Billy Turner confirms that Aaron Rodgers' and Matt LaFleur's relationship is just fine - Acme Packing Company

Máme sa obávať?

Prvý zápas regular season proti New Orleans Saints nám priniesol niečo, čo sme asi nečakali ani v tom najhoršom sne. Tím Packers sa na ihrisku ukázal bez hladu po víťazstve a bol doslova ponížený. Hneď sa začali objavovať rôzne články, ktoré sa začali zaoberať možnými problémami. Keby sa tieto problémy objavili po prvýkrát, tak len mávneme nad tým rukou, usmejeme sa, povieme GGWP Saints (pozn. Good Game, Well Played) a ide sa ďalej. Ale problémy, ktoré sa objavili v tomto zápase už majú u nás nejakú tu tradíciu. Poďme si teda spoločne tieto problémy prejsť a posnažíme sa nájsť odpovede na tieto otázky, ktoré isto žerú každého fanúšika Packers počas niekoľkých posledných dní.

TÍM BEZ ENERGIE, AKO JE TO LEN MOŽNÉ?!

Niekedy sa stane, že skutočne aj veľmi dobré tímy dostanú pekne na papuľu počas dlhej sezóny NFL. Stáva sa to, nie je to nič nezvyčajné. Stalo sa napríklad aj Tampe Bay počas minulej sezóny, keď vo weeku 9 dostali doma od Saints výprask 3-38, pričom v polčase to už bolo 31-0 pre Saints. Stalo sa to aj tímu Matta LaFleura v sezóne 2019, či v sezóne 2020.

Po nedeľňajšej prehre 3-38 proti New Orleans Saints v otváracom zápase sezóny 2021 to povedal aj Aaron Rodgers. Je to len jeden zápas. A má absolútne pravdu. Je to len jeden zápas zo 17 zápasov, ktoré nás tento rok čakajú v regular season. Packers by sa mali dokázať z tohto dna odraziť a vyhrať kopec zápasov v sezóne 2021, špeciálne keď sa pozrieme na kopec individuálneho talentu na ich súpiske a minuloročného MVP quarterbacka. Skutočne to bol len jeden zápas. Niekedy však môže byť aj jeden zápas odhaľujúcim a to najmä pre tím, ktorý by sa nemal zaujímať o nič iné len o to, aby dňa 13. februára hral o Lombardi Trophy.

Ako je možné že tím, ktorý vstupuje do ALL-IN SEZÓNY sa prakticky na prvý week ani len nedostaví? Aaron Rodgers po zápase povedal, že tímu chýbala energia. Prakticky niečo rovnaké povedal aj Davante Adams a myslím si, že sme to aj jednoznačne všetci videli a cítili od samotného úvodného výkopu tohto zápasu. Ale ako je to možné? Nebolo by to až také prekvapivé, keby Rodgers nepovedal úplne rovnakú vec po prehre proti Chargers v roku 2019, alebo Za´Darius Smith po prehre proti 49ers v NFC Championship game, kde šlo o samotnú účasť v Super Bowle.

Pár dní pred samotným výkopom Davante Adams na tlačovej konferencii povedal, že toto je pravdepodobne ten najhladnejší tím v akom kedy bol. Povedal: „Toto je pravdepodobne ten najhladnejší tím v akom som kedy bol, skutočne. A to len preto, že sme už boli tak blízko niekoľko krát. Takže to vidím tak, že každý jeden z nás cíti, že ako to je dosiahnuteľné a ako to je realistické, že dokážeme urobiť ten posledný krok. Len sme ešte proste nemali možnosť ukázať čo dokážeme v skutočností.“ Ďalej potom povedal: „Nie je tu priestor na žiadne výhovorky. Máme mnoho rovnakých chalanov ako minulý rok. Len sme niečo pridali a myslím si, že sme sa lepší než sme boli počas posledných dvoch rokov. Takže tu nie je priestor na žiadne výhovorky a musíme sa teraz o postarať o to, o čo sa postarať máme.“

