Ďalší zápas, ktorý môže vyzerať ako šašek

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Jacksonville Jaguars

Kedy?  15/11/2020 o 19:00

Kde? Lambeau Field, Wisconsin

Vzájomná historická bilancia: 6 zápasov (0 v post-season): 4 výhry, 2 prehry, 0 remíz

Kde sa dá zápas pozerať? 

 • Gamepass
 • STREAMY:
 1. https://home.nflbite.com/
 2. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
 3. https://sportsurge.net

Kurzy: 

 • Tipsport: výhra domácich: 1.10, remíza: 19.40, výhra hostí: 8.30
 • Fortuna: výhra domácich: 1.13, remíza: 19.00, výhra hostí: 7.26
 • Niké: výhra domácich: 1.14, remíza: 19.45, výhra hostí: 7.15

ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

 • PACKERS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi: FB/TE John Lovett (ACL), WR Allen Lazard

Do tohto zápasu s veľkou pravdepodobnosťou nenastúpi: CB Jaire Alexander (otras mozgu)

CB Kevin King (kvadriceps), DB Will Redmond (rameno) a DB Vernon Scott (rameno)

Otázna účasť je pri nasledujúcich hráčoch: CB Kevin King (kvadriceps), DB Will Redmond (rameno), DB Vernon Scott (rameno), OT Rick Wagner (koleno), WR Darrius Shepherd (rameno), WR Equanimeous St. Brown (koleno), TE Robert Tonyan (členok)

ILB Christian Kirksey bol oficiálne aktivovaný z injured reserve a tak v tomto zápase hrať bude. Naopak WR Allen Lazard aktivovaný nebol a tak v tomto zápase hrať určite nebude. Ian Rapoport nás informuje, že ešte cíti nejaké bolesti a tak je pravdepodobnejšie, že bude hrať až budúci week proti Colts. Pripomínam, že Allena musíme aktivovať do budúcej stredy, inak v tejto sezóne dohral.

FB/TE John Lovett si počas týždňa na tréningu pretrhol predný krížny väz a tak sa pre neho sezóna skončila. Najskôr si ACL pretrhol Deguara, teraz aj Lovett. To znamená, že na súpiske nemáme žiadne FB/H-Backa. Možno sa do tejto úlohy postaví Sternberger, ktorý na tejto pozícii zaskakoval v minulej sezóne za zraneného Dannyho Vitaleho.

Z practice squad boli na tento zápas povolaní S Henry Black a WR Juwann Winfree. (toto sú náhrady za COVID-19). Plus k tomu sa z pratice squad na tento zápas povolali CB Kei´Varae Russell a CB Stanford Samuels. Tieto kroky nám môžu napovedať, že Alexander je out a zrejme aj King.

Okrem pozície cornera to máme tesné aj na tight endovi, či wide receierovi. Lazard hrať nebude a St. Brown so Shepherdom sú otázni. Tým pádom nám v 53ke zostáva len Adams, MVS a Taylor. Plus ako štvorka bol z PS povolaný Winfree. Na tight endovi nám chýba Deguara, ktorý sa zranil na celú sezónu, FB/TE John Lovett sa zranil na celú sezónu a TE Robert Tonyan v piatok vôbec netrénoval, pričom jeho účasť je otázna. Zdraví sú tak len Marcedes Lewis a Jace Sternberger. To môže byť veľký zásah do útočných schém LaFleura, ktorý chce mať veľmi často na ihrisku dvoch tigt endob.


 • JAGUARS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi: LB Dakota Allen, DT Doug Costin, QB Gardner Minshew II, RB Devine Ozigbo, WR Laviska Shenault Jr.

Otázna účasť je pri nasledujúcich hráčoch: S Josh Jones, OL Brandon Linder


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Do Green Bay tentokrát cestujú zo slnečnej Floridy Jaguars, ktorí odohrajú zápas 10. hracieho týždňa vo Frozen Tundre proti domácim Packers. Ja osobne si neviem pomôcť, ale pred týmto zápasom mám rovnaké pocity ako pred zápasom s Vikings. Sme jasný favorit a naše víťazstvo nikto nespochybňuje. Ale opäť to môže byť zápas šašo. Prečo?

