Predstavenie kompletne celej súpisky Packers, ktorá začne training camp 2023!

LEGENDA:

 • VETERÁN (už u nás bol počas minulej sezóny)
 • DRAFT PICK (draftovaný tento rok)
 • UNRESTRICTED FREE AGENT
 • UNDRAFTED FREE AGENT (nedraftovaný nováčik)
 • STREET FREE AGENT
 • INTARNATIONAL PLAYER PATHWAY PROGRAM

OFFENSE

QUARTERBACK (3)

 • JORDAN LOVE – Náš nový starting quarterback sa volá Jordan Love a myslím si, že predstavovať ho nejako extra netreba. Napísal som k jeho menu mnoho článkov. Odkedy sme ho draftovali, hral úlohu dobrého vojaka excelentne. Bol ticho, nesťažoval sa a makal na sebe. To sa ukazuje aj na jeho výkonoch, keď nám stále rástol a rástol a vždy keď sa dostal na ihrisko, tak už tam bolo niečo lepšie ako minule. Teraz do svojich rúk dostáva kľúče od tímu.
 • SEAN CLIFFORD – Ešte stále nechápem, ako sme ho mohli draftovať v 5. kole. Nováčik z Penn State, ktorý bude mať v lete už 25 rokov. V podstate na tejto zemeguli nebol nikto kto by pred draftom povedal, že bude draftovaný a nie to ešte v 5. kole. Pred draftom bol u nás na oficiálnej návšteve, nás údajne oslovila jeho vysoké futbalové IQ a tak sme ho zobrali. Budem sa radšej tváriť, že Clifford bol draftovaný v 7. kole a Anthony Johnson v 5. kole.
 • DANNY ETLING – Danny už u nás nejaký ten piatok pobudol, nie je to nová tvár. V podstate je to už veterán, ktorého ako veterána nevnímam. Za mňa to bude opäť len training camp a následne practice squad. Ja som skutočne čakal, že privedieme nejakého veterána typu Joe Flacco, Carson Wentz, Matt Ryan.

OFFENSIVE LINE (16)

