Sme štyri štvrtiny od tripu do Miami!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? San Francisco 49ers

Kedy?  20/01/2020 o 00:40

Kde? Levi´s Stadium, California

Vzájomná historická bilancia: 68 zápasov (7 v postseason): 36 výhier, 31 prehier, 1 remíza

Kde sa dá zápas pozerať? 

Gamepass, Sport 2

  1. https://home.nflbite.com/
  2. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
  3. https://sportsurge.net/#/events/1

Kurzy: 

Tipsport: výhra domácich: 1.33 , remíza: 16.50 , výhra hostí: 3.71

Fortuna: výhra domácich: 1.35 , remíza: 16.00 , výhra hostí: 3.54

Niké: výhra domácich: 1.32 , remíza: 15.40 , výhra hostí: 4.00


POSLEDNÝ VZÁJOMNÝ ZÁPAS


ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

Jediný otáznik je nad FB Dannym Vitalem, ktorého účasť je otázna. Inak sú obidva tímy úplne zdravé a my si viacej priať nemôžme! 


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Družine Matta LaFleura sa pred týždňom podarilo na domácej pôde Frozen Tundry zvíťaziť nad Seattlom Seahawks po zrejme najlepšom tohto sezónnom výkone a tým sme si vyslúžili tú česť, že práve my budeme bojovať o korunu kráľa NFC a čo je ešte dôležitejšie, o letenku do slnečného Miami, kde sa bude konať tohto ročný Super Bowl! Avšak pred cestou do Miami, budeme musieť cestovať na opačnú stranu USA, kde sa v Santa Clare stretneme s domácimi zlatopkami a zaslúženým držiteľom titulu priebežného kráľa NFC, no v túto nedeľnú noc budú musieť toto svoje postavenie potvrdiť proti nažhaveným syrovým hlavám! 49ers a Packers mali v minulej sezóne dokopy 10 víťazstiev. Tento rok majú obidva tímy po 13 víťazstiev a nemyslím si, že tu bol jediný človek, ktorý by si myslel, že práve tieto dva tímy budú hrať spolu NFC Championship. Futbal je úžasný!

Medzi organizáciami sú zaujímavé vzťahy. Head coach Packers Matt LaFleur a head coach Niners Kyle Shanahan boli spoločne v jednom trénerskom tíme v Houstone, Washingtone a Atlante. Mattov brat Mike LaFleur je koordinátor passovej hry 49ers. Keď bol náš aktuálny defenzívny koordinátor Mike Pettine head coachom v Clevelande, tak Shanahan bol jeho ofenzívnym koordinátorom. Defenzívny koordinátor 49ers Robert Saleh bol na Mattovej svadbe a takisto Matt bol na svadbe Saleha – od výšky sú to veľmi dobrí kamaráti a práve Saleh mu pomohol dostať sa do sveta NFL. No a náš WR Jake Kumerow je bratranec Nicka Bosu. Mimochodom, keď som uôž spomenul toho Bosu, tak vám musím povedať, že ja ho absolútne nemám rád a je mi nesympatický. Na ihrisku leží, ako keby ho práve 5x strelili do hrudníku, zvíja sa tam, no keď sa postavil, tak hneď začal skákať a rozdáva úsmevy na každú stranu…. Ako hráč to je parádny, to bez debaty, ale nech si odpustí takéto šašoviny. Za niečo takéto by som dával penaltu za delay of the game… Kto by si chcel pozrieť situáciu, o ktorej hovorím, tak KLIKNI TU. 

Aaron Rodgers je v playoff na bilanci 10-7. Keď sa pozrieme na tie jeho prehry, tak to vyzerá nasledujúco: obrana pustil 45 bodov, obrana pustila 37 bodov, obrana pustila 45 bodov, obrana pustila 44 bodov a 3x doviedol náš tím k drivu, ktorým vyrovnal výsledok zápasu, no loptu už späť nikdy nedostal. Avšak v tejto sezóne sa môže spoľahnúť na hru svojej obrany, ktorá priemerne pustí na zápas 19.8 bodov. Pre porovnanie, obrana Niners priemerne pustí 18.8 bodov. 

