Sezóna 2022 sa pre nás skončila neslávne.

Máme tu koniec sezóny 2022 pre Green Bay Packers. Rozhodne nedopadla tak, ako by sme si predstavovali. Bilancia 8-9 a neúčasť v playoff nie je niečo, na čo sme za posledné roky zvyknutí. Pred sezónou sa taktiež neočakávalo, že sa niečo takéto udeje. Naša súpiska bola po NFL Drafte hodnotená ako vôbec tá najlepšia. Ako sa teda mohlo udiať niečo takéto? Prejdeme si zopár bodov, ktoré v tomto zohrali tú najväčšiu rolu, spomenieme si aj to, čo bolo v tejto sezóne pozitívne a následne si prejdeme niekoľko otázok spojených s budúcnosťou.

Už okolo weeku 12 sme sa tu bavili o tom, že niekde je niečo zle. Problém je ten, že nevieme kde. Tento náš problém nie je v jednej osobe, či jeden oblasti. Je to komplexný problém. Počas celého priebehu sezóny sme dokázali nájsť nespočetný počet spôsobov ako prehrať zápasy. Či už to boli chyby Aaron Rodgersa, ofenzívnej lajny, running backov, pass catcherov, special teamu, obrany, či trénerov… Vždy sme dokázali vykúzliť niečo, čím sme zápas pohnojili. Toto sa zopakovalo aj v zápase proti Lions, ktorý sme prehrali 16-20. Aj napriek tomu ako sme v tejto sezóne hrali otrasne sme boli od playoff jeden vyhratý zápas a k tomu ešte na Lambeau Fielde. Máme tu ľudí, ktorí nám povedia, že to bolo kvôli odchodu Davante Adamsa. Problém je ten, že ani tento zápas sme neprehrali kvôli tomu, že Davante nebol na ihrisku. Rodgers opäť nehral tak ako mal, spochybniteľné trénerské rozhodnutia, či skraty v kľúčových okamihoch. Hneď v našom prvom útočnom drive sme dostali darček v podobe 46-yardovej pass interference, ale nedokázali sme to dokončiť. Tento zápas na mňa pôsobil ako NFC Championship v roku 2014. Vkuse sme len kopali field goals a to nám dodávalo falošný pocit sebaistoty. Rovnaká vec sa stala proti Lions. Rodgers netrafil hody, ktoré trafiť mal. V útoku sme sa to snažili až príliš hrať na krásu, namiesto toho aby sme to zahrali do našich silných stránok a disciplína sa vytratila.

Tento článok bude viacej negatívny, než pozitívny, ale som toho názoru, že najskôr treba adresovať hlavné problémy, ktoré nám tu vznikli. Preto sa v tomto článku ideme venovať práve týmto problémom. Potom v nasledujúcom článku si zhrnieme tie pozitívne správy a hádam na pozitívnej vlne sa už budeme niesť celú offseason. Verím, že negativita končí týmto článkom.

Matt LaFleur po zápase s Lions na tlačovke povedal jednu myšlienku, ktorá mi behá stále po rozume a prakticky by sme ju mohli aplikovať na všetko, čo tu budem dnes písať. Avšak nedokážem a ani nechcem povedať, že práve na nejakú konkrétnu vec narážal. Nechám to na vás, ako to spracujete a vyhodnotíte.

„Vyhrávanie dokáže zakryť problémy, ktoré možno mali byť adresované. A ich nenapravenie možno znamenalo ujmu.“


MATT LAFLEUR

Vždy to začína pri trénerovi a musíme sa odpichnúť práve tu. Toto nebola ani zďaleka jeho najlepšia sezóna, v ktorej jednoducho nemôžeme ignorovať niekoľko problémov, ktoré tu aktuálne vidím. Musím začať tým, že nedokáže v čas a správne reagovať na to, keď niečo nie je tak ako má. Keď niečo v tíme nejde ako má, musí to byť on, kto príde a jasne povie, že toto sa mi nepáči, začneme to robiť takto a ak to takto robiť nebudeme, tak prídu zmeny. Tu je môj zoznam vecí, ktoré nedokázal ukočírovať tak ako mal:

 • Trvalo mu trištvrte sezóny, kým dokázal rozoznať, že obrana potrebuje ustúpiť os soft zónovej obrany, ktorú Barry calloval. Avšak keď sme sa spamätali, už bolo pozde. Joe Barry je jeho chlap. On si ho vybral a jeden z dôvodov bol ten, že sa nebude opakovať to, čo sme zažívali za Pettina. Avšak dialo sa presne to isté a žiadne okamžité zmeny sme nevideli.
 • Neschopnosť ukočírovať Aarona Rodgersa, povedať mu, že tie tvoje „rocket balls“ už ďalej akceptovať nebudem a budeš hrať v systéme, ktorý som pre nás pripravil. Keď ide všetko ako má, tak je spojenie Rodgers-LaFleur vražedné. Ale keď príde trošku odpor, tak sa ich spojenie rozpadne a Rodgers si začne robiť na ihrisku čo chce. Toto sa diať nemôže a práve na toto sme doplatili niekoľkokrát v kľúčových okamihoch za posledné tri sezóny.
 • Prvý fumble Amariho Rodgersa bola Amariho chyba. Druhý fumble Amariho Rodgersa bola ešte Amariho chyba. Ale každá ďalšia chyba už bola chyba Matta LaFleura. Ako je možné, že polovicu sezóny v každom zápase spravíte nejakú chybu, no stále máte svoje miesto a ste na ihrisku?! Ako nedokážete skorej rozoznať, že takto to nejde a treba pristúpiť na zmenu?! Ako by vyzerala naša sezóna, keby hneď prišlo na zmenu v prospech Keisean Nixona?!
 • Nedostatok disciplíny v podaní hráčov. Len tri tímy mali viacej penált za unecessary roughness v tejto sezóne než Packers. Disciplína ide na head coacha.