Aaron Rodgers na rovnakej tlačovej konferencii povedal nasledujúce slová: „Myslím si, že necítime tlak. Hovorím za seba, nemôžem hovoriť za každého, ale cítim, že to čo dostávam v šatni spoločne s energiou nie je tlak, je to sústredenie. Skutočne si to myslím. Myslím si, že to je správny pohľad a správny typ sústredenia. My vieme, že máme talentovaný tím. My vieme aké sú očakávania.“

Pár dní pred samotným výkopom sme sa dozvedeli aj mená kapitánov tímu. Coach Matt LaFleur nám povedal, že hneď 27 hráčov obdržalo aspoň jeden hlas v hlasovaní o tímového kapitána. Hneď 10 hráčov malo mať dvojciferný počet hlasov. To by nám malo naznačiť to, že tento tím ma kopec skvelých lídrov, ktorí sú schopní viesť svojich spoluhráčov do vojny. Ale v zápase proti Saints išli príkladom len dvaja hráči – Elgton Jenkins a AJ Dillon. Zvyšok nebolo vidieť ani na ihrisku a ani pri tom, že by sa snažili svojich spoluhráčov nejako nakopnúť.

Takže ako je možné, že tím s toľkými lídrami sa nedokázal dostaviť na prvý zápas? Ako je možné, že lídri tohto tímu si uvedomujú čo je v stávke, ale aj tak potom po zápase povedia, že proste nemali v zápase dostatočnú energiu? Ako je možné, že hráči hneď v prvom zápase sezóny nehrajú so zápalom? To sú otázky ktoré sa pýtam a na ktoré hľadám odpovede. Odpovedať na ne nepoznám a ani si na ne netrúfam odpovedať. Je však zarážajúce, že sa rovnaká „výhovorka“ o hraní bez energie objavuje takto často pri tíme, ktorý má len tie najvyššie ambície.


MAJÚ HRÁČI NEJAKÝ PROBLÉM?

Máme za sebou skutočne „výdatnú offseason“ vďaka dráme okolo nášho quarterbacka Aarona Rodgersa. On sám nám povedal, že teraz je späť a je ALL-IN a všetko vyzerá tak, že je v naprostom poriadku. Či už generálny manažér, tréneri, hráči a samotný Aaron Rodgers počas celého campu hovorili len tie správne veci. Všetko to vyzerá tak, že je to v naprostom poriadku a keby ste po prehre v NFC Championship zaspali a zobudili sa v prvý deň training campu, tak by ste nemali ani len poňatia o tom, že sa v offseason niečo udialo. Preto môže táto otrasná prehra proti Saints vyzerať skutočne prekvapujúco. Všetko vyzeralo tak krásne a potom to bolo všetko v prvom zápase tak ľudovo povedaná na hovno. Je to teda až také prekvapujúce?

Myslím si, že v šatni je medzi chalanmi skutočne všetko v poriadku a nie sú tam problémy. Dokonca si tiež myslím, že aj vzťah Briana Gutekunsta s Aaronom Rodgersom sa zlepšil. Zrejme nepôjdu spolu na škótsku, ale je to istotne na tej správne nôte. Avšak nemôžeme sa tváriť, že sa táto celá offseason neudiala. Stalo sa to a povedal nám to samotný Aaron Rodgers. Podľa jeho vlastných slov do poslednej chvíle uvažoval nad koncom kariéry (potom mu ale Packers povedali, že tým pádom by si nám dlžil takmer $30 miliónov a Aaron si to okamžite rozmyslel 😛 ).