Pred prvým tohto sezónnym spoločným meraním síl som 49ers moc neveril, no keď som videl ich výkon proti nám, Ravens a Saints, tak som svoj pôvodný názor pozmenil a teraz nemám problém uznať fakt, že boli najlepším tímom v konferencii NFC počas regular season. Teraz je však regular season minulosťou a máme tu boje v playoff. Je úplne jedno ako sa vám darilo v regular season. Tu o vašom osude môže rozhodnúť jedna väčšia chyba, ktorá posadí súpera na koňa a zrazu sa vaša krásna sezóna môže zmeniť na nočnú moru. Pamätníci z roku 2011, vedeli by sme o tom čosi povedať, že? Poďme sa spoločne pozrieť na to, čo musíme spraviť preto, aby tento pocit zažili aj fanúšikovia zlatokopiek!

ČO SA U NÁS ZMENILO OD PRVÉHO VZÁJOMNÉHO ZÁPASU?

Väčšina ľudí hovorí o tom, že nás 49ers v prvom tohto sezóonom meraní síl rozdrvili a teraz tomu nebude inak. Avšak nesmieme zabúdať na to, že sa tam udialo hneď niekoľko situácii, ktoré hrali rovno do karát 49ers. Azda najväčším čo keby je play, ktorá sa odohrala tesne pred koncom prvého polčasu. Stav 10-0 pre 49ers a TE Jimmy Graham zachytil deep ball od Rodgersa na 25 yardovej línii 49ers. Rozhodcovia však chybne rozhodli o tom, že to bol drop a tak sme museli puntovať. Každému je jasné, že sme jedným z najlepších útokov v red zone, o tom sa nemusíme ani baviť a keby sa nám tam podarilo skórovať TD, tak je to pred polčasom 10-7 pre Niners. To už nie je také jednoznačné, že? Rozhodcovia boli v tomto zápase fakt smiešni a rozoberal som to v mojom review. Kto by si to chcel prečítať, čo všetko pobabrali, tak si to môžte prečítať v mojej review, ktoré nájdete v úvode tohto preview. Ani náhodou nechcem tvrdiť, že keby sa to odpískalo inak, tak by sme vyhrali, no tieto missnuté cally naklonili misky váh jednoznačne na stranu Niners. Dúfajme, že rozhodcovia neovplyvnia veľkolepé vyvrcholenie NFC v prospech jednej, či druhej strany, ako to majú vo zvyku a v našich zápasoch sa to stalo mnoho krát, či už v náš, alebo v súperov prospech. Chceme vidieť, ako rozhodne futbal a nie rozhodcovia. Dosť ale o rozhodcoch a ukážeme si zopár vecí, ktoré sa od prvého tohto sezónneho merania síl zmenili!

RT BRYAN BULAGA – V prvom zápase bolo veľkým faktorom to, že prakticky celý zápas nehral starting right tackle Bryan Bulaga a musel ho nahradiť mladík Alex Light, pre ktorého to bola vôbec prvá takáto seriózna akcia vo svete NFL a pustil 2 sacky. Bulaga je aktuálne zdravotne fit a s ním aj naša celá starting ofenzívna lajna. Asi nikomu nemusím pripomínať, ako Bulaga v tejto sezóne úplne vymazal azda najlepšieho pass rushera v NFL Khalila Macka, ktorý bol v našom dvojzápase s Bears totálne neviditeľný. V tejto sezóne hral proti hviezdam ako 2x Khalil Mack, 2x Everson Griffen, 2x Danielle Hunter, Von Miller, či DeMarcus Lawrence. No a celkovo pri 568 pass-blocking snapoch pustil len 4 sacky a 4 hity na QB!!!!! Bulaga je späť a to je obrovský rozdiel od Lighta, na ktorom si Nick Bosa robil čo chcel. No a ak by došlo k najhoršiemu a Bryan by sa opäť zranil, tak tento krát máme za neho adekvátnu náhradu. Je to veterán Jason Veldheer, ktorý v tejto sezóne za nás odohral 58 pass-blocking snapov, na ktorých nepustil ani len jeden sack. V zápase so Seahawks musel zaskočiť za chorého Bulagu, čo sa dozvedel počas pred zápasovej rozcvičky a nepustil ani len jeden sack, jeden tlak na QB, či hit na QB. 