Keď sa pozrieme na posledný zápas s Vikings, na Lambeau fúkal vietor a ten z tohto zápasu spravil tesnejší zápas, než by bol za normálnych podmienok. Rodgers si nedovolil hodiť lopty, ktoré by za normálnych okolností hodil a tak sa výkonnostný rozdiel medzi tímami trošku zmenšil. Teraz bude vietor síce o trošku slabší, ale počas zápasu má pršať, ba dokonca aj môže snežiť. Ale mňa to už nezaujíma. Sme GREEN BAY PACKERS. Toto počasie má byť našou výhodou! Už od Rodgersa po zápase nechcem počuť žiadne sťažovanie sa na to, že vietor fúkal trošku silnejšie. Frozen Tundra je náš domov a musíme to naplno ukázať! Špeciálne proti tímu z Floridy.


JAMES ROBINSON NIE JE DALVIN COOK

Dva týždne dozadu nás porazil prakticky len jeden jediný hráč. Nedokázali sme využiť nemotornosť Cousinsa, ktorý celý zápas len predával loptu do rúk Dalvina Cooka. Mike Pettine nedokázal na to nijako reagovať a výsledkom bol výkon ako z hororu. V poslednom zápase proti Niners prišiel Pettine s novými schémami a to konkrétne so schémou 6-1, ktorú som podrobne rozoberal v review zápasu s Niners. Niečo podobné by som videl rád aj v tomto zápase. (zrejme) Jediná možnosť, ako nás môžu Jaguars poraziť je hra po zemi. Sú na 10. mieste v lige, čo sa týka yardov na jeden beh (4.5), ale tak často boli v skóre pozadu, že sú na poslednom 32. mieste v behových pokusoch. Naši hlavným cieľom na zastavenie bude nedraftovaný nováčik James Robinson. Ten doposiaľ získal 805 yardov a skóroval 7 touchdownov. Niečo viacej ako polovica jeho produkcie prišla po prvom kontakte a pri svojich behoch spôsobil už 19 missnutých tacklov. Našu obranu rozhodne v zlých podmienkach poriadne vyzve a my musíme byť schopní na neho reagovať.


MLADÝ QB JAGUARS

Watch: Former Oregon State star Jake Luton runs for a touchdown for the Jacksonville Jaguars - oregonlive.com

V nedeľu proti nám nenastúpi pán fúzik, ale Jake Luton. Je to nováčik, ktorý bol draftovaný v 6. kole a svoj debut v NFL si odbil minulý týždeň. Proti slabej obrane Texans sa mu podarilo skompletovať 26/38 prihrávok pre 304 yardov, 1 touchdown a 1 interception. Tento week však bude loptu hádzať pri teplote tesne nad nulou, v daždi (možno aj v snehu) a rýchlosť vetra má byť 25 míľ za hodinu. Game plan by teda mal byť jasný. Už som spomínal, že Jags v tejto sezóne proste v zápasoch nevedú a musia doháňať. V úvode by sme mali prehustiť box, aby sa proti nám Jags nerozbehali, v našich úvodných drivoch skórovať a prinútiť ho hádzať loptu. A keď ho už prinútime hádzať, tak nechcem vidieť žiadny 3-man rush, Prestona, či Kennyho v coverage a podobné chobotiny. Treba mu poriadne podkúriť pod zadkom, nech mu je vo Frozen Tundre trošku teplejšie. Keď Texans minulý week na neho vytvorili tlak, tak dropli 2-3 interceptions. Keď je Luton v čistom pockete, tak to vyzerá tak, že sa cíti pohodlne a využíva naplno svoju silnú ruku. Mali by využiť matchupy proti obom tacklom (LT Can Robinson a RT Juwann Taylor). Taylor v tejto sezóne pustil už 32 tlakov na quarterbacka. Práve cez neho môže viesť cesta k Lutonovi a toto je ten najlepší spôsob, ako spraviť z Luton mašinu na turnoveri. Keď bol Luton pod tlakom, tak jeho QB rating bol 17.2.


