Dve nové tváre v našom tíme.

Počas posledných niekoľkých dní sa udiali viaceré zmeny na našej súpiske, tak si ich spolu zhrnieme. Prvou zmenou je akvizícia inside linebackera Jamesa Burgessa do našej 53ky z practice squadu Atlanty Falcons. Zo súpisky nemusíme urobiť korešpondenčný krok, nakoľko sme mali otvorené voľné miesto.

Burgess je 26-ročný inside linebacker, ktorý do NFL vstúpil v roku 2016 ako nedraftovaný nováčik z Louisvillu. Doposiaľ v NFL odohral 27 zápasov v regular season, vrátane desiatich v drese New Yorku Jets počas minulej sezóny. Počas svojej doterajšej NFL kariéry nazbieral 163 tacklov, 21 tacklov pre stratu yardov, 8 zrazených prihrávok, 4.5 sackov, 8 hitov na quarterbacka a 2 forced fumbles. Len minulý utorok prišiel do practice squadu Falcons. Minulý rok bol starterom práve v New Yorku a tu nazbieral 80 tacklov, 8 tacklov pre stratu yardov a jednu interception. Ako rookie v roku 2017 sa mu v Clevelande podarilo nazbierať 75 tacklov, 4 sacky a 12 tacklov pre stratu yardov. Celkovo už hral za sedem rôznych tímov.

Obrana Mikea Pettina je na pozícii inside linebackera pomerne tenká. Starting inside linebacker Christian Kirksey je v injured reserve, Kamal Martin ešte nebol aktivovaný z injured reserve (no už je k tomu veľmi blízko) a Krys Barnes počas zápasu s Bucs vypadol, no na ihrisko sa vrátil. Jedinými plne zdravými ILBs na našej súpiske sú Ty Summers a Oren Burks. Určite nepočítajme s tým, že bude hrať už v zápase proti Texans. Musí prejsť protokolmi, ktoré trvajú šesť dní. Myslím si, že bude hrávať najmä v special teame a v prípade núdze bude zaskakovať za zranených hráčov.


Druhým podpisom je guard Ben Braden, ktorý sa pripojí k nášmu practice squadu. Tento ofenzívny lineman nie je pre fanúšikov Packers novou tvárou. Braden prišiel do NFL v roku 2017 ako nedraftovaný nováčik z Michiganu a do roku 2019 obliekal dres Jets. V roku 2019 bol na dva mesiace aj v našom practice squade. Za Jets odohral tri zápasy v roku 2019 a potom offseason a tréningový kemp strávil v New Englande Patriots.


Následne sa CB Parry Nickerson umiestnil do injured reserve a prepustil sa WR Kalija Lipscomb z practice squadu. Nickerson bol u nás v 53ke, kam bol presunutý pred zápasom s Bucs, v ktorom odohral len 2 special team snapy. Aktuálne máme v 53 voľné dve miesta, pričom jedno sa čoskoro využije na Kamala Martina. Z nášho practice squadu odišiel aj WR Robert Foster. Tento rýchlonohý wide receiver opustil Packers bez toho, aby za nás odohral čo i len jeden zápas. Z nášho practice squadu ho do svojej 53ky podpísal Washington Football Team.