Sezónu 2022 odštartujeme na pôde divízneho rivala!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Minnesota Vikings

Kedy? 11/09/2022 o 10:25

Kde? U.S. Bank Stadium, Minnesota

Vzájomná historická bilancia: 123 zápasov: 64 výhier, 56 prehier, 3 remízy

Kurzy: 

 • Tipsport: výhra domácich: 2.06, remíza: 15.80, výhra hostí: 1.91
 • Fortuna: výhra domácich: , remíza: , výhra hostí:
 • Niké: výhra domácich: , remíza: , výhra hostí:

ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

PACKERS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi:

 • PUP – RB Kylin Hill 
 • LT David Bahktiari (koleno)
 • OL Elgton Jenkins (koleno)

Nepravdepodobná účasť:

 • WR Allen Lazard (členok)

………………

 • LT David Bakhtiari sa v piatok tréningu nezúčastnil, no Matt LaFleur prejavil optimizmus čo sa týka jeho účasti v tomto zápase. Ak nebude môcť nastúpiť, tak na pozíciu ľavého tackla sa pravdepodobne postaví Yosh Nijman.
 • Rovnako ako Bakhtiari, tak aj Elgton Jenkins sa vracia po ťažkom zranení kolena, plus sa mu pridalo ešte zranenie prsného svalu. Svoj predný krížny väz si pretrhol minulý rok práve na U.S. Bank Stadium, no minulý týždeň záhadne vypadol z tréningu a teraz už vieme prečo. Ak bude môcť nastúpiť, tak to bude s najväčšou pravdepodobnosťou na pozícii pravého tackla. Ak hrať nebude, tak to môže byť Royce Newman, Yosh Nijman, či Zach Tom. Skôr sa prikláňam k tomu, že hrať nebude.
 • Bolo nám povedené že minulý týždeň Allenovi Lazardovi prišliapli členok a tento týždeň sa nezúčastnil ani len jedného tréningu. S pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou do tohto zápasu nenastúpi a z jeho posledného rozhovoru mám pocit, že aj jeho účasť vo weeku 2 je viacej otázna, než istá.
 • TE Robert Tonyan sa tiež vracia po ACLku, no z injury reportu bol stiahnutý a do tohto zápasu nastúpi.
 • S Darnell Savage si pred mesiacom počas Family Night poranil hamstring a až doteraz bol v tréningu limitovaný. Do tohto zápasu však nemá žiadnu zdravotnú dezignáciu a hrať bude.
 • K Mason Crosby sa počas celého training campu zotavoval zo zranenia a jeho účasť vo weeku 1 nebola vôbec istá. Avšak Money Mason je oficiálne späť, čo znamená, že nastúpi do svojho 242. zápasu regular season v rade a to od roku 2007, čo si ho Packers draftovali.

VIKINGS

Otázna účasť:

 • DL Jonathan Bullard (biceps)
 • S Lewis Cine (koleno)

ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Milé syrové hlavy… DOČKALI SME SA! Sezóna NFL je oficiálne späť a s ňou aj Bart so svojim tradičným preview! Dlhé mesiace nudy vystrieda futbal a to je presne to, čo chceme! Začiatok sezóny však nie je úplne príjemný, nakoľko budeme musieť už hneď v prvom weeku počúvať tú nehorázne otravnú trúbu. Poďme si preto prejsť zopár bodov, ktoré sa musia naplniť, aby sme sa v čo najvyššej miere vyhli rakovine uší. Samozrejme sa jedná o prvý week, čiže to bude viacej v takej „kecacej“ rovine, než analytickej, nakoľko sa nemám absolútne o čo oprieť. Nejdeme sa teda opierať až toľko o čísla a trošku si takto na úvodom podebatíme!

NOVÝ TRÉNER, NOVÁ FILOZOFIA?