 • T DAVID BAKHTIARI – Keď je na ihrisku, tak stále patrí medzi najlepších ľavých tacklov v celej lige. V minulej sezóne odohral 10 zápasov a nepustil v nich ani jeden sack. Keď sme ho videli na ihrisku, tak to bol ten starý dobrý Bakh. V roku 2022 pustil jeden tlak na každých 33.9 pass blocking snapoch. Taký Trent Williams pustil tlak na každých 27.7 snapoch. Ak sa dokáže jeho koleno stabilizovať, tak o ňom nemám pochybnosti. Jeho najväčšou slabinou je aktuálne to, že v piatok môže byť tak, že ide hrať, no v sobotu ráno sa zobudí a bude volať trénerom, že hrať nemôže, lebo koleno opuchlo, či natieklo. Zároveň to s najväčšou pravdepodobnosťou bude jeho labutia pieseň v Green Bay.
 • G ELGTON JENKINS – Minulú sezónu sa s ním po jeho ACLku experimentovalo a očividne mu to neprospievalo. Avšak keď sa presunul späť na ľavého guarda, tak sa jeho výkony stabilizovali a patril medzi najkvalitnejších guardov v lige. Od weeku 7, čo sa presunul späť na LG z pozície RT, tak presne 60 hráčov v lige odohrali aspoň 400 snapov na pozícii guarda, vrátane Jenkinsa. A len traja z nich pustili 5 a menej tlakov na QB: Chris Lindstrom (2), Will Hernandez (4) a Elgton Jenkins (5). Zároveň sezónu zakončil vo veľkom štýle, keď boj jediným OL, ktorý na svojich posledných 200 snapoch nepustil tlak na QB. V podstate od weeku 10 proti Cowboys nepustil ani jeden tlak na svojho QB.
 • G JON RUNYAN – V minulej sezóne nenápadný, ale konzistentný pravý guard. V minulej sezóne len štyria guardi v celej lige odohrali v pass protection aspoň 600 snapov a pustili menej tlakov na QB než Jon. K tomu na celkových 2,104 snapoch spáchal len 2 penalty, v našom útoku hrá od roku 2021 a odkedy prišiel do ligy tak nevynechal zápas. Keď sa pozrieme na jeho posledných 1,285 pass-blocking snapov, tak na nich pustil len 5 sackov. Svoju prácu si odvedie.
 • T/G ZACH TOM – Zach má za sebou fenomenálnu rookie sezónu. Keď sa pozrieme na nováčik v OL počas minulej sezóny, tak bol na prvom mieste v pass-blocking efektivite, známke za pass-blocking, v najnižšom pošte pustených sackov (1) a v najnižšom množstve pustených hurries (7). K tomu nám ukázal svoju všestrannosť. V zápasoch nastúpil hneď na 4 rôznych postoch a aj napriek tomuto na 489 snapoch pustil len 12 tlakov na QB. Nováčik musel zaskakovať všade v OL keď bolo treba a aj napriek tomu hral skvelý futbal. Jeho pohybové schopnosti sú excelentné, no musí pracovať na sile, ktorá bola dôvodom prečo sa prepadol na drafte. Adam Stenavich nám povedal, že počas training campu bude v hre o starting pozíciu pravého guarda, pravého tackla a možno aj centra.
 • T YOSH NIJMAN – Na Yosha sme počas offseason použili second round tender a u tak u nás hrá aj ďalšiu sezónu. Nie je to žiadny skvelý hráč, ale jeho výška 201 cm skombinovaná s jeho pohybovými schopnosťami je hodnotná a ťažko objaviteľná. Za mňa to bude backup na pozícii RT, prípadne na LT. Zach Tom proste musí byť na ihrisku a Runyan takisto. Pokiaľ Myers vyslovene na centrovi nevyhorí a budú sa konať rošády, tak proste Yosha nevidím v našej TOP 5ke v OL. Ako backup má však veľmi solídnu hodnotu.
 • C JOSH MYERS – Myers nie je zlý hráč. Dokáže zahrať kvalitný futbal. Problémom je však pri ňom vyrovnanosť výkonov. Raz hrá ako all-pro a na druhý deň vyzerá ako predavač z mekáču. A toto je ten najväčší problém, ktorý s ním mám. Od svojho centra chcete, aby bol konzistentný. Nemusí byť najsamväčšia hviezda, ale proste nech to čo robí, nech robí konzistentne a viete čo môžete od neho čakať. Josh má pred sebou veľmi dôležitý camp a sezónu. Stále má len 24 rokov.
 • C/G JAKE HANSON – Osobne nechápem čo naši tréneri v Hansonovi vidia. Vždy keď je na ihrisku tak sa mi dvíha žalúdok. V minulej sezóne odohral len jeden zápas ako starting hráč a to hneď v 1. weeku, kde pustil sack a 4 tlaky na QB. Potom po zvyšok sezóny odohral len 8 snapov. On mi príde ten typ hráča, čo počas campu a preseason zahrá dobre, čím si vyslúži miesto v tíme a potom keď sa láme chleba tak vlastne nevie čo tam robiť.
 • G/T ROYCE NEWMAN – Jeho prvá pre-season bola skvelá, ale odvtedy to taká sláva nebola. Počas dvoch rokov v NFL pustil 10 sackov. Dokáže hrať ako na guardovi, tak na tacklovi, čo je hodnotné. Počas campu a zápasov preseason musí ukázať zlepšenie. Jeho miesto v tíme určite nie je garantované.
 • T CALEB JONES – Caleb môže ísť veľmi podobnou cestou ako Yosh. Nedraftovaný hráč, ktorý sa minulý rok učil a teraz by mala prísť väčšia úloha. Je to obor, meria 206 cm a váži 168 kg. Na college odohral 41 zápasov, pričom väčšinu na pozíciu na RT, ale Packers ho mali počas OTAs na LT v prvej OL pri absencii Bakhtiariho.
 • T RASHEED WALKER – Minuloročný pick v 7. kole, ktorý sa tiež minulý rok mal len učiť, avšak veľkú časť TC minul kvôli zraneniu. Ale keď bol na ihrisku, tak vyzeral veľmi dobre, špeciálne v preseason. Na Penn State odohral na ľavom tacklovi takmer 2,100 snapov. Cítim to tak, že dvojka Jones/Walker si to rozdá o pozíciu backupa na LT.
 • T/G SEAN RHYAN – Minuloročný výber v 3. kole, ktorý bol sklamaním počas TC a potom bol suspendovaný za užívanie zakázaných látok. Za mňa to nie je tackle, kde nemá dostatočné pohybové schopnosti. Vidím ho na guardovi, kde vie využiť svoje dve obrovké prednosti – sila stredu tela a umiestnenie rúk. Odpisovať ho rozhodne nebudem, na guardovi má potenciál a môže byť prekvapením, pričom prekvapenie by to byť nemalo, nakoľko to je pick v 3. kole. Stále má len 22 rokov a je v rukách skvelých trénerov.
 • T LUKE TENUTA – Tenutu sme získali z waivers v októbri počas minulej sezóny. Na VT hral ako na LT, tak aj na RT. Mám ho tu pomerne nízko, ale nebuďme prekvapení keď bude backup OT. Chalan je šikovný. Minulý rok sa učil, teraz už musí niečo ukázať.
 • T KADEEM TELFORT – Nedraftovaný nováčik, ktorý je masívny OL. Má ideálnu veľkosť, dĺžku rúk a silu, pričom potrebuje pracovať na nohách a technike. Je to klasický projekt do PS. Má všetky fyzické predispozície na to aby mohol hrať ako RT v NFL. Určite si ho všímajme.
 • T JEAN DELANCE – Na Floride hral ako starter 3 roky na pozícii RT. Packeers ho získali počas minulej sezóny. Pri silnej konkurencii na pozícii OT je to longshot. Premýšľal som, že by mohol ísť hrať guarda, kde tá cesta vyzerá byť jednoduchšia.
 • G CHUCK FILIAGA – Nedraftovaný nováčik z Minnesoty, ktorý pôvodne podpísal s Michiganom ako TOP 150 celonárodný prospekt. Hrával na pozícii RG, kde dokázal byť užitočný v zónovej behovej hre. Nie je to skvelý atlét a to ho zráža.
 • C DJ SCAIFE – Toto je pre mňa osobne prekvapenie, že ho Packers uvádzajú ako centra. Na college v Miami odohral 52 zápasov na pozícii pravého guarda a pravého tackla. Odhadujem, že to je s ním experiment do kempu.

