Máme pred sebou tri prípravné zápasy!

Futbal sa oficiálne vráti do našich životov a na nás čakajú tri zápasy pre-season! Jedná sa o zápasy:

 • Doma proti Texans (15.8. o 02:00)
 • Doma proti Jets (21.8. o 22:25)
 • Vonka proti Bills (28.8 o 19:200)

Ako isto všetci viete, tak zápasy pre-season nie sú o konečnom výsledku, či prepracovaných schémach. Hrá sa de facto vanilla, do hĺbky play-bookú sa vôbec nejde a hviezdni hráči drvivú väčšinu času strávia na lavičke, ba dokonca sa vôbec nemusia v týchto zápasoch ukázať na trávniku. Prečo by nás teda mali tieto zápasy zaujímať? Odpovedí je hneď niekoľko:

 1. Pozičné súboje o miesto v 53ke, či practice squade a tým pádom aj boje o čo najlepšie postavenie v depth chart
 2. Otestovanie hĺbky súpisky
 3. Skúšanie hráčov na rôznych pozíciách v odlišných úlohách a hľadať to, čo im pasuje najlepšie
 4. KONČÍ OBDOBIE BEZ FUTBALU!

My si teraz prejdeme tie hlavné príbehy a súboje, ktoré budú korením našej tohtoročnej pre-season! Inak ak by som bol teraz v koži Matta LaFleura, tak by som počas pre-season nedal hrať ani jedného hráča o ktorom si myslí, že je pre neho dôležitý (Rodgers, Adams, Jones, Jenkins, Alexander, Amos, Savage, Clark, a podobne…). Minulý rok nám ukázal, že bez zápasov pre-season a k tomu ešte aj s oklieštneným programom campov kvôli pandémii dokázal svoj tím perfektne pripraviť na sezónu a na week 1. Nevidím dôvod, prečo riskovať zdravie dôležitých hráčov v pre-season. Prvoradé je teraz zostať zdraví a neprivodiť si zbytočné komplikácie.


JORDAN LOVE

Po veľmi, veľmi dlhej dobe sa ako fanúšikovia Packers na pre-season ohromne tešíme a to z jedného veľmi jednoduchého dôvodu. Konečne na trávniku a v reálnom zápase uvidíme nášho talentovaného mladíka quarterbacka Jordana Lova! Jordana sme draftovali minulý rok v prvom kole a kvôli pandémii nemohol absolvovať poriadnu plnohodnotnú prípravu. Ak nemáte v Jordanovom príbehu jasno, tak TU JE ODKAZ na jeden náš starší článok, ktorý mapuje jeho celú cestu od college až po tohtoročný training camp. Teraz je už však všetko v normále (aspoň teda na trávniku) a už za pár hodín nastane v histórii jeden veľká zmena. Konečne môžeme zakopať slová „Jordana sme nikdy nevideli hrať v zápase NFL“ a prejsť na „Nuž, nikdy sme Jordana nevideli hrať zápas v regular-season.“

Cheese Curds: 'Padawan' Jordan Love stays on target, - Acme Packing Company

Love počas tohtoročného tréningu ukazuje svoju extrémne talentovanú ruku, ale zároveň robí chyby, ktoré sa často vyskytujú pri mladých quarterbackoch. Myslím si, že nestranne môžem povedať, že od minuloročného training campu sa Jordan zlepšil a je tam vidno napredovanie. Najmä jeho práca nôh a celkovo mechanizmus odhodu lopty je v omnoho lepšej harmónii, než v akej bol minulý rok. Ale stále nevieme, ako bude vyzerať v reálnom zápase. Ako dokáže čítať obranu pred snapom a po snape, ako dokáže rozdávať lopty pod tlakom a mnoho ďalších vecí, ktoré sa od quarterbacka v NFL vyžadujú. Hádže na tréningu viacej riskantných lôpt, než čo by si dovolil v skutočnom zápase? Bude aj v skutočnom zápase taký odvážny pri hádzaní lôpt do stredu ihriska? Dokáže sa vyvarovať zbytočných chýb bez toho, aby sa sa pripravil o svoju ochotu a talent hádzať loptu do downfieldu? Veľa, veľa otázok, na ktoré nepoznáme odpovede.

