Pred zápasom s Chiefs dostali Packers poriadnu ranu.

Aaron Rodgers bol pozitívne testovaný na Covid-19. Informácia sa dostala na povrch len pár desiatok minút dozadu. Rodgers nebol vakcínovaný, a tak s určitosťou vynechá nielen zápas proti Chiefs, ale je otázny aj jeho štart proti Seahawks!

Na súboj Rodgers vs Mahomes tak opäť s určitosťou nedôjde.

Čo nasleduje? Tým, že nemal vakcínu musí 10 dní stráviť v karanténe a mať dva negatívne testy počas 24 hodín.

Jordan Love je tak veľmi blízko svojho prvého štartu v NFL. Love by mal byť podľa posledných informácií negatívny, no zatiaľ nie je na betón isté, či bude môcť v nedeľu nastúpiť proti Mahomesovi.

Aj ak nastúpi, Packers budú musieť podpísať nejakého QB. S najväčšou pravdepodobnosťou siahne Matt LaFleur po Blakeovi Bortlesovi, ktorý je voľný hráč, ale v Green Bay bol od mája do 27. júla 2021. Ďalšou možnosťou je Jake Dolegala, ktorý bol tiež v organizácii v rovnakom období a to hlavne z dôvodu vtedy neistého stavu okolo Rodgersa a jeho návratu. Dolegala aj Bortles prostredie poznajú, s tímom absolvovali tréningy a prepustení boli v rovnaký deň.

Toto leto Aaron dostal otázku od Ryana Wooda na tému očkovanie a povedal toto:

„Áno, mám imunitu. Vedú sa okolo toho debaty naprieč celou ligou, niektorí hráči sa k tomu vyjadrili, iní nie, takisto majitelia sa k tomu vyjadrili. Sú v tíme chalani, ktorí nie sú očkovaní. Je to ale ich osobná vec. Nebudem ich súdiť.“

Rodgers navyše povedal, že si študoval detaily o vakcíne a jej dôsledkoch. Rovnako si bol dobre vedomý toho, čo by jeho pozitívny test v prípade, že by nemal vakcínu znamenal pre tím.

Práve toto jeho vyjadrenie robí z pozitívneho testu záhadu. Podľa Iana Rapoporta a Mika Garafola však vakcínu nedostal a počas celej sezóny sa správal presne podľa predpisov pre nezaočkovaných hráčov. Napríklad nosil rúško, čo musia nezavakcínovaní hráči.

Netreba zabúdať na Halloweensku párty, odkiaľ sme videli množstvo fotiek Rodgersa so svojimi spoluhráčmi. Okrem Aarona tam bol Marcedes Lewis, David Bakhtiari, Randall Cobb, Preston Smith či Lucas Patrick.

DOPLNENIE

Ian Rapoport: „Aaron Rodgers mal podstúpiť homeopatickú liečbu od jeho osobného doktora, ktorá mala pomôcť tomu, aby mal telo dostatočne imúnne voči Covid-19. Rodgers požiadal NFL o preverenie jeho statusu. NFL, NFLPA a doktori ho uznali ako neočkovaného hráča.“

Okrem Rodgersa dnes netrénovali Elgton Jenkins, Isaac Yiadom, Jack Heflin, Kingsley Keke a Davante Adams.