53ka hneď s niekoľkými prekvapeniami!

ÚTOK (25)

Quarterback (3) – Aaron Rodgers, Tim Boyle, Jordan Love

Tu sa neudialo absolútne nič, čo by sme neočakávali. Aaron Rodgers je bez debaty starting quarterbackom, pričom jeho posledné výkony na tréningoch boli lepšie, než tie v minulom roku. Ako nám povedal, niečo našiel na svojom vlastnom tejpe z roku 2010, z čoho teraz veľmi ťaží. Čo to je sa zrejme nedozvieme až do doby, kým nenapíše autobiografiu. V útočnom systéme vyzeral omnoho pohodlnejšie a prekvapivo nemal problém s prihrávkami do stredu ihriska. Uvidíme ako to bude na ihrisku v prvom zápase proti Vikings a počas celej sezóny. Dvojkou je Boyle a tu sa opäť neudialo nič prekvapivé. TBLS je už u nás nejaký ten piatok a je na ňom vidno, že sa v systéme vyzná a cíti pohodlne. Ako som spomínal, nie je to starting materiál, ale ako backup nám môže reálne pomôcť, ak sa čosi nedaj Vince udeje. Trojkou je nováčik Love. Ten nemal k dispozícii žiadny predsezónny rookie kemp, ani OTAs. Toto je pre neho zložitý vstup do NFL, no dostal sa do výbornej situácie. Nemusí okamžite hrať a jediné, na čo sa musí sústrediť je napredovanie.

Running back (3) – Aaron Jones, Jamaal Williams, AJ Dillon

V útočnom backfielde je všetko tak, ako sa očakávalo. Jednotka je jasná a nespochybniteľná v podobe Aarona Jonesa. Dvojkou je Jamaal Williams, ktorý má za sebou fantastický kemp. Dokázal sa zlepšiť v passovej hre a toto si pochvaľuje každý – od trénerov až po jeho spoluhráčov. Počas off-season makal na route runningu a na tréningovom ihrisku sa to naplno ukazuje. Stáva sa tak z neho skutočne všestranný running back, ktorý dokáže behať, je perfektným v pass-protection, kde ho dokonca aj Pro Football Focus označil za najlepšieho pass-protect RB počas posledných dvoch sezón v NFL. Plus k tomu je veľkou hrozbou v passovej hre. Do mixu je za nimi nováčik AJ Dillon. Cutol sa Dexter Williams, ktorý za prvé dve sezóny toho na ihrisku veľa neodohral a myslím si, že pôjde do practice squad. Keď vidím, aké prachy sa teraz platia running backom, tak neverím, že podpíšeme Jonesa na nový kontrakt. D. Williams by mohol byť v mixe o miesto v zostave v nasledujúcej sezóne. Kontrakt sa končí ako Jonesovi, tak aj Jamaalovi.

Wide receiver (5) – Davante Adams, Allen Lazard, Marquez Valdes-Scantling, Equanimeous St. Brown, Malik Taylor

Sme oficiálne v novej ére Green Bay Packers. Tie časy, keď nášmu útoku dominovali wide receiveri sú nenávratne fuč. Žiadnych sedem wide receiverov ako kedysi pod Mikeom. Teraz sa ich do úvodnej 53ky dostalo len päť. Davante je jasná jednotka, tu nie je o čom. Za ním nasleduje Allen Lazard a povedal by som, že v aktuálne situácii je trojkou MVS, ktorý má za sebou skvelý kemp. Dokázal sa zlepšiť v uvoľnení na line of scrimmage a v behaní stredne dlhých routes. Zlepšenie si pochvaľuje ako Aaron, tak aj LaFleur. Snáď sa konečne dokáže presadiť. Potom tu máme nášho nemeckého EQ St. Browna, ktorý musel minulú sezónu vynechať kvôli zraneniu. Je to vytiahnutý wide receiver, ktorý sa nebojí kontaktu, je ochotným blokárom, rozumie tomu ako sa má uvoľniť a tiež sa mu darí v hre po zachytení prihrávky. On môže byť tým elementom v passovej hre, ktorý sme v minulej sezóne nemali. Wide receiver, ktorému dáte loptu do ruky a ten s ňou bude získavať yardy po zachytení, či si k nej nájde cestu stredom ihriska.

