Jordan Love na sebe pracuje aj pred tréningovým campom!

Už za tri dni tu máme prvý verejný tréning našich Green Bay Packers na tohtoročnom training campe! Futbal je späť a s ním aj jedna veľká záhada – ako bude vyzerať Jordan Love? Myslím si, že budem hovoriť za každého fanúšika Green Bay keď poviem, že tohotoročný training camp bude mať pre nás po dlhých rokoch poriadne gule! Jordan Love bude stredobodom pozornosti a to úplne oprávnene. Ohromne talentovaný 22-ročný quarterback vstúpi do svojej prvej poriadnej a plnohodnotnej pred-sezónnej prípravy, vrátane zápasov pre-season. Preto si spravme taký menší teaser na jeho training camp, aby sme sa všetci spoločne poriadne nažhavili! Prejdeme si jeho cestu, ukážeme si názorne ukážky a vypočujeme si to, čo o ňom hovoria tréneri.

JORDAN LOVE NA COLLEGE

Jordan Love bol pred draftom v roku 2020 veľmi tajomným prospektom. Niektorí ho pasovali do prvej desiatky, iní zasa na začiatok druhého kola. Avšak väčšina sa zhodovala v jednom – jeho ruka je výnimočná a keď sa dostane do správnych rúk, tak to môže byť neobrúsený diamant. Osud do zariadil tak, že sa v prvom kole prepadol na koniec prvého kola, kde Packers neváhali a využili príležitosť draftovať potenciálneho future franchise quarterbacka. Aaron Rodgers hral už druhú sezónu pod svoje štandardy a Packers po prvýkrát za posledné roky dostali možnosť draftovať vysoko talentovaného quarterbacka. Jordan Love tak bol na 26. mieste draftovaný tímom Green Bay Packers. Ak Vás zaujíma jeho college kariéra, tak Vám odporúčam prečítať si môj detailný článok o jeho pôsobení na college. Pozrel som si prakticky každý jeden snap počas jeho posledných dvoch rokov na college a svoje postrehy som zhrnul do jedného obsiahleho článku, v ktorom rozoberám jeho hru na college do najmenších detailov. Tento článok Vám môže dať dobrý základ ohľadom toho, aby ste pochopili hru Jordana Lova, jeho silné stránky, slabé stránky a potenciál. Úprimne Vám poviem, že na tento jeho rozbor som osobne veľmi hrdý a považujem to za vrchol svojej doterajšej tvorby.


JORDAN LOVE OBLIEKA DRES PACKERS PO PRVÝKRÁT

Osud to ďalej zariadil tak, že Jordan Love kvôli pandémii nedostal k dispozícii plnohodnotnú prvú sezónu v NFL, nemohol hrať zápasy pre-season, tímové meetingy boli len virtuálne a jeho napredovanie bolo výrazne obmedzené. Na rovinu si musíme povedať, že počas prvého training campu nevyzeral dobre. Videli sme problémy s prácou nôh, technikou odhodu, či presnosťou. Prakticky sme videli toho college quarterbacka, ktorého sme draftovali. Toto video hádam hovorí za všetko:


PRICHÁDZAJÚ NÁZNAKY NAPREDOVANIA

Pandémia to zariadila tak, že prakticky po training campe sme Jordana nevideli hádzať už do konca sezóny. Nemali sme ani len poňatia o tom, že ako na tom je, ako napreduje a dostávali sme len otrepané vety od trénerov, ktoré si viete všetci predstaviť. Otáznik sa stával ešte väčším otáznikom, teda až do doby, kedy Jordan Love hodil na internet video, v ktorom trénuje po skončení sezóny a tu sme prvýkrát mohli pozorovať to, či tam nastalo nejaké zlepšenie. Na prvý pohľad sme si hneď všetci všimli celkovo zlepšenú mechaniku odhodu, ktorá bola výrazne lepšia než počas jeho prvého tréningového kempu. Toto bol prvý náznak toho, že Jordan napreduje a to nás všetkých ohromne tešilo.

Ďalšie pozorovania prišli na radu počas organizovaných tímových aktivít a minicampu. A tu sme mohli naplno vidieť jeho napredovanie, keď v rovnakom drille, ktorý mu robil ešte pred rokom obrovské problémy, zrazu vyzeral veľmi pohodlne. Práca nôh, mechanika odhodu a celkovo sila hodu boli niekde úplne inde. Viď nasledujúce dve videá:

Náš tréner Matt LaFleur komentoval jeho napredovanie nasledujúco: „Myslím si, že môžeme povedať, že počas tejto offseason na sebe zamakal. Lopta teraz z jeho ruky lieta výborne. Teší nás jeho progres, ktorý môžeme vidieť, ale ešte má pred sebou dlhú cestu.“ Na prvých pred-sezónnych tréningoch sme mohli Jordana vidieť rozdávať takmer výhradne krátke lopty a checkdowny. Podľa všetkého od neho tréneri chceli to, aby sa vžil s týmto útočným systémom, prechádzal read za readom a všetko sa to pre neho ako keby zautomatizovalo. Na tomto nie je podľa mňa nič zlé. Na college sme videli, že Jordan nemá žiadny problém hádzať 60 yardové bomby, ale problémy mal práve s čítaním ihriska a so spracovávaním ihriska. 

Následne prišiel minicamp, na ktorom sa Aaron Rodgers neukázal a Jordanovi sa dostalo až nevídanej pozornosti. Jordan po prvýkrát dostal do rúk dirigentskú paličku nad našim prvým útokom a odohral cenné snapy. Ako k Jordanovi pristúpil coach Matt LaFleur a ofenzívny koordinátor Nathaniel Hackett? Hrali len nejaké základné veci a len jednoduché veci z playbooku? To v žiadnom prípade. „Nie, rozbehli sme náš útok a hodili sme na neho úplne všetko,“ povedal LaFleur po poslednom treťom tréningu.

Prakticky to počas minicampu bola takmer výhradne Jordan Love Show. Takmer všetky útočné snapy dostal práve on. Napríklad vo štvrtok spomedzi 31 možných snapov v hre 11vs11 Jordan odohral až 26 snapov. Blake Bortles dostal len 3 a Kurt Benkert 2. Prakticky takto to vyzeralo na všetkých tréningoch. Toto je omnoho iný prístup, než na aký sme u nás zvyknutí. Normálne to u nás na tréningoch vyzerá tak, že starter dostane prvých 4/5 snapov, potom 3 až 4 dostane dvojka, a následne trojka dostane nejaké tie dva snapy. Ale Love bol prakticky na ihrisku neustále a de facto hádzal len on.„Je to chalan, ktorý nemá toľko skúseností ako ostatní. Musíme pred neho postaviť viaceré schémy s rôznymi hrami a takto zistiť, čo mu ide najlepšie a čo náš tím dokáže spraviť, pretože NFL sa každý rok mení. Proste sa snažím zistiť koľko toho dokáže ustáť a myslím si, že odviedol výbornú prácu ohľadom prístupu ku svojej práci, ako každý deň trénuje a myslím si, že sa mu to vypláca. Podľa mňa spravil progres,“ nechal sa počuť Matt LaFleur.

Jeho prvý tréning počas minicampu bol pomerne slabý a bola to jazda na horskej dráhe, kde mal najmä problémy s presnosťou a nájdením správneho herného rytmu. Druhý tréning však bol už o niečom úplne inom a tu Jordan vyzeral excelentne. Lopta z jeho ruky lietala naprieč celým ihrisko, kompletoval jeho bombu za druhou a obranu rozoberal na najmenšie súčiastky. Tretí tréning bol z jeho strany priemerný a tým sa skončili prvé tímové pred-sezónne tréningy. Na týchto tréningoch ukázal náznaky zlepšenia a to aj bez svojich top receiverov, keď na tréningoch neboli prítomní Davante Adams, Allen Lazard, MVS, EQ, či Funchess, čo je aktuálne naša TOP 5ka na pozícii wide receivera. Na týchto tréningoch hádzal na receiverov ako Juwann Winfree, Malik Taylor, či Reggie Begelton. Kompletný report o tom, že ako sa Jordanovi darilo nájdete na TOMTO ODKAZE.

Počas hry 11vs11 mal hneď 70 pokusov o prihrávku. Pre porovnanie, počas celého minuloročného training campu mal v hre 11vs11 len 64 prihrávok. Training camp trvá mesiac a teraz to stihol prekonať za tri tréningy. Jordan na tlačovej konferencii hovoril tom, že chce byť líder tohto tímu. „To je súčasťou mojej hry, v ktorej sa tiež snažím zlepšiť. Proste aby som bol schopný prevziať vedenie tohto útoku, dokázal som týchto chalanov viesť a ujať sa líderskej úlohy. Minulý rok som v tejto pozícii nebol. To mal na starosti Aaron. Teraz som dostal možnosť spraviť ďalší krok, prevziať velenie a viesť týchto chalanov,“ nechal sa počuť Jordan. Jordan si uvedomuje, že každý jeden snap je pre neho dôležitý, že sa musí stať lídrom tímu. „Toto je samozrejme čas, kedy dostávam veľa extrémne cenných opakovaní, ktoré by som za normálnych okolností nedostal. Proste pristupujem k tomu deň za dňom, ale áno, toto je to, prečo som tu. Bol som draftovaný preto, aby som bol quarterbackom. Takže na prvý week budem rozhodne pripravený.“ 


SPOLOČNÉ TRÉNINGY S WATSONOM A FIELDSOM

Po prvých kempoch Jordan Love neprestal trénovať a pokračoval vo svojom napredovaní. Jeremy Fowler z ESPN nás informoval o tom, že Love vyzerá veľmi dobre a že to nie je vtip. Jordan trénoval spoločne s Deshaunom Watsonom a Justinom Fieldsom, nakoľko všetci traja majú rovnakého agenta.

Fowler tieto ich tréningy opisuje nasledujúco: „Jordan Love trénoval v Texase s Deshaunom Watsonom a Justinom Fieldsom. Majú spoločného agenta. Rozprával som sa s trénerom, ktorý mal na starosti ich tréningy. Povedal, že Love vyzerá výnimočne dobre a toto nie je hyperbola. Tento tréner pracuje s mnohými quarterbackmi naprieč celou ligou a povedal, ´Energia lopty, keď ju Love hádže, je skutočná. Proste má elitnú ruku. A mohol by prekvapiť ľudí, ak tento rok nastúpi do nejakých zápasov, špeciálne s jeho dostatočne silnou rukou na mrazy v Green Bay.´“

Jordan Love vykazuje jasné znaky zlepšenia, ale stále počúvame o tom, že je to horská dráha. Raz to je výborne, raz horšie. Ale to sa tak trošku pri mladých qurterbackoch aj očakáva. Na tréningovom ihrisku môžeme vidieť jeho silnú ruku, zlepšenú presnosť a prácu nôh, či skvelú mobilitu. Ale nevieme ako dokáže viesť tím z huddlu, robiť pre-snap ready, čítať obranu po snape a mnoho ďalších vecí, ktoré musí NFL quarterback ovládať. To nám ukážu až reálne zápasy. Rozhodne netreba očakávať, že od prvého momentu to bude elitná úroveň a jeho výkony budú bez jedinej chybičky, ale chceme vidieť napredovanie a zlepšenie v jeho hre oproti výkonom na college. Ak toto uvidíme, tak môžeme byť optimistickí. Nezabúdajme, že ako otrasne vyzeral Aaron Rodgers počas svojich prvých zápasov v pre-season. Vsadili by ste vtedy čo i len 5 centov na to, že to bude budúci Hall of Fame quarterback? Myslel som si. Alebo ako vyzeral Mahomes počas svojho prvého training campu? Tiež to nebolo bezchybné. Zatiaľ perfektne počas prvých tréningov pôsobil len Mitch Trubisky a teraz Justin Fields 😛 😛 Napredovanie Jordana Lova bude rozhodne nesmierne zaujímavé sledovať a náš čaká poriadne záživný august! Nikto negarantuje to, že to bude ďalší elitný quarterback, ale jeho odhodlanie a talent sú pre nás dostatočne zaujímavé na to, aby sme mu fandili a podporovali ho! GO PACK GO!