Draft je za nami a začalo obdobie, ktoré ja osobne nemusím. Čakanie na tréningový kemp. Poďme sa pozrieť na posledné udalosti a informácie spojené s Packers.

V Londýne proti Giants

Je to oficiálne von. Tušili sme dobre – Packers sa pri zahraničnej premiére predstavia v Londýne v domácom zápase proti New York Giants. Bude sa hrať v nedeľu 9. októbra o 15:30 nášho času. Lístky by mali ísť do predaja v druhej polovici júna, pretože sa musí počkať na zverejnenie rozpisu sezóny anglickej Premier League.

Všetky informácie ohľadom možného riešenia tohto zápasu po organizačnej stránke vám prinesieme v najbližších dňoch. Sme najpočetnejší a najaktívnejší fanklub československej NFL scény a tým pádom je záujem z radov našich fanúšikov enormný. Na Facebooku, Discorde, cez Inžiniera a mňa sa už dotazovalo obrovské množstvo ľudí. Počet je aktuálne určite vyšší ako počet fanúšikov Packers na stretnutiach v Seredi. Bavíme sa o reálnom záujme 45+ ľudí, no toto číslo odhadujem aktuálne na 80 ľudí. Je to perfektné a teraz nám ostáva tá najťažšia časť – dostať sa k lístkom.

Bart písal na klub, no prišla odpoveď, ktorú asi každý pochopí a ja som ju aj čakal: Zápas sa nehrá na Lambeau Fielde, nie je to záležitosť Packers, ale NFL UK a Tottenhamu. Hľadáme spôsoby, ktorými by sme sa nejakým štýlom dostali ku lístkom resp. dostali sa do predregistrácie. Rozhodol som sa vytvoriť základný formulár na vytvorenie prehľadu o ľuďoch, ktorí majú naozajstný a 200-percentný záujem ísť. Prosím, vyplňte formulár. Pomôže to pri prehľade a budeme sa ďalej vedieť nejakým štýlom zariadiť. Nič to negarantuje, ale budeme vedieť počet a celkový záujem nášho fanklubu: FORMULÁR OTVORÍŠ PO KLIKNUTÍ SEM!


Packers si uplatnili 5-ročnú opciu na Garyho aj Savaga

Záhada je vyriešená, Darnell Savage bude budúci rok hrať v Packers. Rovnako aj Rashan Gary, no tam sa to jasne čakalo.

Garyho piaty rok bude mať hodnotu $11 milliónov. Gary bude mať 25 rokov až v decembri a už má za sebou 47 zápasov, z ktorých bol starterom v 20 prípadoch. Zoberte si, že Wyatt je len trocha mladší a Packers ho vybrali pár dní dozadu.

Savage oslávi 25. narodeniny v júli. Bol 21. pickom Packers v drafte 2019, odkedy bol starterom v 46 zápasoch. Vlani nebol príliš konzistentný, a tak sa rojili otázky, či vôbec Packers využijú opciu, no napokon sa tak stalo. Savage zaťaží cap $7.9 milliónmi. Po tom, čo Raiders odmietli dať opciu Abramovi, bude Savage jediný safety a defenzívny back z draftu 2019 s uplatnenou opciou.

Minulý mesiac povedal tréner safeties Ryan Downard na dresu Savaga, že je špeciálny talent a môže sa stať jedným z najlepších defenzívnych backov futbalu.

Packers tak uplatnili päťročné opcie na štyri picky v prvom kole v rade: Gary, Savage, Jaire Alexander a Kenny Clark. Takto o rok sa bude musieť rozhodnúť o budúcnosti Jordana Lova.


Packers podpísali 14 nedraftovaných voľných hráčov

Front office Packers bola aktívna aj po drafte. Dohromady sa Brianovi Gutekunstovi s kolegami podarilo podpísať 14 nedraftovaných hráčov. Dohromady tak Packers počas draftových dní získali 25 mladých hráčov.

RB BJ Baylor – Oregon State

Na college odohral 41 zápasov, štartoval v 14. Pripísal si 1718 yardov (5,6 priemer na beh) a 18 TD po zemi. Vzduchom pridal 115 yardov na 16 zachyteniach. V minulej sezóne sa stal prvým hráčom Oregon State, ktorý ovládol tabuľku nabehaných yardov v Pac-12.