Obrovským prekvapením je ponechanie si Malika Taylora. Ja osobne som ho mal na poslednom možnom mieste spomedzi našich WRs, kto sa môže dostať do 53ky. Mojim favoritom na post číslo 5 bol Darrius Shepherd, ktorý dokázal dať dokopy perfektný kemp a je užitočný aj v special teame. Za ním som mal Jakea Kumerowa, alebo ak chcete touchdownového Boha, ktorý je excelentný blokár a lepšie blokujúceho wide receivera by ste v NFL hľadali len veľmi ťažko. V dobrom sa o ňom vyjadroval aj Aaron Rodgers, ktorý si ho obľúbil a takmer vždy ho spomínal aj vo svojich video-konferenciách. Keď sa pozrieme na našich piatich wide receiverov, tak každý z nich bol u nás aj v minulej sezóne a je oboznámený so systémom. Taylor bol celý rok v practice squade a Packers si ho pomerne pochvaľovali.

ZBRANE (2) – Tyler Ervin, Josiah Deguara

Rozhodol som sa, že vytvorím novú kategóriu, alebo vlastne pozíciu a tou sú ZBRANE. Ako zbraň sme si do 53ky zobrali Tylera Ervina a Josiaha Deguaru. Ervin do tejto off-season vstupoval ako running back, no na tréningovom kempe trénoval s wide receiverami. Môže hrať ako running back v backfielde, môžeme ho využívať na rôzne jet-sweepy, screeny, či pre-snap motions. Takisto dokáže hrať na slote ako receiver, kde počas kempu zahrával množstvo pekných hier. Plus k tomu je to náš punt returner. Druhým do partie je Josiah Deguara, ktorý na moje prekvapenie dostal v kempe pomerne dosť priestoru a hrával s prvým útokom. Tento nováčik môže hrať takmer na každej pozícii v útoku. Nemá problém postaviť sa do backfieldu do úlohy fullbacka, či H-backa. Vypomáhať a hrať ako in-line tight end, či prejsť na slot a byť receiverom. Sme v ére Matta LaFleura, ktorý zbrane miluje.

Tight end (3) – Robert Tonyan, Marcedes Lewis, Jace Sternberger

Za mňa je jednotkou Big Bob. Dokázal dať dokopy skvelý kemp. Darilo sa mu v passovej hre, v blokovaní pre svojich runnerov, či v ochrane Aarona Rodgersa. Pevne verím, že mu zdravie vydrží a konečne naplno ukáže, čo v ňom drieme. Nemám pochýb o tom, že ak bude zdravý, tak bude veľmi platným hráčom nášho útoku. Veterán Mercedes Lewis je lídrom kabíny, ktorý má na náš tím veľký vplyv. Skúsenosti by mohol rozdávať a jeho skvelé blokovanie je ďalším obrovským plusom. Spoľahlivý hráč, ktorý si odohrá svoje a plus k tomu líder kabíny. Tretím do partie tu je Jace Sternberger, ktorý má za sebou tichší kemp, než som od neho očakával. Matt LaFleur pred pár dňami povedal, že čiastočne za to môže aj on, nakoľko ho nedostával do pozícii, v ktorých môže byť úspešný. Spomínal najmä rozťahovanie ihriska dlhými routami. Toto je presne to, čo som od neho očakával, no nedočkali sme sa toho. No nemám pochýb o tom, že je veľkým talentom a ako som spomínal. Kittle vybuchol až vo svojej druhej sezóne, Kelce v tretej a Ertz nebol skutočnou hviezdou až do svojho druhého kontraktu. Jace väčšinu svojej rookiu sezóny strávil zranený, čiže nemal toľko príležitostí byť na ihrisku. Rozhodne by som nad ním nelámal palicu.