RUNNING BACK (6)

 • AARON JONES – Jeden z najlepších running backov v lige. Za posledné 4 roky (2019-2022) je na 6. mieste v total yardoch a na 3. mieste v TDs spomedzi running backov. Minulý rok viedol celú ligu v yardoch na jeden beh – 5.3 yardov. Plus bol na 7. mieste v počte spôsobených missnutých tacklov a na 8. miestev počte +10 yardových behov. Zároveň je historicky na 4. mieste spomedzi running backov v yardoch na jeden beh. Líder tohto tímu, obľúbenec fanúšikov a Packer srdcom a dušou. Aaron Jones je definíciou Green Bay Packers.
 • AJ DILLON – Keď Aaron je blesk, tak AJ je hrom. Táto dvojka sa výborne dopĺňa a osobne od AJ-a očakávam silný rok. Minulá sezóna mu nevyšla úplne podľa všetkých snov, ale viem že bude späť. Jeho kamarát je teraz jeho QB a Quadzilla to bude pre neho na ihrisku trhať a búrať.
 • TYLER GOODSON – Môj veľký obľúbenec. Vzrastovo menší, ale za to ohromne explozívny running back. On je playmaker. Dajte mu loptu do ruky a uvidíte čo dokáže. Platný je ako pri behoch, tak aj v passovej hre. Pozíciu 3ky RB rozhodne special team a tu nemá Tyler veľký vplyv. Dá sa využívať na returnoch, ale tam máme Nixona a Reeda. Verím, že nájdeme spôsob ako ho dostať do 53ky. Chcem ho vidieť v úlohe Tylera Ervina, kde môže byť omnoho platnejším hráčom než bol Ervin a ten nebol ale že vôbec na zahodenie. Teším sa na neho!
 • PATRICK TAYLOR – Patrick je už u nás nejaký ten piatok a je to istota. Skvelý hráč do special teamu, svoje si odbehá, svoje si odchytá a svoje si perfektne odblokuje. V jeho prospech hovorí hlavne schopnosť hrať v special teame a pass-blocking.
 • LEW NICHOLS – Je to draft pick, čo môže zavážiť a zároveň ponúka to, čo Packers od RB chcú. Produktívny running back, ktorého dokážete využívať aj v passovej hre a má skúsenosti v pass-blockingu. Ja som si ho dal až na moju počiatočnú 5ku, ale tá 3ka a 5ka sú u mňa v podstate rovnaké miesta.
 • EMANUEL WILSON – Nedraftovaný nováčik z maličkej DII školy, kde však nazbieral skutočne skvelé čísla. V roku ´21 mal priemer 5.7 yardov na jeden beh a v roku ´22 to bolo neskutočných 6.8 yardov. Plus k tomu za posledné 3 roky zachytil loptu 31-krát. Je to longshot, ale teším sa na neho.

FULLBACK (1)

 • HENRY PEARSON – Nedraftovaný nováčik, ktorý na App State hrával ako TE, no my ho vedieme ako FB. Avšak počas OTAs trénoval spoločne s TEs. Skúsený hráč, keď na college zasiahol do 59 zápasov, z toho do 43 ako starter. Je to viacej blokár ako pass-catcher. Ja ho cítím v podobnej úlohe ako máme Deguaru. Henry je náš prvý fullback na súpiske od čias obľúbenca Dannyho Vitaleho (2019).

TIGHT END (6)

 • JOSIAH DEGUARA – Musím povedať, že v minulej sezóne sa mi Josiah páčil a teším sa na to čo nám ukáže v tejto sezóne. Hráč, ktorého si nikto nevšíma, no pre svojich spoluhráčov odvádza kopec čiernej práce z pozície H-backa. Toto je pozícia, ktorá mu krásne sedí, ale z úvodu bude možno hrať viacej ako tradičný TE, kým sa Musgrave a Kraft viacej začlenia do útoku.
 • LUKE MUSGRAVE – Luke vyniká svojou rýchlosťou. Na tight enda sa hýbe až neľudsky rýchlo. Na Senior Bowle mu na ihrisku namerali rýchlosť cez 20 míľ za hodinu. Podľa Next Gen Stats žiadny tight end nedosiahol túto rýchlosť počas zápasov v roku 2022. Jediný, kto sa tomu priblížil bol Evan Engram, ale ten je od Musgrava výrazne ľahší.Je to ten typický F-tight end, ktorý bude hrať zo slota a bude mať vplyv najmä v passovej hre. Takéhoto hráča sme u nás veľmi dlho nemali. Jordan a rovnako Matt ho pochválili za to ako rýchlo sa učí a chápe playbook.
 • TUCKER KRAFT – Kraft je viacej tradičný in-line Y-tight end a vyniká najmä svojou schopnosťou získavať yardy po zachytení prihrávky.
 • TYLER DAVIS – Keď ku nám prišiel, pomerne nás ohromil a videli sme v ňom potenciál, najmä čo sa týka blokovanie. Ale keď v minulej sezóne došlo na lámanie chleba, tak to bol v jeho podaní prepadák. V special teame je platným hráčom. Uvidíme, čo predvedie počas kempu a preseason.
 • CAMREN MCDONALD – Nedraftovaný nováčik je longshotom. Hrával na Floride State, kde zachytil 74 prihrávok s priemerom 11.7 yardov na catch a k tomu pridal 5 TDs.
 • AUSTIN ALLEN – Je to poriadny obor. Meria 203 cm a do nášho PS sme ho podpísali v januári. Ak chce na súpisku, musí jasne poraziť Davisa, fullbacka Pearsona a byť platným v special teame.

