Búrkou poznačená Family Night

Návrat fanúšikov na tribúny Lambeau Fieldu neprebehol úplne triumfálne a zároveň tohtoročná Family Night neprebiehala úplne podľa predstáv. Počasie úradovalo a nad Green Bay vyčíňala búrka.„Keď sme po prvýkrát vyšli na ihrisko, tak nám bolo povedané, že budeme mať maximálne hodinku,“ povedal coach LaFleur. Na základe toho upravil aj plán tréningu. Aaron Rodgers viedol prvý útok proti prvej obrane v 2-minute drille. Dvojminútové drivy pre Lova a Benkerta boli z programu vymazané, rovnako ako hra v red-zone. Oslavy spojené s Family Night začali neskoro (kvôli bleskom) a tradičný potréningový ohňostroj bol zrušený úplne. Celkovo tím trénoval okolo hodinky a pol, pričom na upršaný Lambeau Field si našlo cestu presne 34,835 divákov, čo je vzhľadom na okolnosti krásne číslo.

Tohto tréningu sa nezúčastnili nasledujúci hráči: WR Chris Blair (členok), WR EQ St. Brown, LB Kamal Martin (koleno), OLB Randy Ramsey (členok), TE Josiah Deguara (koleno), WR Juwann Winfree a DL Kenny Clark.

Celkovo sa jednalo o viacej prispatý trénining. Coach LaFleur dopredu povedal, že sa bude hrať iba vanilla, nakoľko je Family Night vysielaná aj v televízore a k tomu samotná hra bola poriadne poznačená dažďom. Počas jednej sekvencie, QB Jordan Love a nováčik ofenzívny lineman Jacob Capra nezvládli predávku lopty počas snapu a po druhom faile bol Capra stiahnutý z ihriska. Mokrá lopta chalanov veľmi neposlúchala, vo svojich rukách ju nedokázal udržať ani Davante Adams, z čoho bola interception, alebo Jordan Love dropol loptu počas toho ako sa vyhýbal tlaku.

Randall Cobb je späť na Lambeau Fielde!

Skúsený veterán wide receiver Devin Funchess vyzerá lepšie každým tréningom a Family Night nebola výnimkou. Na tomto tréningu predviedol tri big plays. Prvá bola pre zisk cca 25-yardov, keď zachytil prihrávku od Jordana Lova (v coverage bol CB Samuels). Druhý bola na 3rd&5, keď sa mu podarilo získať first down po prihrávke od Rodgersa. A tá posledná prišla opäť s Lovom za centrom, keď bol Funchess úplne voľný kvôli nezvládnutej coverage v podaní obrany a pri postrannej čiare predviedol pekný catch, pričom sa mu obe nohy podarilo udržať tesne v ihrisku pred hranicou outu. Devin bojuje o miesto v 53ke a aktuálne je ten boj poriadne tesný. Adams, Lazard, MVS, Rodgers a Cobb majú miesto isté. Ale kto bude 6kou? Funchess, Winfree, EQ, Begelton? Devin je po futbale hladný a to bolo cítiť aj z jeho vyjadrenia po tréningu. Povedal, že dokáže hrať hocikde, kde ho bude coach Matt LaFleur potrebovať. Dokonca prehlásil, že bude hrať aj v special teame, ak ho tu bude tím potrebovať. Toto je rozhodne správny prístup, ako si získať pozíciu 6ky.

QB Jordan Love nám na tomto tréningu ukázal, prečo ho Packers draftovali. Cez viacej ako polovicu ihriska poslal milimetrovú bombu priamo do rúk WR Begeltona, ktorý bol v double coverage proti Stanfordovi Samuelsovi a Iannis Gainesovi, ale ten ju dropol. Keby niečo takéto hodil Justin Fields, tak by mu už fanúšikovia Bears postavili sochu pred Soldier Fieldom vedľa Walter Paytona a Georga Halasa. Toto video vám zrejme celonárodné média neukážu, tak si ho užite aspoň v tomto článku (keby to bolo škaredé íčko, tak je to všade, hhh 😛 )

Pozrite si to ešte raz v tomto videu je aj opakovaný záber priamo na ruky Begeltona:

Druhým higlightom bol opäť QB Aaron Rodgers a jeho mýtické na centimeter vypočítané hody do siete. Na poslednom tréningu trafil loptu do sieťky umiestnenej v end zóne len raz. Teraz však si z 35-yardovej línie (lopta letela cca 50 yardov) pripísal hneď dva úspešné pokusy za sebou do sieťky, ktorá bola umiestnená na konci end zóny.