Rozhodne netreba očakávať, že od prvého momentu budú jeho výkony bez jedinej chybičky. Chyby prídu, o tom žiadna, ale treba sa z nich poučiť a vďaka tomu napredovať. Toto bude tohtoročným cieľom pre Jordana Lova. Aktuálne je Jordan vo svojej hre nekonzistentý, rovnako ako bol počas prvých rokov nekonzistentý aj Aaron Rodgers (hádam nikomu nemusím pripomínať, že prvé roky to fakt nebol ten takmer bezchybný stroj s názvom Aarod…). Tým nechcem Jordana prirovnávať k Aaronovi, ale je si to dobré pripomenúť a uvedomiť si, že aj tí najlepší niekde začínali a keď začínali, tak robili chyby. Chyby sú prirodzené, ale šampióna z vás robí to, ako sa z nich dokážete poučiť, nevzdať sa a pracovať na tom, aby sa už neopakovali. Myslím si, že budem teraz hovoriť za každého jedného fanúšika Packers keď poviem, že tohtoročná pre-season má pre nás tie poriadne gule!


KTO BUDE TROJKOU NA POZÍCII RUNNING BACKA?

Packers stock report: Who's rising (Kylin Hill) and who's falling (Kevin King) after two weeks in camp? – The Athletic

Veľa z vás si možno povie, že súboj o trojku na pozícii running backa predsa nemôže byť zaujímaví a je to len omáčka. Avšak Matt LaFleur nám veľmi často prízvukuje, že pre jeho útok je ohromne dôležité, aby mal na pozícii running backa trojhlavého draka. Prvé dve hlavy sú jasné. Aaron Jones aka. Blesk & AJ Dillon aka. Hrom. Ale kto získa to posledné miesto? Bude to Kylin Hill, Dexter Williams, či Patrick Taylor? Všetci traja majú zatiaľ za sebou výborný camp, všetci sa ukazujú vo veľmi dobrom svetle, tréneri o nich hovoria iba v superlatívoch a očakáva sa, že o víťazovi tohto súboju budú rozhodovať tie najmenšie detaily. Preto si pri nich musíme všímať úplne všetko. Ich schopnosť čítať ihrisko a bloky pred sebou, robiť rýchle a hlavne správne rozhodnutia, schopnosť vypomáhať v pass-protection a pri zachytávaní blitzov, či schopnosť byť hrozbou aj v passovej hre. Keď sa bude nakoniec robiť finálne rozhodnutie, tak toto všetko sa bude zohľadňovať.

 • Kylin Hill je nováčik, ktorý sa prezentuje skvelým čítaním ihriska, výbušnosťou, či ochranou lopty a u mňa je favoritom číslo jeden. Jeho talent je obrovský a keby sa muselo rozhodovať teraz, tak podľa mňa je trojkou práve on.
 • Patrick Taylor je u nás už druhú sezónu a trénerom sa veľmi páči. Je to running bak, ktorý disponuje mohutnou postavou a je zbraňou ako po zemi, tak aj vzduchom. Tréneri o ňom hovoria, že je to ohromne inteligentný hráč a chvália ho za jeho ochotu učiť sa. Matt LaFleur povedal, že by sme mali vidieť jeho poznámkový blok. Udajne je takmer tak detailný ako pri quarterbackov.
 • Dexter Williams je z tejto trojice „najskúsenejším“ hráčom (je u nás už tretiu sezónu), aj keď toho veľa za nás neodohral (prakticky skoro vôbec nič). Na univerzite vyzeral nádejne, ale u nás mal doposiaľ problémy, robil chyby a tréneri mu očividne nedôverovali. Ale tohtoročný camp ho zatiaľ zachytili vo veľmi dobrej forme. Je to zrejme jeho posledná šanca presadiť sa a preto verím, že na ihrisku nechá úplne všetko.

SÚBOJ VEĽKÝCH CHLAPOV V STREDE OL

Pozícia ľavého tackla je jasná, starter je David Bakhtiari, kým sa nevráti, tak jeho náhradníkom je Elgton Jenkins, starting centrom je nováčik Josh Myers a starting pravým tacklom je Billy Turner. Pri týchto hráčoch nie je o čom a oni majú mieste garantované. Ale veľký súboj, ktorý už trvá dva týždne, sa odohráva na pozícii guarda. Nádejný a šikovný mladík Jon Runyan Jr., skrytý talent (?) – ale zároveň vekovo už starší Ben Braden, a ostrieľaný bojovný veterán Lucas Patrick bojujú o miesto v prvej ofenzívnej lajne na pozícii guarda. Na tréningoch sa neustále rotujú a tento súboj podľa všetkého rozhodnú práve zápasy pre-season.