WIDE RECEIVER (11)

 • CHRISTIAN WATSON – Christian počas svojej nováčikovskej sezóne vynechal kvôli zraneniu praktický celý training camp a zranenia ovplyvnili jeho prvú polovicu sezóny. Avšak keď sa už všetko ustálilo, tak rozbehol poriadne rodeo. Na 35 dotykoch s loptou nazbierať 8 touchdownov, tri 100 receiving yardové zápasy a celkovo 584 yardov. Medzi weekom 10 a 18 mal priemer 10.6 získaných yardov na jeden target a 2.58 získaných yardov na odbehnutú routu, čo sú elitné čísla na pozícii wide receivera. Jeho priemer získaných na odbehnutú routu bol 11. najlepší v celej NFL. Zároveň vyrovnal NFL rekord Randyho Mossa z roku 1998 v počte skórovaných touchdownov v rozmedzí 4 zápasov nováčikom na pozícii wide receivera (8) a stal sa len 7. nováčikom od roku 1970, ktorý skóroval 5 zachytených touchdownov v rozmedzí 2 zápasov. Čakáme od neho veľké veci.
 • ROMEO DOUBS – Posledné správy z OTAs a minicampu hovoria o tom, že Jordan si s Romeom na ihrisku rozumie naozaj výborne. Minulú sezónu nám ukázal veľký potenciál a určite si všetci pamätáme ten jeho nádherný TD catch proti Bills. V minulej sezóne nachytal 43 prihrávok pre 425 yardov a 3 touchdowny v 13 zápasoch.
 • JAYDEN REED – Draftovaný v druhom kole a pomerne nenápadný hráč, ktorý môže zohrať veľkú úlohu. Dokáže vyhrávať súboje okamžite na line of scrimmage, perfektne rozumie tomu ako treba atakovať cornerbackov prostredníctvom zmeny smeru počas routy, ako ich klamať a manipulovať pohybom bokov, či hlavy a zachytávať zložité lopty. Čo sa mi na ňom najviac páči je jeho dawg mentalita. Vyslovene vyhľadáva situácie, kde môže robiť obrancom zle, otravovať ich, provokovať. Pri run blockingu cornerov tlačí až do lavičiek za postrannou čiarou. Neustále robí cornerom zle ako len môže. Toto je presne ten typ hráča, ktorého v druhých tímoch nenávidíte, ale keď je u vás, tak ho milujete. Na ihrisku sa bude za váš tím biť a bojovať kým neopadne.
 • SAMORI TOURE – O Samorim hovorí azda každý jeden tréner pozitívne a rovnako aj GM Gutekunst. Oproti minulému roku nabral na svaloch a reálne je v hre o významnú rolu v našom útoku. Všetci si pamätáme jeho skvelú minuloročnú preseason. Veľmi sa na neho teším čo nám ukáže. Jeden z najväčších čiernych koňov nášho tímu.
 • DONTAYVION WICKS – To je chalan, ktorý na ihrisku lieta a perfektne rozumie tomu ako atakovať downfield. V roku 2021 mal priemer cez 21 yardov na catch a bol na 11. mieste spomedzi všetkých receiverov v nachytaných downfield yardoch. Na deep ball ho nedokázal ustrážiť ani 5. overall pick tohtoročného draftu Witherspoon. Má problémy s dropmi, ale tie sa vyriešiť dajú. Ďalší hráč na ktorého sa veľmi teším.
 • BO MELTON – Ďalší rýchlik na našej súpiske. Do tímu sme ho podpísali v závere minulej sezóny. Jeho rýchlosť je skutočne niečo extra – 40 yardov za 4.34 sekundy. Na Drafte 2022 ho v 7. kole draftovali Seahawks a my sme ho podpísali z ich practice squadu do našej 53ky. Za tú dobu už sa oboznámil s našim útokom, je to elitný atlét a má hodnotu pre special team. Mne by sa on páčil do tej úlohy slot/gadget hráča.
 • GRANT DUBOSE – Draftovaný až v 7. kole, ale úprimne sa divím, že zostal na boarde až tak dlho (možno jeho pomalší čas na 40 yardov). Skvelá veľkosť, plynulosť pohybov a kontrola tela. Fyzický receiver, ktorý ma silné ruky. Výborne uvoľnenie na line of sctimmage a schopnosť porážať press. Jeho príbeh je ako z rozprávky. Pracoval vo Walmarte a v rôznych iných obchodoch, keď COVID zapríčinil zrušenie sezóny na Miles College v roku 2022, tak pracoval na vojenskej základni v Montgomery. Potom išiel hrať college do Charlotte a teraz bol draftovaný do NFL. Teším sa na neho.
 • MALIK HEATH – Hrával za Ole Miss, čo je konferencia SEC a keď ste tímový leading receiver v tejto konferencii, tak to niečo znamená. V poslednej sezóne mal priemer 16.0 yardov na catch a 4 touchdowny. 97% jeho snapov bolo na perimetri a keď dostal príležitosť, tak bol efektívny, mal priemer 2.45 yardov na jednu odbehnutú routu.
 • DUECE WATTS – Hrával za Tulane, kde bol najmä cieľ pre dlhé lopty. Priemerná hĺbka jeho targetov bola 17.1 yardov, čo je 17. najvyššie číslo v college svete v roku 2022. Až 34% jeho targetov bolo v downfielde pre 20+ yardov. Celkovo zachytil 80 prihrávok s priemerom 16.0 yardov na catch a skóroval 16 touchdownov.
 • JEFF COTTON – Do ligy prišiel v roku 2020 z univerzity Idaho ako nedraftovaný. Packers sú jeho štvrtým tímom. Na OTAs predviedol peknú chémiu s rookie quarterbackom Seanom Cliffordom. Šancu za mňa určite má, ale musí predviesť perfektný camp a zápasy preseason.
 • JADAKIS BONDS – Jadakis sa podpísal na našu súpisku tesne pred začiatkom OTAs. Je to vysoký receiver, ktorý hrával na college za Liberty. Má za sebou tri roky kvalitnej produktivity. Bol nedraftovaný, chvíľku bol s 49ers, Commanders a nakoniec skončil u nás.

