Aaron Rodgers' contract gives Packers three-year Super Bowl window

Súhrn posledných správ z Titletownu!

Ahojte syrové hlavy! Po skončení našej sezóny som sa odmlčal, lebo som potreboval na chvíľku zresetovať a následne povinnosti dobehli aj mňa. Čiže času veľa nie je a preto som sa rozhodol, že dám dokopy aspoň takýto článok, kde Vám zhrniem všetky podstatné správy zo sveta Green Bay Packers, ktoré sa k nám dostali za posledné týždne. Hneď na úvod poznamenám, že ak máte na mňa nejaké otázky, niečo vás zaujíma a chcete na to počuť môj názor, tak sa kľudne opýtajte v komentároch na FB alebo aj pod týmto článkom. Nájdem si nejaký ten čas a vaše otázky zodpoviem. Nebudem sa tu teraz rozpisovať ku každej jednej veci v tomto článku, lebo by to bolo na druhú knihu. Ak Vás teda niečo konkrétne zaujíma, pýtajte sa.

AARON RODGERS ZOSTÁVA V GREEN BAY

Hviezdny quarterback Packers, Aaron Rodgers, sa s tímom svojho života dohodol na novej zmluve. Dohoda, ktorá sa udiala medzi Packers a Rodgersom mu zaručí $150M počas prvých troch sezón a signifikantne zníži Rodgersov cap hit v sezóne 2022. Pôvodne nám bolo reportované, že Rodgers podpísal štvorročný kontrakt v hodnote $200M. Ale samotný Rodgers tento fakt okamžite poprel a dodal, že nič nie je oficiálne podpísané. Vedeli sme teda, že Rodgers bude späť, už sme len nepoznali skutočné detaily. V utorok Rodgers oficiálne podpísal novú zmluvu a v podstate môžeme hovoriť o trojročnej zmluve vo výške $150M, vrátane dvoch options rokov v roku 2025 a 2026 (pojmy okolo salary capu pre úsporu času vysvetľovať nejdem. Všetky podstatné informácie sa dozviete v mojich starších článkoch. Tu je odkaz). Spôsob, akým je tento kontrakt postavený, nám tento rok pomohol s problémami okolo cap spacu a zároveň to znamená že Rodgers pravdepodobne dohrá svoju hráčsku NFL kariéru v drese Packers. Pat McAffe vo svojej show povedal, že Rodgers veľmi dlho uvažoval nad tým, že ukončí kariéru, ale nakoniec a rozhodol vrátiť do Green Bay.

DETAILY KONTRAKTU:

 • Roster bonus na tretí deň ligového roka 2022 sa stáva plne garantovaný: $40.8M (vyplatené v deň alebo pred 30. decembrom), čo je prorated od roku 2022 do roku 2026 na úrovni $8.16M každý rok.
 • Option bonus v roku 2023: výška $58.3M ($28.3M vyplatených do 10 dní od uplatnenia opcie, $30M dňa 30. septembra) je prorated od roku 2023 do roku 2026 a to na úrovni $14.575M každý rok.
 • Option bonus v roku 2024: výška $47M ($23.5M vyplatených do 10 dní od uplatnenia opcie, $23.5M dňa 30. septembra) je prorated od roku 2024 do roku 2026, pričom počas prvých dvoch rokov to je každý rok $15,566,666 a posledný rok to je $15,666,668.
 • Garantované peniaze: $150.665M
 • Plne garantované pri podpise: $101.515M
 • Celková výška: $150.815M ($123,884,412 v new money)
 • Dĺžka: tri roky (dvojročné predĺženie)
 • Priemer na jeden rok: $50,271,167 ($61,922,206 v new money)

POZNÁMKY KU KONTRAKTU:

 • Pred podpisom novej zmluvy bol jeho cap hit v tejto sezóne na úrovni $46,664,156 a bolo jasné, že pod takýmto cap hitom hrať proste nebude. Reálne boli teda dva scenáre: trade alebo nová zmluva s Packers.
 • Sezóna 2022 bola Rodgersovou poslednou skutočnou sezónou v Packers na ktorú bol podpísaný v starom kontrakte, lebo rok 2023 bol void.
 • Tento Rodgersov nový kontrakt je ako sme si povedali v skutočnosti trojročný kontrakt až do sezóny 2024. Ak sa v roku 2025, keď bude mať 41 rokov, rozhodne že chce hrať ešte futbal ďalej, tak sa na 110 % uzatvorí nový kontrakt.
 • Roky 2025 a 2026 nie sú void ako hovoria niektoré reporty. Sú to options roky, ktoré sa stanú skutočnými rokmi po uplatnení príslušných opcií. Výhodou tejto štruktúry kontraktu je to, že cap hity v pôvodných rokoch sa môžu rozložiť na viacej rokov vďaka option bonusom a sú prorated počas dĺžky kontraktu (maximálne do piatich rokov), vrátane option years, ktoré sa uplatňujú na začiatku ligového roka.
 • Tieto hry s prorated peniazmi môžu byť problematickú ak bude hráč prepustený, vymenený alebo ukončí kariéru počas toho ako sa používa táto štruktúra. Ak sa Rodger v roku 2025 rozhodne ukončiť kariéru, tak Packers budú musieť absorbovať dead money vo výške $76,803,334. Je potrebné aj poznamenať, že Packers nebudú mať žiadne práva na kompenzáciu s option bonus za posledný rok, keď sa uplatní.
 • Ak sa Rodgers rozhodne ukončiť kariéru po sezóne 2022, tak budeme musieť požierať riadne dead money kvôli prorated roster bonusu. Option bonus za prorated money by prakticky zmizol, takže za option bonus by neboli žiadne poplatky voči capu. Mali by me dead money na útovni $40,313,570, ktoré obsahujú $32.64M za prorated roster bonus a $7,673,570 z prorated bonus v roku 2023, ktorý už existoval pred touto zmluvou (stará zmluva). Dead money by boli rovnaké aj v prípade tradu pred uplatnením opcie na kontraktový rok 2025, okrem option bonusov, tie by sa presunuli na tím, ktorý by spravil trade po neho.
 • Jeho trade v roku 2024 je prakticky nemožný. Packers by mali v dead money vo výške $68.205M. V tomto prípade by bol bonus za proration z prvého option bonusu v roku 2023 súčasťou našich dead money. Ak by sa trade udial pred uplatnenou opciou v roku 2026, tak tím, ktorý by sa po neho tradoval by musel prevziať zodpovednosť za jeho druhý option bonus.
 • Jeho aktuálny cap hit pre sezóne 2022 je $28,5M, čiže jeho súčasný cap hit sa vďaka novej zmluve znížil o $18,1M. V roku 2023 bude jeho cap hit $31.6M a v roku 2024 $40.7M. Ak bude tieto sezóny aj skutočne hrať a to na kvalitnej úrovni, tak tieto cap hity budú v pohode, nakoľko do platnosti majú prísť nové mega televízne kontrakty, ktoré budú znamenať radikálne zvýšenie salary capu.
 • Nový kontrakt nemá žiadny podpisový bonus. Je zaujímavé, že Rodgers radšej dostal od Packers plne garantovaný roster bonus vo výše $40.8M než podpisový bonus k základnému platu v roku 2022, ktorý je len trošku nad ligovým minimom. Preto je jeho cap hit tento rok nižší. Plne garantovaný roster bonus je rovnako prorated ako podpisový bonus. Výhodou pre Rodgersa je to, že Packers po ligovom roku 2022, nemôžu získať späť ani cent zo sumy $40.8M v podobne roster bonusu za akékoľvek porušenie kontraktu, vrátane odchodu do dôchodku. Ale zaobchádzanie s platovým stropom je rovnako ako pri podpisovom bonuse.

BARTOV NÁZOR:

Môj názor na túto tému asi všetci už poznáte a zhrniem to teda veľmi krátko a rýchlo. Ako som písal počas sezóny, tak som vyslovene očakával, že Rodgers u nás zostane, aj keď pred začiatkom som bol vysoko skeptický. Ale situácia sa začala výrazne meniť a bolo to cítiť. Som z toho šťastný? Na jednej strane som rád, že jeden z hrdinov mojich teenage rokov zostáva doma a dostal šancu zakončiť svoju kariéru v drese jedného jediného tímu a k tomu priniesť domov ešte ďalšiu Lombardi trophy. Na druhú stranu som bol toho názoru, že toto je ideálny moment na to ako prejsť do éry po Rodgersovi. Dostať za neho kopec pickov, prípadne aj nejakých mladých hráčov. Ideálny scenár na to ako zvládnuť úspešne takýto prechod. Avšak rozhodli sme sa ísť inou cestou. Ak Rodgers dokáže priniesť do Green Bay ešte jedného Lombardiho, tak to bude úspešný ťah a budeme za géniusov. Ak nie, tak to bude vyzerať fakt zle aj vzhľadom na prepásnutú šancu na prechod do novej éry.