 • Jona Runyana sme draftovali minulý rok, ukázal sa už aj v zápasoch regular-season, keď zaskakoval za zranených chalanov a hneď ukázal veľký prísľub do budúcnosti. Na tréningoch hráva najmä na pozícii LG a rotuje sa aj na pozícii centra ako náhradník v druhej ofenzívnej lajne.
 • Lucasa Patricka nemusím veľmi predstavovať, je to obrovský obľúbenec fanúšikov a chlap, ktorý na ihrisku nechá úplne všetko. Jeho primárnou pozíciou je RG, ale dokáže zaskakovať aj na centrovi. K Lucasovi treba poznamenať, že práve on je už azda poslednou reálnou možnosťou ako niečo ušetriť. Ak by sme ho prepustili pred začiatkom sezóny, tak by sme mohli voči tohotoročnému platovému stropu ušetriť cca $2M.
 • Ben Braden je pre mnohých záhadou. Má 27 rokov, Packers sú už jeho štvrtým tímom, v NFL si poriadne ešte ani nezahral a na základe tohto by sme zrejme povedali, že on už nemá šancu. Ale náš šikovný tréner ofenzívnej lajny Adam Stenavich v ňom niečo našiel a hovorí o ňom veľmi pozitívne. Už počas OTAs nám prekvapivo povedal, že Ben dostane šancu bojovať o miesto v prvej OL a ukazuje sa, že to neboli len prázdne slová. Ben hráva na tréningoch na oboch guardoch a má reálnu šancu toto miesto získať.

Mimo súboja o pozíciu guardov sa oplatí sledovať aj našich mladých nováčikov ako Royce Newman, Cole Van Lanen, či šikovného nedraftovaného nováčika Coya Cronka. Na súpiske máme veľmi hlbokú a mladú ofenzívnu lajnu, teda aspoň tak to vyzerá teraz. Uvidíme čo nám ukážu zápasy pre-season.


TESNÝ A TUHÝ BOJ NA POZÍCII WIDE RECEIVERA

Juwann Winfree Named 'Surprise Standout' of Packers Minicamp | Heavy.com

Davante Adams, Allen Lazard, Marquez Valdes-Scantling, Amari Rodgers a Randall Cobb majú miesto v 53ke zaručené. Ich nespochybní vôbec nikto. Ale kto ďalej?

 • Juwann Winfree má skvelý camp, tréning čo tréning zahráva play za play, chytá loptou za loptou a skutočne je to jeden z chalanov, ktorý doposiaľ zaujal vôbec najviac. Problémom môže byť to, že posledné tréningy netrénoval kvôli zraneniu ramena, tak uvidíme, či sa v zápase s Texans ukáže.
 • Devin Funchess je skúsený veterán, ktorý de facto dva roky v NFL nehral. Dva roky dozadu sa na začiatku sezóny zranil, vynechal celú sezónu a potom sa v pandemickej sezóne rozhodol využiť možnosť opt-outu. Teraz je však späť, vyzerá byť vo veľmi dobrej forme, avšak ako pri Winfreem, tak aj pri ňom svieti zdravotný otáznik. Na poslednom verejnom tréningu pred zápasom s Texans si poranil chrbát a bol v zjavnej bolesti. Ak by nemohol hrať, to by bol pre neho obrovský škrt cez rozpočet.
 • EQ St. Brown je už skúsenejší receiver, ktorého celú kariéru sprevádzajú zranenia a tie mu bránia rozvinúť talent naplno. Aj počas tohtoročného campu sme už videli, že keď je zdravý, tak je to platný hráč, ale ako pri prvej dvojke, tak aj pri ňom je otáznik ohľadom zdravia. Posledné tréningy vynechal kvôli problémom s hamstringom.
 • Reggie Begelton má za sebou krásny príbeh, keď v Packers podpísal po tom, čo opanoval trávniky Kanadskej futbalovej ligy (CFL) a dostal šancu v NFL. Teraz počas campu sa prezentuje najmä skvelým spojením s Jordanom Lovom a toto kombo je po dvojici Rodgers-Adams prakticky vôbec to druhé najskloňovanejšie.
 • Malik Taylor bol v 53ke už v minulej sezóne a to najmä kvôli special teamu. Tento rok taktiež bojuje o 53ku a tiež nie je bez šance.
 • Chris Blair a DeAndre Thompkins majú na základe doterajšieho priebehu training campu menšie šance ako vyššie spomenutí hráči, ale ak náhodou niekto nebude môcť hrať kvôli zraneniu, tak môžu dostať viacej priestoru a potom ho musia maximálne využiť.