Po takejto offseason je len veľmi ťažké stlačiť tlačidlo a prepnúť sa späť do režimu z minulej sezóny. TOP 3 tím ligy, nezastaviteľný útok, či MVP quarterback. K tomu je Aaron Rodgers posledné roky len svojim vlastným tieňom na pôde Floridy, keď v posledných dvoch zápasoch v tomto štáte nahádzal 0 touchdownov a 4 interceptions. Pričom v posledných 17 zápasoch v ostatných štátoch má bilanciu 53 touchdownov a 4 interceptions. ďalej tu je faktor nového defenzívneho koordinátora, musí si to všetko sadnúť dokopy a Saints sú extrémne hladným tímom. Preto kvôli všetkým týmto faktorom nemusí byť prehra proti Saints úplne až tak prekvapujúca ako sa môže na prvý pohľad zdať. Síce skóre 3-38 je fakt veľký extrém, ale vzhľadom na všetky vymenované faktory to nemuselo byť úplným prekvapením, že Saints budú v tomto zápase motivovanejším tímom. Ale ten rozdiel medzi nimi a nami bol doslova strašidelný.

Môže to byť to, čo sa udialo aj v minulosti po trade Bretta Favra do Jets? Že proste je celá franchise z toho celého cirkusu počas offseason vyčerpaná? Vtedy to vyzeralo tak, že franchise potrebuje čas na nabranie nových síl. Nemusí to byť teraz rovnaký problém ako to bol vtedy, ale bude zaujímavé sledovať, či sa objavia nejaké tie známky vyčerpania neskôr počas sezóny.

Ďalší bod, ktorý mi k tomu napadá je nasledujúci. Aaron Rodgers vyzerá tak, že svoju frustráciu dokázal dať bokom, ale od ostatných hráčov môžeme cítiť nejakú tú frustráciu. Za´Darius Smith je očividne frustrovaný z toho, že nedostal nový kontrakt a to aj napriek tomu, že verejne prehlásil, že chce byť „Packer for life“. Frustrácia sa pri ňom objavila aj po tom, čo nebol menovaný za tímového kapitána, na Instagram dáva fotky ako si dáva vyrobiť retiazku s príspevkom kapitánskeho céčka a zrejme sa teda stále cíti ako kapitán. Celé leto prakticky netrénoval, ani teraz už druhý týždeň poriadne netrénuje a tím je veľmi opatrný a váži slová, keď o ňom hovoria na tlačovke. Gutey nám v úvode training campu povedal, že to je max na dva týždne a nič dlhodobé. Už to pre Zeem trvá mesiac a pol a stále netrénuje naplno, dokonca vynecháva tréningy. Visí niečo vo vzduchu? Frustrácia je podľa mňa aj pri Davante Adamsovi, ktorý sa doteraz nedokázal dohodnúť na novom kontrakte s Packers a podľa jeho vyjadrení okolo kontraktu ho to vôbec neteší. A toto všetko sa deje počas all-in sezóny, ktorá je pre nás proste MUST WIN.

Avšak pri Rodgersovi môže byť ten problém, že on je quarterbackom a lídrom tohto tímu. V minulej sezóne to bol extrémne hladný Aaron Rodgers, ktorý chcel každému dokázať, že tím spravil chybu, keď draftovali jeho náhradníka. Aaron Rodgers bol tým predátorom a jeho spoluhráči v útoku sa na túto jeho vlnu naladili. Hráči majú radi tento prístup a nemali problém skórovať 30, či 40 bodov prakticky proti každému. Takýto prístup od vášho lídra sa proste na vás nalepí a nesie sa s vami. Toto dokážete využiť vo svoj prospech. Ale teraz bol váš líder jednou nohou preč, na ihrisku len krúti celý zápas hlavou ako nie je s niečim spokojný, tak sa proste na vás nalepí práve toto. Aaron Rodgers v tomto zápase proti Saints nevyzeral úplne tak, že to ide v tejto sezóne opäť všetko roztrhať. Nehral v rytme, držal loptu strašne dlho, nedokázal sa adaptovať na štýl hry obrany Saints, prehadzoval hráčov, robil otrasné rozhodnutia a nespokojne krútil hlavou (toto všetko sme si do detailov prebrali v review).

Toto sú také moje dojmy z tohto celého. Teraz však môžu naložiť 60 bodov Lions, potom rozbijú 49ers a Steelers a budem tu vyzerať za hlupáka, že som niečo takéto napísal po jednom prehranom zápase. A úprimne aj dúfam, že sa to stane a budem si môcť povedať, že jakú volovinu som napísal a čo mi to vôbec napadlo.