WR DAVANTE ADAMS – Vo weeku 12 hral WR Davante Adams len svoj tretí zápas po zložitom zranení špičky chodidla, kvôli ktorému musel vynechať 4 zápasy a zrejme v tomto zápase ešte nebol fit na 100%. Tým ani náhodou nechcem uberať z kreditu passovej obrany Niners, ktorá je jednou z najlepších, ak nie vôbec tou najlepšou passovou obranou v lige. No počas posledných 4 zápasov bol Adams doslova nezastaviteľný. V priebehu tohto obdobia zachytil 66% prihrávok pre 472 yardov a 4 TDs. Adams v zápase so Seahawks vytvoril náš franchise rekord v počte nachytaných yardov v jednom zápas playoff (160) a Niners tejto verzii Adamsa v prvom sezónnom meraní síl rozhodne nečelili. 

WR ALLEN LAZARD – Pred weekom 12 mal Allen niekoľko svetlých momentov, avšak stále nebol našim WR číslo 2. V tom čase sme na tejto pozícii videli G-ma Allisona, ktorý mal v tomto zápase aj jeden hnusný drop na treťom drowne. No počas posledného mesiaca sa z Lazarda stal receiver číslo 2. V posledných 5 zápasoch zachytil 61% prihrávok, pre priemer takmer 16 yardov na catch a 2 TDs. Plus k tomu si vyslúžil prezývku Mr. third down, keď ho Matt začal využívať ako jednu z primárnych možností na passových tretích downoch, a to najmä vďaka jeho fyzickým predispozíciam a ono to zrazu nejako ide. 

ZLEPŠENÁ HRA OBRANY – V prvom zápase nás Niners jasne prehrali v dvoch oblastiach. Mali priemer 6 yardov na jeden beh a v počte big plays, ktoré merali 25, 61, 42 a 22 yardov. S behovou obranou a s púšťaním big plays sme mali v tejto sezóne veľké problémy, no odvtedy sme sa v týchto smeroch pomerne zlepšili. Po väčšinu sezóny sme púšťali priemerne 130 yardov po zemi, avšak v posledných 6 zápasoch sme po zemi pustili menej ako 95 yardov na zápas. Dôvod tohto zlepšenia? NT Kenny Clark sa uzdravil (vtedy mal problémy hneď s troma zraneniami) a DT Dean Lowry, DT Tyler Lancaster a LB Blakom Martinezom sa taktiež zlepšili a podávajú výkony, na aké sme boli zvyknutí (na ich pomery). Plus veľkým faktorom je aj to, že Pettinovi sa vrátil šikovný nickel Ibraheim Campbell a do tohto zápasu sa mu môže ešte dokonca vrátiť aj starting nickel z úvodu sezóny a vtedy skvelo hrajúci Raven Greene. Keď má Pettine vo svojej obrane nickelbacka, ktorý dokáže hrať proti behu ako LB, tak je to obrovské plus a jeho obrana na ihrisku vyzerá úplne inak a rozdiel od Willa Redmonda či Josha Jacksona je viditeľný aj pre slepého. No a vďaka tomuto sa udiala ešte jedna zmena, a to že S Adrian Amos sa mohol vrátiť na svoju typickú pozíciu. Keď prejdeme k tým big plays, tak v tom čase sme boli takmer na čele NFL v počte pustených +20 a +40 yardových plays. No v posledných 6 zápasoch sme pustili len 10 passových hier na 20 yardov a len dve boli nad 40 yardov. Vo weeku 12 sme proti ním pustili dva plus 40 yardové TDs. Odvtedy sme pustili len jeden touchdown nad 20 yardov. Dôvod zlepšenia? Lepšia komunikácia našich hráčov. Keď si pozrieme TD TE Kittla z prvého zápasu, tak si uvedomíme, že prišiel po chybe, keď bol S Darnell Savage až príliš agresívny, nestrážil si svoju časť ihriska, kde mal byť, Kevin King si myslel, že tam bude, no on tam nebol a bol z toho TD. Takýchto nedorozumení našej obrany sme v posledných zápasoch videli minimum. Inak kto by chcel, tak aj túto situáciu som rozoberal v mojej zápasovom review. Útok 49ers je postavený na tom, aby vás zmiatol. Musíte byť disciplinovaný a to sa našej obrane v posledných zápasoch darí omnoho, omnoho lepšie. 