Druhým bodom je to, že niektoré jeho rozhodnutia nedávajú zmysel. Veľa sa toho nahovorilo o jeho rozhodnutiach v kľúčových zápasoch za posledné tri roky. NFL sa nám vyvíja a ako vravím už veľmi dlho – Super Bowl vyhrávajú tie tímy, ktoré nie len majú gule, ale aj vedia na čo ich majú a ako ich využiť. Brian Daboll nám jasne ukázal, ako je toto veľmi dôležité. Jeho dve skvelé rozhodnutia ísť hrať 4. down v zápase proti Vikings (nepuntovať a nekopať za 3) sa ukázali ako kľúčové na ceste za víťazstvom. Hádam sme ešte nezabudli na to, ako nás Mike McCarthy svojimi ultra konzervatívnymi rozhodnutiami pripravil o ďalšie trofeje? Už si nepamätáme na to, ako sme kvôli tomuto rozbíjali televízory? Čo sa týka Matta, tak rozhodnutia ísť hrať 4. downy nejdem spochybňovať. Idem spochybniť to, že ako ich predvádzame. Nedokážeme ich zahrať tak ako ich zahrávať máme. Jet sweep na Allena Lazarda? Oukej, keď to už ideme hrať, tak prečo to dávame do jeho rúk na takomto play calle? To nedáva žiadny zmysel. Vidíme, že Josh Myers prehráva každý jeden súboj v strede lajny, tak prečo to idem bežať za neho? Potom veľakrát vidíme Aarona Rodgersa, že proste na 4th&1 hodí 40-yardovú loptu. Matt gule má, ale vždy nevie ako s nimi narábať.

Potom tu máme zápasy, kde sa náš tím na zápas vôbec nedostavali, alebo veľké zápasy, ktoré sme prehrali. Mattov úspech spočíva v tom, že z tohto tímu spravil tím, ktorý je vedený hráčmi. Hráči si to veľmi pochvaľujú a hovoria o tom, že toto je dôvod, prečo je Matt ako tréner taký úspešný. Máme tu však s týmto jeden problém. Často môžeme vidieť zápasy, na ktoré sa proste hráči nedostavia a vyzerá to tak, že hráči na ihrisku nie sú duchom prítomní. Nevidím problém v tom, že by to Matt takto nastavil. Vidím skorej problém v tom, že to vyzerá tak, že v tíme nemáme také hlasy v podaní hráčov, ktoré by sa o toto dokázali postarať. A keď sa oni o to nedokážu postarať, tak tu musí Matt zakročiť.

Chcel by som sa ešte vrátiť k tomu, čo som začal s Amarim Rodgersom. Počas sezóny sme mali niekoľko perfektných príkladov toho, že nedostatočne skoré zmeny v hráčskom obsadení sú ďalším problémom.

 • Začneme spomínaným Amarim Rodgersom a jeho neskorým nahradením Keisean Nixonom, ktorý sa dostal do first-teamu All-Pro.
 • Ďalej našim trénerom trvalo niekoľko zápasov, kým si uvedomili, že Royce Newman má problémy a posadili ho príliš pozde.
 • Jake Hanson sa musel zraniť, aby prestal chodiť na ihrisko namiesto skvelého nováčika Zacha Toma.
 • Trvalo nám polovicu sezóny kým sme si uvedomili, že Elgton Jenkins bude oveľa lepším riešením na pozícii ľavého guarda, než na pozícii pravého tackla.
 • Yosh Nijman bol schopným right tacklom, prečo to trvalo tak dlho?
 • Josiah Deguara bol esenciálnou súčasťou nášho behovú útoku v záverečnej časti sezóny, ale počas prvých siedmich zápasov mal priemer len 10 snapov na zápas.
 • Darnell Savage v obrane horel a trvalo to skutočne dlho, kým bol posadený na lavičku.
 • Devonte Wyatt nedostával dostatok priestoru aj napriek tomu, že keď bol na ihrisku len na pár snapov, tak vždy na nich niečo ukázal. Avšak bol stále v hierarchii za podpriemerným Deanom Lowrym.
 • Až zranenie Erica Stokesa nás prinútilo konečne presunúť Rasula Douglasa zo slotu (kde mu to vôbec nesedí a nejde) na outside, kde sa cíti oveľa pohodlnejšie a jeho výkony išli rapídne nahor.
 • Trvalo nám trištvrte sezóny, kým sme si uvedomili, že Kennymu Clarkovi to viacej sedí na pozícii defenzívneho enda, než priamo v strede ako NT. Tým sme mu dokázali vytvárať matchupy a zrazu začal na ihrisku dominovať.
 • Justin Jefferson nás musel v prvom vzájomnom zápase rozniesť na kopytách aby sme si uvedomili, že v tíme platíme obrovskými prachmi nejakého Jaira Alexandera, ktorý je schopný takéhoto hráča vymazať zo zápasu.

Neschopnosť identifikovať talent v ten správny čas a postaviť talent do pozícii, v ktorých dokáže uspieť, je problémom trénerského tímu Matta LaFleura. Matt je head coach a musí sa o toto postarať.

Verím, že všetky tieto nedostatky sú napraviteľné a Matt LaFleur je v mojich očiach sakra dobrý tréner. Len tak sa vám nepodarí vyhrabať franchise z hovien po McCarthyho pôsobení a prakticky okamžité pretavenie tímu, ktorý mal od playoff na míle ďaleko, do Super Bowl kaliber tímu. Počas tejto sezóny dokázal udržať morálku v tíme aj napriek sérii prehier a vďaka tomu sme v poslednom weeku hrali o playoff. Videli sme v jeho podaní niekoľko perfektne odcoachovaných zápasov. Osobne nikdy nezabudnem na Divisional round proti LA Rams na Lambeau Fielde. To bolo v jeho podaní futbalové porno a Seana McVay precoachoval na plnej čiare.

Je tu však jedno veľké ALE. Podľa všetkého Joe Barry zostáva v pozícii defenzívneho koordinátora aj na ďalšiu sezónu. Skutočne Mattovi stačí k tomuto rozhodnutiu vzorka toho, že jeho obrana odohrala dobré zápasy proti Justinovi Fieldsovi, Bakerovi Mayfieldovi, Tuovi s otrasom mozgu a precenenému útoku Vikings? Ak Joe Barry zostáva aj na ďalšiu sezónu tak v mojich očiach to znamená len jedno. Týmto rozhodnutím sa Matt LaFleur sám posadil na horúce kreslo. Keď bude obrana aj v budúcej sezóne za očakávaniami, tak to nebude chyba Joe Barryho. To bude chyba Matta LaFleur, za ktorú sa musí zodpovedať. Počas svojho pôsobenia nemal šťastnú ruku na svojich koordinátorov. Okrem prijatia Richa Bisachiu to boli všetko kroky vedľa. Ako som už spomenul, Matt je sakra dobrý tréner, ktorý však dopláca na svoju ľudskosť. Jeho obrovská prednosť je zároveň aj jeho najväčšou slabinou. S každým chce vychádzať za dobre, snaží sa brať vinu stále na seba. V NFL sa však niekedy musíte dokázať od ľudí odosobniť a spraviť rozhodnutia, ktoré majú byť urobené. Musíte dokázať byť ten, kto ide do zápasu s tým, že svojmu oponentovi, aj keď to bude Robert Saleh, idete dať pecku do nosa. Teraz keď nás niekto počas zápasu poriadne trafí do tváre, tak mu to vrátiť nevieme. Tímy toto vedia a využívajú to pri nám. Matt sa musí naučiť zahodiť svoje dobré ja a byť tým povestným, ako by povedali Amíci, „asshole.“ Matt by za túto sezónu určite nemal byť vyhodený. Ale toto je ten správny čas na to, aby si poriadne dupol, urobil veľké a ťažké rozhodnutia a tak svojej šatni ukázal, že takto to ďalej nepôjde, nehodlá ísť smerom nadol a je to líder, ktorého majú hráči nasledovať a rešpektovať. Matt musí byť úprimný ohľadom toho, ako sa veci v tejto sezóne mali. Ak to dokáže, sme na dobrej ceste. Ak nie, bude treba pristúpiť ku zmenám.