ĎALŠIE ROVNAKÉ PROBLÉMY AKO MINULE

Problém tu nebol len s energiou. Ale objavili sa tu problémy, ktoré pre nás nie sú nijako cudzie. Napríklad:

 • Dvojka a trojka na pozícii cornerbacka? Veľký problém v zápase proti Saints
 • Nekonzistentný pass rush? Problém v zápase proti Saints
 • Defenzívna lajna a inside linebackers proti behovému útoku? Veľký problém v zápase proti Saints
 • Komunikácia v obrane? Obrovský problém v zápase proti Saints
 • Gameplan proti 2-deep safeties? Obrovský problém v zápase proti Saints

Sean Payton a Saints doslova útočili do toho, s čím mal náš tím počas posledných dvoch rokov problémy:

 • Behali do našej obrany čo to išlo a prakticky nemuseli ani len hádzať. Okopírovali Shanahanov gameplan proti nám zo zápasu v NFC Championship game. Oni nebehali do A, či B-gapov. Využili vo svoj prospech našu nedisciplinovanosť na edges.
 • Dokázali ideálnym play-callingom ochrániť svojho quarterbacka a eliminovať tým priestor na chyby.
 • Hrať 2-high safeties v obrane a zastaviť behy v light boxe, čím kompletne vymažete útok (k tomuto bude detailnejší ďalší bod).
 • Atakovali naše slabiny za Jairom na pozícii cornerbacka.
 • Dokázali Rodgersa pretransformovať do Rodgersa z r oku 2018-19, kedy sme začali premýšľať o našej budúcnosti na tejto pozícii.

Ak tímom neukážeme, že sa v týchto smerom a herných aspektoch dokážeme zlepšiť, tak každý jeden tím bude opakovať túto úspešnú formulu na Packers. Niečo sa musí zlepšiť.


FORMULA NA ÚTOK PACKERS?

Aaron Rodgers wanted a relationship 'built on trust and communication' — and that's exactly what he and coach Matt LaFleur are building | Pro football | madison.com

Je jedno akým skvelým quarterbackom ste. Každý jeden má svoj kryptonyt. Pre Toma Bradyho to bol vždy tlak priamo stredom. Pre Aarona Rodgersa to bola v sezóne 2020 coverage, pri ktorej čelil dvom deep safeties.

A tento trend nie len že ohromne ubližuje Rodgersovej efektivite a celkovej dynamike útoku, rovnako to drasticky ovplyvňuje jeho receiverov. Ovplyvňuje to aj toho najlepšieho receivera v súčasnej NFL – Davante Adamsa. Podľa údajov Sport Info Solutions, keď Adams v sezóne 2020 čelil single-high coverage (teda cover 1, cover 3), tak zachytil 81 prihrávok na 99 targetov pre 971 yardov, 574 air yardov a 13 touchdownov (najvyššie číslo v lige). Ale keď čelil coverage s 2 safeties (teda cover 2, 2-man, cover 4, cover 6 či Tampa-2), tak Adams zachytil len 28 prihrávok na 42 targetov pre 335 yardov, 238 air yardov a len 2 touchdowny.

Tento náš kryptonyt však začína s Aaronom Rodgersom. Proti single safety coverage mal Rodgers v poslednej sezóne skompletovaných 205 prihrávok z 299 pokusov pre 2,496 yardov, 1,346 air yardov, 29 touchdownov, 2 interceptions, 9.3 Adjusted Net Yards na jeden pokus a passer rating 123.5. Proti two-high coverage skompletoval 121 prihrávok zo 188 pokusov pre 1,743 yardov, 1,035 air yardov, 9 touchdownov, 4 interceptions, 8.2 Adjusted net yardov na jeden pokus a passer rating 101.2.

