Ako nás tieto zranenia ovplyvnia?

ILB Kamal Martin, ktorý má za sebou perfektný tréningový kemp mal podľa niekoľkých zdrojov predvčerom podstúpiť operáciu zraneného menisku a mimo ihriska by mal byť šesť až osem týždňov. Rob Demovsky z ESPN prišiel taktiež z informáciou, že OL Billy Turner si poranil koleno a bude musieť vynechať nejaký ten čas. Zároveň dodáva, že by sa nemalo jednať o nič vážne, no jeho účasť v prvom zápase sezóny proti Minnesote Vikings je nepravdepodobná. Tieto zranenia sa obdivom hráčom prihodili na poslednom tréningu tohtoročného kempu na Lambeau Fielde. Billy po jednej hre odkrýval na postrannú čiaru, na koleno sa mu pozreli doktori, rozbehal to a vrátil sa späť do tréningu. Pri Martinovi je dôležité poznamenať, že sa jedná o pravé koleno. Teda nie o to, ktoré mal operované počas poslednej sezóny na univerzite. Keď sa novinári opýtali Matta LaFlerua na Martinove zranenie, tak ten im odpovedal nasledujúco: „Budúcu stredu dáme von oficiálny injury report.“ Tímy teraz nie sú povinné komentovať zranenia a oficiálne vydávať injury report. Táto povinnosť príde až budúcu stredu a vtedy budeme o trošku múdrejší, teda najmä ohľadom zranenia Billyho Turnera. Martin je zrejme jasný.

Čo pre nás tieto zranenia znamenajú? Pozícia inside linebackera vyzerá byť u nás zakliata a už v tretej pre-season za sebou sa nám vážnejšie zranil práve hráč na tejto pozícii. Jake Ryan, Oren Burks, Curtis Bolton a teraz sa do partie pridal aj Kamal Martin. Aktuálne na tomto poste máme zdravých nasledujúcich hráčov: Christian Kirksey, Oren Burks (ktorý posledný týždeň chýbal na tréningoch, no včera bol späť na tréninu) a Ty Summers. Toto môže byť veľká príležitosť pre Ty Summersa, ako sa ukázať.

Keď sa pozrieme na náš rozpis zápasov Vikings, Lions, Saints a Falcons, tak som toho názoru (som to spomínal aj v starších článkoch), že aj napriek skvelej príprave v podaní Martina by bol prvou voľbou vedľa Kirkseyho práve Burks. Nechce sa mi veriť tomu, že by Martin v týchto zápasoch zohrával významnejšiu úlohu. Keď by sa hrala base defense, tak by na ihrisku boli Kirksey s Burksom a v dime/nickel by vedľa Kirkseyho stál DB Raven Greene. Ale keď sa pozrieme špeciálne len na zápas s Vikings, tak v prvom minuloročnom vzájomnom meraní síl (week 2) náš inside linebacker číslo dva (BJ Goodson) odohral hneď 58% defenzívnych snapov. Vtedy bol na ihrisku aj RB Dalvin Cook. Vo weeku 16, keď bol Cook zranený, Goodson odohral len 22% defenzívnych snapov. Celkovo počas minulej sezóny BJ Goodson odohral menej ako 25% defenzívnych snapov. Proti Vikings by Martin mohol zohrať významnejšiu úlohu, nakoľko by sme hrali vo „väčšej“ zostave, no proti Saints, Lions a Falcons by zrejme neodohral viacej ako 20% snapov. Na druhú stranu Raven Greene už týždeň netrénuje a na ihrisku nebol ani včera. Toto nie je ideálne.

Toto zranenie je pre Martina veľmi nepríjemné a pozastaví jeho skvelý vstup do NFL a hlavne napredovanie. Čo teraz? Ak ho umiestníme do injured reserve pred sobotou, tak sa už v tejto sezóne nebude môcť vrátiť a má po sezóne. Podľa reportov má vynechať 6-8 týždňov. Takže reálnejšie vyzerá možnosť, že sa dostane do 53ky a po cutoch sa umiestní do injured reserve. Nakoľko sa tento rok upravili pravidlá ohľadom návratov z injured reserve (max dva návraty za sezónu sa zmenili na neobmedzené množstvo), bude sa môcť vrátiť v strede sezóny, keď bude zdravý.

Zranenie Turnera je tiež veľmi nepríjemné a obzvlášť po tom, čo Vikings získali Yannicka Ngakoueho. Doposiaľ to vyzeralo tak, že na pravom tacklovi bude hrávať práve Turner a na pravom guardovi Lane Taylor. RT Rick Wagner mal zranenie ľavej ruky, no už sa vrátil do tréningu a Packers majú teraz takmer týždeň na to, aby zistili, či Wagner na to má, alebo nie. Ak budú pohodlní s tým, že Wagner dokáže naplno hrať na RT, tak bude Billyho záskokom práve on a na pravom guardovi bude Taylor. Ak sa ukáže, že sa mu moc nedarí, tak sa na pravého tackla môže posunúť práve Lane Taylor a na pravého guarda sa postaví Lucas Patrick. Alebo je tu ešte jedna možnosť a to zodvihnúť telefón a zavolať Jaredovi Veldheerovi, ktorý čaká na telefonát. V divíznom kole proti Seahawks dokázal perfektne nahradiť chorého Bulagu a odohral perfektný zápas.