KTO BUDE HRAŤ NA POZÍCII CORNERA?

Five Storylines to Watch: Jacksonville Jaguars vs. Cincinnati Bengals

CB Kevin King je otázny, v posledných štyroch zápasoch nehral a CB Jaire Alexander stále neprešiel protokolom otrasu mozgu a vyzerá to tak, že hrať nebude. Kinga v posledných zápasoch nahradil Josh Jackson a musím povedať, že hral veľmi dobre (až na tie zbytočné penalty). Svedčí o tom fakt, že duo Alexander-Jackson je vôbec tým najlepším duom na pozícii cornera v NFL, pokiaľ hovoríme o pustených yardoch na jeden snap v coverage.

Kto nám zostáva na pozícii cornera? … Najskôr by sme si asi mali povedať, koho budeme musieť pokrývať. Je to wide receiver DJ Chark. Je to vysoký receiver, ktorý má serióznu rýchlosť (4.34s na 40 yardov). V minulej sezóne nachytal cez 1,000 yardov a skóroval 8 touchdownov. Teraz je na veľmi podobnej trajektórii. Zatiaľ nachytal 437 yardov (13.2 yardov na jeden catch) a 4 touchdowny. Je to skutočný deep threat, keď na neho letelo už 15 lôpt, ktoré boli dlhšie než 20 yardov a 224 yardov prišlo práve po deep passoch.

Keby hrá Jaire, tak je to jasné. Jeho účasť je nepravdepodobná a tak ho bude musieť niekto nahradiť. Josh Jackson má veľkosť na to, aby ho pokrýval, ale nie rýchlosť. Čiže zrejme pôjdeme tou cestou, že na neho postavíme nášho najlepšieho zdravého cover cornera Sullivana, ktorý sa zo slotu presunie na outside. Ďalšou možnosťou je Ka´Dar Hollman, ktorý minulý week nahradil Alexandera. Hollman na combine zabehol 40 yardov za 4.38s a s pomocou safetyho zhora by mal byť schopný s Charkom držať krok.


DAVANTE VS MLADÝ CORNER

Najdominantnejší wide receiver v NFL v tomto zápase bude zrejme v súboji s tohtoročným výberom v prvom kole – C.J. Hendersonom. Tento mladý corner Jaguars mal doposiaľ svetlé, ale aj temné chvíľky , no keď sa postaví v nedeľu proti Adamsovi, tak bude musieť podať životný výkon. Adams v posledných troch zápasoch chytil 30 prihrávok a skóroval 6 touchdownov. Minulý week Henderson pustil 77-yardový touchdown Willovi Fullerovi a vyrobil 54 yardovú penaltu za DPI. Očakávam, že Packers sa ho budú snažiť atakovať, špeciálne vtedy, keď ho Jags nechajú v súboji 1 vs 1.


OBRANA JAGUARS VS TIGHT END

Obrana Jaguars v tejto sezóne pustila tight endom 7 touchdownov, čo je druhé najvyššie číslo v NFL. Na našej strane má Robert Tonyan priemer 11.2 yardov na jeden target (2. najlepšie číslo v NFL spomedzi TEs) a chytil 86% lôpt, ktoré na neho leteli, čo je najvyššie číslo spomedzi všetkých tight endov v NFL. Avšak jeho účasť v tomto zápase je otázna a tak svoju väčšiu šancu môže dostať Jace Sternberger. Môže byť v tomto zápase čiernym koňom? Možno to je taký menší tip pre fantasy hráčov, ktorí nemajú žiadneho tight enda a tento week potrebujú nejaké tie body.