JOE BARRY

Všetci sme verili, že toto je tá sezóna, kedy sa naša obrana posunie na ten najvyšší možný level a budeme môcť o nej povedať, že toto je tá Super Bowl kaliber obrana, ktorou práve disponujeme. Každý dôležitý hráč na strane obrany z predchádzajúcej sezóny zostal v tíme, plus sa pridali dva picky v prvom kole, či Jarran Reed. Realita však bola odlišná. V tejto sezóne sme boli na druhom mieste, čo sa týka minutých peňazí na obranu. Táto obrana disponuje obrovským talentom. Ako je možné, že naša obrana obsahuje nasledujúci výpis hráčov dratovaných v prvom kole (Rashan Gary, Kenny Clark, Quay Walker, Devonte Wyatt, Jaire Alexander, Eric Stokes, Darnell Savage) a nasledujúci výpis hráčov, ktorí dostali peniaze (Adrian Amos, De´Vondre Campbell, Rasul Douglas, Dean Lowry, Preston Smith) hrá takto zle?! Talentu je dostatok, peniaze sa minuli, očakávania boli enormné, ale výsledky prinajlepšom priemerné.

Aj napriek tomu nám Matt LaFleur povedal, že očakáva, že Joe Barry bude späť na ďalšiu sezónu a ako hlavný bod použil to, že obrana mala silný záver sezóny. S týmto jeho tvrdením mám však jeden problém. Hrali sme Bears s Justinom Fieldsom a ich útoku, ktorý je na 23. mieste v skórovaní. Hrali sme proti útoku Rams s Bakerom Mayfieldom a bez Coopera Kuppa, ktorý je na 27. mieste v skórovaní. Prvá polovica zápasu proti Dolphins bola otrasná a obrane deravá ako ústa starej ženy. Druhý polčas bol lepší, pripísali sme si tri íčka a celkovo obrana hrala naozaj dobre. Ale po zápase sme sa dozvedeli, že Tua tu hral celý druhý polčas s otrasom mozgu. Potom tu máme jeden skutočne dobrý zápas proti Kirkovi Cousinsovi a hrubo precenenému útoku Vikings. Toto skutočne dokáže zakryť to, že počas našej série 1-7 sme pustili 27 bodov a viac v piatich zápasoch? Čísla hovoria jasne. Naša obrana nebola dostatočne dobrá. Tu máme porovnanie našej obrany v roku 2022 a 2021, ktoré som si požičal zo stránky PackersWire:

Joe Barrymu musím nechať to, že cez bye week dokázal zmeniť schémy, pristúpiť ku zmenám, ktoré priniesli zlepšenie a hra obrany sa výrazne zlepšila. Ale priniesli zlepšenie proti spomínaným súperom. Čo sa zmenilo v obrane rozoberám podrobne v review zápasu s Vikings (kto má záujem, TU JE ODKAZ). Za mňa to proste nemôže byť dostačujúci argument. V zápase proti Lions sa hrá 4th&2. Čo myslíte, aký je play-call? Zónová off coverage a jednoduchý rýchly out pre first down. Lions mali na túto situáciu perfektný play-call. Presne vedeli, čo budeme hrať. Ale tak asi nemôžeme našu obranu za toto diviť, nakoľko v tréningu to je na krátkom 4. downe takmer vždy 50 yardová lopta od Aarona Rodgersa… (sranda). Joe Barry tiež nedokáže vytvárať tlak pomocou schém. V tejto sezóne sme zahrali len 102 pass rushing stuntov, čo bolo druhé najnižšie číslo v celej lige. Len Eagles mali menej. Avšak rozdiel je ten, že Eagles sú na prvom mieste v priemere sackov na zápas (4.1), my sme na 27. mieste (2.0) a na stuntoch Eagles nazbierali 18 sackov. My len 5.

Okrem Rashana Garyho bol pass rush nekonzistentný, kreativita vo vytváraní tlakov žiadna, konzistentné nedorozumenia hráčov v coverage, čo viedol k obrovským prepadnutiam v coverage, pasívny prístup v určitých situáciách, čo bolo frustrujúce sledovať. Samozrejme, hráči musia zahrať plays, ale keď takmer celá obrana hrá za očakávaniami a rovnaké problémy vidíme počas celého priebehu sezóny, tak to ide na coaching. Nedostatok talentu nie je za mňa príčinou.


AARON RODGERS

Náš útok bol v tejto sezóne prakticky ten istý ako v tej minulej, čo sa týka personálneho zložení. Jediný rozdiel je v tom, že sme stratili dve super hviezdy. Prvou je Davante Adams a tou druhou je super hviezdna edícia Aarona Rodgersa. Zlé ready, otrasné rozhodnutia, neschopnosť konzistentne hádzať presné lopty (dokonca aj do vzdialenosti 5 yardov) a opäť jeho tvrdohlavosť hrať v systéme keď ide do tuhého. Horšiu sezónu v podaní Aarona Rodgersa si azda nikto z nás nepamätá. Toto bola sezóna, kde sme skutočne očakávali to, že sa z neho stane ten „systémový quarterback“ a bude operovať v systéme, ktorý pre nás prichystal Matt LaFleur. To bol však omyl. Od začiatku pôsobenia Matta LaFleura sa v Green Bay vytvoril akýsi hybridný útok Kyla Shanahana, kde sme skombinovali prvky toho, čo chce hrať Matt a čo dokáže Aaron. Plus má Aaron stále voľnú ruku v tom, že keď vidí niečo v obrane, tak má možnosť zmeniť play a atakovať slabinu, ktorú odhalil svojim čítaním obrany.

