Pomoc pre behovú obranu

Generálny manažér Brian Gutekunst nespí a pred playoff sa mu konečne podarilo získať skúseného defenzívneho linemana. Z waivers si stiahol Damona „Snacksa“ Harrisona. Tento 32-ročný run-stopper bol na vlastnú požiadavku v pondelok prepustený zo Seattlu Seahawks a všetci hráči sú v tomto bode sezóny povinní prejsť cez waivers. Harrison po svojom prepustení na Twitter napísal, že nemá záujem o to, aby ho nejaký tím podpísal. Avšak keď sa ozvali Packers, tak svoje pôvodné rozhodnutie zmenil. Na Twitteri reagoval slovom „Bingo“ na tweet, ktorý hovoril o tom, že Snacks síce nemá záujem byť podpísaný, ale keď sa mu ozve tím, ktorý je pre neho zaujímavý, tak hrať pôjde. Toto jeho neoficiálne potvrdenie potvrdilo aj niekoľko zdrojov a tie hovoria, že Snacks má záujem hrať za Packers a bude sa u nás hlásiť.

Generálny manažér Brian Gutekunst sa už snažil získať Snacksa pred začiatkom sezóny a ponúkol mu aj kontrakt. Snacks však v tej dobe ešte nebol rozhodnutý, či vôbec hrať bude. Nakoniec začiatok sezóny skutočne aj vynechal, no v októbri sa objavili správy, že hrať nakoniec bude a má sa stretnúť s predstaviteľmi Seahawks, Packers, Bengals, či Bears. Nakoniec ho 7. októbra do svojej practice squad podpísali Seattle Seahawks, kde strávil mesiac. Ako bol v practice squade, tak stadiaľto sa ho Gutekunst snažil stiahnuť do svojej 53ky, no neúspešne. Do prvého zápasu v tejto sezóne naskočil 15. novembra proti Los Angeles Rams. Celkovo v šiestich zápasoch odohral 138 snapov. Pete Carroll, tréner Seahawks, povedal, že Harrison už viacej nechce hrať. „Rozhodol sa prestať hrať. S hraním skonči. Rozprával som sa s ním dneska ráno. Je v dobrej nálade. Je skutočne vďačný za možnosť, že u nás mohol hrať a viedol si u nás skutočne výborne, ale už…. proste skončil.“ Snacks očividne neodolal pokušeniu, že môže ísť do tímu, ktorý je kandidátom na Lombardi Trophy a svoje pôvodné rozhodnutie prehodnotil.

Ak niekoho zaujíma PFF a verí ich známkam, tak Snacks bol podľa nich v sezóne 2020 veľmi dobrým obrancom proti behu. Aktuálne má od nich známku proti behu 81.7, čo je lepšie, než má hocijaký iný defenzívny lineman v našom tíme. Každému je jasné, že Snacks nie je žiadny pass rusher a nie je to lineman na všetky downy a typy packages. Minulý rok bol spomedzi 64 kvalifikovaných interných DLs (ktorí odohrali minimálne 200 snapov) na 9. mieste v run-stop %. To je štatistika, ktorá meria vplyvné tackles. Zaujímavosťou je, že v tejto štatistike bol jednotkou NFL v rokoch 2014-2018 a v tejto dekáde patrí medzi najlepších inside DL run stopperov v celej NFL. Ako som už napísal, Snacks nie je žiadny pass rusher, ale mohutný inside DL, ktorý váži cez 150 kg, hltá bloky a žerie priestor. Už nie je taký rýchly, explozívny, či silný ako za minulých rokov, ale jeho impact teraz už nie je tak úplne v produkcii, ako vo vytváraní priestoru pre ostatných. Doteraz túto špinavú prácu pri behových downoch vykonával u nás Kenny Clark. Keď sa pozriete na jeho štatistiky, tak si poviete, že hrá slabo, ale realita je diametrálne odlišná. Toto ďalšie mohutné telo môže pomôcť Kennymu a celej behovej obrane. Kenny tam „nebude“ sám a táto pomoc mu môže pomôcť ešte k lepším výkonom (čo je už pomerne strašidelné, keď teraz je konečne zdravý a posledné zápasy hrá vo veľkej forme). Snacks z Kennyho môže zobrať tlak. Doteraz sa tímy na našu DL pozerali tak, že problémom je len Kenny. Teraz keď tam bude stáť aj Snacks, tak ho nemôžu nechať bez povšimnutia. No a Kenny sa aj na Snacksa očividne veľmi teší!

Nemusím hádam nikomu pripomínať, že v roku 2010 sme z waivers získali veľkého nose tackla, ktorý sa vyznačoval bránením behu. Tento hráč sa volal Howard Green a on bol ten kľúčový hráč do rotácie, pričom v Super Bowle XLV zahral jednu z rozhodujúcich hier. Jeho hit na quarterbacka Bena Roethlisbergera spôsobil zlú prihrávku, ktorú zachytil Nick Collins a skóroval touchdown. Ako sa hovorí, história sa opakuje a my musíme veriť, že tomu bude tak aj teraz! Ale dopredu vás musím upozorniť, že teraz neočakávajte, že Snacks bude celý zápas na ihrisku. Podľa mňa bude na ihrisku na nejakých 15-20 snapov, kedy bude treba prehustiť obranu, pripísať si nejakú behovú stopku. Bude mužom do run-defense sub packages. Ale ako som už napísal o pár riadkov vyššie, to neznamená, že nám nemôže pomôcť. GO PACK GO!