Toto bolo pred sezónou 2021 totálne jasné. Keď budeš proti nemu hrať single high coverage, tak ťa rozoberie na atómy. Ale ak pred neho postavíš two-high, tak máš aspoň šancu. A keď dokážeš z two-high zastaviť efektívnu behovú hru Packers a vytvoriť tlak na Rodgersa len so štvoricou hráčov, tak máš viacej ako len šancu. Toto bol gameplan Buccaneers v NFC Championship proti Packers a aj gameplan Saints vo weeku 1.

Zaujímavé je to, že rozdiely v coverage veľmi neovplyvňujú Rodgersovu schopnosť zahrávať big pays. Proti single-high v roku 2020 skompletoval 18/41 prihrávok, ktoré mali aspoň 20 air yardov pre 631 yardov, 502 air yardov, 6 touchdownov a 0 interfeptions. Mal priemer 30.3 yardov na jeden hod. Proti two-high skompletoval 14/41 pokusov o deep pass pre 708 yardov, 546 air yardov, 7 touchdownov a 1 interception. Jeho priemerná hĺbka bola 31.7 yardov. Sú tu proste prípady, kedy Rodgers spraví proti hocijakej coverage niečo takéto a s tým sa proste musíte vyrovnať ako Sean Payton. Len sa usmiať.

Rozdiely v efektivite sa začnú ukazovať na hodoch v rozmedzí 10-19 air yardov. Proti single-high bol na takýchto hodoch 33/58 pre 634 yardov, 440 air yardov, 4 touchdowny, 0 interceptions, ANY/A má 12.3 yardov a passer rating 114.0. Proti two-high je na takýchto hodoch 18/33 pre 333 yardov, 263 air yardov, 2 touchdowny, 3 interceptions, ANY/A má 7.2 yardov a passer rating 71.9.

Ako je to na hodoch v rozmedzí 0-9 air yardov? Proti single-high hodil 18 touchdownov a 2 interceptions. Proti two-high? Nula a nula. Táto štatistika je síce skreslená kvôli hre v red zone, ale aj tak.

Čo nám toto všetko hovorí? Môže nám to odhaliť to, že keď Rodgers vidí voľného receivera v downfielde, tak nehladiac na coverage využije svoj ohromný talent v ruke a tú loptu hodí. Ale keď sa od neho vyžaduje aby operoval v passovej hre do stredných oblastí s 2 deep safeties, tak tu prichádzajú problémy.

V zápase proti Saints Rodgers čelil obrane Saints, ktorá hrala two-high na 274 passových pokusoch oponentov v roku 2020, čo bolo tretie najvyššie číslo v lige len za Buccaneers a Browns. Keď hrali Saints two-high, tak pustili len 6 touchdownov, získali 7 interceptions a na hodoch v rozmedzí 10-19 air yardov pustili len jeden z týchto touchdownov a pripísali si 3 picky. Toto nebol pre Rodgersa a jeho posledné výkony proti tomuto typu obrany veľmi prijateľný matchup.

Rodgers skompletoval len 15/28 prihrávok pre 133 yardov, 0 touchdownov, 2 interceptions a passer rating 36.8. To bol jeho najhorší výkon od weeku 6 v sezóne 2020, kedy defenzívny koordinátor Bucs Todd Bowles skombinoval two-deep coverage s rôznymi pressure packagers, čím Rodgersa totálne zdecimoval. Ten skompletoval len 16/35 prihrávok pre 0 touchdownov, 2 interceptions a passer rating 35.4. Znie vám to povedome? V tomto zápase proti Saints Rodgers čelil two-high coverage na 12 dropbackoch, skompletoval 11 prihrávok pre 48 yardov, 27 air yardov, 1 interception a passer rating 12.7.