Pre všetkých chalanov platí to, že musia ukázať, že dokážu byť platnými v special teame a rovnako zahrávať plays v útoku. Očakávam veľmi tesný súboj do posledného snapu a toto rozhodovanie Gutekunstovi vôbec nezávidím. Pred začiatkom campu som tvrdil, že do 53ky pôjde 5 wide receiverov. Ak to bude 6, tak budem prekvapený a ak 7, tak to budem šokovaný.


PREKVAPIVO-PRÍJEMNÉ KOMPLIKÁCIE NA POZÍCII TIGHT ENDA

Isaac Nauta (@isaac_nauta) | Twitter

Big Bob, Big Dog a Josiah Deguara. Táto trojka to má isté – budú v 53ke. Josiah sa vracia po zranení (ACL) a v posledných tréningoch vyzerá famózne. Hrá všade naprieč formáciou, chytá prihrávku za prihrávkou a okamžite je plnou súčasťou prvého útoku. Ale čo za nimi? LaFleur by rád zobral ešte jedného tight enda, nakoľko táto pozícia je pre jeho útok vysoko dôležitou a súboj o posledné miesto sa strhne medzi Jace Sternbergerom, Dominique Dafneym a prekvapivo aj Isaacom Nautom.

Sternberger má za sebou zatiaľ skvelý camp, počujeme na neho len superlatívy, údajne pribral 4 kg, no neubralo mu to na rýchlosti. Toto je zrejme jeho posledná šanca presadiť sa v Green Bay a začiatok má dobrý. Horšie je to, že bol vedením ligy suspendovaný na prvé dva zápasy regular season. NFL oznámila, že táto suspendácia prišla kvôli porušeniu ligových pravidiel za zneužívanie návykových látok (Jace nám to celé vysvetlil, jednalo sa o to, že bol na antidepresívach, požil alkohol a zaspal za volantom. Podrobne som k tomuto písal v tomto článku). Jace teda na 100% bude musieť vynechať zápasy proti Saints a Lions, pričom počas týchto dvoch týždňov nemá nárok na plat. Táto suspendácia nezasiahla jeho pred-sezónnu prípravu a bude môcť hrať v pre-season a aj zúčastniť sa training campu. Pre Packers však toto môže byť malý trik, ako si na súpiske ponechať o jedného hráča viacej. Nakoľko bude Jace suspendovaný, tak sa nebude počítať voči našej 53ke. Aj keď to možno neznie najlepšie, tak pre Packers je táto jeho suspendácia takým malým cheatom, nakoľko pri cutoch si budú môcť ponechať 54 hráčov. 53 hráčov, ktorí budú na súpiske a plus Jace bude suspendovaný. 

Dafney už bol u nás v minulej sezóne a je to typologicky taký ten Mattov obľúbený H-back. Naauta je prekvapením doterajšieho priebehu campu, keď sa prezentuje kvalitnou hrou a toto čakal málokto. Dva roky strávil v Lions, potom bol na konci minulej sezóny podpísaný do nášho practice squadu a teraz má šancu bojovať o 53ku. Bude to mať z tejto trojice najťažšie, ale ak bude podávať také výkony ako doteraz, tak nie je bez šance.


NÁDEJE DO DEFENZÍVNEJ LAJNY?

Kenny Clark to sám nezvládne, potrebujeme nejakú pomoc. Dean Lowry si aktuálnu obranu pochvaľuje, hovorí o tom, že má viacej voľnosti a na tréningoch je ako znovuzrodený. Keke sa vrátil po zranení a tréneri o ňom hovoria vysoko pozitívne, očakávajú od neho veľký skok v treťom roku v NFL. Možno Lancaster sa dokáže dostať k vyrovnaným výkonom. Ale to stále nestačí. Budeme potrebovať aj niečo od mladíkov ako TJ Slaton, Delontae Scott, či Jack Heflin.