LAFLEUR AKO PLAY-CALLER – O tomto sa moc medzi ľuďmi mimo Packers nehovorí, no Matt LaFleur mal v posledných zápasoch perfektný play-calling. V zápasoch s Vikings a Lions boli jeho hráči neustále voľní, len Rodgers sa s nimi nevedel zosúladiť. Keby Rodgers hral na úrovni, na ktorú sme zvyknutí a triafal voľných hráčov, tak zápasy s Vikings a Lions by sa skončili obrovským debaklom. V zápase so Seattlom to Rodgersovi opäť začalo padať, predvádzal parádne hody, LaFleur calloval ďalší perfektný zápas a výsledok už poznáme. Matt začal skvelo mixovať motions, play-actions a pomer run-pass. Matt je aktuálne s play-callingom úplne inde, než bol v prvom meraní síl a kto sleduje naše zápasy pravidelne, tak mi dá len za pravdu. 

NEOČAKÁVANÝ HRDINA – V 3/4 sezóny sme moc na ihrisku nevideli DB Chandona Sullivana a ja ho opäť raz musím pochváliť. Práve od zápasu s Niners začal dostávať viacej a viacej príležitostí a aj vďaka nemu sa našej obrane začalo dariť. Pro Football Focus uvádza, že v tejto sezóne jeho smerom letelo 36 prihrávok, z čoho bolo skompletovaných len 41.7% pre žiadny TD a súperovi QBs majú pri hodoch jeho smerom priemerný passer rating 43.1. Opäť, toto je od Redmonda v prvom meraní síl mohutný rozdiel. 

RETURNER TYLER ERVN – Vo weeku 12 sme na svojej súpiske ešte nemali nášho tohto sezónneho boha Tylera Ervina. Pred jeho príchodom sme mali mínus 8 yardov na punt returnoch a boli sme na najlepšej ceste zakončiť sezónu s mínusovými yardami na punt returne ako prvý tím v histórii. No Ervin to všetko zmenil. Od jeho príchodu máme priemer 9.6 yardov na jeden punt return a 26.7 yardov na kick return. Nie len že pozdvihol náš special team do pre nás abnormálnych výšok, no začal sa zapájať aj do útočných schém, čo značne spestrilo našu ofenzívnu. LaFleur ho využíva do rôznych motions spolu s ďalším RB na ihrisku, čo je pre súperové obrany len veľmi ťažko čitateľné, že čo sa bude diať. Už mohol mať na svojom konte aj jeden TD po wheel route, keby ho Rodgers trafil voľného na sideline. 

VYUŽÍVANIE TIGHT ENDOV – V prvom zápase s Niners sme VŠETKY tretie a štvrté downy hrali v personnel 11. To sa obranám číta omnoho lepšie a viedlo to k tomu, že Rodgers mal svoj najhorší zápas v kariére, pokiaľ hovoríme o hre na tretích downoch. Avšak v posledných zápasoch sme mohli vidieť omnoho viacej personnel 12, či 13. Začal sa napríklad TE Jace Sterneberger využívať na pozícii FB/HB a nášmu útoku pomáha ako perfektný run blocker. V zápase so Seahawks aj Jimmy Graham zahral tri obrovské plays, na ktoré sme od neho v tejto sezóne neboli zvyknutí. Naše využívanie tight endov sa od prvého merania síl poriadne zmenilo. Mohli sme vidieť niekoľko plays nadizajnovaných špeciálne na Grahama, ako napríklad hneď tá úvodná play zo zápasu s Lions, kde bol úplne voľný stredom ihriska a keby loptu nedropol, tak hneď prvá hra zápasu by bola big play na tight enda. 

60 MINÚT FILMU – Na záver som si nechal práve tento fakt, ktorý môže byť pre nás kľúčový. Packers majú vďaka prvému vzájomnému zápasu 60 minútový film o tom, ako NEPORAZIŤ 49ers. Už len tento samotný fakt nás posúva do lepšej pozície pred týmto zápasom, než sme boli pred prvým tohto sezónnym meraním síl. 

ROZBEHNÚŤ BEHOVÚ HRU

Každému je nad Slnko jasné, že 49ers sú tímom, ktorý obľubuje zone coverage a najmä cover 3, ktorú hrali pri 31% súperových dropbackov počas regular season, čo bolo 4. najvyššie číslo v celej lige. Quarter coverage hrajú 49ers pri 17.4% ofenzívnych snapov, čo je druhé najvyššie číslo v lige. Ako toto poraziť? Treba najmä rozbehnúť behovú hru. Je jedno, ako sa bude zápas vyvíjať. Ak sa nám to nebude dariť, tak obrana Niners bude hrať neustále 4-man rush, 4 underneath a 3 deep. No ak začneme získavať yardy po zemi, tak sa čo stane? Niners budú prinútení opustiť cover 3 a priniesť extra hráča do boxu na zastavenie Jonesa. Tým sa uvoľní priestor pre Aarona Rodgersa, jeho play-actions a kvalitnú passovú hru. Proti Seahawks bol pri play-actions Rodgers veľmi efektívny, keď skompletoval 8/10 prihrávok pre 118 yardov, 1 TD a quarterback rating 149.2.

