Trade, virtuálne Pro Days, či Tramon Williams

Generálny manažér Brian Gutekunst odpovedal na otázky rôznych reportérov a toto sú tie najdôležitejšie informácie, ktoré sme sa z jeho úst dozvedeli.

VERÍ PROCESU

Všetkých 32 tímov malo v pondelok skúšobný virtuálny NFL Draft. Brian povedal, že s tým problém nemal, posledné týždne sa na túto udalosť pripravil zodpovedne a svojmu domácemu vybaveniu dôveruje a verí, že spojenie so zvyšnými členmi staffu bude bezproblémové.

„Myslím si, že skúšobný draft prebehol hladko. Myslím si, že teraz to bolo hlavne o tom, aby som si vyskúšal a zvykol si na komunikáciu, aká bude počas reálneho Draftu, a to nie len s ligou a ostatnými tímami, ale aj s mojimi chlapmi. Dostali sme mnoho odpovedí.“

Epicentrum draftu Packers sa bude nachádzať v domácnosti Gutekunsta. Povedal, že musel premiesť svoj nábytok do garáže, aby si vytvoril priestor na virtuálne prostriedky. Takisto bude mať k dispozícii IT asistenciu a hneď niekoľko liniek na komunikáciu.

CHCE TRADE

Packers môžu byť počas všetkých troch dní draftu aktívni. Gutekunst je toho názoru, že virtuálny draft nijako neovplyvní jeho schopnosť uzatvárať obchody a plánuje byť agresívny, keď chce využívať všetkých 10 pickov na to, aby sa posúval po boarde. Gutekunst doposiaľ viedol dva drafty a v prvom kole spravil celkovo 3 trady.

„Rád by som sa posúval, myslím si, že je to veľmi dobrý draft. Chcel by som sa dostať do oblastí Draftu, ktoré sú podľa nás silné. Ak bude potrebné spraviť pohyb smerom nahor, tak budeme na to pripravení. Takisto budeme pripravení aj na pohyb smerom nadol, ak to bude pre nás najlepšie riešenie. Verím, že budeme môcť byť tak agresívni, ako chceme byť. Samozrejme to záleží na hráčovi, ktorého chceme angažovať a takisto aj na tom, čo sme ochotní ponúknuť za to, aby sa niečo takéto udialo.“

VIRTUÁLNE PRO DAYS NEBERIE MOC DO ÚVAHY

Pro Days a pred-draftové návštevy sú dôležitou súčasťou pred-draftového procesu, nakoľko väčšinou to je posledná šanca na získanie viacerých informácii ohľadom daného prospektu. Avšak aktuálne tu máme pandémiu a jednotlivé Pro Days a a pred-draftové návštevy sa robia virtuálne. Gutekunst povedal, že sa viacej spolieha na zápasový tape a chýbanie určitých informácii ho veľmi netrápi. Takisto povedal, že Pro Days, ktoré si aktuálne robia samotní hráči, moc neberie do úvahy. Nakoľko verí, že čísla z týchto workoutov sú skreslené a majú z nich benefitovať najmä prospekty. Čo by nám na toto povedal agent WR Reagora, keď jeho klient zabehol na domácom Pro Day 40 yardov za 4.22s, pričom na Combine bol jeho čas 4.47s.

TRAMON WILLIAMS

Podľa Guteyho slov Packers počkajú na koniec Draftu a až potom sa rozhodnú, čo ďalej s cornerbackom Tramonom Williamson. Gutekunst Williamsa označil ako „All-time Packer“ a Tramon údajne zatiaľ odložil všetky ostatné ponuky, a čaká práve na Packers.

„Počkáme si až na koniec Draftu a potom uvidíme, na čom sme. Ak bude po Drafte zapadať do našich plánov, tak ho určite budeme chcieť späť, ak to bude možné.“

FUNCHESSOVA PREHLIADKA

LB Christian Kirksey a OT Rick Wagner boli podpísaní pomerne skoro a pri podpise absolvovali všetky položky. No to isté sa nedá povedať o WR Devinovi Funchessovi, nakoľko nám Gutey povedal, že nedokončil fyzické testovanie. Packers už podpis Funchessa aj oznámil a je vedený aj na našej súpiske, čiže je očividné, že plne veria v to, že testami bez problémov prejde.

Posledná poznámka: Brian nám odhalil, že nášmu GM Tedovi Thompsonovi sa na Drafte v roku 2012 veľmi páčil QB Russell Wilson.

COVID-19 A PACKERS

Skvelé správy. Gutekunst povedal, že v organizácii Green Bay Packers doposiaľ nebol nikto pozitívne testovaný na toto ochorenie.

„Nepočul som o nikom, či už z nášho staffu, alebo hráčov. Ak niekto bol pozitívne testovaný, tak o tom neviem. Za toto som veľmi vďačný.“