Minnesota Vikings počas tohtoročnej offseason prešla obmenou. Dlhoročného head coacha Mika Zimmera vystriedala mladá krv v podobe Kevina O´Connella a defenzívnym koordinátorom sa stal Ed Donatell. Čo od tejto novej dvojice môžeme očakávať?

O´Connell príchadza z tímu, kde pôsobil pod Sean McVayom a už len na základe toho môžeme dedukovať, že budeme vidieť signifikantne odlišnú ofenzívu Vikings než v posledných rokoch. A všetko sa to začne personellom. Minulý rok, útok Rams používal 11 personnel častejšie než hociktorý iný tím v lige, pričom Vikings boli v jeho využívaní na dne ligy. Budeme vidieť viacej tradičných 3-wide formácií, než tradičný 2-TE heavy personnel, ktorý sme videli pod Zimmerom. Na základe toho očakávam, že útok Vikings bude mať oveľa viacej flexibility. Avšak je tu ešte jedna ďalšia vec. Jeho pozadie je omnoho pestrejšie, než len McVay. Pod John DeFilippom trénoval v Clevelande a snažil sa adopotovať útok pre Manziela. DeFilippo bol neslávne vyhodený práve Zimmerom. Ďalej trénoval pod Jay Grudenom, ktorý kedysi trénoval v rovnakom trénerskom tíme v Cincy s Mikeom Zimmerom. Pod Grudenom pracoval s Cousinsom a myslím si, že táto front office verí Cousinsovi a tomu, že O´Connell s ním dokáže pracovať tak ako si predstavujú.

Ed Donatell je silno ovplyvnený školou defenzívneho mága Vica Fangia, s ktorým pracoval ako v San Franciscu, tak aj v Chicagu, či Denveri. Už toto nám musí napovedať, že akým smerom sa bude obrana Vikings uberať. Base obrana bude hrať 3-4ku a nie 4-3ku. To znamená, že hráčov ako napríklad Danielle Hunter neuvidíme hrať s rukou na zemi, kde hrával ako DE od roku 2015 čo bol do NFL draftovaný, ale posunie sa viacej na stand-up outside linebackera, pričom lajnmeni Dalvin Tomlinson a Harrison Phillips budú musieť hrať viacej úlohu „zametačov“, ktorí budú odvádzať čiernu prácu, hltať bloky, zastavovať behy a nie až tak rushovať quarterbacka.

Ed Donatell pôsobil aj v Green Bay a to v rokoch 2000-2003 ako defenzívny koordinátor.


PROTEKCIA AARONA RODGERSA

Nevieme, či Elgton Jenkins s Davidom Bakhtiarim budú schopní do tohto zápasu nastúpiť. Ak nie, tak to bude na našich mladíkoch. Na ľavého tackla sa zrejme postaví Yosh Nijman a na pravom tacklovi to bude buď Royce Newman alebo nováčik Zach Tom. Proti komu budú stáť? Na krajoch D-line sa im postaví Danielle Hunter a Za´Darius Smith. Hunter v roku 2018 zaznamenal 14.5 sackov a ďalších 14.5 sackov v roku 2019. Smith mal v roku 2018 na svojom konte 13.5 sackov a v roku 2020 to bolo 12.5 sackov. Matt LaFleur dokáže vďaka svojim schémam týmto mladým chalanom pomáhať, avšak keď to bude 3rd&10, tak dokážu udržať Rodgers čistého od Smita s Hunterom? Zee vypráva, že sa na tento zápas pripravuje mesiace. Nebolo by skvelé, keby bol Yosh alebo Zach dôvodom, prečo bude mať Za´Darius nula tlakov na quarterbacka v tomto zápase?