Problém je ten, že schematicky sme sa v útoku zasekli medzi tým, čo chce hrať LaFleur a tým v čom sa Aaron Rodgers cíti pohodlne. V podstate od príchodu LaFleura sme v tomto presne niekde medzi (okrem roku 2020, tam to bolo z veľkej väčšiny práve o ňom a o jeho schémach). Keď veci nejdú ako majú, tak sa Rodgers chce vracať k tomu, čo sme hrali v závere éry Mika McCarthyho o dosť častejšie, nie k tomu, na čom je postavený LaFleurov systém. A tu trpíme. Keď som si po každom jednom zápase pozeral All-22, tak som až priam neveriacky krútil hlavou, čo tam dokázal Aaron vymyslieť. Tento systém od neho nepotrebuje, aby bol supermanom. Tento systém z neho spraví supermana (čo aj spravil, zachránil mu kariéru, pomohol mu vyhrať 2 MVPs a obdržať mastný kontrakt). Ale Aaron to má tak, že on chce byť tým supermanom na svoju päsť za každú cenu. On nikdy nebude ten quarterback, ktorý bude počas celého priebehu zápasu brať to, čo mu ponúkne systém. Prihrávky do stredu ihriska, play-action, či checkdowny. Keď pôjde do tuhého, tak si vyberie hráča ktorému verí, lockne sa na neho a je koniec. Nikto iný ho nezaujíma. Videli sme to ako v zápase NFC Championship proti Buccaneers či v Divisional round proti 49ers. Aj keď tieto zápasy neboli perfektné, tak sme ich proste mali vyhrať. Pamätáte si ako sme v roku 2018 krútili hlavou nad tým, čo na ihrisku robil Aaron Rodgers? V tejto sezóne to bolo ešte horšie a to potvrdzuje a tento tweet Andyho Hermana:

Rodgers bol prakticky priemerným quarterbackom, ktorý má pri svojom mene najväčšiu zmluvu v histórii tejto ligy. Máme tu názory, že to bolo kvôli tomu, že mu odišiel Davante Adams. Tento argument schvaľujem pri tom, že sme mali problémy na tretích downoch, či v red zone. Tam Davante jednoznačne chýbal. Avšak rázne ho odmietam z pohľadu toho, že on bol jedinou zbraňou nášho útoku a po jeho odchode zostal útok úplne prázdny a nemal kto chytať lopty. Tu je porovnanie našich WRs v sezóne 2021 a 2022:

 • 2021: 364 targetov, 240 catchov, 3,086 yardov, 27 touchdownov
 • 2022: 327 targetov, 200 catchov, 2,596 yardov, 18 touchdownov
 • 2021: 65.9% catch rate, 12.9 yardov na skompletovanú prihrávku, 8.5 yardov na target
 • 2022: 61.1% catch rate, 12.9 yardov na skompletovanú prihrávku, 7.9 yardov na target

Toto nie sú čísla, ktoré by potvrdzovali to, že vám odišiel najlepší receiver v lige a za ním ste nemali žiadnych receiverov. Nože si len pripomeňme Rodgersove zápasy bez Davanteho Adamsa počas sezón pod Mattom LaFleurom (keď bol Davante u nás): 7 víťazstiev, 0 prehier, 19 nahádzaných touchdownov, 1 interception a priemerne 31.7 skórovaných bodov na zápas. Každý, kto pozeral tieto zápasy bez Adamsa mi dá za pravdu, že Rodgers hral v systéme, hádzal na hocikoho možného a náš útok fungoval ešte lepšie ako s Davantem na ihrisku.

Ako je teda možné, že po jeho odchode Rodgersove výkony takto upadli? Zranenia palca na hádzacej ruke mu určite nepomohlo, ale toto zranenie nemôže mať za vplyv to, že robí zlé rozhodnutia. Systém tu stále bol, All-22 ukazuje voľných hráčov v každom zápase, ale Rodgers to buď prehadzuje, pohadzuje, si to nevšíma alebo si robí na ihrisku svoje veci. Naozaj mal obrovský problém triafať receiverov tak ako mal, či už na dlhých loptách, alebo krátkych 5-yardových odhodoch.

Na jeho obranu však treba povedať, že mu to aj dropovali, alebo s ním neboli na rovnakej vlne a robili mentálne chyby. Avšak keď sa pozrieme na tímy, pri ktorých svieti najväčšia cifra dropnutých lôpt v celej lige, tak lige vládnu Packers, Bills, Buccaneers, Jaguars, Dolphins, Giants, Chiefs, Chargers, Bengals, Browns, Cowboys. Skutočne je to teda taký veľký problém, aký sa z dropnutých lôpt snažíme spraviť? Rozdiel medzi prvým miestom – Packers (30) a dvadsiatym miestom – Ravens (20) je len 10 dropnutých lôpt, čo nie je priemerne ani jedna lopta na zápas. Lopty sa dropujú všade, ale proste neexistuje, že keď niekto dropne loptu, tak budete po ňom zazerať, budete sa tváriť kyslo a urazene. Obzvlášť keď ani vy nehráte tak ako máte. Taktiež keď sa bavíme na tému nedostatku chémie zo začiatku sezóny s mladými wide receivers… Prečo Aaron neprišiel na dobrovoľné OTAs a nezačal si s nimi budovať chémiu okamžite? Sám sa rozhodol OTAs vynechať a potom sa sťažovať na nedostatok chémie? Teraz máme kvôli novej CBA menej tréningov, ako to bývalo v minulosti. Oni tam boli. On tam nebol. Trošku pokrytecké z môjho pohľadu.