DEFENSE

DEFENSIVE LINE (9)

 • KENNY CLARK – Jeden z najlepších defenzívnych linemanov v celej lige, ktorý bol na to posledné roky sám a stále to nevyzerá moc dobre. Veľa pomoci v DL sa nedočkal a musel to ťahať sám. Kenny je v lige už 7 rokov a stále má len 27 rokov. Za tú dobu nazbieral 336 tacklov, 38 tacklov pre stratu yardov a 26.5 sackov. Želal by som, keby sme do DL podpísali ešte jedného kvalitného hráča.
 • DEVONTE WYATT – Dlho, dlho, dlho a ešte raz dlho bol v depth charte nepochopiteľne zaseknutý za Deanom Lowrym. Avšak keď sa Lowry v závere sezóny zranil, jeho snapy sa zvýšili a mohli sme vidieť potenciál. Celkovo odohral len 224 defenzívnych snapov, čo je 21.6% celkových defenzívnych snapov. Celkovo si na nich dokázal pripísať 8 tlakov na quarterbacka, z čoho dva boli sacky. Plus ma 13 tacklov a 5 stopiek. Najviac nám toho ukázal asi ako pass rusher a v pass-rush win rate skončil na 36. mieste spomedzi všetkých interných defenzívnych linemanov. Taktiež mal najvyšší win rate spomedzi nováčikov na pozícii defenzívneho linemana, ktorí odohrali aspoň 100 snapov (12.6%). Tento rok bude jeho úloha významnejšia a teším sa na to čo nám ukáže!
 • T.J. SLATON – Tento chalan by sa mal postaviť na nose tackla v nosej sezóne. Ak dokáže napredovať, tak nám pomôže vylepšiť obranu proti behu. V minulej sezóne ukázal náznaky a teraz bude už musieť doručiť. Jerry Montgomery, tréner DL, má od neho veľké očakávania.
 • COLBY WOODEN Deana Lowryho sme nahrali Colbym Woodenom, čo je chalan, ktorý v DL dokáže robiť všetko. Dokáže držať edge v hre proti behu, či byť dizruptívny ako inside pass rusher. V poslednej sezóne ho presunuli v obrane na EDGE a to mu uškodilo. keby zostal pekne v DL, tak ide oveľa, oveľa vyššie. Packers už oznámili, že ide späť na pozíciu defenzívneho tackla. To je pozícia kde exceluje. Je to explozívny a silný 3tech/5tech. Za mňa upgrade oproti Lowrymu už teraz. V roku 2021 odohral skvelý zápas proti LSU, kde bol dizruptívny ako proti behu tak aj ako pass rusher. LSU ho museli začať zdvojovať a ztrojovať, aby ho držali na uzde. Wooden má talent. 
 • KARL BROOKS –  DL sa doplnila ešte aj o nesmierne zaujímavého Karla Brooksa, čo bol jeden z najviac dizruptívnych college hráčoch počas posledných 5 rokov. 48 kariérnych štartov, 46 tacklov pre stratu yardov, 27.5 sackov, 6 forced fumbles.
 • CHRIS SLAYTON – Podľa mňa môže zabojovať o súpisku aj Slayton. Minulý rok mal pomerne solídnu preseason. Uvidíme čo tento rok.
 • JONATHAN FORD – Ford je ďalší masívny človek, ktorý slúži primárne ako obranca proti behom. V NFL sme ho ešte nevideli, neviem čo od neho očakávať.
 • ANTONIO MOULTRIE – Pozvali sme ho do rookie minicampu, Antonio zaujal a dostal zmluvu. V rokoch 2018-21 hrával na UAB. V roku 2022 sa presunul do Miami, kde odohral 10 zápasov. Nazbieral v nich 14 tacklov, 2 tackles pre stratu yardov a 0.5 sacku.
 • JASON LEWAN – Je to bývalý tight end, ktorý nabral 60 libier a začal hrať v DL. Atletickosť mu však zostala. Celkovo odohral 1,185 kariérnych snapov, z čoho 315 bolo v B-gape a 831 oproti tacklovi.

LINEBACKER (6)

