Už poznáme výšku kontraktu pre nášho nového WR.

Pred nedávnom sme vás informovali o tom, že Green Bay Packers sa dohodli na kontrakte s WR Devinom Funchessom. Kto nevie o čo ide, tak nech KLIKÁ SEM.

Teraz nás Tom Pelissero informuje o detailoch jeho kontraktu s Green Bay Packers. Je to kontrakt na jeden rok na $2,5M – pričom tam je $1M podpisový bonus, $1,2M základný plat, $50K bonus za tréningy a $15,625 za zápas na aktívnej súpiske. Ďalších $3.75M je vo forme motivačného, takže maximálna výška kontraktu je $6.25M. Jeho cap hit v tomto roku je cca $2,2M a ak odohrá všetkých 16 zápasov, tak to bude presne $2,5M. Pre porovnanie, v minulej sezóne mal WR Geronimo Allison cap hit vo výške $2,800,000.

Keď sa pozrieme na tieto čísla, tak podľa mňa to je správna suma. Bál som sa, že kontrakt bude okolo $4M. Ak u nás bude mať v budúcej sezóne prelomovú sezónu, tak si privyrobí na základe svojich výkonov/motivačného, ktoré ma zahrnuté v zmluve. Ak nie, tak pre nás to je kontrakt za pár drobných a moc nás to trápiť nemusí. Je to win/win situácia ako pre hráča, tak aj pre tím. Je to veľmi podobné kontraktom Kirkseyho a Wagnera. Ak bude zdravý a bude hrať, dostane zaplatené. Si zoberte, že Funchessove bonusy sú 150% jeho základného platu. Risk je v tomto prípade minimálny.