Na rovinu vám poviem, že Royce Newmanovi na RT vôbec neverím a radšej by som tam videl Toma. Yosh Nijman bol na ľavom tacklovi v minulej sezóne viacej než schopní v pass protection, keď dokázal napríklad vynulovať Nicka Bosu, no čo sa týka behovej hry, to je jeho slabina. Packers boli len na 30. mieste v lige, čo sa týka behov do jeho oblasti. Pre porovnanie, v behoch do stredu sme boli na 2. mieste, do pravého tackla (Billy Turner) na 13. mieste a do pravej strany na 5. mieste. Práve Nijman bola naša jedna veľká behová slabina.

Za´Darius Smith je všestranný a elitný pass rusher, ktorého môžete posúvať naprieč celou líniou a môže rushovať prakticky z hocijakej pozície. Avšak má jednu veľkú slabinu a tou je bránenie behov. Čo sa týka držania gapov, tak je pomerne sebecký hráč. Vždy sa snaží hrať rush a dostáva sa mimo správnych gapov. Pamätáte si ako nás Shanahan v roku 2019 rozbehal v NFC Championship a ako tam Za´Darius absolútne nedokázal držať gapy? Myslíte si, že to bolo náhoda, že v tohtoročnom playoff zápase proti Niners, na rozhodujúcom 3rd&9, Deebo Samuel bežal presne do priestoru, kde mal byť práve Za´Darius Smith? Práve táto play nám ukončila sezónu. Naschvál si tu hru pustite a sledujte Za´Dariusa. Je to len náhoda, že naša behová obrana bola na tom v treťom roku lepšie, keď on bol celú sezónu mimo? Za´Dariusova najväčšia zbraň sa dá využiť proti nemu a preto verím, že sa nám podarí rozbehnúť behový útok a tým otupiť jeho vplyv na zápas a tým aj uľahčíme život našim ofenzívnym tacklom.

Ja som osobne veľmi zvedavý, ako často spoločne na ihrisku bude dvojka running backov Aaron Jones a A.J. Dillon. V roku 2021 odohrali spoločne na ihrisku len 2% snapov. V sezóne 2020, keď sme mali Jonesa a Jamaala Williamsa, tak títo dvaja boli na ihrisko na 16% snapov. Dúfam, že v tejto sezóne budú hrať čo najviac spolu na ihrisku. Jones dokáže byť efektívne využívaný aj ako receiver, plus nesmieme zabúdať ani na receiverske schopnosti Dillona. Keď sú oni dvaja na ihrisku, playbook sa nám krásne otvára. Napríklad keď sme naposledy hrali proti Vikings, tak títo dvaja borci boli na ihrisku spoločne na 7 plays, pričom náš útok tu dokopy získal 52 yardov, čo je priemer 7.4 yardov na jednu play. V tejto sezóne čakávam, že uvidíme aj viacej silových runov, než to bolo v minulosti. A.J. Dillon dostane viacej priestoru a zaslúžene. V minulej sezóne sme boli na 6. mieste čo sa týka úspechu na silových behoch, čo je naše najlepšie umiestnenie od sezóne 2013 a je to aj výrazne zlepšenie od sezóny pred, keď sme skončili na 19. mieste. V roku 2019 to bolo 27. miesto. Zásluhu na tomto má práve A.J. Dillon, ktorý v minulej sezóne dokázal vytvoriť tretiu najvyššiu hodnotu v lige spomedzi running backov, aj keď 21 running backov malo viacej dotykov s loptou ako on. To svedčí o jeho ohromnej efektivite a pre svoj tím dokázal na výrazne menej snapoch vytvoriť lepšiu hodnotu než ostatní s viacerými snapmi. Aby sme nezabudli, tak sa z neho stal schopní hráč v passovej hre. Skončil v top 20 v yardoch na jednu routu a tu je pred hráčmi ako napríklad Ekeler či Hines.

Ďalším kľúčom ako pomôcť ofenzívnej lajne bude ležať na ramenách Aarona Rodgersa. Ten sa musí zbavovať lopty čo najrýchlejšie. V minulej sezóne odhodil loptu v priemere do 2.53 sekundy, čo bolo siedme najrýchlejšie číslo v NFL a jeho najrýchlejší čas odhodu v kariére.