Na to nadviažem a ako príklad použijem zápasy Rams vs 49ers. V prvom meraní síl Rams skórovali len jeden ofenzívny touchdown a QB Goff nahádzal len 78 yardov, alebo len 48, ak započítame do toho aj sacky. No keď vo weeku 16 Rams cestovali do San Francisca, tak to bolo o inom. V druhom zápase síce stále prehrali, no aj napriek ich slabučkej ofenzívnej lajne, ktorá sa postupom času zlepšovala, tak skórovali 31 bodov proti slávnej obrane Frisca. Goffove číslo nahádzanych yardov sa zmenilo zo 78 na 323 yardov. Čo spravili Rams inak? Ak si niečo môžme zobrať zo zápasov s Rams, tak je to to, že vo weeku 6 Rams využívali svoje typické pre-snap motions, no Niners ich dokázali úspešne ustrážiť. V druhom zápase Rams do toho začali využívať play-actions, bootlegy a rollouty. Hneď v prvom ofenzívnom drive McVay zacalloval tri play-action passové hry. Play-action hrali pri 26 zo 70 snapov a pri cca 50% snapoch hrali nejaké pre-snap motions alebo split-zone sift bloky. Využívanie play-actions dovolilo Goffovi sa dostať mimo pocket a robiť ready na jednu polku ihriska. V tomto našli Rams viacej úspechu, než v typických shotgun setoch. 

V úvode som spomínal, že tentoraz máme v tíme Ervina a práve tu by mohol zohrať veľkú úlohu. V posledných troch zápasoch bol na ihrisku pri 31 ofenzívnych snapoch a našli sme v ňom hráča, ktorý nám dáva rýchlosť a schopnosť behania v open fielde. Vďaka jeho prítomnosti museli naši súperi konečne začať rešpektovať jet-motions. Minulý week Ervin chytil rýchly toss práve z jet motionu, prešiel cez roh, ustál pokus o tackle a získal 18 yardov. Vo weeku 16 bol Ervin na ihrisku a súčasťou motionu doprava, čím zmiatol obranu Vikings a RB Aaron Jones popri ľavej sideline skóroval rozhodujúci TD. V zápase proti 49ers by mohol dostať viacej priestoru. V prvom zápase s Niners WR Allen Lazard zahrával jet sweep a získal 21 yardov po pravom okraji ihriska. V tomto zápase by mohol byť v tejto úlohe práve Ervin. Ervin by nám mohol aj pomôcť spomaliť pass rush Niners. Sean McVay a Los Angeles Rams úspešne používali pre-snap motion, vrátane jet motion, aby prinútili hrať obranu Niners v downhille na každom snape. Jet motion môže prinútiť edge, alebo linebackera na pol sekundy zaváhať a musia jet motion rešpektovať. Mohli by sme ho využívať aj na screenoch, či dokonca rýchlych bubble screenoch, čím by sme opäť otupili pass rush Niners. Je to jeden z mála hráčov v našom tíme, ktorý môže obrane Niners vďaka svojej rýchlosti narobiť poriadne problémy. Jet motion môže vytvoriť okienka aj v ich obľúbenej zone coverage. 

Ak sa nám podarí rozbehnúť play actions, tak to potom bude na Aaronovi Rodgersovi, ktorý má druhé najvyššie číslo +20 yardových pokusov o prihrávku v tohto ročnej regular season (93), pričom ich skompletoval 31, čo je 6. miesto. Len v troch zápasoch v tejto sezóne neskompletoval ani jednu prihrávku nad 20 yardov (Chargers, 49ers a week 16 vs Vikings). V poslednom zápase so Seahawks skompletoval 6/6 prihrávok pre 145 yardov a 2 TDs pri hodoch do downfieldu (+10 yardov). Zároveň to je jeho druhá najdlhšia úspešná séria v hodoch do downfieldu od roku 2013, keď proti Vikings skompletoval 7/7 prihrávok. 

