L,L,L,L,L, Lambeauuuu!

Máme za sebou deviaty tréning tohtoročného tréningového kempu a druhý na Lambeau Fielde. Po včerajšom oddychovom tréningu sa opäť navliekli chrániče a znova sme počuli tlkot prilieb. Dobrou správou je, že chrániče obliekol už aj OLB Za´Darius Smith a naplno trénoval. Naopak RT Rick Wagner tréning sledoval len spoza postrannej čiary a spravil si nejaké individuálne cvičenia. Ďalej netrénoval ani DB Raven Greene, či DT Montravius Adams, no boli prítomní za postrannou čiarou. Na tréningu Packers nebol S Earl Thomas a nestál ani ani postrannej čiare (odkaz pre tých, ktorí by ho chceli ku nám…). Aktuálny hráč s číslom 26 vyzerá byť rovnako dobrým hráčom a k tomu je to omnoho lacnejšia alternatíva. Všetko je tak ako má byť. Inak už tradične na PUP sú: LB Greg Roberts, ILB Curtis Bolton a OT Yosh Nijman. Na NFI sú: RB Patrick Taylor a OL Simon Stepaniak. Dvaja chlapi z PUP (Bolton a Taylor) behali schody na štadióne.

OL Lane Taylor pokračuje v skvelých výkonoch a ako som písal včera, že je doposiaľ v súbojoch 1vs1 neporazený, tak dneska sa to nezmenilo. Dvakrát vyhral nad NT Kennym Clarkom. OL Lucas Patrick dvakrát vyhral proti DT Tylerovi Lancasterovi. LB Randy Ramsey mal pekný rush vonkajšou stranou proti OT Alexovi Lightovi. V druhom opakovaní vyhral Light. OLB Rashan Gary dvakrát poľahky preletel cez OT Johna Leglue. DT Kingsley Keke prešiel cez OT Codyho Conwaya, no druhé opakovanie vyhral Conway. OLB Tim Williams mal na svojom konte dve výhry a rovnako sa darilo aj nováčikovi OLB Tipovi Galeaovi, ktorý dvakrát poľahky vyhral nad Zachom Johnsonom. OLB Za´Darius Smith v prvom opakovaní porazil Lucasa Patricka, no druhé išlo na stranu sympatického ofenzívneho linemana. LG Elgton Jenskins poľahky dvakrát vyhral nad Delontae Scottom a aj nad DE Deanom Lowrym. Súboj OLB Jonathana Garvina a OL Jona Runyana bol veľmi zaujímavý a šťastnejší z neho vyšiel nováčik z Miami – Garvin.

Pri 1vs1 – RB routy vs LBs: RB J. Williams získal náskok jedného kroku proti Barnesovi na deep over, QB Love ho perfektne trafil, no Williams loptu dropol. Po tejto hre frustrovane zakričal a okamžite skočil do podpor ležmo, kde si dal kliky za trest. ILB Oren Burks predviedol peknú coverag na RB AJ Dillonovi. Burks v coverage vyzerá veľmi pohodlne.

Pri 1vs1 – RB pass protect vs LB blitz: RB AJ Dillon dneska už s lepšou pass protection a po súboji s ním skončil na zemi LB Oren Burks. Druhé opakovanie šlo tiež na stranu mohutného nováčika z Boston College. RB Aaron Jones mal solídne prvé opakovanie proti ILB Christianovi Kirkseymu, druhé ide na stranu Kirkseyho. RB J. Williams si postrážil blitzujúceho LB Kamala Martina.

Pri 1vs1 – DB vs receiver: CB Jaire Alexander pokrýval WR Davante Adamsa na hlbokej lopte pri pravej postrannej čiare a pripísal si interception. WR Darrius Shepherd predviedol pekný catch v skoku, keď lopta bola hodená za neho a v tesnej coverage bol DB Darnell Savage. WR Davante Adams skóroval dlhý 40 yardový touchdown, keď bol na ňom nováčik Stanford Samuels, ktorý sa zatiaľ ukazuje v dobrom svetle a dostáva priestor aj proti tým najlepším. WR Reggie Begelton predviedol pekný tesný catch proti CB Baionovi Entovi, ktorému sa podarilo dostať svoju ruku na loptu, skompletovanej prihrávke však zabrániť nedokázal. TE Jace Sternberger vyzeral najlepšie pri tight endoch.