Keď bol Rodgers v minulej sezóne pod tlakom, tak to nebol ten Rodgers, ktorého poznáme. V sezóne 2021 presne 32 quarterbackov čelilo tlaku na aspoň 100 dropbackoch. Rodgers bol z tejto skupiny na 30. mieste v percente skompletovaných lôpt (38.4%), pričom horší boli len Mayfield, Lawrence a Wilson. Keď bol Rodgers v minulej sezóne pod tlakom, tak jeho passer rating bol 69.2. Keď mal čistý pocket, tak mal passer rating 123.7 (najlepší v lige) a skompletoval 76.8% svojich prihrávok. Mám tu pre vás jednu zaujímavú štatistiku. Rodgersov pomer touchdownov a interceptions z čistého pocketu bol 29. Druhý najlepší pomer mal Kirk Cousins a to 5, tretí bol Tom Brady s 4.88. Proste ochraňovať Rodgersa je oveľa dôležitejšie ako to na koho hádže.


OVLÁDNUTIE LINE OF SCRIMMAGE

Každému, kto pozeral zápas Rams a Bills, je jasné, že ovládnutie line of scrimmage je extrémne dôležité. Inak tomu nebude ani v tomto zápase. Ak bude mať Cousins v kapse dostatok času a Dalvin Cook voľné behové línie, tak nás čaká dlhý zápas. Všetci veľmi dobre vieme, že Kenny Clark bude absolútne dominovať nad Garrettom Bradburym. To je notorieta. Bradbury nie je starting center materiál, no Vikings sa rozhodli, že s ním budú pokračovať a my im za to môžeme len poďakovať. Viete čo je sranda? Že center J.C. Tretter pred tým, než v tejto offseason zavesil kopačky na klinec, volal do Vikings a chcel sa im ponúknuť ako center. Vikings však ani len nedvíhali telefón. Pre porovnanie… Bradbury bol minulý rok v pass block win rate na 31. mieste (Tretter na 3. mieste) a v run block win rate na 19. mieste (Tretter na 2. mieste). Ďakujeme, že ste nedvíhali mobil.

RÝCHLOSŤ NA SECONDARY VIKINGS?

Myslím si, že na secondary Vikings môže platiť naša rýchlosť na pozícii wide receivera. Corners Patrick Peterson už nie je najmladší, Chandon Sullivan nie je ani zďaleka najrýchlejší, Dantzler tiež nie a safeties Harrison Smith a Camryn Bynum tiež nie sú známi vďaka svojej rýchlosti. Na to keď sa pozrieme na Romeo Doubsa, Christiana Watsona, či Samori Toureho, tak tí na ihrisku pôsobia nesmierne rýchlo. Som si istý, že Matt LaFleur týmto svojím mladým rýchlikom nakreslí nejaké tie plays, kde sa budú môcť ukázať proti tejto pomalšej secondary, ktorá si bude zvykať na nové schémy a nemusí byť pomalšou len v nohách, ale aj v hlavách. Plus vedľa Harrisona Smitha stojí neoverený safety. Proste go routy pre Watsona a Doubsa môžu znamenať pre nás útočné príležitosti.