DAVANTE ADAMS VYMENENÝ DO RAIDERS

Náš hviezdny wide receiver Davante Adams obdržal od Packers v úvode tohto mesiaca franchise tag. Jeho cap number by bolo niečo málo pod $20M, zatiaľčo by bol na našej súpiske počas roku 2022. Adams však povedal, že pod tagom hrať nebude a chce dlhodobú zmluvu, čo je naprosto pochopiteľné. Žiadny hráč nechce hrať pod tagom, keď má šancu na životnú zmluvu, ktorá zabezpečí niekoľko generácií po ňom. Ak by sa zranil alebo hral slabšie počas toho ako hrá na „lacnom“ jednoročnom franchise tagu, tak by mohli byť peniaze veľmi rýchlo fuč. Pôvodne som bol toho názoru, že Packers sa s ním nakoniec dohodnú a na franchise tagu istotne hrať nebude, nakoľko cap hit takmer $20M je pre nás v tejto sezóne brutálny. Vravel som si, že si Packers takto len získali čas a nakoniec to skončí novou rekordnou zmluvou. Opak bol však pravdou.

NFL: Packers trade Davante Adams to Raiders: Report

Davante Adams bol vymenený do Las Vegas Raiders za ich tohtoročný výber v prvom kole (22. celkovo) a druhom kole (53. celkovo). Adams k tomu od Raiders dostal rekordnú zmluvu: päť rokov vo výške $141.25M. Jeho ročný priemer $28.25M z neho spravil najlepšie plateného wide receivera v histórii NFL. Ian Rapoport z NFL Network nás informoval o tom, že Adamsovi agenti Frank Bauer a Kenny Chapman potvrdili informáciu, že Packers mu ponúkli ešte viacej ako dostal od Raiders. Ale on chcel proste hrať za Raiders so svojim kamarátom z Fresno State quarterbackom Derekom Carrom. Pár dní dozadu bol report, že sme mu ponúkli $23M ročne (čo je mimochodom reálne najlepšie platený WR v lige, tých $27M a niečo čo má Hopkins bolo len dvojročné predĺženie a nie nový kontrakt…). Ian Rapoport hovorí o tom, že vzťah medzi Packers a Adamsom už bol nalomený a proste nechcel hrať za Packers ani vtedy keď dorovnali a o niečo prekonali ponuku Raiders. Keby Packers podľa jeho slov dali na stôl túto ponuku počas minuloročného training campu, tak by ju Adams zobral a pokračoval v Green Bay. Avšak tu sa nedá Packers nejako obviňovať. V tom čase mali problémy s Aaronom Rodgersom, nevedeli čo s ním bude po sezóne a nechceli platiť obrovské peniaze wide receiverovi bez toho aby bola táto situácia okolo quarterbacka vyriešená. Toto Adamsa nasralo a bolo po srande. Dôležité je poznamenať, že Aaron Rodgers o tomto odchode vedel a to už aj v momente pred podpisom novej zmluvy, ktorá znamenala jeho návrat do Green Bay. Aj napriek tomu sa však rozhodol zostať v Green Bay.

Mali by sme si však na pravú mieru uviesť čísla Adamsovho kontraktu, ktorý dostal od Raiders. Ako vždy hovorím, čísla, ktoré sú reportované sú čisto len o tom, aby sa tam uviedla čo najvyššia čiastka. Skutočnosť je však aj v tomto prípade iná. V skutočnosti Adams podpísal trojročný kontrakt vo výške $67.8M ($22.4M priemer na jeden rok). Reportovaný je však ako 5 rokov v celkovej výške $140.2M ($28M priemer). Keď sa pozrieme na štruktúru, tak je prakticky nulová šanca, že sa dostane do štvrtého a piateho roka tohto kontraktu. Jeho cap hit v týchto rokoch je ľahko cez $40M a Raiders tam majú jednoduchý out. Žiadne vysoké garantované peniaze v týchto rokoch a prakticky len $35M základný plat, ktorého sa zbavia a voči capu vedia ušetriť viacej ako $36M. Takže tieto dva roky sú čisto len na to, aby tam bol ten ročný priemer $28M, z ktorého sme všetci unesení a prekonal tak Hopkinsa v ročnom priemere. Pekne zahrané na oko.