Ofenzívny tackle (3) – David Bakhtiari, Rick Wagner, Yosh Nijman

Bak je najlepším ľavým tacklom v lige a viacej k nemu dodať netreba. Rick Wagner by mal byť našim pravým tacklom, no po tréningovom kempe to vyzerá tak, že ak bude zdravý Turner, tak túto pozíciu zaujme práve on. Rick mal počas kempu menšie problémy s ľavou rukou, no už by malo byť všetko oukej. Prekvapením je účasť mladého, talentovaného, fyzicky dobre vybaveného a atletického Yosha Nijmana. Väčšinu kempu bol mimo, nakoľko mal zranenie. Ku koncu sa vrátil na ihrisko a Packers sa musí veľmi páčiť, keď sa rozhodli si ho ponechať. Upside je pri ňom obrovský. Problémom je jeho neskúsenosť. V NFL v ostrom zápase ešte neodohral ani jeden snap. Prekvapením bol cut Alexa Lighta, ktorý mal byť prvým mužom v rade, keby sa nedaj Vince zranil Bak. Počas kempu vyzeral ako adekvátny backup. Nič spektakulárne a tiež nič, čo by vás pohoršilo.

Ofenzívny guard (5) – Elgton Jenkins, Lane Taylor, Billy Turner, Lucas Patrick, Jon Runyan

Elgton Jenkins je starting ľavým guardom. Na poste pravého guarda to väčšia tlačenka. Lane Taylor bol po minulej sezóne na odpis a bol hlavným kandidátom na prepustenie, čím by sa uvoľnili nejaké tie doláriky v platovom strope. Nič také sa nekonalo, pristúpil na pay cut a v kempe sa ukázal vo famóznej forme. Nie je pochýb o tom, že bude pre nás platným hráčom. Turnera mám medzi guardami, no myslím si, že to bude práve on, kto bude prvým mužom na poste pravého tackla. V posledných dňoch má problémy s kolenom, ktoré by však nemali byť nijako vážne. Avšak jeho účasť v prvom zápase proti Vikings je otázna. Začalo sa špekulovať o tom, že ak by nemohol hrať, tak by naša OL mohla vyzerať takto: Bakhtiari-Taylor-Linsley-Patrick-Jenkins. Áno, Taylor by hral na svojej prirodzenej pozícii a Jenkins by zaskočil na pravého tackla. Matt LaFleur povedal, že je to rozhodne niečo, nad čím musia premýšľať a cieľom je dostať na ihrisko svojich piatich najlepších hráčov, ktorí sú k dispozícii. Lucas Patrick je spoľahlivý chlap, ktorý dokáže hrať ako na guardovi, tak aj na centrovi. Nemá s tým problém. Nováčik Jon Runyan počas kempu nastupoval ako guard.

Center (1) – Corey Linsley

Corey Linsley patrí medzi najlepších centrov v lige a vstupuje do posledného roku svojho kontraktu. Keď som uvidel, čo dostal center Colts Ryan Kelly (štyri roky za $50M), tak len ťažko vidím, že ho budeme schopní podpísať (ak nepristúpi na team friendly kontrakt). Na tohtoročnom drafte sa vybral šikovný Jake Hanson, ktorý bol cutnutý, no očakávam ho v practice squade. Linsleyho náhradníkom by mal byť Patrick, prípadne Jenkins, ktorý na tejto pozícii hrával na univerzite.


OBRANA (25)

Defenzívna lajna (5) – Kenny Clark, Dean Lowry, Kingsley Keke, Tyler Lancaster, Montravius Adams

Tu som prekvapený, že sme zobrali hneď šiestich. Kenny je ligová elita. No za ním to je jeden veľký otáznik. Dean Lowry je skúsený veterán, ktorý keď hrá futbal na ktorý má, tak je veľmi platným obrancom. Keke má za sebou silný kemp a ak dokáže naplniť očakávania, ktoré do neho vkladám, tak s Kennym môže vytvoriť silnú dvojku. Lancaster je linemanom najmä proti behu a jeho výkony boli v minulej sezóne nekonzistentné. Uvidíme čo to bude teraz. Nad Adamsom visí damoklov meč. Počas kempu si poranil nohu a už fakt nemám ani šajnu, čo si o ňom myslieť. Môže ma len prekvapiť. Už od neho nič neočakávam. Hester bol posilou na trhu s voľnými hráčmi, no na ihrisku počas kempu sme ho takmer nevideli, nakoľko bol zranený. Prišiel celkom očakávaný cut.