Rodgersovi platíme priemerne $50m ročne a za tieto peniaze by sme očakávali trošku viacej ako sme dostali v tejto sezóne, obzvlášť keď vidíme, že tímy ktoré hrajú tento útočný systém dokážu hrať dobré zápasy aj so svojou trojkou na pozícii quarterbacka. Ono v podstate keď išlo za posledné tri roky do tuhého, tak nás Aaron prakticky vôbec ani raz nepodržal. Len tak sa pozrime na jeho výkony v 4. štvrtine v posledných troch obrovských zápasoch, ktoré sa prehrali:

 • NFC Championship 2020 vs Buccaneers: 4/11 pre 54 yardov, 0 touchdownov, 0 interceptions
 • NFC Divisional 2021 vs 49ers: 4/7 pre 17 yardov, 0 touchdownov, 0 interceptions
 • Week 18 2022 vs Lions: 2/6 pre 12 yardov, 0 touchdownov, 1 interception
 • SPOLU: 10/24 pre 83 yardov, 0 touchdownov, 1 interception a passer rating 33.9
 • VŠETKY ZÁPASY DOMA NA LAMBEAU FIELDE

Ironické je aj to, že keď sa napríklad zápasy proti Bucs či Niners v playoff prehrali a nehrali sme v nich ani zďaleka náš najlepší futbal, tak v skutočnosti sme ich mali aj tak vyhrať. Stačilo, aby Rodgers spravil to čo mal a pritom to nebolo nič zložité. Rozdiel medzi šampiónom a lúzerom spočíva v dvoch, troch hrách. Šampión ich dokáže zahrať keď ide do tuhého. Tom Brady, Bart Starr, Joe Montana. Táto trojka má spoločnú jednu vec – vyhrávali tituly jedna radosť. Keď mali spraviť to čo spraviť majú, tak to spravili. Keď mali zahrať tú jednu play, tak ju zahrali. Aaron Rodgers nám toto za posledné roky doručiť nedokázal. Minulý rok proti Niners by sme vyhrali, keby loptu na silu nehádzal do double coverage na Adamsa, ale uvedomil si, že na ihrisku je aj nejaký hráč s menom Lazard, ktorý je v strede ihriska voľný a okolo neho nikto na desať yardov. Po zápase si to Aaron jasne uvedomoval. Ale keď išlo do tuhého, zatiahlo záves a nikto iný ako Adams neexistoval. V zápase proti Buccaneers bol Lazard, či Adams v end zóne voľný, Rodgers ich však nedokázal nájsť, či prehodil MVS na deep lopte čo by bol touchdown cez celé ihrisko. Všetko sú to plays, ktoré od takéhoto quarterbacka očakávate, že ich v takýchto momentoch zahrá. Aj keď to nejde všetko ako má, ale toto je tá play, ktorú proste trafí a ukáže, že on je ten šampión. Veľa sa o týchto zápasoch hovorí, že to boli chyby Matta LaFleura atď. Ale niekedy to je proste na hráčoch. Rovnako Kyle Shanahan by už mal Super Bowl, stačilo aby Jimmy G hodil presnú loptu na toho úplne voľného chalana v end zóne a je po zápase. Všetci kritizujú Shanahana, ale ten play call bol geniálny. Hráči proste na ihrisku musia spraviť to, za čo sú platení, ak chcete vyhrávať tituly.

Aarona mám rád, je to quarterback na ktorom som vyrastal a jeho stredoškolský dres budem nosiť dovtedy kým ho nezoderiem. Ale nedá sa mi ho tu obhajovať a hovoriť, že aj on nie je súčasťou problému. Keď sa pozriem na to, čo dokáže robiť Daniel Jones so svojimi wide receivers, ktorí by u nás ani nehrali (možno len Slayton by bol trojkou/štvorkou za Watsonom, Lazardom, Doubsom), ktorí mu dropujú lopty takmer rovnako ako naši hráči, tak sa mi nedá obhajovať to, čo vidím u nás. V schémach, či nedostatku wide receiverov problém nie je. Problém je ten, že nehráme to čo máme hrať a veľa bodov nechávame na ihrisku kvôli chybám. Aaron sa opäť z každej play snaží za každú cenu spraviť big play, pričom tento systém to od neho nevyžaduje. Chápem, že teraz cíti to, že musí byť líder a potiahnuť tím dopredu, ale v skutočnosti to už od neho nepotrebujeme. Už nie sme ten tím, ktorý v roku 2016 potreboval nadpozemskú verziu Aarona Rodgersa aby sme predviedli run the table. Teraz od neho potrebujeme to, aby len hodil to, čo hodiť má a nerobil hlúpe chyby ako napr. branie hlúpych sackov, keď stačilo loptu odhodiť a ísť na ďalší down. Keď takúto chybu spraví mladý QB tak oukej. Ale veterán si to nemôže dovoliť.

Keď sa pozrieme na našu sériu vyhratých zápasov v závere sezóny, tak sme ich nevyhrali vďaka jeho výkonom. Toto sú jeho čísla v týchto zápasoch:

 • vs Bears: 18/31 pre 182 yardov, 1 touchdown, 0 interceptions
 • vs Rams: 22/30 pre 229 yardov, 1 touchdown, 1 interception
 • vs Dolphins: 24/38 pre 238 yardov, 1 touchdown, 1 interception
 • vs Vikings: 15/24 pre 159 yardov, 1 touchdown, 0 interception

V roku 2016, keď sme boli svedkami legendárneho „run the table“ to bolo 6 zápasov, v ktorých hodil 15 touchdownov, 0 interceptions. Tu vidíme obrovský rozdiel. Vtedy to bolo čisto na Rodgersovi. Teraz to bolo na základe zlepšenej obrany a behovej hry.

Viete čo je najironickejšie? Aaron Rodgers v tejto sezóne nenahádzal 300 yardov ani v jednom zápase. Ale to nie je to najironickejšie. K tomu sa dostaneme teraz. Najviac yardov v tejto sezóne nahádzal v prvom vzájomnom zápase proti Lions (291) a to si musíme otvorene povedať, že to bol jeden z jeho najhorších zápasov, ktoré kedy vo svojej kariére odohral. Bez debaty.

Stále si myslím, že Aaron dokáže hrať kvalitný futbal a predvádzať ho aj v playoff. Avšak musí si uvedomiť, že už to nemôže robiť tak, ako to robil päť rokov dozadu. Musí pochopiť to, že tento systém má v útoku zbrane, ktoré vedia rozhodovať zápasy a musí sa naučiť im dôverovať. Otázka však je jasná. Dokáže to jeho ego zvládnuť? Zmena bude možno najlepšia pre obe strany. Ako pre Aarona, tak aj pre Packers.