VÝHODY:

 • Okamžite sme získali v platovom strope $19.4M k dobru. Tento cap môžeme využívať na ďalšie roky ohľadom súpisky. Po tomto trade máme k dispozícii okolo $20.4M.
 • Prakticky za hráča, ktorý by bol voľným hráčom (keby nepoužijeme FT), sme získali dva hodnotné picky na drafte 2022. Gutekunst dokázal za Adamsa, ktorý nechcel byť v Green Bay, dostať výber v prvom a druhom kole. Omnoho lepší obchod ako keby ho necháme odísť v FA zadarmo len tak a ešte aj do toho istého tímu. Teraz vlastníme picky s číslami 22, 28, 53 a 59 v prvých dvoch kolách, plus k tomu máme 92ku, čo znamená že máme hneď 5 pickov v TOP 100ke.
 • Vyhli sme sa platiť astronomických takmer $30M ročne (aj keď sme si povedali ako to skutočne je.. ale uspokojíme aj my jeho potreby a potreby jeho agenta) receiverovi, ktorý ide už mať 30 rokov. Adams je najlepší receiver v lige ale platiť 30 ročnému receiverovi $30M ročne je už fakt trošku cez čiaru. Úprimne si povedzme, oplatí sa platiť receivera v NFL viacej ako $20M ročne? PFF pred pár rokmi robili štúdiu ohľadom historickej úspešnosti nájdenia kvalitného wide receivera na drafte. Zistili, že šanca nájsť kvalitného wide receivera je vyššia než pri hocijakej inej útočnej pozícii. Je to konkrétne 64% v prvom kole a 65 percentil starter v prvom kole a stále 53% v druhom kole. Nezabúdajme, kde sme my draftovali našich najúspešnejších receiverov v posledných rokoch: Adams (53. celkovo), Nelson (36. celkovo), James Jones (78. celkovo), Jennings (52. celkovo)…
 • Ako sa darí Packers, keď hrajú bez Adamsa? Odkedy prišiel LaFleur, tak v zápasoch bez Adamsa sme na bilancii 7-0, Rodgers v týchto zápasoch hodil 19 touchdownov a len 1 interception a Packers priemerne skórovali 31.6 bodov. Možno to konečne bude znamenať to, že Rodgers prestane zbytočne loptu tlačiť len a len na Adamsa. Prehra v playoff proti Niners je toho krásnym príkladom. Nemohli sme ho vymeniť ešte pred týmto zápasom? Som si istý, že by sme vyhrali… Ako je tréner LaFleur, tak počas všetkých troch rokov sme boli na špičke NFL v priemernej separácii našich wide receiverov. Nech Rodgers začne hrať útok Matta LaFleura a bude všetko oukej.

NEVÝHODY:

 • Packers prišli o jedného z najlepších futbalistov v NFL. V posledných dvoch sezónach Adams nachytal 238 prihrávok, skóroval 29 touchdownov a stanovil nové rekordy NFL. Nahradiť jeho talent a produkciu bude takmer nemožné.
 • Aktuálne máme bez Adamsa na súpiske len Allena Lazarda a Randalla Cobba ako našich top receiverov pre sezónu 2022. Na pozícii wide receivera musíme dotiahnuť posily. Do weeku 1 máme pred sebou kopec práce.
 • Packers sú vo win-now móde, presúvajú peniaze ako to len ide a v tejto offseason prišli o hráčov ako Adams, Zee Smith, či Billy Turner.
 • Duo Adams-Rodgers malo špeciálne spojenie. Toto duo quarterback-receiver vytvorilo franchise rekord v skórovaných touchdownoch v podaní jedného dua. V NFL nemal hádam nikto lepšie zvládnutý back-shoulder pass než táto dvojka. Aby sa takéto niečo vybudovalo potrebujete špeciálnych hráčov a dlhý čas na vybudovanie takejto chémie.
 • Rodgers bude mať 39 rokov. Nemá čas čakať na mladých receiverov, aby si získali jeho dôveru a stali sa rozhodujúcim článkom útoku. Adamsovi to zabralo tri sezóny.

ZA´DARIUS SMITH A BILLY TURNER BOLI PREPUSTENÍ

Green Bay Packers Cut 'em or Keep 'em & Prediction: Za'Darius Smith

Ako už všetci viete, tak sme sa nejakým spôsobom museli dostať do platového stropu. Najviac si to odniesla dvojica Zee Smith a Billy Turner, keď z tohto dôvodu boli prepustení.

Zee mal mať v tejto sezón cap hit na úrovni $27.7M, čo bolo prakticky nemysliteľné aby hral pod takýmto cap hitom. Nová zmluva tiež veľmi nepripadala v úvahu. Zee sa už počas minuloročnej offseason chcel stať „Packer for life“ ale ako vieme dopriate mu to nebolo. Následne si ešte pred začiatkom training campu vážne poranil chrbát, musel podstúpiť operáciu, vynechal celú sezónu, vzťahy medzi ním a front office vychladli a teda jediným riešením bolo jeho prepustenie. Jeho prepustením sme voči tohtoročnému capu ušetrili takmer $15.3M, ale pridalo sa takmer $12.4M v dead money.