OT Caleb Jones – Indiana

Toto je meno, ktoré vo mne najviac zarezonovalo. Je to kvôli tomu, že pri pozeraní sa po možných výberoch v poslednom dni do O-line som naňho narazil a hlavne na jeho hmotnosť. Počas Pro Day navážil šialených 167 kilogramov! Ak by za Packers nastúpil, písala by sa história. PFF dáta siahajú až do 1991. Anthony Rush, DT Packers, nastúpil do jedného zápasu za Packers s hmotnosťou takmer 164 kg. Podľa Stathead.com len dvaja hráči NFL odohrali zápas a mali viac ako Jones resp. mali viac ako 370 pounds – Trent Brown (172 kg) a Aaron Gibson (170 kg).

Jones navyše meria 210 cm a je to doslova chodiaca hora. Obrovský chlap, ktorý vrhá väčší tieň ako Kriváň. Asi nikoho neprekvapí, že Jones nie je dobrý atlét. 24 zápasov odohral na pravom tacklovi, šesť na ľavom tacklovi.

WR Danny Davis – Wisconsin

Davis štartoval v 27 z 51 zápasoch počas piatich sezón v Badgers. Kariéru zakončil so 131 zachytenými prihrávkami pre 1642 yardov a 14 TD. Po zemi pridal 245 yardov a 2 TD (25 behových pokusov a priemer 9.8 yardov). Takisto vracal aj deväť puntov. V minulej sezóne odohral rekordných 12 zápasov, mal 478 yardov a 32 zachytení. Viac mal len v roku 2018 (40).

LB Caliph Brice – Florida Atlantic

Na Floride hral v 30 zápasoch, v ktorých si pripísal 141 tacklov (59 sólo), 2 sacky, 8.5 tacklov pre stratu, interception, dve zablokované passy, fumble a získané fumble.

LB Ellis Brooks – Penn State

DL Akial Byers – Missouri

RB Tyler Goodson – Iowa

OT Jahmir Johnson – Indiana

LB Chauncey Manac – Louisiana

G George Moore – Oregon

DL Hauati Pututau – Utah

C Cole Schneider – Central Florida

S Tre Sterling – Oklahoma State

CB Raleigh Texada – Baylor


Tariq Carpenter by mal hrať linebackera

Výber 7. kola draftu Tariq Carpenter je ďalším projektom. Packers chcú Carpentera, hybridného hráča, ktorý vie zahrať safetyho, presunúť do pozície inside linebackera. Dostáva tak obrovskú príležitosť dostať sa do tímu z pohľadu hĺbky na pozíciách safetyho a ILB, ale aj na základe jeho potenciálu pre special tímy.

Je veľký, no atleticky veľmi dobre vybavený. Má aj skúsenosti hrať proti behu aj v boxe a jeho presun na túto pozíciu bol dosť pravdepodobný. Už počas Senior Bowlu bol linebacker a Packers odtiaľ čerpajú znalosti o tom, ako dokáže zahrať na tejto pozícii.

Carpenter vyzerá ako lacnejšia verzia Isaiaha Simmonsa, výberu v 1. kole draftu 2020. Tu si môžete pozrieť atletické porovnanie práve týchto dvoch hráčov:

Carpenter bude veľmi kľúčovým mužom nového trénera special tímov Richa Bisacciu. Práve tadiaľto by si mohol vydláždiť svoju cestu do 53-člennej súpisky Packers, čo by bol pre Carpentera splnený sen a totálny homerun.


Najbližší program Packers

Organizovaný tímové aktivity (OTAs): 23.-24. máj, 26. máj, 31. máj až 1. jún, 3. jún, 13.-14. jún a 16. jún.

Povinný minicamp: 7. až 9. jún. Nováčikovský minincamp: 6. až 7. máj.

Packers majú aktuálne na súpiske 89 hráčov, čo znamená, že jedno miesto je voľné. To by sa malo vyriešiť pred štartom OTAs. Tréningový kemp Packers by mal začať tradične na konci júla.