Na strane Niners CB Ahkello Witherspoon proti Vikings pustil Diggsovi dlhý TD a bol nahradený nedraftovaným mladíkom Emmanuelom Moseleym. Moseley hral fajn, avšak proti Adamsovi, alebo proti Lazardovi s MVS sa chytať moc nebude. Ak by sa nám v úvode zápasu podarilo nájsť v coverage Witherspoona pre nejakú tú big play a nájsť cestu ako dostávať Adamsa do coverage práve na Moseleyho, tak to by mohla byť cesta cez obranu Niners. Niners zrejme nebudú využívať Shermana na to, aby počas celého zápasu naháňal Adamsa po celom ihrisku všade kam sa pohne. Ostanú verní svojej filozofii a my musíme nájsť cestu, ako to využiť vo svoj prospech. 

TRETIE DOWNY 

Ak chceme pomýšľať nad Super Bowlom, tak musíme byť efektívnejší na tretích downoch. Na Levi´s Stadium sa nám premieňanie tretích downov vôbec nedarilo, keď na nich Rodgers hádzal, tak skompletoval len 2/8 prihrávok pre 14 yardov. Problémom bolo aj to, že hneď pri 11 tretích downoch sme museli na prvý down získať 9 a viacej yardov. To je celkom na prd, keď hráte proti tímu, ktorý má skvelý pass rush. Celkovo sme tak za celý zápas premenili len 1 tretí down z 15. Pokiaľ bol na ihrisku Aaron Rodgers, tak to bolo 0-13. O jeden premenený tretí down sa postaral TBLS.  Rodgers a náš útok musí nadviazať na zápas so Seahawks, kde sa nám na tretích downoch darilo parádne: 9/11 prihrávok pre 121 yardov, 1 sack a 155.8 quarterback rating. Toto bol jeho najlepší tohto sezónny výkon, pokiaľ hovoríme o množstve premenených tretích downov. Celkovo sme premenili 9/14 tretích downov. 

VYVINÚŤ TLAK NA GAROPPOLA

Veľa sa hovorí o pass rushy 49ers. Avšak ten náš nie je vôbec horší. Naša obrana má výrazne lepší percentil tlakov na QB v tejto sezóne než 49ers a v TOP 10 v pomere vyhratých súbojov v pass rushy máme dvoch EDGE rusherov, pričom Niners ani jedného. Máme aj lepší pomerov tlakov na QB než Niners. Podľa ESPN máme práve my vyššie percento vyhratých pass rush súbojov (47%-45%), vo svojej obrane máme ligového lídra v počte vyvinutých tlakov na QB (Zee – 104), ligového lídra v pomere tlakov na QB (Zee), ligového lídra vo vytvorených sackoch pre svojich spoluhráčov (Zee bol zdvojovaný v najvyššom pomere v NFL spomedzi všetkých edge rusherov a pre svojich hráčov pripravil 20 sackov) a interného defenzívneho lajnmena, ktorý má viacej vyvinutých tlakov na QB, než hociktorý iný interný lineman, ktorý sa nevolá Aaron Donald (Kenny). Len Kenny Clark spolu so Smithovcami mali v zápase so Seahawks dokopy 25 tlakov na QB a 5 sackov. Kenny má od weeku 10 priemer na zápas 0.88 sacku a 3.9 hurries. Aaron Donald mal tento rok priemer na zápas 0.88 sacku a 3.3 hurries. Keď Kenny nebojuje s troma zraneniami súčasne, tak v tejto sezóne hral tak, ako one and only Aaron Donald!! Ale o tomto sa na internete nikde nepíše, že?

49ers majú slušnú ofenzívnu lajnu a vracia sa im Joe Stanley. Avšak ofenzívna lajna 49ers je v tejto sezóne len na 26. mieste v NFL, pokiaľ hovoríme o pass-block win pomere. Keď sa pozrieme na porovnanie našej ofenzívnej lajny a ich ofenzívnej lajny v pass-block win pomere tak na našej strane to je 75% a na strane Niners 55%, to je obrovský rozdiel.

Najviac som zvedavý na náhradného centra Bena Garlanda a right guarda Mika Persona, proti ktorým bude stáť Kenny Clark a kľudne aj Za´Darius Smith, ktorého Mike Pettine využíva takmer na všetkých možných pozíciach. 