On a Rerouted Road Trip, Aaron Rodgers Looked Disoriented - The New York Times

V tomto zápase prišli Saints s úplne iným plánom než v našom minuloročnom meraní síl. Vtedy Rodgersa blitzovali (poslali na QB 5 a viacej hráčov) pri 14 dropbackoch a Rodgers ich trhal. Skompletoval 9/13 prihrávok pre 2 touchdowny proti týmto ich blitzom. Ale teraz v nedeľu poslali Saints +5 hráčov do tlaku len na dvoch snapoch a viacej úsilia venovali do coverage. Aj napriek tomu, že mal Rodgers čas na odhod, tak nedokázal nájsť žiadny rytmus a jeho obe interceptions tieto fakty len demonštrujú. Portál PFF uvádza, že pri plays na ktorých ho Saints neblitzovali bol Rodgers 13/25 prihrávok pre 110 yardov, 1 sack a 1 interception. Celkovo mal priemerne 2.89 sekundy na odhod (podľa Pro Football Reference bol pod tlakom len 8x), čo je more a more času pre quarterbacka v NFL. Toto je len ďalší dôkaz toho, ako skvelo hrala secondary Saints a Rodgers na to nemal žiadne odpovede. Na hodoch pod 2.5 sekundy bol Rodgers 11/13 pre 63 yardov a 0 intercpetions. Na hodoch, kde držal loptu vo svojich rukách nad 2.5 sekundy bo 4/15 pre 70 yardov, 2 interceptions a passer rating 6.9. Toto je ďalšia demonštrácia toho, že Rodgers hral úplne mimo rytmus a nevedel si rady z prihrávkami do 2-deep obrany.

Určite sa teraz pýtate, ako teda atakovať tento typ obrany? Proti obrane, ktorá proti vám hra kopec two-high, by ste mali behať s loptou. Prečo? Lebo dvaja safeties sú stiahnutí hlboko v downfielde a pre behovú hru má útok výhodu 11 hráčov proti 9 obrancom. Každý jeden z tejto dvojice safeties si stráži svoju polovicu ihriska a teda stred ihriska na seame je voľnejší pre behové hry. Keď máte kvalitných receiverov do blockingu, alebo hráte heavy tight end formácie, tak dokážete vytvoriť výhodný matchup proti cornerbackovi v behovej hre a tým atakovať tento typ obrany.

Napríklad v roku 2020 sa snažili Texans proti Chiefs hrať práve two-high aby eliminovali ich explozívny útok. Ale rookie running back Clyde Edwards-Helaire celý zápas terorizoval light box Texans, ktorý kvôli tomuto vznikal, a nabehal 138 yardov na 25 pokusoch. Plus k tomu je Mahomes proti two-high coverage vysoko úspešný, keď v minulej sezóne proti tomuto typu obrany skompletoval 164/251 pokusov pre 2,057 yardov, 1,273 air yardov, 12 touchdownov (najvyššie číslo v lige), 3 interceptions a passer rating 131.6 (najvyšší v lige).

Saints proti nám hrali kopec two-high a my sme prakticky vôbec nebehali. V jeden moment počas nášho druhého drivu v zápase sme mohli na ihrisku vidieť to, že Saints hrali 2-deep, my sme použili jet motion, lopta išla do rúk AJ Dillona a ten získal jednoduchých 6 yardov proti light boxu Saints. Čo prišlo na ďalšej play? Ďalších 6 yardov pre Dillona. Robili sme presne to, čo sme robiť mali. Ale potom prišiel sack, prihrávka, neskompletovaná prihrávka a punt. A už sme sa k tomuto nikdy nevrátili. Behová hra fungovala, len neponúkala explozívne plays, o ktoré sme sa tak snažili a tak sme sa na to vysrali.

Ako Rodgers, tak aj LaFleur po zápase na tento problém upozornili a povedali, že proti two-high musia viacej behať. Ale prečo si to neuvedomíme aj počas zápasu? Rovnaký problém prišiel v oboch zápasoch proti Bucs. Nebehali sme keď sme behať mali, snažili sme sa loptu za každú cenu tlačiť do vzduchu a tak to aj dopadlo..