Zahanbiť sa nenechal ani Kurt Benkert a ten si poslal tiež jednu takúto loptu!


ĎALŠIE POSTREHY

WR Davante Adams počas posledného týždňa dropol niekoľko prihrávok a drop sa mu nevyhol ani na Family Night. Útok bol v red zone, Rodgers hádzal krátku prihrávku na Adamsa, pre ktorého to mala byť jednoduchá práca, ale s loptou si zažongloval a to až priamo do rúk safetyho Darnella Savaga, ktorý ju už dokázal skrotiť.

V 2-minute drille (prvý útok vs prvá obrana), útok dostal loptu do svojej moci v čase 1:20 a musel prejsť 70 yardov, aby skóroval touchdown. QB Rodgers svoj útok rozbehol 16-yardovou prihrávkou na RB Aarona Jonesa a 22-yardovou prihrávkou na TE Roberta Tonyana. Do konca zostávalo 41 sekúnd. Následne bol WR Davante Adams po 6-yardovom catchy zložený ešte v ihrisku, čo zožralo kopec času. Keď do konca zostávali 3 sekundy, tak ILB De´Vondre Campbell narušil Rodgersovu passovú linku na WR Adamsa a prihrávka skončila neskompletovaná. Na Campbella zatiaľ počujeme len slová chváli.

Zápasy sa vyhrávajú a prehrávajú na tretích downoch (vieme o tom svoje, však?) a takto začal tréning:

 • Rodgersova neskompletovaná prihrávka na Adamsa na 3rd&7
 • Rodgersova neskompletovaná prihrávka na Cobba na 3rd&4 (skvelú coverage mal Sullivan)
 • Lovova neskompletovaná prihrávka na A. Rodgersa na 3rd&5
 • Ento zrazil Benkertovu prihrávku na M. Taylora na 3rd&7
 • Lowry sackoval Rodgers na 3rd&9 (Lowry má zatiaľ kvalitný camp)
 • Rodgers musel loptu odhodiť do outu kvôli tlaku na 3rd&8
 • Až nakoniec sa útoku podarilo presadiť po ose Rodgers-MVS na 3rd&7 (v coverage Stokes)
 • Na 3rd&7 Alexander zrazil prihrávku na Adamsa

KRÁTKE POSTREHY:

 • Prvá ofenzívna lajna hrala v zložení: Jenkins – Runyan – Myers – Patrick – Turner. Neskôr v prvej lajne dostal priestor aj Ben Braden na pozícii left guarda.
 • CB Jaire Alexander je stále na svojom súkromnom ostrove a zrazil Rodgersove prihrávky na Lazarda a Adamsa.
 • CB Chandon Sullivan bol na tomto tréningu excelentný. Vyzerá to tak, že mu táto obrana sedí lepšie než tá Pettinova. Aspoň na troch plays mal fantastickú coverage (najskôr na seame proti Cobbovi, potom na Lazardovi, ktorý bežal post route a potom pokryl Adamsa v end zóne na poslednej play v 2-minute drille).
 • TE Jace Sternberger mal ďalší dobrý tréning.
 • CB Kabion Ento zrazil dve prihrávky na WR Malika Taylora. Najskôr pokryl curl route a potom ho postrážil na vertikálnej route popri sideline a prihrávku zrazil na zem. Na poslednej play tréningu si pekne pokryl WR Thompkinsa.
 • WR DeAndre Thompkins zahral peknú play, keď dostal loptu do behu a behom do ľavej strany získal okolo 30 yardov. Dokonca sa vyhol Entovmu pokusu o tackle.

Na konci tréningu si Davante Adams spravil kozu na preskakovanie zo strážnika: