Defenzívna hviezda zostáva v Titletowne!

Hviezdny nose tackle (aj keď je to pomerne nepresné označenie) Kenny Clark sa dohodol s Green Bay Packers na novom kontrakte, ktorý je na štyri roky za $70M, pričom podpisový bonus je vo výške $25M. Kenny sa tak zaslúžene stal najlepšie plateným nose tacklom v histórii tejto ligy a aktuálne je 12. najlepšie zarábajúcim defenzívnym hráčom v NFL! Vďaka tomuto predĺženiu by mal v Green Bay pôsobiť počas najbližších piatich rokov, čo je pre fanúšikov zeleno-zlatých farieb vynikajúca správa! Kenny si priemerne príde na $17.5 ročne a spomedzi interných defenzívnych linemanov viacej zarábajú iba: Aaron Donald $22.5M, DeForest Buckner $21M a Chris Jones $20M. Osobne som toho názoru, že tento kontrakt je pre Packers skvelým stealom.

Stále len 24-ročný Kenny Clark bol draftovaný v roku 2016 v prvom kole ako celkovo 27. hráč tímom Green Bay Packers a v tom momente sa na hlavu vtedajšieho generálneho manažéra Teda Thompsona strhla obrovská lavína kritiky, nakoľko na boarde bol stále k dispozícii Reggie Ragland, hviezdny univerzitný linebacker z Alabamy. Práve tento hráč bol v mock draftoch vyberaný práve do Green Bay a keď si ho Packers nevybrali, tak to bolo mohutné prekvapenie, pričom mnohí padli na zadok.Teraz sme v roku 2020 a ako môžeme vidieť, tak kariéry týchto dvoch hráčov sa vyvinuli veľmi rozdielne. Zatiaľčo Ragland je už v treťom tíme (Bills, Chiefs, Lions) a ani zďaleka nenaplnil svoje pred-draftové očakávania, tak z nenápadného nose tackla z UCLA sa stala defenzívna hviezda ligy a najlepší nose tackle v NFL.

Kenny hral v poslednej sezóne na All-Pro úrovni a jasne ukázal, že aj napriek svojmu ešte stále veľmi mladému veku, patrí medzi najlepších interných defenzívnych linemanov v NFL. Kenny v poslednej sezóne čelil dvom a viacerým blokárom pri 294 pass-rush snapoch a jeho win rate bol 13.9%, čo bolo 4. najvyššie číslo spomedzi všetkých interných defenzívnych linemanov v NFL. Pre porovnanie, Aaron Donald čelil dvoj a viacej blokom pri 319 snapoch (win rate 18.2%). Viacej vyvinutých tlakov na quarterbacka, než práve Kenny (62), mal spomedzi interných defenzívnych linemanov tiež len len Aaron Donald. V minulej sezóne boli v NFL len traja hráči, ktorí skončili v TOP 5 v lige ako v počte vyvinutých tlakov na treťom downe, tak aj v % tlakov na treťom downe. Boli to Aaron Donald, Justin Houston a práve Kenny Clark. Clark mal v prvej polovici sezóny zdravotné problémy a súčasne ho trápili hneď tri zranenia. No od weeku 10, keď už bol zdravotne v poriadku, mal priemer na zápas 0.88 sacku a 3.9 hurries. Aaron Donald mal tento rok priemer na zápas 0.88 sacku a 3.3 hurries. Keď Kenny nebojoval s troma zraneniami súčasne, tak v poslednej sezóne hral na veľmi podobnej úrovni, ako one and only Aaron Donald!! Počas posledných troch rokov má Clark na svojom konte 146 tlakov na quarterbacka a 116 behových stopiek. Kenny, zaslúžené doláriky a gratulujeme! Zaslúžiš si to!

Nielenže Packers dneska začínajú training camp, ale podpísal sa aj náš skvelý defenzívny hráč. Dneska je skvelý deň pre syrové hlavy! GO PACK GO!