 • DE´VONDRE CAMPBELL – V roku 2021 zažil masívny debut v našom drese. Nazbieral 145 tacklov, 2 sacky, 6 tacklov pre stratu yardov, 2 interceptions a bol menovaný do first-teamu All-Pro. V roku 2022 jeho výkony padli smerom nadol. 4 zápasy vynechal kvôli zraneniu a nazbieral celkovo 96 tacklov, 6 tacklov pre stratu yardov, 2 interceptions. Zhoršil sa najmä v tacklingu. V roku ´21 missol len 4 tackles a bol na 1. mieste spomedzi 64 off ball linebackerov s missed tackle rate (2.8%). V roku ´22 nazbieral 11 missnutých tacklov a jeho missed tackle rate 10.1% stačil len na 26. miesto. Keď sa vrátil po zranení na ihrisko, tak bol tým hráčom ktorý robil rozdiel a Packers vyhrali 4 zápasy za sebou. Potrebujeme ho zdravého a na ihrisku.
 • QUAY WALKER – Chalanisko, ktorého rookie sezóna bola jedna veľká horská dráha. Avšak ukázal nám, že jeho potenciál je skutočne veľký. Na konci sezóny mal na svojom konte najviac tacklov spomedzi všetkých rookie linebackerov (121) a v tejto štatistike viedol aj náš tím. K tomu si pripísal 3 spôsobené fumbles, čo je taktiež najvyšší počet spomedzi nováčikov. Pro Football Focus ho ohodnotil 41 stopkami. No a v tejto štatistike mal najviac stopiek spomedzi všetkých nováčikov. 24 z týchto stopiek prišli proti behom. Ako pass rusher si pripísal 12 tlakov na quarterbacka, čo bolo delené prvé miesto spomedzi non-edge rusher nováčikov. Portál SIS uvádza, že podľa nich jeho percento 50.0% pustených catchov bolo druhé najlepšie číslo v lige, keď bol len za jedinečným Fredom Warnerom. SIS ešte dodávajú, že bol na 4. mieste spomedzi všetkých off-ball linebackerov v „points saved“. Po zápase s Vikings mal vôbec ten najnižší pustený QB rating spomedzi nováčikov na pozícii LB a S v minulej sezóne (58.0). Jeho rookie sezóna priniesla skvelé, ale aj zlé momenty. Tiež ukázala problémy s disciplínou, avšak celkovo to je talentovaný hráč a pevne verím, že bude napredovať tým správnym smerom.
 • ISAIAH MCDUFFIE – Je to veľmi solídny hráč do special teamu a niektorými momentami ma zaujal aj v obrane. V minulej sezóne mal len jeden štart a ukázal v ňom dobré veci. Som zvedavý ako dokáže naložiť s väčším priestorom. Na základe konca minulej sezóny a OTAs je našou trojkou na pozícii ILB.
 • ERIC WILSON – Ďalší z kľúčových hráčov special teamu. Podpísali sme ho až v októbri, no aj napriek tomu bol na delenom prvom mieste v počte ST tacklov. PFF ho ohodnotili ako najlepšieho special team hráča sezóny. Zároveň je to skúsený linebacker. V roku 2020 bol starting linebacekrom v obrane Vikings, kde nazbieral 122 tacklov, 3 sacky, 8 tacklov pre stratu yardov, 3 interceptions a 1 forced fumble.
 • TARIQ CARPENTER – Carpenter sa presúva z pozície safetyho na linebackera. Doteraz bol veľký safety, no teraz je to veľmi atletický linebacker. Môže sa využívať viacerými spôsobmi a som zvedavý čo s ním vymyslíme. Je to jeden z našich najlepších special team hráčov.
 • JIMMY PHILLIPS JR. – Nedraftovaný nováčik z SMU. Tam v special teame odohral až neuveriteľných 843 snapov a k tomu bol veľmi dobrý tacklerom.

EDGE (10)

 • RASHAN GARY – Kým sa vo weeku 9 nezranil na celú sezónu (ACL), tak nás bavil futbalom. Hral na All-Pro úrovni a o tom svedčí fakt, že vo všetkých deviatich zápasoch mal na svojom konte aspoň 3 tlaky na quarterbacka. Skutočne bol jeden z najviac disruptívnych pass rusherov v celej lige. K tomu mu pri mene svietilo 25 stopiek a bol na najlepšej ceste doslova rozdrviť svoje kariérne maximum (28). Na štart sezóny asi ready nebude, uvidíme kedy sa bude môcť naplno zapojiť do zápasového tempa.
 • PRESTON SMITH – Preston je Preston. Svoje si odohrá, nemám najmenšie obavy. Stavebný pilier obrany. U nás odohral 4 sezóny, z možných 66 zápasov odohral 65 a nazbieral 33.5 sackov, 71 hitov na QB a 4 forced fumbles.
 • LUKAS VAN NESS – Toto je zoznam pass rusherov od roku 2000, ktorí vážili nad 270 libier, zabehli 40 yardov za 4.58s a lepšie, 3-cone za 7.02s a lepšie a broad jump v hodnote 118 alebo lepšie – Lukas Van Ness. Koniec zoznamu. Toto vám o našom tohtoročnom first round picku povie pomerne veľa. Lukas je projekt ako bol kedysi Rashan Gary. Rovnako ako Rashan, tak aj on dokáže hrať na rôznych postoch, dokáže hrať zo stoja, či s rukou na zemi. 3-tech či 4i mu nerobí žiadny problém. Ľudia ho radi prirovnávajú k Wattawcom, ale toto je Rashan Gary ako oči. Za mňa by som mu dal presne tie snapy na tých pozíciách, ktoré dostával Lowry, a máme okamžitý obrovský upgrade.
 • JUSTIN HOLLINS – Minulý rok bol platným hráčom do rotácie a Packers sa rozhodli ho priviesť späť na ďalší rok. Tento krok kvitujem. Solídny backup do rotácie za pár šušňov a dostane šancu sa ešte viacej udomácniť v našej obrane.
 • KINGSLEY ENAGBARE – Bol platným hráčom do rotácie a sezónu 2022 zakončil na prvom mieste spomedzi všetkých rookie edge rusherov (minimálne 250 pass snapov) v pass rush win rate podľa PFF. Celkovo si v minulej sezóne pripísal 3 sacky, 31 tacklov, 5 tacklov pre stratu yardov, 8 hitov na QB, 12 tlakov na QB a 3 zrazené prihrávky. K tomu za celú sezónu missol len 1 tackle. Očakávam jeho napredovanie, šikovný chalanisko.
 • JONATHAN GARVIN – Toto bol vždy len hráč do rotácie a keď bol na ihrisku, tak ppass rush bol problémom. Bol to projekt, ktorý sa moc nevydaril. O posledné potenciálne miesto v 53ke sa pobije s Hamiltonom a Coxom.
 • LA´DARIUS HAMILTON – Pre neho platí úplne to isté ako pre Garvina. Keby si mám staviť, tak Cox ich v pozičnom súboji porazí, zostáva už len otázne či to vydrží v hlave.
 • BRENTON COX JR. – Z high school išiel ako 5-star prospekt a išiel do Georgie. Ale po svojej freshman sezóne bol vykopnutý. Rozhodol sa presunúť do tímu Gators, kde sa stal stavebným kameňom obrany. Svoju kariéru na Floride zakončil so 118 tackles, 32.5 tackles for loss a 13.5 sackov. K tomu vyprodukoval 104 tlakov na QB a 65 behových stopiek. Kariéru tu zakončil neslávne, keď v októbri 2022 bol z tímu vykopnutý z disciplinárnych dôvodov. V minulosti by Packers o takéhoto hráča ani nezakopli. Teraz mu dali šancu a mne sa to veľmi páči. Tento chalan vie ako hrať futbal a o tom svedčí fakt, že ako freshman odohral v obrane Georgii 13 zápasov. To sa len tak nedeje. Teším sa na neho!
 • KESHAWN BANKS – Je to všestranný nováčik, ktorý odohral 653 snapov v B-gape, 609 snapov oproti tacklovi a 1,152 snapov ako edge. Medzi sezónami 21 a 22 zaznamenal 85 tlakov na QB a bol kvalitným aj proti behu. Uvidíme ako mu vyjde camp, skvelý kandidát do PS.
 • KENNETH ODUMEGWU – Tento hráč pôvodom z Nigérie sa ku nám dostal cez International Player Pathway program. Navštevoval Osi Umenyiora NFL Africa Touchdown Camp v Accre v Ghane, kde bol menovaný defenzívnym MVP. Pekný príbeh, ale aby bol reálnym kvalitným hráčom, to veru moc nevidím.