Billy mal mať v tejto sezóne cap hit na úrovni $9.2M. Jeho prepustením sme uvoľnili takmer $3.4M, ale v dead money sme zobrali $5.8M. Počas troch sezón u nás odohral 43 zápasov, hral na pravom guardovi, ľavom tacklovi a pravom tacklovi.


PRESTON SMITH A DE´VONDRE CAMPBELL DOSTALI NOVÉ ZMLUVY

Preston Smith Is Proving His Worth - Zone Coverage

Preston Smith má za sebou vydarenú sezónu a dočkali sme sa toho čo sa prakticky očakávalo. Doručil 9 sackov a 62 tlakov na quarterbacka (čo bolo 10. najlepšie číslo v lige spomedzi 192 kvalifikovaných EDGE rusherov). Tento rok mal mať Preston cap hit vo výške $19.7M, čo bolo nemysliteľné. Preto došlo k predĺženiu, ktoré znížilo jeho cap hit v tejto sezóne o $8M a predĺženie je výhrou pre obe strany. Jedná sa o štvorročné predĺženie, ktoré obsahuje $52.5M v new money a celkovo $65M, pričom celková výška môže byť $71M. Packers získali priestor na dýchanie, udržali si hodnotného hráča na prémiovej pozícii na niekoľko ďalších rokov, pričom Smith dostal peniaze dopredu ($12M podpisový bonus) a lukratívnu viacročnú zmluvu. Prestonov cap hit zostáva počas prvých troch rokov vždy pod $15M a Packers majú možnosť outu už po tejto sezóne. Vďaka roster bonusu sa jedná o kontrakt, ktorý sa bude posudzovať po každej jednej sezóne. Ak chce Preston zostať v Packers aj na sezónu 2023, tak v 2022 musí hrať dostatočne kvalitne. Pri Prestonovi stojí za zmienku fakt, že pred minulou sezónou zobral masívny pay cut aby mohol zostať hrať v Green Bay. Dostal možnosť zarobiť si peniaze späť v podobne stimulov za počet sackov. Túto šancu využil naplno, väčšinu peňazí si zarobil naspäť a k tomu mu jeho výkony vyniesli aj novú zmluvu v Green Bay. Kto by to bol povedal po skončení predminulej sezóny, že to bude práve Preston, kto bude aj v roku 2022 hrať v Green Bay s novou veľkou zmluvou a nie Zee Smith. Vody NFL sú nepredvídateľné.

De´Vondre Campbell zažil skvelú sezónu. V základnej časti si pripísal 33 defenzívnych stopiek, čo bolo najviac v celej NFL, pričom žiadny iný hráč nemal viacej ako 25.  Za celú sezónu missol len štyri tackles, pričom je percento missnutých tacklov (2.9) je najnižšie spomedzi všetkých linebackerov v lige. Darilo sa mu aj v coverage, keď priemerne na jeden catch pustil len 6.8 yardov, čo je druhé najnižšie číslo. Portál SIS má metriku, ktorá sa volá „Points Saved“. V tejto štatistike viedol celú ligu spomedzi off ball linebackerov a k tomu bol portálom PFF hodnotený ako najlepší off ball linebacker (technicky má Micah Parsons viacej points saved a lepšiu známku PFF, ale Campbell odohral dvakrát viacej opakovaní ako skutočný linebacker). Campbell nám dokázal, že je skutočným linebackerom na všetky tri downy.  Za tieto svoje výkony sa dostal aj do first-teamu All-Pro a jednoročná zmluva v Packers sa mu skončila. Tieto jeho výkony mu priniesli novú zmluvu v Titletowne. Jedná sa o päťročný kontrakt vo výške $50M. Pre nás to je priaznivý deal, nakoľko v roku 2022 je jeho cap hit na úrovni $4.25M, v roku 2023 na $8.25M, v roku 2024 na $13.75M, v roku 2025 na $11.875M a v roku 2026 to je $11.875M. Dostal podpisový bonus vo výške $15M a má tam v rokoch 2023 a 2024 bonusy za účasť v Pro Bowle vo výške $250K. Prvá vhodná možnosť jeho outu (keď nepočítame post-june 1) je po sezóne 2023 a ideálny scenár by bol po sezóne 2024.