QB Jimmy Garoppolo za mňa nie je skvelým QB, je to len priemerný QB a naopak skvelý Shanahan maskuje jeho nedostatky perfektnou behovou hrou, jednoduchým prvým readom na základe defenzívneho personnelu a pre-snap coverage readu. Avšak Garoppolo nie je Trubisky a tieto ready a hody dokáže prevádzať na železnej pravidelnosti. Avšak keď sa mu jeho first read neotvorí, tak v pockete začne poskakovať ako ovca a už to nie je ani zďaleka také ideálne. Musíme zastaviť skvelú behovú hru Niners a dostať tak loptu do rúk Garoppola. Jeho problémy s ochranou lopty sú známe. V Divisional round hodil tri lopty, ktoré sa mali skončiť íčkom. Avšak íčkom sa skončila len jedna v rukách ILB Erika Kendricksa. V každom zápase spraví 2-4 chyby a ak chceme vyhrať, tak tentoraz musí Kevin takú loptu, akú v zápase so Seahawks dropol udržať. Keď Jimmy tú chybu urobí, tak to musíme využiť. Sme na treťom mieste v NFL, pokiaľ hovoríme o rozdiele turnoverov (+12). Sme na siedmom mieste v takeaways (25) a sme druhí v giveaways (13). Keď sa nám v zápase podarilo spôsobiť aspoň jeden turnover, tak sme v týchto zápasoch 12-0 a vedieme NFL v zápasoch bez nášho turnoveru (9 zápasov).

POKRAČOVAŤ V TOM, ČO VIEME NAJLEPŠIE!

49ers sú na spodku NFL, pokiaľ hovoríme o hre v red zone, či už útočnej (21. miesto – 53,73% návštev pre TD), alebo defenzívnej (20. miesto – 58,24% návštev súpera skončilo TD). Vo vnútri 20 yardovej línii by mali mať výhodu práve Packers. Nakoľko sme TD skórovali pri 66.04% našich návštev v red zone, čo je druhé najlepšie číslo v NFL a súper proti nám skóroval TD v 52.94%, čo je 11. miesto v NFL. Čísla však treba preniesť aj na ihrisko! Naši hráči začali red zone prezývať „gold zone“, čo bude v zápas proti zlatokopom pomerne tematické, či už vzhľadom na výsledok zápasu, alebo na prezývku 49ers. 

NEPÚŠŤAŤ YARDY PO ZACHYTENÍ PRIHRÁVKY

49ers žijú na získavaní yardov po zachytení prihrávky a v obrane sa im úspešne darí brániť yardy po zachytení prihrávky. Žiadny tím v NFL nemal väčší rozdiel medzi získanými yardmi po zachytení prihrávky a yardmi pustenými po zachytení prihrávky, než práve 49ers. Rookie WR Deebo Samuel a All-Pro TE George Kittle sú na čele NFL v získaných yardoch po kontakte. Proste ich nemôžme nechať chytať prihrávky v otvorenom priestore, lebo to dobre nedopadne. Podľa Sports Info Solutions, je Kittle v tejto sezóne na druhom mieste spomedzi WRs a TEs v yardoch po zachytení prihrávky. Má priemer získaných 7.3 yardov po zachytení prihrávky, čo z neho robí len jedného z 10 receiverov, alebo tight endov v NFL, ktorí zachytili minimálne 25 prihrávok a stále majú priemer aspoň 7.0 yardov po zachytení prihrávky. Samuel je na 7. mieste spomedzi WRs a TEs v NFL v yardoch po zachytení prihrávky a na treťom mieste v priemere získaných yardov po zachytení prihrávky – 8.5. ILB Blake Martinez v tejto sezóne missol 17 tackles, no vďaka jeho vysokému počtu tacklov je jeho percentil pod 10%. Naši DBs majú problémy s missnutými tackles, keď duo cornerbacko Jaire Alexander a Kevin King a safety Darnell Savage minuli minimálne 13 tacklov v tejto sezóne. V tomto zápase si missnuté tackles nebudú môcť dovoliť, lebo budeme tvrdo pykať. 