CORNERBACK (10)

 • JAIRE ALEXANDER – Jaira netreba veľmi predstavovať. Jeden z najlepších cornerbackov v celej lige a chalan, ktorý dokáže vymazať zo zápasu Justina Jeffersona.
 • RASUL DOUGLAS – Rasul je outside cornerback a to trvalo Barrymu pol sezóny, aby si to uvedomil. 4 interceptions, vrátane troch v posledných siedmich zápasoch sezóny. K tomu si pripísal 32 stopiek (vrátane 21 proti passom), čo bolo tretie najlepšie číslo spomedzi cornerbackov v lige. Jeho loptové schopnosti, inštinkty a fyzická hrá sú vzácne a cenené schopnosti.
 • ERIC STOKES – Eric odohral fantastickú rookie sezónu, no tá druhá už nebola tá kvalitná a skončila sa predčasne vážnym zranením. Vyzerá to tak, že na začiatok regular season nebude plne ready. Uvidíme kedy sa dostane do zápasového tempa. Dúfam, že sa bude schopný dostať z tohto zranenia, neovplyvní ho to a bude môcť pokračovať tam kde skončil po rookie sezóne.
 • KEISEAN NIXON – Kým bude Stokes mimo, tak Nixon bude náš starting slot cornerback. V minulej sezóne tu čosi odohral a boli to kvalitné snapy. Zároveň to je All-Pro returner. Packers toho od neho v minulej sezóne chceli pomerne dosť – special team, kick returner, punt returner, nickel cornerback. A vždy si svoje miesto zastal. Teším sa na to čo ukáže ako slot, keď dostane legitímny počet snapov.
 • SHEMAR JEAN-CHARLES – Keď sme ho draftovali tak som bol nadšený. Videl som v ňom veľký potenciál, ale zatiaľ ho nedokázal ukázať. Cítim to tak, že teraz má v Green Bay poslednú šancu aby ukázal to, prečo na college patril medzi najlepších cornerov. Za svoje posledné dva roky na college spôsobil 27 neskompletovaných prihrávok a nikto v college futbale nemá lepšiu úspešnosť zrazených prihrávok od roku 2019 do 2020 než práve on – 22.6%. Portál PFF ďalej uvádza, že v roku 2020 do jeho single coverage letelo 35 lôpt, pričom tu pustil len 5 skompletovaných prihrávok a ani jeden touchdown. K tomu v single coverage počas svojej poslednej sezóny spôsobil 17 neskompletovaných prihrávok, čo bolo najvyššie číslo vo svete college futbalu za tú konkrétnu sezónu (kvalifikovaných DBs blo 494). PFF rovnako uviedli, že podľa nich bol v sezóne 2020 16. najlepším hráčom vo svete univerzitného futbalu.
 • KIONDRE THOMAS – Strávil u nás celú minulú sezónu a počas minulej preseason patril medzi našich najlepších defenzívnych hráčov. Uvidíme kam sa dokázal za rok posunúť.
 • COREY BALLENTINE – Jeden zo stavebných kameňov nášho special teamu.
 • CARRINGTON VALENTINE – Nás nováčik zanechal na OTAs veľmi silný dojem, keď Matt LaFleur o ňom povedal, že odviedol neskutočný kus práce a chválili ho aj prítomní reportéri. Matt pochválil najmä jeho pohybové schopnosti. Cestu do 53ky má za mňa otvorenú a bude to len na ňom, že aké výkony predvedie počas preseason.
 • TYRELL FORD – Z CFL do NFL! Tyrell hrával za Winnipeg Blue Bombers. Prišiel ku nám na skúšku na konci roku 2022 a v polovici januára sme ho podpísali na future deal. Tento Kanaďan má 25 rokov a bol do kanadskej ligy draftovaný v druhom kole po tom, čo bol v rokoch 2019 a 2022 zvolený do second teamu All-Canadian. Je to mladý chalan, ktorý mal dobré testovacie čísla na svojom Pro Day, čo určite chytilo zrak skautov z Green Bay. Pre Packers to nie je žiadny risk, môžu len získať. Uvidíme ako sa mu bude dariť u nás.
 • WILLIAM HOOPER – Nedraftovaný nováčik hrával za Northwestern State, kde sa v roku 2022 dostal do second-teamu All-Stouhland Conference, keď sa mu podarilo zraziť 13 prihrávok. Svoju college kariéru zakončil s 3 intereptions, 19 zrazenými prihrávkami, 1 forced fumble, 3.5 tackles pre stratu yardov, 2 sackmi a 1 zablokovaným extra pointom. Packers podľa mňa zaujal najmä jeho kvalitný tackling a schopnosť hrať v special teame.