IT´S TIME FOR LOVE

Mnohým Rodgersovcom sa toto bude počúvať ťažko, mne sa to nepíše najjednoduchšie, ale skutočne je čas na to, aby sme sa s Aaronom Rodgersom rozlúčili. Nie preto, že by hral v tejto sezóne zle, čo aj hral. Nevieme ako jeho zranenie bolo skutočne vážne. Absolútne nevylučujem možnosť, že sa ešte dokáže vrátiť na vysokú úroveň, ako som to spomenul vyššie. Avšak na tomto nezáleží. Rodgers tomuto tímu ubližuje svojim prístupom. Aaron nie je na 110% stotožnený s modernými útočnými schémami. Jeho história a aj vyjadrenia jasne naznačujú to, že preferuje jednoduchší útok, kde je menej motion, menej trick plays, kde stojí v shotgune a neobracia svoj chrbát tak často voči obrane. Vyrastal vo West Coast offense a aj v tejto sezóne nám hovoril o tom, ako sa mu tento útok páči. Páči sa mu tu, že môže hrať so shotgunu a mať všetko pred sebou. Tu môže využívať svoje čítanie obrany a atakovanie matchupov. Mnohí z vás kritizujú Matta LaFleura za to, že necalluje toľko trick plays ako ostatné tímy. A prečo asi? Jeho quarterback to proste nemá rád a je mu nepohodlné niečo takéto zahrávať. Ako play-caller sa nemôže ani poriadne dostať do zápasu, keď sa niečo takéto deje.

Shotgun sa v súčasných moderných útokoch začína vytrácať a je tu k tomu dobrý dôvod. Limituje možnosti útoku a redukuje komplexné problémy, s ktorými sa musí obrana vysporiadať. Toto som spomínal aj v Rolovom podcaste Overtime. Proste my nehráme ani náhodou klasický útok so stromu Kyla Shanahana. Tento útok je prispôsobený pre Aarona Rodgersa, aby v ňom mal to, v čom sa on cíti pohodlne. Tu je štatistika, ktorá hovorí za všetko:

 • 2021: Rodgers hral pod centrom na 502 snapoch
 • 2022: Rodgers hral pod centrom na 326 snapoch

Pýtate sa ako nás toto limituje? No najmä to limituje našu behovú hru. Čo je neskutočne frustrujúce, nakoľko disponujeme skvelým duom running backov, ktorí patria k elite NFL. Nože koľkokrát som za posledné tri roky na Discorde počas zápasov nadával na to, že v niektorých situáciách sme bežali zo shotgunu? Tento náš hybrid West Coast offense a Shanahanových schém nie je aktuálne taký efektívny a myslím si, že je viac než očividné, že je to diktované práve nepohodlným Aaronom Rodgersom. Toto čo sme v tejto sezóne videli nebol útok Matta LaFleura. Ono by to možno nebol až taký obrovitánsky problém ako je, keby Rodgers nebol posadnutý svojimi deep go loptami, kde verí, že jeho ruka nám dáva lepšie percentá na úspešnú play než schémy.

Ako som vravel, Rodgers sa nerád otáča obrane chrbtom, teda nemá úplne v obľube play-actions. On to chce vidieť celé pred sebou, preto preferuje priamy dropback v shotgune. Na play-actions tento útok funguje a dokonca robí aj z neho efektívnejšieho quarterbacka. Tu sú jeho štatistiky na play-actions:

 • 2020: 116/159 (73%) pre 1,358 yardov, 21 touchdownov, 0 interceptions, 138.1 passer rating
 • 2021: 101/141 (71.6%) pre 1,112 yardov, 10 touchdownov, 0 interceptions, 118.3 passer rating
 • 2022: 95/147 (64.6%) pre 1,147 yardov, 11 touchdownov, 3 interceptions, 104.9 passer rating

V tejto sezóne sme zaznamenali veľký úpadok najmú na tretích downoch, či v red zone. Teda v situačnom futbale. Náš útok zakončil regular season na 17. mieste v úspešnosti na tretích downoch (39.5%), na 28. mieste v úspešnosti na 4. downoch (38.7%) a na 24. mieste v úspešnosti v red zone (51.9%). Pozrime sa na pár štatistík nášho útoku, keď bol inside 10:

 • 2020: 91 plays, 40 touchdownov (44.0%)
 • 2021: 100 plays, 32 touchdownov (32.0%)
 • 2022: 71 plays, 17 touchdownov (23.9%)
 • Aaron Rodgers: medzi rokmi 2020-21 hodil v inside 10 presne 48 touchdownov. V roku 2022 len 11
 • Aaron Jones: medzi rokmi 2020-21 v inside 10 nabehal 10 touchdownov. V roku 2020 0

Alarmujúce je aj to to, že Aaron Jones a A.J. Dillon bežali s loptou v inside 5 len 12-krát a skórovali len 4 touchdowny. Čo je takmer úplne nepohcopiteľné, Jones tu dostal len dva behy. Celkovom sme v red zone skórovali 26 touchdownov, mali sme tu 17 plays, ktorých výsledkom bola strata yardov, vrátane troch sackov.

Keď sme sa v minulosti dostali do red zone súpera, tak to bol garantovaný úspech pre náš útok. Tento rok sa to zmenilo a zmenila sa aj jedna vec – Aaron Rodgers tu začal robiť chyby. Či už sa bavíme o stratách lopty, či zbytočných sackoch. Kedysi to bolo u nás tak, že keď sme už boli blízko red zone, tak to bola takmer vždy passová play, Rodgers tam behal z jednej strany na druhú a čakal na to, kým sa mu niekto neuvoľní. Potom hodil perfektnú loptu, kde ju dokázal napchať do neskutočných „ázijských dierok.“ Teraz vidíme Patricka Mahomesa, či Josha Allena predvádzať neskutočné plays a všetci sú z toho unesení, že sme takéto niečo nikdy nevideli. To už zabudli na prime time Aarona Rodgersa? Teraz sa však už časy zmenili.

Tímy už nemajú k dispozícii toľko času na tréningoch, čo znamená to, že ofenzívy musia byť zjednodušené. Už to nie je o tom, že sú naplnené precíznymi play callmi a audibles, na ktorých Aaron Rodgers a Peyton Manning postavili svoju kariéru. Ukážte mi quarterbackov v súčasnej NFL, ktorí hrajú takýmto štýlom? Tímy si už teraz nemôžu dovoliť nechať svojich quarterbackov a receiverov trénovať do nemoty a tým získať tú povestnú chémiu na scrambling drilloch, ktoré spravili z Rodgersa nezastaviteľné monštrum s hráčmi ako Jordy Nelson, či Randall Cobb. Rovnako sa zmenili pravidlá a aktuálny futbal už viacej vyzerá ako flag futbal. Defenzívne coverage schémy sú už viacej o rýchlosti ako fyzickej hre. Rushovanie passera je viacej o mršnosti a rýchlosti než o sile. Quarterbacks musia byť schopní „tancovať“ po ihrisku, aby sa dokázali vyhnúť pass rushu a tým získali čas pre svojich chalanov aby sa uvoľnili. Vidíme, že NFL sa nám vyvíja do toho smeru, že je to viacej o tom, čo bol Rodgers kedysi. Problém je ten, že už to Rodgers teraz nedokáže. Z tohto pramenia aj jeho spomínané zlé rozhodnutia. Niners, či Dolphins nám ukazujú to, že útok nemusí byť komplikovaný. Veľa play-actions, nadizajnovaného roll outy, jednoduché high-low ready. My sme tento rok strávili až veľa času tím, ze Aaron Rodgers musel byť supermanom a to hlavne kvôli tomu, že to je on, kto chce takto hrať a sám to aj povedal. Ak sa Aaron dokáže adaptovať, stále dokáže byť jeden z najsmrteľnejších quarterbackov na play-action v lige. Ale dokáže sa?