53ku má podľa mňa istú Clark, Lowry, Keke, Lancaster a Slaton. TJ Slaton pozitívne prekvapil počas doterajšieho priebehu campu, v strede DL je mohutnou horou a vyzerá tak, že chalanisko vie hrať hru s názvom futbal. Ak dokáže byť platným hráčom, tak rázom sa z našej DL môže stať omnoho lepšia skupina. Na ňom bude počas zápasov pre-season vysoká pozornosť. Kvalitné výkony podávajú aj Scott, či šikovný nedraftovaný nováčik Jack Heflin. Zrejme oni sa pobijú o miesto v practice squade.


KTO DOPLNÍ VEĽKÚ TROJKU?

Jonathan Garvin has 'whole notebook' full thanks to Smiths

Za´Darius Smith, Rashan Gary a Preston Smith. Neohrozená trojka na pozícii outside linebackera, ale kto sa pridá ku ním? Veľkým favoritom bol Randy Ramsey a to najmä kvôli jeho prínosu pre special team. Ale ako už istotne viete, tak Ramsey si týždeň dozadu vážne poranil členok, je na IR a je vôbec otázne, či sa do tejto sezóny ešte vráti.

Aktuálne je najväčším favoritom na pozície 4ku je projekt s menom Jonathan Garvin, ktorý len pár dní dozadu oslávil 22 rokov. Garvin šiel na Draft o rok skorej ako by mal. Za dva roky sa mu na univerzite v Miami podarilo nazbierať 10.5 sackov a ukázal potenciál, na ktorom treba stavať a rozvíjať ho. Už pred campom bol pre mňa veľkým čiernym koňom a teraz sa to ešte umocnilo. Zatiaľ zažíva vydarený camp, LaFleur o ňom povedal, že v pre-season dostane kopec priestoru, tak sa na neho veľmi teším.

Ďalším kandidátom je Tipa Galeai, o ktorom hovoril pár dní dozadu veľmi pozitívne tréner outside linebackerov Mike Smith. Tipa meria 196 cm, ale na pozícii outside linebackera je ľahký, má len 104 kg. O tomto hovoril aj Smith a povedal: „Ak tento šibal dokáže nabrať ešte päť kilogramov, je to démon. Hrá veľmi tvrdo. Veľmi plynulo a rýchlo. Skvelý chop so spinom, skvelé protiútoky, skvelý odpich. Musí sa zlepšiť v sile. Ak dokáže nabrať nejakú váhu, tak bude veľmi dobrým hráčom.“ Na college dokázal počas posledných dvoch sezón nazbierať úctyhodných 15 sackov a 22.5 tacklov pre stratu yardov. Rok je už u nás, rok sa učil a teraz dostáva príležitosť ukázať sa. Tipa je ešte ideálnym hráčom do practice squadu, ale ak ukáže dostatočný prísľub a prehrá Garvina, tak by som sa nedivil, keby sa dostane do 53ky.

Nezatracujme ani nedraftovaného nováčika Carla Kempa, ktorý tiež na campe ukazuje, že nebude len do počtu a chce niečo dokázať.


KTO VYSTUŽÍ STRED OBRANY?

Packers Week 7 Snap Counts: Kamal Martin's encouraging debut; where was AJ Dillon? - Acme Packing Company

Krys Barnes a De´Vondre Campbell vyzerajú tak, že ich miesto na pozícii inside linebackera je na teraz neotrasiteľné. Obidvaja vyzerajú veľmi dobre, prezentujú sa rýchlou hrou a aktuálne sa na nich nikto iný nechytá. Ale kto tu bude ďalej? Otázka, ktorá je veľmi zapeklitá.