BILLY TURNER VS JOSH ALLEN

Josh Allen sets Jaguars franchise record

David Bakhtiari už hrať bude a to znamená, že Billy Turner sa vráti späť na svoju pozíciu pravého tackla. Tu ho bude čakať veľmi zložitý matchup a to proti edge rusherovi Joshovi Allenovi. Ten ako rookie zaznamenal 10.5 sackov a 49 tlakov na QB. V tejto sezóne má síce len 2.5 sacku a 20 tlakov na QB, no musel vynechať tri zápasy. Celkovo má vo svojej NFL kariére už 33 hitov na QB. Pre Turnera to rozhodne nebude prechádzka ružovou záhradou. Obrana Jags nedisponuje kvalitou ako kedysi, ale ak hľadáte kvalitu, tak tá je práve Allenovi.

V obrane Jags je ešte jeden skvelý hráč a to je ILB Myles Jack, čo je podľa mňa jeden z vôbec tých najlepších inside linebackerov v NFL. Je to rýchly a inštinktívny hráč.


ODPLATA BÝVALÝCH JAGUÁROV

Keby hrá Lazard, tak útok Packers má na ihrisku troch hráčov a koordinátora, ktorí boli ešte pred nedávnom v službách Jaguars. Lazard, THE WEAPON Tyler Ervin, TE Marcedes Lewis a ofenzívny koordinátor Nathaniel Hackett. Teraz sú všetci štyria dôležitou súčasťou nášho tímu. Marcedes vo svojom poslednom rozhovore povedal, že správu o tom, že ho Jags prepustili sa dozvedel cez ESPN a trvalo mu to rok, kým sa cez to preniesol.

Nate Hackett on his firing: 'It's a shock'

Nathaniel Hackett je náš OC, o ktorého je aktuálne veľký záujem. Veľa sa o ňom nehovorí, ale aj on je strojcom nášho útočného ťaženia. Ako LaFleur, tak aj Rodgers sa na jeho adresu vyjadrujú extrémne pozitívne a veľmi si ho cenia. Taktiež sa v poslednej dobe začalo hovoriť o tom, že niekoľko tímov a hlavne Falcons ho zvažujú do pozície head coacha svojho tímu. Trénerom Jaguars je Doug Mattone a zrejme nikto v NFL tohto trénera nepozná lepšie, než práve Hackett. Spolu trénovali v Syracue v rokoch 2010-12, s Bills v rokoch 2013-14 a s Jaguars v rokoch 2015-18. V roku 2018 ho Marrone vyhodil a po sezóne si ho vybral LaFleur za svojho ofenzívneho koordinátora a tento krok očividne neľutuje. Práve naopak.

Na druhej strane barikáda hrá v obrane Jags náš bývalý výber v druhom kole DB Josh Jones a ten má výrazné problémy v coverage. Packers jeho limitácie rozhodne poznajú a očakávam, že by mohli do neho útočiť. Len tak pre zaujímavosť, PFF ho za coverage v tejto sezóne hodnotia známkou 40.0, čo je dobré na 87. miesto z 89 kvalifikovaných safeties v NFL. Keď QBs atakovali jeho coverage, tak pustil passer rating o hodnote 145.0.


ZÁVER

Máme hromadu zranení a ako náš útok, tak aj obrana budú musieť v tomto zápase improvizovať. Útok je kvôli mnohým zraneniam tenký na pozícii WR a TE, a na druhú stranu obrana v secondary – CB a S. To však nemení nič na tom, že tento zápas by sme mali vyhrať a výhovorky tu nie sú. Mike Pettine musí postaviť bear front ako v zápase s 49ers, zastaviť Robinsona a výhra by mala zostať vo Frozen Tundre.

PS: O 18ej klasika na našom Discorde – tailgate a ideme si spolu pokecať!

Jaguars 17-31 Packers

GO PACK GO!!!!!!!!