RANDALL COBB PRIJAL PAY CUT

Source: Green Bay Packers WR Randall Cobb had core muscle surgery last week

Veterán Randall Cobb nám pomohol dostať sa pod platový strop. Súhlasil s pay cutom o takmer $5.5M. Jeho cap hit v tejto sezóne mal byť $9.35M, vrátane základného platu $7.9M. Po tom ako súhlasik s redukciou svojho platu, bude v tejto sezóne poberať okolo $3M. Cobb nemal veľkú produkciu v minulej sezóne, ale keď bol na ihrisku a zdravý, tak bol efektívny. Hne´D 21 z jeho 28 zachytených prihrávok znamenalo zisk prvého downu. Jeho úspešnosť získania prvého downu 75% bola aspoň dorovnaná len šiestimi ďalšími WRs naprieč celou ligou, ktorí mali na svojom konte aspoň toľko catchov ako Randall. A len jeden wide receiver mal lepší pomer TD/target ako Randall.

Upravovala sa aj zmluva Adriana Amosa, ale tam sa nejednalo o pay cut. Amosov cap hit sa tento rok znížil na $7.3M, čím sa ušetrilo takmer $4.7M voči capu tento rok. Packers to dosiahli tak, že premenili jeho základný plat do podpisového bonusi a pridali na koniec kontraktu štyri void years. Amos teda narozdiel od Cobba neprišiel ani o dolár a dostal peniaze už teraz.

Kontrakt Kennyho Clarka bol tiež upravený. Jeho $13M v základnom plate a roster bonuse v roku 2022 ($6.4M roster bonus a $7.2M základný plat) sme premenili do podpisového bonusu a na koniec kontraktu pridali dva void years. Tým sme v roku 2022 drasticky znížili jeho cap hit a uvoľnili takmer $11M. Kenny o žiadne peniaze neprišiel, všetky ich dostane a ešte skorej. Len sme si pomohli v účtovníctve, peniaze rozložili na viacero rokov a problémy presunuli na inokedy. Kennyho cap hit teda v roku 2023 bude takmer $24M a v roku 2024 takmer $24.7M. Keď sa kontrakt skončí a void years prídu do platnosti, budeme mať cca $5.4M v dead money.

Ani kontrakt Davida Bakhtiariho nezostal bez úpravy. Tu sa tiež premenil jeho základný plat a roster bonus do podpisového bonusu, čiže platí pre neho úplne to isté ako pre Adriana, či Kennyho. Celkovo $11.58M (vrátane $9.5M roster bonusu) sa premenilo do podpisového bonusu a tým sme uvoľnili voči tohtoročnému capu $7.7M. Packers však pri ňom nepoužili žiadne void years, čo bolo prekvapujúce. Takže jeho cap hit sa tento rok znížil, ale v ďalších akceleruje smerom nahor. V roku 2023 to bude $30M a v roku 2024 až $34M.

Upravil s aj kontrakt Aarona Jonesa. Tam sme jeho základný plat v tomto roku ($3.85M) premenili do podpisového bonusu a na koniec kontraktu pridali dva void years. Takto sme voči tohtoročnému capu ušetrili $3.08M.


MÁME NOVÉHO PUNTERA

Packers Sign Veteran Punter Pat O'Donnell - Sports Illustrated Green Bay Packers News, Analysis and More

V Green Bay máme aj nového puntera. Podpísali sme bývalého puntera Chicaga Bears, Pat O´Donnella. Pat hral posledných osem sezón práve vo veternom meste. V poslednej sezóne bol hodnotený portálom PFF ako 23. najlepší punter, pričom bol na 31. mieste (z 35 punterov) v čistom priemere na jeden punt a na 32. mieste v priemernom hang time. Jeho kariérny priemer je 45.1 yardov na jeden punt a 220 puntov skončilo inside 20. Prečo sme ho podpísali? Zrejme preto, že dokáže kopať v chladnom počasí a je to skúsený holder pre kickera. Teda to sú dve oblasti, ktoré boli Bojorquezovou slabinou. Za zmienku stojí aj fakt, že vo svojej kariére mal 21 kickoffov, pričom 15 prišlo v roku 2019. Ak teda Mason už nedokáže prekopnúť ihrisko, mohol by ho v tejto činnosti nahradiť práve Pat. S nami podpísal zmluvu na dva roky vo výške $4M. Táto zmluva zahŕňa roster bonus vo výške $950,000 a $1.6M garantovaných.


