Pomoc pre Kennyho Clarka bola prosbou rokov minulých a stále je na mieste. Packers potrebujú svojej hviezde pomôcť a v tomto drafte by to konečne mohlo prísť. Zoberie Gutekunst v prvom kole miesto WR práve nejakého DT?

Green Bay Packers v minulej sezóne nemali vôbec dobrú produkciu v podaní D-line. Nebola efektívna pri 3. downoch, kedy súperi konvertali proste príliš veľa – až 60 percent! V lige boli na tom horšie už len štyri tímy. Packers rovnako pustili 4.7 yardu na beh, čo bolo 3. najhoršie číslo v NFL.

Súperom stačilo dať pozor na Kennyho Clarka a bolo viac-menej vybavené. Pochváliť však treba Deana Lowryho, ktorý aktuálne vstupuje do poslednej sezóny kontraktu a ja si myslím, že aj do poslednej sezóny v organizácii Green Bay Packers. Vlani dokázal dobre sekundovať Clarkovi, pripísal si perfektné stopky a aj dôležité sacky či tackle for loss.

Najdôležitejšie prospekty pre D-line pôjdu tento rok práve kdesi v okolí pickov Packers. Aj ten najlepší DT je v priamom dosahu 22. picku, ktorý Packers získali výmenou Davanteho Adamsa. Rozhodol som sa, že opíšem troch kandidátov do prvého kola, jedného môjho favorita z dvojky a potom vyberiem ešte jedného hráča od 3. kola nižšie.


DEVONTE WYATT – GEORGIA

Výška: 190 cm, váha: 138 kg, vek: 24 rokov. Projekcia: Druhá polovica 1. kola.

Wyatt je kombináciou sily, veľkosti a aj prekvapivej pohyblivosti a rýchlosti. Je ako stvorený pre rôzne rotácie pred snapom a narúšanie blokov súpera. V roku 2021 sa posunul na vyššiu úroveň proti behu aj passom. Pri snape svojou prirodzenou rýchlosťou získal rozhodujúci okamih k dobru.

Problémy mu však robili situácie, kedy ho čakal druhý blokujúci hráč, prípadne tvrdšie dvojbloky. To by ale relatívne nemuselo nič znamenať ak by hral po boku napríklad Kennyho Clarka. Wyatt je schopný na seba upútať pozornosť a otvoriť priestor kolegovi z lajny. Skauti poukazujú na jeho dĺžku, no taký Aaron Donald by o tom vedel hovoriť. Wyatt Donald nebude, ale jednoducho na tieto veci sa v NFL pri správnych schémach a nadizajnovaných plays nehrá.

Wyatt je pro-ready hráč, ktorý bude od svojej prvej sezóny pripravený búrať hradby súperov. Tím, ktorý ho draftuje získa kvalitného pass-rushera aj run-stoppera.

UPDATE: Wyatt sa začal prepadať nadol kvôli zadržaniu za domáce násilie z roku 2020. Kvôli tomu ho malo podľa viacerých dôveryhodných zdrojov zo svojho big boardu vyškrtnúť niekoľko tímov.

Jeden z AFC tímov: „Z nášho boardu je preč… Ak sú tímy v pohode s jeho charakterom, potom pôjde medzi 21. až 32. pickom. Má veľa červených vlajok.“

Fit pre Packers: Stelesňuje v sebe to, čo defense Joea Barryho potrebuje. Kenny Clark by na to už nebol totálne sám. D-line by vyzerala v tom momente podľa mien takto: Clark, Wyatt, Slaton, Lowry, Reed a Heflin. Kvalita, talent, hĺbka. Tu by to konečne vyzeralo perfektne.

Na základe jeho excesov mimo trávnika je podľa mňa preč aj z boardu Briana Gutekunsta. Green Bay Packers nepodpisujú, nedraftujú a nijak neriešia problémových hráčov. Wyatt je tým pádom preč a Packers sa pravdepodobne budú na 22. mieste pozerať na najlepšieho hráča podľa boardu na pozíciách WR, OL, DL (mimo Wyatta je asi všetko reach), Safety a Edge.


JORDAN DAVIS – GEORGIA

Výška: 198 cm, váha: 155 kg, vek: 22 rokov. Projekcia: Druhá polovica 1. kola.