Útoku chýbala kreativita, potrebný balans a celkovo som nechápal, čo sa to tam vlastne deje. Počas prvých troch štvrtín sme mali len 8 behových pokusov!! Ohromne veľa sme hrali v empty formácii, nebol tam žiadny poriadny motion, jet sweepy, rozhýbanie toho útoku a trošku útočnej kreativity. Saints robili presne to, čo proti nám hrali Bucs. Hral 2-high man a verili svojmu frontu, že dokáže vytvoriť tlak v štyroch hráčoch. Po uplynutí celej offseason sme na to nemali žiadnu odpoveď a nedokázali sme upraviť svoj gameplan počas zápasu. To, že sme prehrávali celý zápas určite nepomohlo, ale mali sme šance na reparát. LaFleur a Packers celé leto vedeli, že v tomto zápase budú na defenzívnom tacklovi hrať Malcolm Roach, Christian Ringo a Shy Tuttle.. Malcom Brown je fuč a Onyemata je suspendovaný. Keď by som videl 2-high man look obrany Saints, tak by som sa len usmieval a nonstop to behal do A-gapu s Dillonom a atakoval túto ich najväčšiu slabinu… Prinútil by som ich stiahnuť toho jedného deep safetyho viacej do boxu a krásne sa mi potom otvorí priestor na play actions a deep balls… Ale my namiesto tohto prídeme s empty formáciami v heavy shotgune, čiže ideme hrať priamo do ich kariet… Kto mi vysvetlí aké tu boli rozumové pochody? Lebo ja tomu absolútne nechápem…

Celé to na mňa pôsobí tak, ako keby chceli za každú cenu na každej play skórovať 25 bodov a okamžite ísť do vedenia. Toto som ohromne kritizoval napríklad aj v zápase s Tampou, kde sme úplne upustili od behov a začali hrať empty formácie. Až 46/57 hier sme odohrali v 11 personnel. .. Videli sme nejaký zápas v rokoch 2019-2020 pod vedením Matta LaFleura, kde sme hrali cez 80% 11 personnel? Nie som si istý, či takýto zápas vôbec existuje…

Keď ide všetko podľa plánu a vedieme, tak je tento útok k nezastaveniu. Ale akonáhle je pozadu, tak opúšťame našu identitu, dostaneme sa ako keby do tiltu (kto hráva poker tak vie o čom hovorím), snažíme čo najrýchlejšie dostať späť a vtedy prichádzajú ešte väčšie problémy. Keď nabudúce vyhráme los, tak budem omnoho radšej, keď sa rozhodneme ísť na loptu ako prví a budeme si môcť ísť svoju hru. Úprimne by ma fakt zaujímalo, kto za toto môže. Či Aaron Rodgers alebo Matt LaFleur. Odpoveď sa zrejme nikdy nedozvieme. Ale vsadil by som si na Rodgersa, že sa snaží stať hrdinom a vtedy to ide dole vodou, keď upúšťame od nášho systému a efektívnej hry.

Ak tu máme nejakých pamätníkov, tak si isto dobre pamätáte, náš útok v roku 2014 mal zo začiatku sezóny veľké problémy s light boxami a 2-deep safeties. Kedy sa tento problém vytratil? Keď začali tieto light boxy obrany terorizovať Eddie Lacym. Packers potrebujú svoju behovú hru a nie hrdinstvo Aarona Rdogersa. Krásnym príkladom je náš minuloročný zápas Divisional round proti Rams. Obrana Rams proti nám hrala v úvode zápasu light box a quarter coverage s 2 safeties deep. Ale my sme sa držali plánu, Rodgers bral checkdowny, ktoré sa mu vďka tomu ponúkali, s loptou sme behali efektívne a trpezlivo sme si počkali na explozívne passové plays. A úprimne si povedzme, nemali sme s ich obranou žiadne väčšie starosti. Toto je presne spôsob, ako musíte atakovať tento typ obrany. Spravili sme to a išlo to ako malo.