OSTATNÉ POSTREHY

 • TE Marcedes Lewis začal tímovú časť obrovským behovým blokom.
 • RB Aaron Jones predviedol pekný behový read do veľkej diery, ktorú mu vytvorila ľavá strana OL. Skutočne pekný beh a prevedenie v podaní útoku.
 • Na druhej hre Rodgers nemal po play-action nikoho voľného a loptu len odhodil. DE Dean Lowry by mal možno na svojom konte sack.
 • NT Kenny Clark mal peknú behovú stopku proti RB J. Williamsovi.
 • WR Davante Adams našiel dieru v zónovej obrane a QB Aaron Rodgers ho poľahky našiel pre zisk 15 yardov.
 • Opäť skvelý run blocking, tentoraz do pravej strany a yardy získa RB J. Williams.
 • TE Robert Tonyan spravil opäť pekný blok na OLB Rashana Garyho, Rodgersovi doprial čas po play action a ten našiel WR Allena Lazarda, ktorý bol úúúúplne voľný po deep corner route proti zónovej coverage. Potom to Rodgers hodil trošku za TE Josiaha Deguaru. Jedna z minima chýb, ktorý číslo 12 urobilo počas posledných dní.
 • ILB Ty Summers dokázal upchať dieru stredom a zastavil beh pre žiadny zisk.
 • RB AJ Dillon predviedol peknú prácu na zónovom behu. Nechal si hru rozvinúť, položil nohu na zem a vyšprintoval. Dillon dnes ukázal, že je viacej ako len silový bežec. Prezentoval sa skvelým rozhodovaním a šikovným cutom. Boli tu otázniky ohľadom toho, či dokáže hrať v Mattovom zónovom útoku. Zatiaľ to vyzerá tak, že s tým nemá problém.
 • QB Tim Boyle a WR Jake Kumerow boli na jednej vlne. Kumerow bežal post stredom ihriska a Boyle ho nemal problém trafiť. Na následnej play našiel po play action WR Marquez Valdes-Scantlinga. Boyle pokračuje v TBLS. Ďalšia lopta skončila v rukách WR Shepherda stredom ihriska. Svoju sekvencie Boyle zakončil pekným checkdownom na RB D. Williamsa, ktorý prebehol cez Krysa Barnesa a získal slušný počet yardov. Boyle bol 4/4.
 • OL Billy Turner má zatiaľ dobrý kemp a zatiaľ nemal žiadne problémy zaskočiť za zraneného RT Ricka Wagnera.
 • QB Boyle hádzal loptu na WR Equanimeousa St. Browna, ten sa dokázal otočiť, koncentrovať sa na loptu a aj ju zachytiť. Dobrá práca od EQ. Zachránil Boylov hod.
 • RB J. Williams zachytil checkdown od QB Rodgersa, pár obrancom zamával a akceleroval pre dlhý beh. Zrejme za toto počas tréningu nebude pokuta, ako dostal Aaron Jones proti Dallasu Cowboys 😛
 • QB Jordan Love robí malé krôčiky a dokázal pekne nájsť WR Kumerowa pre zisk 10 yardov, ktorý bol na oute.
 • Ofenzívna bola na vlastnej goal line. QB Rodgers hneď po play action našiel stredom ihriska WR Adamsa, ktorý bol na curl route. Krásna hra stredom ihriska. CB King bol v coverage, ktorá vôbec nebola zlá, no ofenzíva zahrala túto hru excelentne.
 • QB Rodgers z roku 2010 našiel WR Lazarda (post route) na seame a je to 78 yardový touchdown. Je jedno čo našiel na tom starom tejpe. Rozhodne to funguje.
 • RB J. Williams mal čistý catch na swing passe. Dokázal spraviť plynulý pohyb dovnútra, čím sa vyhol obrancovi.
 • CB Josh Jackson zahráva ďalšiu hru a zrazil Boylovu prihrávku na WR Begeltona.
 • DT Kingsley Keke sa dokázal dostať z bloku a zataviť RB AJ Dillona pre stratu yardov. Zrejme by z toho bolo safety.
 • WR Malik Taylor dropol prihrávku od QB Boyla. Lopta bola trošku za neho, no proti zónovej coverage musí takéto lopty udržať.
 • ILB Oren Burks vyletel do blitzu ako z kanónu a mal by sack v end zone na Boylovi = safety.
 • Pekný hod 12ky na 17ku, ktorá bola na out route. Zisk 8 yardov na 3rd&7. Perfektne načasované a hodené priamo pred Adamsa. Lopta letela ešte skorej, než Adams zmenil smer behu. Jaire nemal nárok.