Jordan Love by mal hrať a dostať tento tím do svojich rúk. Je čas. Skutočne to vyzerá tak, že by sme sa mali zbaviť Aarona teraz, kým je na to ešte ako tak vhodný čas. Ak aj Jordan nakoniec bude hrať zle, tak je to stále správne rozhodnutie. Musíme sa pohnúť. Musíme myslieť hlavou a nie srdcom. Ako to však dosiahnuť?


ČO S AARONOM?

CUT – Na základe toho, ako je postavená Rodgersova zmluva, tak jeho budúci rok je plne garantovaný a prepustením pred 1. júnom by nám v dead money v roku 2023 svietila cifra $99.8M. Keby ho prepustíme po 1. júne, tak by sme mali v roku 2023 dead cap na úrovni $75.3M a ďalších $24.5M v roku 2024. Vo svojej zmluve má plne garantovaný option bonus vo výške $58.3M, plne garantovaný základný plat vo výške $1.165M a ďalších $40.3M v dead cape z troch predchádzajúcich sezón, keď sme presúvali peniaze na neskôr. Jeho prepustenie teda vôbec nie je reálne, to sa neudeje.

TRADE – Ako som vám už vysvetľoval v mojich článkoch o salary cape, najlepšie načasovanie pre nás by bolo vymeniť ho do konca training campu. Cap hit sa odvíja od dátumu, kedy by bol vymenený. Ak bude vymenený pred 1. júnom, tak by sme mali v roku 2023 cap hit na úrovni $40,313,750. Ak bude vymenený po 1. júne, tak to bude v roku 2023 len $15,833,570 a v roku 2024 to bude $24,480,000. Ak by sme si uplatnil opciu na neho pred týmto tradom (posledné dva roky zmluvy), tak by sa toto číslo vyšplhalo takmer na $100 miliónov. Rodgers nemá vo svojej zmluve žiadnu no trade klauzulu, avšak nie je to jednoduché. Nemôžeme ho len tak vymeniť a povedať mu, že pôjdeš do Jets. Tu on môže povedať, že za nich hrať nebude, ukončí kariéru a tým pádom trade padne. Rodgers môže hrať tvrdú hru, ale môžu ju hrať aj Packers. Povedia mu, že oukej, nechceš trade, nechceš skončiť kariéru, tak zostaneš tu, ale budeš robiť backupa Jordana Lovovi. Ak Aaron chce hrať aj naďalej, tak práve jeho trade je najlepšia možnosť. Ak sa s Packers dokáže dohodnúť na tom, že kde by chcel byť vymenený, tak pre obe strany to môže byť najlepší scenár.

UKONČENIE KARIÉRYNeverím, že ukončí kariéru. Má takmer $60M dôvodov, prečo v tejto sezóne hrať. Ak by sa tak náhodou aj udialo a rozhodlo sa tieto peniaze zahodiť, tak zrejme dôjde k podpisu novej zmluvy, kde by sa option bonus (ktorý ma teraz zakomponovaný v posledných dvoch rokoch) proste eliminoval a v plate by mu zostávalo $1.165M. To by znížilo jeho cap hit na $16,998,750 a na súpiske by sme ho mali až do 2. júna (procedurálny krok). Následne by sa umiestnil na list hráčov, ktorí ukončili kariéru. V tomto prípade by sme mali v roku 2023 cap hit na úrovni $15,833,570 a v roku 2024 na úrovni $24,480,000. Ak by sme sa to nespravili takto, ale hneď by sme ho umiestnili na list hráčov, ktorí ukončili kariéru, tak by sme mali cap hit v roku 2023 na úrovni $40,313,570, no v roku 2024 by nebol žiadny. Budúci rok sme prakticky bez jediného doláru v cap space, čiže práve prvá možnosť pripadá v úvahu.

Prečo by bol trade v tejto offseason pre nás najlepším scenárom? Musíme sa na to pozrieť rečou čísel. Keby sme ho tento rok vymenili pred 1. júnom, tak v nadchádzajúcej sezóne si „odpykáme“ trest v podobe cca $40M v dead cape, čo by sme dokázali zvládnuť a potom už nič. Už by nás nič neťažilo ohľadom kontaktu. Raz a dosť. Žiadne ďalšie ovplyvňovanie salary capu. Koniec. Ak by tento rok hral, tak náš cap hit bude $31.6M. Čo je o $9M menej, než keby sme ho vymenili a plus je na súpiske. To znie lepšie nie? AVŠAK. Ak tento rok bude hrať s cap hitom $31.6M a potom o rok ukončí kariéru, tak v budúcom roku a v tom nasledujúcom máme dokopy $68.2M v dead cape. Už sa tu nedá nič robiť. Toto číslo sa rozdelí medzi 2024 a 2025. Takže čo je lepšie? Zožrať to tento rok a mať pokoj, alebo ho platiť dokopy takmer $100M v ďalších troch rokoch, aby hral len tento rok? To je väčší rozdiel o viacej než $59M v salary cap hite! Je pravda, že sa to rozdelí medzi tri roky, ale stále nás to bude ovplyvňovať ďalšie tri roky a nie sú to najmenšie cifry. Chceme teda Aarona na ďalšiu jednu sezónu za $59M v cap hite? Ak by bol free agent, zaplatili by ste to za jednu sezónu? Rodgers sa rozhodol, že chce mať vo svojej zmluve roster bonus, namiesto podpisového bonusu, aby týmto eliminoval potencionálne budúce vracanie peňazí. Packers sa rozhodli, že načasovanie option bonusu bude odložené na dobu tesne pred začiatkom regular season, aby si nechali otvorené možnosti na trade. Tento jeho kontrakt prakticky obsahuje 3 jednoročné kontrakty, ktoré každý rok majú možnosť ukončenia.