SAFETY (8)

 • DARNELL SAVAGE – Prakticky asi jediný člen safeties group, ktorý sa nemusí báť o svoje miesto v 53ke. V roku 2020 hral vynikajúco, avšak posledné dve sezóny bol v z znamení výkonnostného úpadku. Tréneri hovoria o tom, že veľmi ocenili to ako Darnell zvládol to, že bol minulý rok posadený a ako pracoval na sebe, aby sa vrátil späť. Pre jeho kariéru bude táto sezóna kľúčová.
 • RUDY FORD – Rudy sa mne osobne páči. Skvelý hráč do special teamu ako gunner a keď bol v obrane, tak nám ukázal čo dokáže. Dokáže play prečítať, rýchlo zareagovať a doručiť kvalitný tackle. Proti behu mu to ide, kde dokáže využívať svoju fyzickú hru. Proti passom to je trošku horšie, ale dokáže vycítiť loptu. V minulej sezóny si pripísal 3 interceptions a 3 zrazené prihrávky.
 • TARVARIUS MOORE – Hrával za 49ers, kde bol hlavne využívaný v special teame. V roku 2018 bol práve Niners draftovaný v 3. kolo. Najväčšiu úlohu zohral v roku 2020, keď odohral 8 zápasov a v roku 2022, keď to bolo 18. V roku 2021 si pretrhol Achilovku. Počas svojej kariéry v regular season nezachytil ani jednu interception. Jeho jediná prišla v Super Bowle LIV proti Mahomesovi. Je to rýchlik, keď 40 yardov zabehol za 4.32 sekundy. Shanahan o ňom minulý rok povedal toto: „Odohral polroka ako starter a podľa nás odohral posledných 5 zápasov ako skutočný starting safety. Pred tým bol jedným z našich najlepších special team hráčov.“
 • JONATHAN OWENS – Hrával za Texans a je manželom slávnej Simone Biles – sedemnásobnej olympijskej víťazky. Je to veľmi schopný obranca proti behu a jeho tackling je na kvalitnej úrovni. Čiže zvláda dve veci, ktoré nám moc nejdú. V roku 2022 dostal možnosť hrať ako starting safety a ukázal sa najmä ako tackler. Odohral 970 snapov, z čoho 576 prišlo na pozícii tradičného deep safetyho. Ďalších 215 odohral v boxe a 115 na slote. V minulej sezóne nazbieral 117 tacklov, pričom missol len 11. PFF ho mali ohodnoteného ako 15. najlepšieho tackling safetyho v lige.
 • INNIS GAINES – Minulú sezónu zakončil s tým, že dostal legitímny priestor na slote. Počas OTAs tu tiež nastupoval. Je to všestranný chalan, ktorý má hodnotu pre special team. Mne sa on vždy páčil a toto je rok, kedy dostane skutočnú možnosť zažiariť.
 • DALLIN LEAVITT – Ďalší platný člen special teamu a po Nixonovi asi ten druhý najplatnejší. V NFL odohral 6 sezón a všetkých 6 sezón s Richom Bisacciom, je to proste jeho chalan.
 • ANTHONY JOHNSON JR. – Jeden z hráčov, na ktorých sa počas campu a preseason teším vôbec najviac. Skúsený chalan, líder, silný charakter, vysoké futbalové IQ. Vôbec, ale že vôbec nebudem prekvapený ak vo weeku 1 bude stáť vedľa Savaga ako starting safety.
 • BENNY SAPP – Za posledné 3 roky na UNI odohral takmer 2,000 defenzívnych snapov, z čoho väčšina prišla na free safetym. Nazbieral 9 interceptions a 4 zrazené prihrávky. Jeho známky proti behu, passu a ako tackler boli počas všetkých troch rokov vyrovnané. Solídny fyzický all-around obranca.

SPECIAL TEAM

KICKER (1)

 • ANDERS CARLSON – V meste máme nového kickera. Kopal za Auburn a jeho brat kope v NFL. Minulý rok Anders premenil 12/17 field goalov, vrátane 4/8 kopov vo vzdialenosti +40 yardov. Ja z neho moc nadšený nie som, uvidíme ako bude kopať.

PUNTER (2)

 • PAT O´DONNELL – Minulý rok predvádzal stabilné výkony. Bol na štvrtom mieste v lige čo sa týka percent puntov, ktoré skončili inside 20 (46.2%). Skúsenosti sú bohaté.
 • DANIEL WHELAN – Rodák z Írska, ktorý sa dostal do All-XFL tímu. V XFL mal priemer 45.6 yardov na punt, 11 puntov skončilo inside 20 a pripísal si len 2 touchbacky. Celú ligu viedol v hang time. Môže sa stať prvým hráčom narodeným v Írsku od roku 1985, ktorý by nastúpil v regular season. Pred ním to dokázal kicker Neil O´Donoghue.

LONG SNAPPER (2)

 • MATT ORZECH – Nový long snapper v meste. Posledné 2 roky snapoval za LA Rams, s ktorými vyhral aj Super Bowl. Na svojom konte má 441 kariérnych snapov. Za posledné dva roky pod jeho taktovkou kicker Matt Gay premenil 90/92 extra pointov a 68/74 field goalov. Punter Riley Dixon bol v roku 2022 tretí najlepšie hodnotený punter.
 • BROUGHTON HATCHER – Prišiel na skúšku počas rookie minicampu a dostal zmluvu.