PACKERS „NEMAJÚ ŽIADNU ŠANCU“

Všade na okolo počujeme, že nemáme vôbec šancu. Veľa toho neviem, avšak jedno viem naisto. Tento zápas sa nezačína za stavu 29-0 pre Niners, ale čísla sú krásne guľaté 0-0. Packers majú lepšie ofenzívnu lajnu, lepšieho WR číslo jeden -Adams (čo nie je ani len trošku blízko pre Niners), a naša dvoja Allen Lazard, má v 11 zápasoch v ktorých v tejto sezóne hral 477 yardov a 3 TDs. Emmanuel Sanders v drese Niners odohral 11 zápasov, v ktorých má 547 yardov a 3 TDs. Vážne sú naši WRs o toľko horší, než tí na strane Niners? Máme lepšieho RB číslo jeden (Jones), ktorý má v tejto sezóne na svojom konte už 21 TDs a viacej ich nikto nemá, no a samozrejme máme lepšieho QB (Rodgers). V obrane máme duo Smithovcov a druhého najlepšieho interného linemana tejto sezóny Kennyho Clarka. A ako celok sa naša obrana výrazne zlepšila. Neviem, kde experti vidia samý obrovský missmatch v prospech 49ers. Zrejme práve títo experti hlasovali aj za All-Pro tím… Jasný missmatch v ich prospech je len na poste tight enda a inside linebackera, to je všetko. Ani náhodou netvrdím, že máme lepší tím. 49ers majú kompletnejší tím a ja to nemám problém priznať, avšak nie je to také jednoznačné, ako si väčšina myslí. Hlavným rozdielom medzi nami a 49ers je realizácia hry na ihrisku, nie množstvo talentu na súpiske.

No aj San Francisco 49ers je z kostí a mäsa. Prehrali proti Ravens (prehra je prehra), ich obrana sa v zápase so Saints príliš neukázala a dostala 46 bodov (Kittle to otočil na pána), prehrali doma po škaredom výkone proti zdecimovanej Atlante Falcons, porazili LA Rams, ktorí nie sú v playoff pomerom 34-31 field goalom s vypršaním času, ledva porazili Seahawks o centimer, ktorých Packers polku zápasu bili ako žito. 49ers sú veľmi, veľmi dobrí a boli najlepším tímom v NFC. Avšak ani oni nie sú neporaziteľní a nedotknuteľní. 

Svet NFL tímu z Green Bay neprejavuje takmer žiadny rešpekt a v roli underdoga sme už od offseason. Najskôr sme nemali vyhrať viacej ako 6 zápasov, nemali sme poraziť Bears, nemali sme poraziť Vikings, nemali sme vyhrať divíziu, nemali sme mať first round bye, v playoff sme mali skončiť po prvom zápase, pričom sme tam prvú polovicu zápasu totálne dominovali nad tímom, ktorý bol centimeter od toho, aby v tejto sezóne porazil Niners 2 krát a zaistil nám tak výhodu Lambeau Fieldu na celé playoff. Prejaviť aspoň trošku rešpektu za to, čo sa nám podarilo by nezaškodilo. Pokiaľ nevyhrávate takým spôsobom, aký ľudia od vás očakávajú, tak je to zrazu všetko zlé. Avšak ako nás mnohokrát naučila história, jediná štatistika, ktorá sa ráta je pomer víťazstiev a prehier. No a Packers, 49ers a Ravens sú jediné tímy v tejto sezóne, ktoré vyhrali 14 zápasov. 

Dôležité bude to, aby sme nezaspali a začali hrať od začiatku. V poslednom zápase sme sa vďaka Adamsovi posunuli do stredu ihriska, avšak prišla penalta za taunting, prepad o 15 yardov, fumble a na ďalšej play TD 49ers. Takýto zlý štart sa už nesmie opakovať a keď sa v zápase chytíme od začiatku, tak naše šance s Rodgersom proti Garoppolovi nie sú najhoršie. Keď bude zápas tesný, alebo budú mať obidva tímy nejaké problémy, tak to bude nahrávať práve do karát Packers. Keď bude zápas v druhom polčase stále vyrovnaný, tak nám skúsenosti Aarona Rodgersa dodávajú výhodu. 

Chcem vám všetkým pripomenúť, že si tento zápas užite naplno! Možno je to naše posledné NFC Championship na ďalších 30 rokov. Neberte to ako samozrejmosť a poriadne podporujte svoj tím! CARRY THE G!!!! 

Ááááááá ešte aby sme nezabudli, Aaron Rodgers má pre Niners už od Draftu nasledujúci odkaz:

IKE Packers@IKE_Packers

“How disappointed are you that you will not be a 49er?”

“Not as disappointed as the 49ers will be that they didn’t draft me”

– Aaron Rodgers

Vložené video

Viac ľudí (1 520) o tomto hovorí

GO PACK GO!!!!!!!!!!!!!!!