Ďalší faktor je ten, že Rodgers rád hádže loptu na hráčov, keď sú úplne voľní a neriskuje teda interception. Nerád hádže lopty do coverage. Ale keď tímy proti nemu hrajú cover 2 shell, tak corneri sú v press coverage a passové okienka sú tesné. Rodgers tu vtedy rád drží loptu dlho vo svojej moci a čaká na to, kedy sa mu otvorí voľný receiver. Tu sa v tomto vraciame do útoku Mikea McCarthyho. Presne kvôli tomuto fungovuje cover 2 na Aarona Rodgersa. Ten tam začne viacej tancovať, loptu netlačí do coverage, príde pass rush a toto všetko ho hádže mimo rytmus. Zároveň Rodgers je typom quarterbacka, ktorý zoberie radšej potenciálnu hlbokú loptu než checkdown, ktorý mu získa pár pozitívnych yardov. A aj kvôli tomuto na neho funguje cover 2. Preto sme v zápase so Saints videli veľa tých pozde hodených checkdownov, ktoré som vám ukazoval v review. Snažil sa nájsť niečo v downfielde a potom sa už kvôli tomu pozde vracal k checkdownom a bol úplne mimo rytmus a náš útočný systém. Ďalší faktor? Už pred minulou sezónou som mal obsiahly článok o tom, ako má Rodgers doslova averziu hádzať lopty do stredu ihriska. A ako porážate cover 2 passovou hrou? Presne tak, hádžete loptu do stredu ihriska. Ale toto Rodgers robí veľmi nerád, lebo je tam väčšie riziko turnoveru a on radšej hádže loptu najmä ku sideline. A tu je problém ten, že pri cover 2 sú obidve sideliny zdvojené extra safetym zhora. Nie je tam na tie jeho typické plays priestor. Tohto sú si tímy vedomé a preto sa snažia o to, aby si ho radšej udržali v pockete a nedali mu priestor k tomu, aby rotoval z pocket do strany a dal šancu svojim receiverom uvoľniť sa na deep shot. Plus k tomu sú proti cover 2 platní mobilní QBs, ktorí dokážu scramblovať a získavať yardy po svojich, nakoľko sa hrá man coverage, každý niekoho pokrýva, nie je tam spy, nehrá sa zone coverage a teda mobilný quarterback má priestor na získavanie yardov po svojich. Ale toto už veľmi nie je Rodgersova silná stránka. Pre tieto dôvody je je pre súperov výhodné hrať proti nám cover 2.

Prišli teda obrany ako majú zastaviť LaFleurov útok? Nie, neprišli. Keď hráme náš útok, tak nás ešte nikto nezastavil. Ale obrany prišli na to, aké tendencie máme keď proti nám hrajú 2-deep safeties. Opúšťame náš systém a začíname sa hrať na niečo, čo nie sme. To nie je náš útok a musíme si to uvedomiť aj počas zápasu, nie len po zápase na tlačovke. Efektívna behová hra, motions a na základe toho rozbehnuté play-actions. Toto je náš útok.


DôSLEDKY PREHRY PROTI SAINTS

Nemáme ľahkú schedule a táto prehra nám rozhodne nepomohla. V tejto sezóne hráme 10 zápasov proti tímom, ktoré hrali minulý rok v playoff. To je vôbec to najvyššie číslo v celej NFL. Teraz nás najbližšie čakajú zápasy proti Lions, potom trip do Californie na zápas proti 49ers, kde máme skrátený week kvôli Monday night football proti Lions a domáci zápas proti Steelers. Prakticky táto prehra proti Saints pre nás znamená to, že zápas proti Lions je must win. Nič iné ako výhra nepripadá v úvahu. Ak by sa prehralo, tak ideme v otrasnom rozpoložení na dva extrémne ťažké zápasy (vonku Niners, kde u nich vôbec nevieme hrať a ešte na skrátenom weeku a potom doma Steelers, ktorí v prvom weeku vymazali Bills). A ak tu sú nejaké hráčske problémy, tak ich prehry len viacej umocnia. Musíme sa vrátiť na víťaznú vlnu a víťazstvá pomáhajú tlmiť hocijaké iné problémy. Ako povedal Rodgers. Nemôžeme teraz začať panikáriť po jednej prehre a byť frustrovaní. Ak sa to stane, tak nás to dovedie do pekla. GO PACK GO!!!!