Avšak po väčšinu času sa bude Aaron Rodgers určite spoliehať na svoje skúsené a ostrieľané zbrane – Randall Cobb, Sammy Watkins a Robert Tonyan. Veľa sa hovorí o tom, že ako bude vyzerať naša passová hra bez Adamsa. Nuž treba si otvorene povedať, že to bude extrémne odlišné. Rodgers s LaFleurom priznali, že okolo 90% našej ofenzívy obsahovalo Davante Adamsa ako primárny read. Ten je však preč a my ideme ďalej. Náš útok teda bude vyzerať asi tak, ako vyzeral v zápasoch bez Adamsa. Pod vedením Matta LaFleura sme v týchto zápasoch na bilancii 7-0 a bez akéhokoľvek egoizmus si treba povedať, že náš útok v týchto zápasoch vyzeral fakt dobre. Loptu chytal prakticky aj podávač fľašiek na sideline. Matt LaFleur je ofenzívny génius a jeho schémy fungujú. O tom svedčí štatistika o tom, ako často sú jeho pass catchers voľní, resp. úplne voľní. V roku 2020 sme boli v tejto metrike na prvom mieste v celej NFL a v minulej sezóne boli pred nami len Chiefs. Toto podčiarkuje to, že Matt LaFleur je jeden z najlepších play dizajnerov súčasnej NFL a v tejto sezóne to musí ukázať.

Veľkú rolu bude hrať aj návrat TE Roberta Tonyana. Ten sa vracia po ACLku, ktoré mu výrazne skrátilo predchádzajúcu sezónu. V roku 2020 zaznamenal 11 touchdownov a chytil 89% svojich targetov, čo bolo najlepšie číslo v lige. V roku 2021 naša offense nebola taká efektívna ako v roku 2020 a z časti to má za príčinu aj Tonyanova absencia. Tight endi hrajú v systéme Matta LaFleura dôležitú úlohu a okrem Big Boba nemáme na súpiske ďalšieho hráča takejto kvality, ktorí by dokázal byť takto efektívni v passovej hre. Tonyanov skill set nám ponúka možnosti vytvárať missmatche a z toho len benefitujeme. Plus mu Rodgers verí a to nám pomáha v red zone. Keď Lazard hrať nebude, jeho návrat bude pre Rodgersa a náš útok veľmi dôležitý. Čakám od neho veľkú sezónu, ktorá sa začne už teraz proti Vikings.


JUSTIN JEFFERSON & ADAM THIELEN VS SECONDARY PACKERS

Justin Jefferson je bez debaty jedným z najlepších wide receiverov v súčasnej NFL. Keď sme minulý rok prehrali na U.S. Bank Stadium pomerom 31-34, tak Jefferon zachytil osem prihrávok pre 169 yardov a 2 touchdowny. Tento rok sa však oproti nemu postaví jeden z najlepších, ak nie vôbec ten najlepší cornerback v NFL – Jaire Alexander. Hlavou mi behá jedna myšlienka. Bude ho mať vyslovene na starosti len Jaire a bude ho naháňať po celom ihrisku? Alebo si už bude tradične strážiť svoju pravú stranu obrany?

Veľkou otázkou je, kto a ako často bude hrať na slote? Na outside to je jasné, Jaire Alexander a Eric Stokes – to je ich priestor. Ale slot? Počas leta to bol hlavne Rasul Douglas, no Joe Barry nám povedal, že v tejto sezóne na slote uvidíme aj Jaira Alexandera, Darnella Savaga a Keiseana Nixona. Myslím si, že to bude záležať od individuálnych matchupov a súpera, ktorému budeme čeliť.

Slot som nespomenul len tak zbytočne. Wide receiver Adam Thielen mal za sebou dve skvelé Pro Bowl sezóny v rokoch 2017 a 2018, v ktorých nazbieral 2,649 yardov a 13 touchdownov na 204 catchoch. Celkovo bol v týchto rokoch hodnotený ako jeden z TOP 10 receiverov v lige čo sa týka rôznych ukazovateľov efektívnosti. No a v týchto rokoch hral hlavne na slote, keď tu odbehol viacej ako polovicu svojich routes. Na slote sa pre vás vytvárajú lepšie matchupy a často sa ocitne v súboji na linebackerovi, či nickel safetym. No Thielenove využívanie sa v roku 2019 zmenilo. Keď bol na ihrisku, tak nový ofenzívny koordinátor Kevin Stefanski ho väčšinu času dával hrať na outside, čím sa výrazne líšil od svojho predchodcu Johna DeFillippa. A aj keď Stefanski odišiel, tak Thielenove čísla na slote sa nevrátilo do čísel z rokov 2018 a 2019. To je možno aj kvôli príchodu Justina Jeffersona, ale ten odohral počas svojich prvých dvoch rokov v lige niečo okolo 30% na slote. To bolo len o niečo viacej ako Thielen. Ako plynul čas, tak zranenia a táto zmena znamenali stratu Thielenovej efektívnosti. Nový coach Kevin O´Connell má Thielna veľmi rád a chce z neho mať hlavne red zone zbraň, čo nie je vôbec na škodu, keď v posledných dvoch sezónach tu skóroval 20 touchdownov. V jeho schémach očakávam veľa diverzity a myslím si, že Thielena na slote uvidíme tento rok častejšie.