LAZARD ZOSTÁVA DOMA

Allen Lazard sa stal po sezóne restricted free agentom a to znamená, že sme na neho mohli použiť jeden z tenderov. Tak sme aj učinili a konkrétne sme na neho použili second round tender, ktorý nás bude voči capu tento rok stáť $3.98M. Tím však má možnosť toto číslo zredukovať a to pomocou void years. Tým, že sme na neho použili tento trade sme zabránili jeho vstupu do free agency. Avšak ak by ho nejaký tím chcel do svojich služieb, tak ho stále získať môže. S iným tímom môže podpísať tzv. offer sheet. Ak by Packers nedorovnali to čo mu dáva nový tím, tak by Lazard putoval do tohto tímu na tento deal a do Packers by smeroval výber v druhom kole na tohtoročnom drafte.

Ďalej sme využili možnosť tenderu na našich šiestich tzv. exlusive right free agentov. Jedná sa o OT Yosh Nijmana, LB Krysa Barnesa, WR Malika Taylora, TE Dominique Dafneyho, OLB Randyho Ramseyho a C Jaka Hansona. Na dvoch sme tender nevyužili (S Henry Black a OLB Chauncey Rivers).


Z GREEN BAY ODIŠIEL HACKETT A GETSY

Po úspešných posledných rokoch sa začali tímy naprieč NFL zaujímať o asistentov trénera LaFleura a v tejto offseason došlo na niekoľko odchodov. Tie dva najvýznamnejšie sú náš ofenzívny koordinátor Nathaniel Hackett a tréner quarterbackov Luke Getsy.

Denver Broncos: Nathaniel Hackett needs much-needed balance to team

Nathaniel Hackett sa stal novým head coachom Denveru Broncos. U nás pôsobil ako ofenzívny koordinátor od roku 2019, kedy ho prijal práve LaFleur. Všetci ho poznáme vďaka jeho vysokej a pozitívnej energii, ktorá ho doslova symbolizuje či už na tréningoch alebo tlačových konferenciách. V našej šatni bolo vysoko rešpektovaný a získal si aj rešpekt samotného Aarona Rodgersa. Prajem mu v Broncos veľa úspechov, zaslúžené miesto!

Luke Getsy sa stal novým ofenzívnym koordinátorom Chicaga Bears. V Chicagu dostane aj možnosť play-callingu, takže niet divu, že túto ponuku zobral. U nás strávil celkovo 7 sezón. V rokoch 2014-15 bol kontrolórom kvality našej ofenzívny a trénerom wide receiverov od roku 2016-2017 pod Mikeom McCarthym. Potom odišiel, aby sa stal ofenzívnym koordinátorom na Mississippi State v roku 2018, ale keď prišiel LaFleur, tak ten si ho zobral späť a bol u nás doteraz ako tréner quarterbackov a koordinátor passovej hry.

Opustil nás aj náš obľúbený tréner outside linebackerov Mike Smith. Ten išiel hľadať nové výzvy a pridal sa do trénerského tímu svojho kamaráta Mikea Pettina v Minnesote Vikings. Pettine sa tu stal defenzívnym koordinátorom a svojho kamaráta prijal do úlohy trénera outside linebackerov. Mike u nás stál za prácou so Smithovcami a z Rashana Garyho spravil hviezdneho pass rushera.

Prišli sme aj o trénera tight endov Justina Outtena. Toho si Hackett zobral so sebou do Broncos, kde bude jeho ofenzívnym koordinátorom. Outten prišiel ku nám v roku 2019, vtedy ho prijal nový coach Matt LaFleur a tri roky u nás pôsobil ako tréner tight endov.


SPOZNALI SME MENÁ NOVÝCH TRÉNEROV

Raiders coaching rumors: Josh McDaniels to interview for Las Vegas job, per report - DraftKings Nation

Matt LaFleur sa rozhodol, že novým special team koordinátorom Packers sa stane Rich Bisaccia. Rich pôsobil v pozícii dočasného head coacha Las Vegas Raiders na 12 zápasov počas minulej sezóny. Zaujímavosťou je, že Vegas sa pod jeho vedením stali prvým tímom v NFL za posledných 50 rokov, ktorý sa dostal do playoff potom, ako spravili v polovici sezóny zmenu na pozícii head coacha. V NFL trénuje už 38 rokov a má celkovo 20 rokov skúseností so special teamom. Plus k tomu mal titul asistenta head coacha počas 11 sezón. Je to vysoko rešpektovaný tréner, ktorý má na to aby bol head coachom v NFL. Myslím si, že sa nám už nestane to, čo sa nám stalo pri poslednom field goale proti Niners v samotnom závere zápasu…

Spoznali sme aj meno, ktoré nahradí v pozícii trénera quarterbackov Luka Getsyho. Jedná sa o nášho starého známeho Toma Clementsa. Fanúšikovia Packers toto meno musia poznať. Tom u nás strávil 12 sezón, vrátane šiestich s Rodgersom na pozícii quarterbacka. Pôvodne ho prijal Mike McCarthy v roku 2006 a neskôr ho v roku 2012 menoval ofenzívnym koordinátorom. V roku 2015 sa k jeho menu pridal aj titul asistenta head coacha. Clements bol Rodgersovým prvým trénerom a kľúčovou súčasťou pri jeho napredovaní. Náš generálny manažér Brian Gutekunst a head coach Matt LaFleur potvrdili, že v tomto angažovaní má výrazne prsty práve Aaron Rodgers.