 • Ešte pred začiatkom campu by som povedal, že to bude Kamal Martin. Ale ako camp plynie, tak on sa na pomyselnom depth chart (na základe toho, ako nastupujú v obrane na tréningoch) prepadol až za Ty Summersa, ktorý vyzerá tak, že je aktuálne trojkou. Martin má za sebou nádejné rookie sezónu, ktorá síce bola poznačená zraneniami, ale aj tak ukázal prísľub do budúcnosti. Dokonca bol hodnotený ako druhý najlepší rookie off ball linebacker v lige a spomedzi všetkých off ball linebackerov v NFL bol na prvom mieste v priemernej hĺbke tacklov pri behových hrách – 1.4 yardu. Ale teraz mal opäť menšie zranenie, prepadol sa a keď už je opäť späť na ihrisku, tak potrebuje kvalitné zápasy pre-season ako soľ. Packers ho už na tréningoch dokonca skúšali aj na pozícii outside linebackera.
 • Stále je tu aj Oren Burks, o ktorom zatiaľ veľa nepočujeme, Packers ho už skúšali všade a toto je pre neho úplne posledná šanca. Buď teraz alebo nikdy.
 • Nováčik Isaiah McDuffie je zaujímavý prospekt. Od začiatku by mohol byť obrovskou posilou pre special team a prezentuje sa najmä vysokou výbušnosťou. Pre Barryho to je zaujímavý projekt a všetci vieme, že Barry s inside linebackers dokáže výborne pracovať. Ak bude McDuffie hviezdiť v special teame, rázom môže byť v 53ke namiesto practice squadu.

MLADÉ PUŠKY V SECONDARY

Packers sign first-round pick Eric Stokes to rookie deal

Naša secondary obsahuje hneď niekoľko mladých a veľmi zaujímavých hráčov, ktorí rozhodne stoja za sledovanie.

 • Nováčik a výber v 1. kole, Eric Stokes pri zranení Kevina Kinga hrával v prvej obrane a veľmi často hral na Davante Adamsa. Niektoré plays mal pekné, pri niektorých vyhorel. Prakticky niečo takéto očakávate od nováčika, ktorého ste brali na konci jednotky a okamžite má hrať proti najlepšej dvojici v NFL v podobe Rodgers-Adams. Teraz v zápasoch pre-season už nastúpi proti niečomu ľahšiemu a uvidíme, ako sa mu bude dariť. Je to rozhodne jeden z najzaujímavejších hráčov na sledovanie. Pozícia cornerbacka je na prechod z college do NFL jednou z vôbec tých najťažších, určite tam budú nejaké chyby, ale verím, že tam uvidíme aj záblesky budúceho skvelého hráča.
 • Kabion Ento je ďalším cornerom, ktorého musíte sledovať. Na univerzite hrával ako receiver, v NFL sa presunul na pozíciu cornera a už minulý rok počas campu sa páčil Packers natoľko, že si ho poistili a dostal do 53ky aj napriek tomu, že bol zranený a potom bol umiestnený do injured reserve. Tréneri v ňom očividne vidia veľký potenciál, teraz počas campu sa o ňom veľmi veľa hovorí a rozhodne bude bojovať o miesto v 53ke.
 • Shemar Jean-Charles je nováčik, ktorého sme draftovali tento rok, hráva v druhej obrane na slote a zatiaľ o ňom veľa nepočujeme. A to je podľa mňa len dobre. Ak ste cornerom a vaše meno sa v tweetoch často neskloňuje, tak asi svoju prácu odvádzate dobre. Ja sa na neho veľmi teším a už pred samotným draftom sa mi veľmi páčil. Aj keď nie je zrovna najväčší, tak na 119 targetoch za posledné dva roky v college má na svojom konte 25 zrazených prihrávok. Celkovo za toto časové obdobie spôsobil 27 neskompletovaných prihrávok a nikto v college futbale nemal lepšiu úspešnosť zrazených prihrávok od roku 2019 než práve on – 22.6%. Portál Pro Football Focus ďalej uvádza, že v roku 2020 do jeho single coverage letelo 35 lôpt, pričom tu pustil len 5 skompletovaných prihrávok a ani jeden touchdown. K tomu v single coverage počas poslednej sezóny spôsobil 17 neskompletovaných prihrávok, čo je najvyššie číslo vo svete college futbalu za poslednú sezónu (kvalifikovaných DBs bolo 494). PFF rovnako uviedli, že podľa nich bol v minulej sezóne 16. najlepším hráčom vo svete univerzitného futbalu. Tohto chalana sa isto oplatí poriadne sledovať.
 • Josh Jackson a Ka´Dar Hollman. Im už čas takmer vypršal, sú u nás už nejaký ten piatok a teraz sa na ich miesta tlačia mladíci. Na tréningoch nie sú na tom nejako extra výborne a ak neodohrajú skvelú pre-season, tak ich čas v Green Bay skončil.