Chcem ešte spomenúť tight enda Irva Smitha Jr. Mike Zimmer v podstate na rovinu povedal, že ho nepotrebuje a tak to v minulej sezóne aj vyzeralo. Prišiel však nový coach a ten má úplne iný prístup. Ten ho považuje za kľúčového hráča a v tejto sezóne očividne dostane výraznú úlohu v jeho útoku, kde bude alfa samcom na pozícii tight enda. Spomínam ho preto, že u nás môžeme očakávať viacej base defense. Quay Walker a De´Vondre Campbell budú hrať v strede veľa a očakávam menej nickel a dime defense. To znamená, že tight endov budeme pokrývať práve inside linebackerom. Vieme, že De´Vondre je v coverage jeden z najlepších coverage linebackerov v lige a Quay je známy vďaka svojim schopnostiam v coverage. Obaja sú to na svoje pomery veľmi rýchli hráči, merajú 6-4, no 40 yardov zabehli za 4.5 sekundy. Preto očakávam, že ak pôjde všetko ako má, tak po väčšinu času budú na tomto tight endovi títo dvaja inside linebackers. To, že budeme hrať viacej base s 2 ILBs, ktorí dokážu hrať v coverage, znamená to, že nemusíme dávať na ihrisko extra nickel/dime cornerbacka, aby pokrýval slabinu v passovej hre, no tým vystavoval obranu náchylnú voči behom. Teraz budú na ihrisku dve vytiahnuté masívne monštrá, ktoré môžu výrazne pomôcť v limitácii Dalvina Cooka a rovnako aj v bránení tight endov. Toto sme už v Green Bay nemali extrémne dlho a som zvedavý ako to pôjde. Ak pôjde všetko podľa plánov, tak tento faktor našej obrane prináša novú dimenziu.


DALVIN COOK VS FRONT-7

Hviezdny running back Dalvin Cook v roku 2019 nabehal 1,135 yardov a 13 skóroval touchdownov. V roku 2019 to bolo 1,557 yardov a 16 touchdownov. V roku 2021 to bol 1,159 yardov a 6 touchdownov. V rozmedzí týchto troch sezón, len hviezdny Derrick Henry má na svojom konte viacej nabehaných yardov a scrimmage yardov než Dalvin Cook. My na Dalvina nemáme zrovna najlepšie spomienky, no v tejto offseason sme spravili všetko preto, aby sa naša behová obrana výrazne zlepšia. Posilnila sa defenzívna lajna a k tomu sa draftoval inside linebacker Quay Walker, ktorý je perfektným doplnkom stredu našej obrany vedľa first team All-Pro linebackera De´Vondre Campbella. Ak chceme v tomto zápase pomýšľať nad úspechom, tak musíme minimalizovať škody, ktoré Dalvin napácha. Keď sa rozbehne on, tak sa rozbieha aj passová hra Vikings. Na play-actions bol quarterback Kirk Cousins jedným z najlepších quarterbackov v lige počas minulej sezóny. Bol na treťom mieste v passer ratinu, piaty v touchdownoch (12) a deviaty v yardoch na jeden pokus (9.0).