Davis v prvom rade zaujme svojou veľkosťou, ktorá je vo výhode oproti väčšine O-linemanom. Jeho práca rúk je veľmi dobrá, blok dokáže preletieť aj vďaka nej, nielen sile. Keď sa nájde, prevtelí sa do edga a týmto spôsobom naháňa QB.

Kto je veľký a ťažký, nie je rýchly. Davis nie je výnimkou, je to pomalší hráč, ale tak čo iné čakať od chodiacej hory? Takisto mu robí problém zmena smeru protihráča, po ktorej stratí rozhodujúci krok-dva a už sa ťažko dostáva späť do hry.

Fit pre Packers: Kus chlapa tento hráčik. Obrovský a pravý DT, ktorý svojou brutálnou silou posunie pár metrov aj zaparkovaný kamión… Toto je jednoducho gorila, ktorá by spoločne so Slatonom zabrala polovicu ihriska a nahnala strach nejednému QB. Je to stelesnenie sily. Nič viac, nič menej.


TRAVIS JONES – CONNECTICUT

Výška: 193 cm, váha: 147 kg, vek: 22 rokov. Projekcia: Druhá polovica 1. kola/úvod 2. kola.

UConn vyprodukoval veľmi kvalitného hráča. Jones na tejto univerzite odohral tri roky ako starter. Je to three-technique nose tackle, ktorý hral v systéme 4-man front. Aj napriek tomu, že Huskies mali bilanciu 4-32, Jones dokázal vynikať a upútať na seba veľkú pozornosť. Je to obrovský hráč so silnými rukami a nohami. Má rýchlosť a silu, s ktorou si vie poradiť proti blokom. Je efektívny proti passovej aj behovej hre.

Na NFL úrovni bude musieť predvádzať konzistentné výkony a hrať od snapu po koniec hry. Jednoducho nesmie nič odfláknuť. Rovnako bude určite pokračovať v rozvoji svojej pass-rush techniky. Jeho pohyb bol na college úrovni pre interior linemanov veľkým problémom a práve na tomto bude určite stavať aj svoju hru v NFL.

Fit pre Packers: D-line je po receiverovi druhý najväčší need Packers. Jones je pro-ready, pohyblivý a platný hráč proti passovej aj runnovej hre. Pri jeho tlaku budú musieť často vypomáhať guardom aj centri, čo by otváralo dvere pre Kennyho Clarka a aj Rashana Garyho. Každého jednoducho nemôžu zdvojiť a Jones je svojou veľkosťou a rýchlosťou pravé kladivo do D-line. Ak ho Packers zoberú, bude to na 28. mieste.


PERRION WINFREY – OKLAHOMA

Výška: 193 cm, váha: 132 kg, vek: 21 rokov. Projekcia: 2. kolo.

Fit pre Packers: Winfrey je silný chlap, ktorému však chýba rýchlosť nôh. Často hral príliš jednoducho a vtedy si ho blokári hravo udržali. Na druhej strane má veľmi prirodzený pohyb bokov, ten na college využíval k tomu, aby sa dostal do neutrálnej zóny. Do očí bijúce je najmä to, že 41 percent jeho tacklov znamenalo stratu! Je to chalan v procese, no s dobrými spoluhráčmi a trénermi sa dokáže vypracovať na startera úrovne NFL. Má na to upside aj predpoklady.


EYIOMA UWAZURIKE – IOWA STATE

Výška: 198 cm, váha: 143 kg, vek: takmer 24 rokov. Projekcia: 5. kolo.

Fit pre Packers:  Je to ďalší gigant, ktorý má nadpriemernú veľkosť a rozsah. Na to, že je predikovaný až do 5. kola má šikovné ruky a s nimi dokáže hravo prekonať nejedného blockera. V nohách sa skrýva zaujímavá dynamika a dáva si veľký pozor na to, aby pri runoch dokončil celú akciu. V Packers by bol často využívaný na dôležité stopky pri krátkych 3. a 4. downoch súpera.

Na výške odohral štyri roky ako starter a do NFL tak ide trošku starší, no to by nemuselo vôbec vadiť. Je veľký, dospel a má zapálenie odohrať celú hru od snapu až pokiaľ nezhodí súpera na zem. V 5. kole to môže byť zaujímavý pick a doplnok do D-line.