Našim novým ofenzívnym koordinátorom sa stal vysoko rešpektovaný Adam Stenavich. Adam ku nám prišiel v roku 2019, keď ho prijal coach LaFleur ako trénera ofenzívnej lajny. Vtedy ho uprednostnil pred legendárnym Jamesom Campenom a my sme tomuto kroku absolútne nechápali, dokonca sme ho výrazne spochybňovali. Ale ako sa ukázalo, LaFleur našiel ihlu v kope sena. V roku 2020 dostal titul a to koordinátor našej behovej hry, kde stál za úspechmi hráčov ako Aaron Jones, Jamaal Williams a AJ Dillon. O jeho práci v ofenzívnej lajne sa hádam ani nemusíme baviť. To je futbalové porno čo tam predvádza a toto povýšenie je zaslúžené na 100%. Som rád, že zostal v Green Bay.

Novým trénerom tight endov sa stal John Dunn, ktorý u nás pôsobil ako senior analyst, bol teda povýšený. Je u nás dva roky, pretým pracoval ako tréner tight endov New Yorku Jets v rokoch 2019-20.

Novým trénerom ofenzívnej lajny sa stal v našich radoch vysoko rešpektovaný Luke Butkus. Toho v roku 2019 prijal LaFleur a pôsobil ako asistent trénera ofenzívnej lajny, teda robil asistenta pre Adama Stenavicha počas posledných troch rokov.

Novým trénerom outside linebackerov sa stal Jason Rebrovich. Ten má v NFL osem rokov skúseností. Štyri sezóny strávil v Jaguars, dve ako asistent trénera defenzívnej lajny (17-18) a dve ako tréner defenzívnej lajny (19-20). Pred Jaguars pôsobil štyri sezóny v Bills, po jednej ako kontrolór defenzívnej kvality, asistent trénera defenzívnej lajny, tréner outsside linebackerov a ako tréner defenzívnej lajny. V Jaguars sa mu podarilo vychovať Josha Allena do kvalitného edge rushera. Pracoval aj s hráčmi ako Calais Campbell, Yannick Ngakoue, Malik Jackson a Dante Fowler. V Buffale trénoval veteránov ako Mario Williams, Jerry Hughes a Lorenzo Alexander.


KOMPENZAČNÉ PICKY

Do nášho tohtoročného draftového arzenálu môžeme pripočítať ďalšie dva výbery. NFL nám oznámila tohtoročného tzv. kompenzačné výbery. Packers obdržali výber v 4. kole (celkovo 140.) za stratu centra Coreyho Linsleyho a výber v 7. kole (celkovo 258.) za stratu running backa Jamaala Williamsa ako unrestricted free agentov v minuloročnej offseason.


PACKERS BUDÚ HRAŤ V EURÓPE

NFL nám oznámila, že v sezóne 2022 Packers odohrajú jeden zo svojich deviatich domácich zápasov v Londýne. Bude sa hrať na Tottenham Hotspur Stadium. Oficiálny dátum a súpera ešte nepoznáme, to sa dozvieme až v momente oficiálneho vydania schedule pre regular reason 2022. Môžeme si však byť istí, že sa nebude jednať o divízny súboj. Je takmer nemožné aby tím prišiel o domáci divízny zápas. Preto nám zostávajú v hre zápasy proti Cowboys, Patriots, Rams, Giants, Jets a Titans. Úprimne pochybujem, že by zápasy s Cowboys, Patriots, či Rams udiali mimo Lambeau Fieldu. Čiže to bude podľa mňa niekto z poslednej trojky. A keby si mám tipnúť, tak to bude Giants vs Packers.

Prezident a CEO Mark Murphy nám tiež oznámil, že mesto Green Bay je jedným z troch finalistov o hosťujúce mesto pre NFL Draft v roku 2024. Titletown súperí s Detroitom a Washingtonom DC. Finálne rozhodnutie by malo padnúť ca niekedy na konci marca. Každoročné ligové stretnutie je naplánované na 27.-30. marec na Floride.