„SPECIAL“ TEAM

Náš „special team“ bude hneď v prvom weeku poriadne otestovaný, keď bude čeliť dvom kvalitným returnernom. Vikings sa tradovali po Jalena Reagora, ktorý bude ich punt returnerom. My na neho nemáme zrovna najlepšie spomienky. V roku 2020, keď ešte hrával za Eagles, tak na Lambeau Fielde predviedol 73-yardový punt return, ktorý sa skončil touchdownom. Na kick returnoch majú returnera Kene Nwangwu, ktorý je poriadny rýchlik. Ako rookie zaznamenal priemer 32.2 yardov na jeden return, pričom viedol ligu v počte touchdownov (2). Náš nový special team koordinátor Rich Biaccia teda nestojí pred žiadnou jednoduchou úlohou.


JOKER

Brett Favre, si to ty? Greg Jenning, si to ty? Martellus Bennett, si to ty? … Za´Darius Smith sa zahral na toho, komu bolo ohromne ublížené a len kvôli tomu podpísal s Vikings, aby mohol dvakrát do roka hrať proti Packers… Náš bývalý hráč poskytol rozhovor pre Tylera Dunna a zahral sa v ňom na toho, komu Packers strašne ublížili. Čo tam povedal? „Toto je dôvod, prečo som v Green Bay cítil tak ako som sa cítili – dal som toho úplne všetko. Potil som krv… Svoj chrbát som vystavil do sk*rveného rizika. Dal som do toho všetko. A v tom treťom roku, chovali sa ku mne zle. Preto som tu, aby som proti ním mohol hrať dvakrát do roka. Keď som bol v tímových priestoroch, keď som sa vrátil… tak tam nikto pre mňa nebol. Nikto sa o mňa nezaujímal. Hovoril som si len, prečo sa takto ku mne správajú? Do tohto tímu som priviedol kultúru, celé som to tam zmenil. Prečo do r*ti sa ku mne takto správajú? Chodili okolo mňa a nikto sa ma nespýtal na to, ako je na tom môj chrbát. Nikto. Ako vidíte, preto som teraz na druhej strane.“ 

Prepáčte mi, že ste teraz zabili minútu svojho života, aby ste museli čítať tieto s*ačky, inak sa to nazvať nedá…. Trošku vám toto celé objasním, ako to bolo… Dňa 10. marca v roku 2021, Smith na Twitter postol tweet v ktorom stálo: „Chcem byť Packer na celý život.“ Dňa 14. marca insider Tom Silverstein informoval, že do jedného, alebo dvoch dní sa oznámi nová zmluva pre Za´Dariusa Smitha, ktorá uvoľní dostatok peňazí na to, aby sa podpísal Aaron Jones na nový kontrakt. Avšak dňa 17. marca sa jeho kontrakt len reštrukturalizoval, neprišlo k žiadnemu predĺženiu. Jeho roster bonus a základný plat sa premenili do podpisového bonusu, čo jeho cap hit v roku 2022 vystrelilo na astronomických $27.7M, čo znamenalo len jedno. S takýmto cap hitom neexistovala žiadna možnosť, že bude za nás hrať v tejto sezóne bez novej zmluvy. Dňa 27. júla v roku 2021, na začiatku training campu, bol umiestnený na non-football injury list kvôli zraneniu chrbta a GM Brian Gutekunst to nazval ako „krátkodobé zranenie.“ Aj napriek tomu, že bol jednohlasne zvolený tímovým kapitánom v rokoch 2019 a 2020, tak v roku 2021 si ho jeho spoluhráči za svojho kapitána nezvolili. Dňa 12. septembra Za´Darius Smith nastúpil do prvého weeku proti Saints, ale na ihrisku bol len na 18 z celkových 62 defenzívnych plays. O dva dni na to, Za´Darius postol na Instagram fotku, že si dáva vyrobiť drahý šperk (náhrdelník), ktorý je presne v tvare kapitánskeho „Céčka“ a sú tam tri hviezdičky.. Toto bolo menej než týždeň po tom, čo si ho spoluhráči nezvolili za kapitána. Celkovo to vyzeralo tak, že Za´Darius presvedčil trénerov o tom, že je dostatočne zdravý na to, aby hral proti Saints. Ale na základe jeho limitovaného snap countu to tak asi nebolo. Matt LaFleur následne povedal, že ho proste nebudú dávať hrať toľko koľko by chceli, kým nebude dostatočne zdravý. Dňa 17. septembra bol Smith umiestnený na injured reserve a hovorilo sa o tom, že to bude len na chvíľku. V októbri Mike Garafolo reportoval, že Smith podstúpil operáciu na konci septembra. Smith sa následne do Green Bay vrátil až na nový rok. Nikto z tímu poriadne nevie kde bol, čo robil. Regeneroval sám mimo tímu. Dňa 14. marca v roku 2022 sme ho prepustili.