Ak by som si mal tipnúť, tak do 53ky sa podľa mňa dostane – Alexander, King, Stokes, Sullivan, Jean-Charles a Ento.

Green Bay Packers: Innis Gaines Player to Watch in Preseason Games

Na pozícii safetyho je istota 53ky pri Adrianovi Amosovi, Darnellovi Savegeovi a tu to končí. Ďalej to je záhada.

 • Will Redmond má k 53ke najbližšie, keď je z ostatných hráčov najskúsenejší a je aj platným hráčom v special teame. Avšak počas doterajšieho priebehu campu je zranený a mladé pušky naplno využívajú priestor, ktorý im Redmond dáva.
 • Musím povedať, že zatiaľ ma prekvapivo najviac zaujal nedraftovaný a technicky stále nováčik Innis Gaines. Na jeho osobu idú od pozorovateľov slová chváli a Andy Herman ho dokonca označil ako zatiaľ najlepšieho nedraftovaného hráča na tohtoročnom campe. Je to veľmi všestranný hráč, ktorý hral na TCU naposledy v roku 2019. V rozmedzí rokov 2017-2019 nazbieral 22 tlakov na QB z blitzov, z čoho boli tri sacky, 6 zrazených prihrávok, 3 interceptions a súperovi QBs mali passer rating len 73.1, keď hádzali loptu do jeho coverage. Keď sa pozrieme na to kde všade hral, tak 107 jeho college snapov prišlo v defenzívnom fronte, 334 v boxe, 714 na slote a 20 na outside. PFF tiež uvádza, že vo svojej poslednej sezóne bol veľmi pozitívne hodnotený ako hráč proti behu. Keď si to všetko dáme dokopy, tak nám z toho vzíde profil ideálneho safetyho do systému Joe Barryho – všestrannosť a kvalita proti behu. Ak dokáže hrať v zápasoch pre-season tak ako na tréningoch, jeho šance na 53ku budú veľmi vysoké.
 • Vernon Scott a Henry Black sú u nás už druhú sezónu, obaja majú dobré, ale zlé chvíľky, avšak obaja si zaslúžia našu pozornosť.
 • Sledovať sa oplatí aj nedraftovaného nováčika Christiana Uphoffa. V roku 2019 bol defenzívnou hviezdou v FCS, keď nazbieral 70 tacklov, 5.5 tacklov pre stratu yardov, 9 zrazených prihrávok a 2 interceptions. Tu sa ukázal tímom NFL a zaujala ich najmä jeho kombinácia produkcie, veľkosti (188 cm a 95 kg) a atletickosti. Uphoff bol hodnotený ako jeden z najlepších tohtoročných nedraftovaných hráčov.

AKO BUDE VYZERAŤ SPECIAL TEAM?

Packers tab Maurice Drayton to be next special teams coordinator, a day after firing Shawn Mennenga | Pro football | madison.com

Počas doterajšieho priebehu training campu sme nevideli special team v poriadnej akcii. V minulej sezóne sme mali podľa metrík jeden z vôbec tých najhorších special teamov v lige. Boli sme úplne poslední v súperovom priemere na punt returne, 23. v kick-off coverage, 30. v punt returnoch a 31. v kick-off returnoch. Toto všetko viedlo k vyhadzovu pre special team koordinátora Shawna Mennegnu a nahradil ho energický Maurice Drayton. Doposiaľ majú hráči na nového koordinátora pozitívne ohlasy, ale ako to bude vyzerať reálne, to uvidíme až v zápasoch pre-season.

Ako som spomenul, tak počas training campu sme na verejných tréningoch special team prakticky vôbec nevideli, len nejaké tie základné cvičenia. Ako bude vyzerať punter JK Scott a long snapper Hunter Bradley? Kto bude hrať gunnera a celkovo v special teame? Na tieto otázky zatiaľ nepoznáme odpovede. V special teame by mali byť platnými najmä hráči ako RB3 a WR6. Preto si myslím, že ako Kylin Hill, tak Patrick Taylor dostanú šancu na kick returne. Podobne to bude na konci depth chart medzi wide receivers. Vieme, že Amari Rodgers bude na punt returnoch, ale napríklad taký Devin Funchess, či EQ St. Brown doteraz v special teame nehrali, avšak teraz to bude zrejme inak. V special teame sa bude rozhodovať veľa súbojov.