 • QB Rodgers nemal komu a musel pristúpiť k checkdownu. Po tejto hre sa otočil a dal aplauz defenzívnemu koordinátorovi Mikeovi Pettinovi zo coverage, ktorú zacalloval.
 • OLB Rashan Gary vytvoril menší tlak na QB proti LT Davidovi Bakhtiarimu. Toto bolo po prvýkrát, čo bol niekto takto blízko ku quarterbackovi cez Baka počas tohtoročného kempu.
 • QB Rodgers mal v downfielde RB Aarona Jonesa, ktorý mal náskok jedného kroku, no prehodil ho.
 • OLB Rashan Gary si pripisuje sack cez RT Billyho Turnera. Matt Schneidman informoval, že Rashan Gary by mal počas dnešného tímového nacvičovania (11vs11) tri sacky, keby bol povolený tackling quarterbacka.
 • ILB Kamal Martin zastavil behovú hru pre stratu 2/3 yardov. Zastavil TE Deguaru na screene. Počas celého tréningového kempu lieta ihriskom a je všade. Veľmi sľúbné výkony od tohto nováčika. Vyzerá to tak, že Packers našli v piatom kole šikovného hráča.
 • QB Rodgers našiel WR Adamsa, ktorý bol na fade, po loptu si vyskočil a bol z toho 19 yardový touchdown. Od Jaira dobrá coverage. Bol to proste perfektný hod a následný catch. Zahrával sa 3rd&9.
 • RB AJ Dillon mal drop na jednoduchej crossing route. Mohol to byť touchdown. Toto je prvýkrát, čo Dillonovi niečo nevyšlo v passovej hre počas tohtoročného tréningového kempu.
 • ILB Ty Summers dokázal v red zone pekne vyplniť dieru a zataviť beh.
 • WR MVS bol voľný v end zone, no Rodgers si ho všimol neskoro, loptu podhodil a skončila neskompletovaná. Aaron sa mu za to ospravedlnil, mohol to byť TD.
 • ILB Kamal Martin sa vyhol blokujúcemu RB D. Williamsovi a mal by sack na Jordanovi Loveovi. Nováčik nevyzerá ako nováčik.
 • CB Stanford Samuels mal v end zone takmer interception. Lopta si o pár chvíľ k nemu cestu konečne našla. Boylova prihrávka bola zrazená na line of scrimmage a doplával priamo do rúk Samuelsa. Lopta lieta k nemu veľmi často.
 • QB Rodgers začal dvojminútový drill peknou skompletovanou prihrávkou stredom ihriska na WR MVS. Potom yardy získal RB Aaron Jones. Následne Rodgers hodil loptu priamo do drúk DB Adriana Amosa, ten ju však dropol (Gary mal tlak na Rodgersa. Opäť cez Bakhtiariho). Útok mal šťastie. Potom prihrávku zrazil ILB Kirksey. Na treťom downe si Adams s Rodgersom nerozumeli a prihrávka skončila neskompletovaná.
 • Po tomto veteráni s tréningom skončili a mladíci dostali šancu zahrať si aj so živým tacklingom! Táto časť sa začala peknou hlbokou loptou v podaní QB Lova, ktorý našiel pri postrannej čiare TE Sternbergera. OLB Tipa Galeai by mal pri tejto hre pravdepodobne sack. Love skompletoval aj druhú prihrávku a tentoraz na WR Taylora stredom ihriska (cross po play action). Potom prišiel toss na RB Dillona, ten však skončil stopkou. Love bol v tejto sekvencii 3/3 pre 61 yardov (plus ešte raz Stern). Potom Love spravil parádny hard count a získal prvý down zadarmo. Následne Jordan našiel TE Deguaru vo flate, ktorého hneď zastavili dobre stojaci ILB Oren Burks s S Vernon Scott. RB D. Williams mal pekný beh, keď sa vyšmykol z tacklu (Tipa). Potom opäť našiel Deguaru stredom ihriska, na ktorom bol v tesnej coverage ILB Burks. Po play-action bol Love pod tlakom a hodil 50/50 loptu na FB Johna Lovetta. V súboji však bol úspešnejší S Vernon Scott a pripísal si interception. Nováčik Scott tiež vyzerá veľmi dobre a ukazuje sa zatiaľ parádne.
 • P JK Scott previedol niekoľko skvelých puntov. Šesť z jedenástich bolo pre najmenej 55 yardov s hang timom väčším než 4.5 sekundy.