Obrázok

No a teraz vám poviem ako si myslím, že to celé bolo… Zee chcel nový dlhodobý kontrakt, no Packers ho podpisovať nechceli. Keď sa to nestalo, tak zatrpkol. Zvyčajne to je vždy len o peniazoch. Je tu dôvod, prečo sme s jeho kontraktom spravili len jednoduchú reštrukturalizáciu na deadline namiesto toho, aby sme k jeho kontraktu pridali void years, čím by sme ušetrili ešte viacej… Void years vyžadujú od hráčov kooperáciu s tímom a Zee chcel pravdepodobne dlhodobý kontrakt. No a potom prišlo zranenie. Zee chcel hrať, ale očividne to nešlo. Následne opustil tím a nikto poriadne nevie kde bol, čo robil. Po niekoľkých mesiacoch sa vrátil k tímu na play off. Keď sa reportéri na toto opýtali Matta LaFleura, tak ten len povedal, že má voči Za´Dariusovi veľa rešpektu, ale zároveň dodal, že oni majú odlišný pohľad na to ako sa veci udialo. Keď sa na toto opýtali Aarona Rodgersa, tak ten sa len usmial a povedal, že nechce pridávať benzín do ohňa a len bude presne súhlasiť s tým, čo povedal Matt. Prečo sa ho hráči po návrate nepýtali, že ako sa má? Ako je na tom jeho chrbát? … Ako príklad uvediem Big Boba. Ten si v zápase proti Cardinals pretrhol ACLko a bol out na celú sezónu. Odišiel niekam do tepla regenerovať? Nie… zostal v Green Bay a podporoval svojich spoluhráčov do posledného momentu. Bol tam s nimi. Zee sa vyparil, zmizol a nikto nevedel kde je a čo robí. Potom sa vrátil k tímu a myslel si, že ho budú všetci vítať s otvorenou náručou? Ešte keď to nemalo byť zranenie na celú sezónu? Niekedy sa treba pozrieť do zrkadla a nehrať sa na neviniatko, ktorému všetci len ubližujú. Futbal je tímová hra a vesmír sa netočí len okolo jedného človeka ako si to on myslí. Z milovaného Zeeho na smiešneho Jokera… Inak mi napadla ešte jedna vec. Kedy sa mu vlastne udialo to zranenia chrbta? Čo keby išiel na operáciu okamžite? Neodkladal to len kvôli tomu, že si bol vedomý toho, že keď pôjde na operáciu, tak rozhovory o novom kontrakte definitívne padnú? Proste sa snažil cez to zranenie hrať, nešlo to a jeho spoluhráči počas campu museli vedieť, že tam niečo nehrá a nakoniec si ho ani nezvolili za kapitána. Museli vedieť, že tam bola možnosť ísť na operáciu okamžite a nemusel to takto siliť. Bez vetra sa ani lístok na strome nepohne.


GO PACK GO!!!