tak v jednej polovici zápasu boli veľmi dobrí, ale potom v tej ruhej veľmi zlí. Toto naznačuje problém s coachingom a ofenzívny koordinátor Shane Waldron je nováčikom čo sa týka ofenzívneho play-callingu. Pred príchodom do Seattlu z LA Rams to nikdy nerobil. Pôsobí to na mňa tak, že jeho play-calling musí byť konzistentnejší.

Behový útok Seahawks je na 14. mieste čo sa týka behovej EPA na jednu play (expected points added) a na 11. mieste v rushing DVOA. Ich najväčším problémom je run-blocking (podobne ako u nás) a to ukazuje aj táto tabuľka.

Obrázok

Keď je na ihrisku Carson, tak jeho EPA v tejto sezóne je +.46, čiže v preklade aj napriek zlému run blockingu dokáže vyťažiť niečo naviac. Jeho náhradník Allex Collins je omnoho menej dynamický a jeho EPA je -.37. To je diametrálne odlišná produkcia vzhľadom na run blocking. Toto spomínam napriek faktu, že v strede obrany nám stojí skvelo hrajúce duo linebackerov De´Vondre Campbell a Krys Barnes. Kto pozeral zápas s Chiefs, tak veľmi dobre vie o čom hovorím. Campbell má aktuálne na svojom konte najnižší pomer missnutých tacklov (len 4%) spomedzi všetkých obrancov v NFL, ktorí doposiaľ nazbierali aspoň 50 tacklov. K tomu do svojej coverage pustil passer rating len na úrovni 74.5. A teraz proti nemu bude stáť running back, ktorý toho nejako extra naviac nespraví. Ak Campbell tento súboj opanuje, tak to bude kľúč k víťazstvu.

Ak nám v tomto zápase bude chýbať Kenny Clark, tak ho s najväčšou pravdepodobnosťou zaskočí nováčik T.J. Slaton, ktorý za neho zaskakoval v zápase s Chiefs. A musím povedať, že som bol z jeho výkonu veľmi milo prekvapený. Proti kvalitnej run-blocking OL Chiefs dokázal zahrávať vplyvné plays a to bolo vlastne po prvýkrát v tejto sezóne, čo dostal takýto priestor.


DAVANTE ADAMS VS TRE BROWN

All-Pro wide receiver Davante Adams bude v tomto zápase čeliť aj nováčikovi Tre Brownovi. Jeho počet snapov rastie každým weekom smerom nahor a proti Jaguars odohral 90% defenzívnych snapov, čím sa v secondary Seahawks vytvorila nové starting duo cornerbackov – D.J. Reed a Tre Brown. Doteraz sa Brownovi darí a jeho výkony sú dosť kvalitné. Doposiaľ pustil do svojej coverage passer rating len na úrovni 56.8, čo je tretie najlepšie číslo v NFL. Zároveň jeho 3.4 pustených passových yardov na jeden target je tretie najnižšie číslo spomedzi kvalifikovaných hráčov. Avšak teraz bude čeliť doposiaľ svojej najväčšej výzve – pokrývať najlepšieho receivera v súčasnej NFL. Ustojí tento krst ohňom?

Jednoznačne najslabšou súčasťou secondary Seahawks je Tre Flowers, ktorý doposiaľ pustil 77.8% skompletovaných prihrávok do svojej coverage, priemerne to je 11.2 yardov na jeden pokus a priemerný paser rating 131.8.


SÚBOJ TURNOVEROV

Green Bay Packers receiver Davante Adams scores off the field with prestigious Jordan Brand deal

Tím Seahawks má v doterajšom priebehu sezóny len 4 giveaways v 8 zápasoch, pričom sú celkovo +4 čo sa týka bilancie turnoverov. Dokáže naša obrana, ktorá proti Chiefs nevyprodukovala aspoň jeden turnover po prvýkrát od prvého weeku, prinúť Seahawks k jednej, alebo dvom chybám? V 6 z posledných 8 zápasov v tejto sezóne sa nám podarilo zaznamenať aspoň 2 turnovers.

Zaujímavé je najmä to, že Russell Wilson nemal počas prvých piatich zápasov na svojom konte ani jednu play, ktorá by smrdela turnoverom. Ochrana lopty mu ide, ale ako som už spomínal, teraz príde na Lambeau Field, kde mu to zatiaľ moc nešlo.

V tejto sezóne sme na bilancii 7-0, keď sa nám podarilo vytvoriť aspoň jeden turnover a 0-2, keď sme nedokázali vytvoriť turnover (Saints a Chiefs). Počas éry Matta LaFleura sme na bilancii 17-1, keď sme vyprodukovali 2+ turnoverov. Zároveň sme pod ním na bilancii 26-0, keď sme vyhrali súboj turnoverov a 30-1, keď sme spôsobili aspoň jeden turnoverov (všetci vieme, ktorý zápas je tou jedinou prehrou). Súboj turnoverov bude v tomto zápase ohromne dôležitý.


SITUAČNÝ FUTBAL

Obrana Seahawks pustí priemerne na zápas 273.0 passových yardov, čo je vôbec to 4. najhoršie číslo v celej NFL. Celkovo pustí na zápas 401.5 yardov, čo je druhé najhoršie číslo v celej NFL a horšiu obranu majú v tomto ohľade iba NY Jets. K tomu sú na 16. mieste v pustených EPA na jednu play a na 23. mieste v defenzívnej DVOA. Avšak aj napriek tomu sú na 8. mieste v počte pustených bodov na zápas (21.1) a to najmä vďaka ich situačnej dominancii.

Naprieč 8 zápasmi sú Seahawks na 6. mieste čo sa týka bránenia tretích downov (premenenie na úrovni 34%) a na 5. mieste čo sa týka bránenia red zone (pustený touchdown len na 48.4%).

Čo nám z tohto vyplýva? Musíme dokázať hrať kvalitne na prvých a druhých downoch, aby sme sa nedostávali do zložitých tretích downoch, kde sa obrane Seahawks darí vystavovať stopky.


GO PACK GO!!!!!