Outside linebacker (5) – Za´Darius Smith, Preston Smith, Rashan Gary, Jonathan Garvin, Randy Ramsey

Bratia Smithovci sú elitným tandemom, ku ktorému sa pridáva Rashan Gary. Ten má za sebou skutočne excelentný kemp a aj Bakhtiari mal s nim nemalé problémy. Počas off-season neuveriteľne zamakal a na ihrisku to bolo jednoznačne vidieť. Ak sa toto prenesie aj na ihriská NFL, tak táto trojka bude nočnou morou pre každého quarterbacka v NFL. Nováčik Garvin predviedol veľmi solídny kemp a ukazuje, že potenciál v ňom rozhodne je. Randy Ramsey bol počas väčšiny kempu zranení, no jeho silný štart bol dosť na to, aby oslovil trénerov a dostal sa do 53ky. Prekvapením je neúčasť Tima Williamsa, ktorý mal podľa mňa kvalitný kemp. Nedraftovaný nováči Tipa Galeai je nádejným prospektom, ktorý podľa mňa skončí v practice squade.

Inside linebacker (4) – Christian Kirksey, Oren Burks, Kamal Martin, Ty Summers

Kirksey je jasný starter. Nie je o čom. Počas kempu pôsobil ako nepriepustná skala, či už sa jednalo o hru proti behu, či hru v coverage. Už nech mu len zdravie drží. Za ním to je azda väčšia záhada, než bermudský trojuholník. Nováčik Kamal Martin bol za mňa najpríjemnejším prekvapením kempu. Dokázal hrať perfektne v coverage a všetkých prekvapil svojou tvrdosťou a fyzickou hrou proti behom. Nešťastne sa však zranil, musel podstúpiť operáciu menisku a mimo by mal byť na 6-8 týždňov. Jeho účasť v 53ke je len dočasná, nakoľko sa umiestni do injured reserve. Pri jeho absencii môže dostať veľkú šancu Ty Summers. Taktiež uvidíme, ako s touto šancou naloží Oren Burks.

Cornerback (6) – Jaire Alexander, Kevin King, Chandon Sullivan, Josh Jackson, Ka´Dar Hollman, Kabion Ento

Jaire je jeden z najtalentovanejších cornerov v lige. Kevin vstupuje do svojho kontraktového roku a ak chce pekné peniaze, tak bude musieť zostať zdravý. Chandon v minulej sezóne odohral len obmedzený počet, no aj tak na nich vynikal. Teraz má za sebou skvelý kemp a naplno ukázal kvality, ktoré sme mohli pozorovať už v minulej sezóne. Skvelý v coverage a taktiež aj v podpore behovej obrany. Toto je náš nový nickel. Josh Jackson bude čakať na svoju šancu za touto trojkou. Má za sebou slušný kemp a hral lepšie, než sme boli na neho zvyknutý. Nastupoval najmä na outside a už sa s ním tak neexperimentovalo. Toto mu zrejme aj pomohlo. Kabion Ento je veľmi šikovný mladík, ktorý sa zranil a do 53ky sa dostal len preto, aby si ho žiadny tím neuchmatol (bola tu veľká šanca). Takto ho premiestnime do injured reserve a myslím si, že do 53ky sa povolá nedraftovaný nováčik Stanford Samuels, ktorý odohral vynikajúci kemp.

Safety (5) – Adrian Amos, Darnell Savage, Raven Greene, Vernon Scott, Will Redmond

Amos a Darnell sú stálice. Raven skvelým hybridom, ktorý môže hrávať v dime packages vedľa Kirkseyho. Nováčik Vernon Scott dokázal dať dokopy pozoruhodný kemp, často sa motal okolo lopty a toto mi vyslúžilo miesto v zostave. Redmond je veľmi platným hráčom do special teamu, kde vyniká.


SPECIAL TEAM (3)

Kicker (1) – Mason Crosby

Punter (1) – JK Scott

Long snapper (1) – Hunter Bradley


ZHRNUTIE

Tak toto je naša úvodná 53ka, ktorá sa podľa mňa už za pár hodín zmení. Môžeme získať nejakých hráčov z waivers, alebo sa budú presúvať zranení hráči. Spomedzi zranených sa podľa mňa do injured reserve presunie Martin a Ento. Takisto sa o pár hodín skončí proces waivers a zostaví sa 16 členná practice squad.