Máme tu dôvody na povedanie zbohom ako z pohľadu futbalovej stránky, tak aj z pohľadu finančnej stránky. Ukázali sme si, že Rodgers nám aktuálne neponúka adekvátnu protihodnotu za to, aby sme jedli $59M cap hit. Keď Rodgers ide jesť takýto cap hit, tak to má byť ten QB, ktorý vám tie tesné zápasy v NFC Championship vyhrá. Nie, že v nich v poslednej štvrtine úplne vymizne z ihriska. Platíte ho, aby to dokázal zvládnuť, aby potiahol tím, keď to nejde ako má. Ale tento rok to nebolo ani len trošku tomuto podobné. Keby sme aspoň videli, že to ide správnym smerom. Ale ono to išlo úplne opačným smerom. Realita bola diametrálne odlišná. V roku 2020 to bolo všetko krásne. Začali sme hovoriť o tom, že sa Rodgers podmanil a výsledkom bola azda historicky jeho najefektívnejšia sezóna. V roku 2021 tam už boli trhliny, začali sme častejšie vidieť plays, ktoré sme videli pod McCarthym a v roku 2022 sa to úplne rozpadlo. Táto sezóna bola viacej o útoku z koncepcie McCarthy-Rodgers než z dielne Matta LaFleura. Vieme, ako útok Matta LaFleura vyzerá. A to čo teraz vidíme tomu absolútne vôbec nezodpovedá. Kto v skutočnosti vedie tento útok? Keby sme hrali to, čo chce hrať Rodgers a Aaron to tam drví, oukeeej, paráda. Ale toto nebol ani len náhodou tento prípad.

Máme možnosť ešte za neho niečo dostať. Už to nebude to, čo by sme dostali rok, dva dozadu, ale stále to môže byť niečo, čo nám môže výrazne pomôcť zvládnuť éru po jeho odchode. Nemusím pripomínať, že toto je podľa všetkého posledná šanca, keď za neho môžeme dostať ešte niečo cenné.

Tiež si myslím, že Super Bowl okno s Aaronom Rodgersom je už zavreté. Prípadne tam je skutočne tenučká medzera, cez ktorú sa prepchať je takmer nemožné. Veľmi dôležité je uvedomiť si to, kedy je vaše okno zavreté a musíte sa pokúsiť otvoriť to ďalšie. Toto čo robíme my mi už príde ako to, že sme v tilte. Krásny príklad je práve z pokru. Prehrali ste tisíc eur. No idete do toho znova a snažíte sa ich vyhrať späť. Prehráte päťtisíc eur. Stále ste sa s touto prehrou nezmierili a idete hlbšie a hlbšie. Niekedy musí prísť moment, kedy si priznáte to, že je koniec a treba ísť ďalej. Obzvlášť keď vidíte, že to ide opačným smerom, akým by ste chceli. Keď to stále predlžujete tak ubližujete budúcnosti tímu a potenciálne novému Super Bowl oknu.

Ďalší dôvod je ten, že musíme vedieť, čo máme v Jordanovi. Najhoršie čo sa nám môže stať je to, že Aarona Rodgersa vymeníme a on okamžite vyhrá Super Bowl s iným tímom. Avšak šance na to, že to dokáže u nás sú strašne malé a podľa môjho názoru to za to nestojí. Ďalší otrasný scenár je ten, že vymeníme Jordana Lova, z neho sa stane TOP 10 QB niekde inde a vy dostanete ešte slabšiu verziu Aarona Rodgersa, ako ste videli doteraz. Som si istý, že aj naše vedenie by rado videlo Jordana aspoň v jeden celej sezóne aby si mohli povedať, či toto je ten quarterback, s ktorým môžeme v budúcnosti počítať. Toto je pravdepodobne naša posledná možnosť to zistiť. Ak si necháme Aarona, tak neverím, že Jordan s tým bude spokojný a nevydupe si trade do iného tímu počas tejto offseason.

Ak aj budeme v budúcej sezóne horší s Jordanom než v tejto sezóne, tak to nemusí byť ten najhorší scenár. Keby sme už Rodgersa vymenili pred touto sezónou, tak v tejto by hral Jordan. Keby hral dobre, sme perfektne vyzbrojení na nasledujúce roky s kapitálom, peniazmi, či jeho súhrou s mladými wide receivers. Ak nie, stále máme kapitál a peniaze nájsť nového quarterbacka. Proste musíme vedieť, ako Jordan vyzerá a keby to aj bola sezóna, kde by sme vyhrali dva zápasy, tak by sme zistili, že možno on nie je budúcnosť a v konečnom dôsledku je to pozitívny výsledok. Sme v TOP 5 na drafte a môžeme si brať nového quarterbacka. Hocijaký výsledok s Jordanom Lovom v roku 2022 by bol lepší, než ten čo sme dostali s Aaronom Rodgersom. Nič sme z tohto nezískali. Takže ak pôjdeme cestou Jordana, tak teoreticky horšia sezóna s Jordanom nie je tragédiou, lebo z toho dokážeme niečo vyťažiť a máme znalosť. Vieme akým smerom sa hýbať.

Na záver dodám, že ak niekto dokáže povedať, že sa to v budúcej sezóne opakovať nebude, lebo táto sezóna priniesla so sebou mnohé udalosti, ktoré nás zrazili a že budúci rok to bude s Aaronom lepšie, tak vás dokážem chápať.

 • Začali sme 3-1
 • Rodgers sa zranil, čo bolo podľa všetkého vážnejšie zranenie než sme si mysleli
 • Prišla séria ťažkých zápasov s nevýhodou v odpočinku na cestách (rozoberám TO TU)
 • Zranenia Watsona výrazne ovplyvnilo náš útok
 • Ofenzívna lajna sa hľadala prvých 10 weekov
 • Aj napriek absencii Watsona a ofenzívnej lajny sme dokázali začať sezónu 3-1, čo mohlo ukázať silu tohto tímu.

Toto všetko môže mať na vine to, že táto sezóna bola slabá a keď sa to eliminuje v budúcej sezóne, tak budeme znova Super Bowl kandidát. Ja tomuto však neverím, ale váš názor vám meniť nejdem. Svoje argumenty som napísal jasne a viem, že mnohým z vás sa to páčiť nebude.

Nefandíme číslu na drese. Fandíme farbe, ktorá je na drese.


GO PACK GO!