Green Bay Packers nám oznámili, že v poslednom roku zaznamenali rekordný vo výške $506.9 miliónov!

Tím, ktorý sa nachádza na najmenšom trhu v NFL a zároveň je jediný, ktorý každoročne verejne ohlasuje stav svojich financií, prekonal hranicu príjmov vo výške $500 miliónov v jednom fiškálnom roku po prvýkrát vo svojej histórii. Fiškálny rok sa končil v marci, teda tesne pred tým, než pandémia okolo koronavírusu zastavila celú krajinu.

Packers hlásia nárast 6.1% vo svojom celkovom príjme, ktorý bol spôsobený predovšetkým zlepšením národných príjmov, to jesť televíznych príjmov, o $21.7 miliónov, respektíve o 7.9%. Miestny príjem sa taktiež zvýšil o $7.3 miliónov, respektíve o 3.6%. Do miestneho príjmu sa počíta príjem z lístkov, zápasových sponzorov a predaje v Packers Pro Shope. Taktiež oblasť Titletown začala do pokladnice prispievať nejakými tými dolármi. Titletown sa nachádza rovno cez ulicu oproti Lambeau Fieldu. Tím vykázal čistý zisk $34.9 miliónov v porovnaní s $8.4 miliónmi v predchádzajúcom roku. Zisk z operácií bol $70.3 miliónov v porovnaní so $724,000 v predchádzajúcom roku.

Celkové príjmy, a nie čistý príjem, sú tým významnejším číslom vo financiách organizácie Packers, pretože všetky peniaze, či už zisk alebo nie, idú do tímových operácií alebo do miestnej komunity. Čistý príjem však ukazuje, ako dobre tím udržiava výdavky pod kontrolou v pomere k výnosom. Výdavky v tomto roku výrazne poklesli z dôvodu jednorázových nákladov v predchádzajúcom roku, vrátane podpisovania voľných hráčov, zmien v trénerskom tíme, či poplatky za oslavy 100. sezóny v histórii Green Bay Packers.

Tímový prezident a CEO Mark Murphy povedal, že 10,000 až 12,000 fanúšikov bude potenciálne môcť chodiť na domáce zápasy v tejto sezóne, čo má byť bezpečnostné opatrenie kvôli pandémii. Vďaka národným príjmom, ktorými sa pokryjú výdaje na hráčov, by to bol dostatočný počet fanúšikov na to, aby sa pokryli všetky ostatné výdavky. To znamená, že Packers by túto sezónu mohli prežiť bez výraznejších strát a dokonca by sa nemusela využiť ani hmotná rezerva, ktorou klub disponuje a je na úrovni $441 miliónov. Táto rezerva sa v marci a apríli znížila na hodnotu $356 miliónov, no už sa dostala späť na svoju počiatočnú hodnotu. „Hocijaké rozhodnutie ohľadom toho, či sa nejakí fanúšikovia objavia na štadióne, bude spravené na základe zdravotných a bezpečnostných dôvodov, nie finančných,“ dodal Murphy.

Ďalšou novinkou je, že za zrušili všetky zápasy pre-season, teda zápasy proti Cardinals, Browns, Giants a Chiefs. Ďalej sa rozhodlo, že tímy budú musieť prepustiť desiatich hráčov, aby sa dostali na číslo osemdesiatich hráčov na súpiske. Packers podpísali pätnásť nedraftovaných hráčov a práve títo hráči budú v najväčšom ohrození miesta na súpiske. Všetci hráči by sa mali hlásiť na tréningovom kempe dňa 28. júla, pričom nováčikovia by sa mali hlásiť už zajtra (vo štvrtok).