Tréning na Lambeau Fielde!

Tak ako Matt LaFleur hovoril, tak sa aj stalo. Packers majú za sebou svoj prvý tréning na posvätnom trávniku Lambeau Fieldu! Matt sa chce uistiť, že jeho hráči si zvyknú na prázdne tribúny a počas sezóny s tým nebudú mať problém. Dnešné postrehy začneme jednou pochvalou LaFleur, ktorá smerovala na WR Equanimeousa St. Browna: „Je skutočne inteligentný. Pozná náš playbook odpredu, odzadu. Vie tej najmenšie detaily. Je to vysoký chalan, ktorý má skutočne skvelý catch radius a taktiež má dobrú rýchlosť. Toto všetko vám dáva množstvo flexibility a môžeme ho posúvať na rôzne pozície na ihrisku.“ Tu sa EQ rozcvičuje na JUGS mašine:

TE Marcedes Lewis sa po dni voľna vrátil do chráničov a trénoval so svojimi spoluhráčmi. OLB Za´Darius Smith a WR Davante Adams boli na tréningu prítomní, avšak nemali na sebe chrániče. Podľa všetkého len opatrnosť zo strany trénerov. LT David Bakhtiari mal na sebe chrániče a aj trénoval. Na tréningu sa neobjavil S Adrian Amos. (UPDATE – LaFleur povedal, že tréning vynechal z osobných dôvodov a bude späť. Pričom zranenia Zeeho a Adamsa označil ako menšie a čoskoro budú obidvaja späť v tréningu.) C Corey Linsley sa na ihrisku zo začiatku neukázal, no potom vyšiel zo šatne a zapojil sa aj do tréningu.

RB Patrick Taylor, ILB Curtis Bolton, LB Greg Roberts, OL Simon Stepaniak, OT Yosh Nijman a DT Montravius Adams sú stále mimo tréningu.

Kráľ Severu a Frozen Tundry vstupuje na svoje ihrisko:

Packers si na Lambeau vyskúšali falošný hukot z reproduktorov, ktorý NFL zvažuje zaviesť (pekná somarina podľa mňa, ale Vikings už s tým majú dlhoročné skúsenosti, že?). Znie to fakt divne…

Aj keď Davante Adams netrénoval, tak bol to procesu zapojený a svojim spoluhráčom hádzal lopty:

Drill pre našich running backov, plus aj na ochranu lopty:

Ďalej cvičenie pass protection:

OSTATNÉ POSTREHY:

 • V súboji 1vs1 TE Josiah Deguara zabehol skvelú routu (double move) proti DB Ravenovi Greenovi, ktorý si pomohol holdingom a bola by mu odpískaná DPI. Pekné práca od Deguaru. Následne si Deguara pripísal pekný catch pri postrannej čiare, a to opäť proti Greenovi, ktorý bol v dobrej coverage. Deguara vyzerá ako prirodzený receiver.
 • Rookie S Vernon Scott mal skvelú coverage na TE Jace Sternbergerovi. Nováčik pokračuje v skvelých výkonoch
 • WR Reggie Begelton sa nádherne uvoľnil proti CB Kabionovi Entovi. Perfektne prevedená routa a následne aj catch.
 • RB AJ Dillon dvakrát vyhorel proti ILB Kamalovi Martinovi v pass protection.
 • Na druhú strana RB Aaron Jones mal dva skutočne dobré opakovanie pri nacvičovaní pass protection. V pass pro mal problémy aj RB Dexter Williams.
 • WR Allen Lazard si pri postrannej čiare pripísal spektakulárny catch proti CB Jaire Alexanderovi. Jaire a aj reportéri nevedia, ako sa toto Allenovi podarilo udržať, Jaire mal ruky priamo na lopte. Musí mať fakt silné ruky, aby loptu takto dokázal udržať. Proti Alexanderovi sa mu podarilo zahrať dve skvelé hry a to na deep fade a rýchlom slante.
 • WR/RB/returner Tyler Ervin odbehol peknú routu a pripísal si aj catch napriek tomu, že bol pridržaný.
 • WR Darrius Shepherd sa dokázal dvakrát presadiť proti DB Chandonovi Sullivanovi.
 • ILB Christian Kirksey ukázal skutočne dobrú prácu pri nacvičovaní 1vs1 proti RB Aaronovi Jonesovi, ktorý odbehol peknú priamu routu, no Kirksey ho po celý čas pokrýval.
 • Hlavný tréner Matt LaFleur miluje hrať pozíciu defenzívneho backa pri passových drilloch. Ako píše Nagler: „Dobrý základ, decentný backpedal a ohybné boky.“
 • WR Reggie Begelton sa ukázal aj v special teame, keď sa mu darilo ako gunnerovi. Na gunnerovi vyzeral veľmi dobre aj WR Malik Turner.
 • NT Kenny Clark je očividne poriadne namotivovaný a v súboji proti OL Elgtonovi Jenkinsovi si pripísal skóre 2:0. Najskôr ho porazil, a potom vybojoval holding. Pri súbojoch 1vs1 sa darilo najmä: OL Lane Taylorovi (2x win), OLB Tipa Galeaiovi (2x win), Jonovi Runyanovi (2x win) a OLB Rashanovi Garymu (1x win) a aj DT Kingsleymu Kekemu.
 • OLB Preston Smith by mal sack na Rodgersovi pri 11vs11.
 • QB Rodgers sa snažil hodil checkdown na RB Jamaala Williamsa, no ILB Kirksey bol hneď na mieste a vystavil stopku.
 • Lazard vyzeral dobre proti Alexanderovi pri súbojoch 1vs1, no pri tímovom drille sa viacej darilo Alexanderovi.
 • CB Kabion Ento si pripísal peknú stopku proti TE Marcedesovi Lewisovi.
 • OLB Rashan Gary sa vďaka svojej výbušnosti dokázal predrať cez RT Ricka Wagnera.
 • Wagner bol neskôr v opatere lekárov, ktorí sa pozerali na jeho ruku a potom odišiel do šatne. Späť sa už nevrátil.
 • TE Bob Tonyan a OL Billy Turner predviedli peknú prácu a vytvorili veľkú dieru pre RB Aarona Jonesa, ktorý bol na tosse do ľavej strany. Tonyan odstavil ILB Orena Burksa, čím vytvoril priestor na Jonesov cutback, ktorý on má zmáknutý bezchybne.
 • WR Marquez Valdes-Scantling predviedol pekný catch v skoku pri postrannej čiare. Rodgers nebol spokojný so svojou prihrávku, nakoľko v blízkosti MVS nebol žiadny obranca a mohol to hodiť lepšie. Rodgers sa za túto loptu aj ospravedlnil (deep comeback routa).
 • QB Tim Boyle hodil fantastickú prihrávku do pravého seamu, kde na ňu čakal RB AJ Dillona a loptu sa mu podarilo udržať aj napriek tomu, že ho okamžite otravoval safety (Redmond). V reálnom zápase by z toho bola poriadna zrážka, Redmond je zrejme rád, že to je len tréning.
 • Ďalšia prihrávka na running backa, ďalšia stopka v podaní ILB Christiana Kirkseyho. Jeho rýchlosť sideline-to-sideline je real deal.
 • QB Boyle pokračoval v TBLS a svojou hlbokou prihrávkou k ľavej postrannej čiare našiel aj FB Johna Lovetta, ktorý predviedol parádny catch v skoku. Safety Vernon Scott mal pri tejto hre dobrú coverage.
 • Rodgers našiel MVS stredom ihriska pre pekný zisk yardov (Sullivan v coverage, routa – crosser po play action, Rodgers loptu poriadne skrýval, držal ju takmer až za svojou nohou – zisk 20 yardov, pekný hod do rytmu. Rashan Gary bol pri tejto hre blízko sacku)-
 • LT Alex Light odviedol v pass protetion dobrú prácu. Len nech v tomto pokračuje.
 • Vyzerá to tak, že OLB Rashan Gary benefituje z toho, že nabral na sile a vyliečil si rameno. Ofenzívnych linemanov dokáže odtláčať, čím si vytvorí priestor. Uvidíme, či sa to prenesie aj do zápasov.
 • Ďalej pri hre 11vs11 si Rodgers pripísal peknú sériu – ďalšia skompletovaná prihrávka na WR MVS, tentokrát na shallow cross, potom našiel všestranného Ervina, ktorý každý deň dostáva tonu priestoru a neprestáva zahrávať plays. Potom našiel v strede ihriska WR Lazarda a zakončil to checkdownom na RB Jonesa, avšak pri tejto play mal voľného TE Tonyana na hlbokú loptu.
 • TE Sternberger bol voľný stredom ihriska, ale QB Boyle ho netrafil. No následne našiel TE Deguaru na out route. Deguara má za sebou skvelý tréning. Neprestáva udivovať. Boyle v tejto sekvencii ešte našiel WR Shepherda.
 • QB Love nadviazal na svojich kolegov a skompletoval lopty na WR Shepherda a potom na WR EQ. Love bol pri hode na EQ prinútený opustiť pocket a hodil prihrávku k ľavej postrannej čiare, čo vyzeralo tak, že to skončí neskompletovanou prihrávkou. Avšak EQ predviedol peknú snahu, za loptou sa natiahol a bol to catch. QBs boli v tejto sekvencii celkovo 8/10.
 • TE Tonyan sa dokázal stredom uvoľniť proti DB Greenovi a získal slušnú porciu yardov (lopta od Rodgersa). Greene nemá za sebou najlepší tréning.
 • LT Alex Light zostal v strede zaseknutý o OLB Prestona Smitha, no OLB Rashan Gary bol na stunte, prešiel cez outside a mal voľnú ranu na Rodgersa. Červený dres zachránil Rodgersovi perfektný účes. Pekná play od našej obrany.
 • CB Kevin King odohral dobrý tréning a ukázal to aj na pokrývaní WR Kumerowa.
 • V 2-minútovom drille Rodgers začal nekompletnou prihrávkou na WR MVS. Potom na seame trafil TE Tonyana. Po spiku prišiel false start od WR MVS. Deep sideline lopta na Kumerowa bola neskompletovaná (spomínaný skvelý King), potom na 3rd&15 prišiel checkdown na EQ, ktorý znamenal 4th&6. Drive sa skončil neskompletovanou loptou stredom ihriska na WR Lazarda (pri tejto hre J. Williams pekne zachytil blitz). Po tejto hre sa Rodgers na niečo hneval. Obrana vyhrala. Smithoci na postrannej čiare kričia: „DEFENSE, DEFENSE!!!“
 • OLB Tipa Galeai predviedol ďalší skvelý pass rush a keby to bol zápas, mal by sack. Nedraftovaný nováčik z Utah State sa ukazuje v dobrom svetle.
 • Dostal sa na rad QB Love a svoj útok viedol ihriskom. Na prvej hre bol sackovaný, potom mal krátku prihrávku na WR Begeltona a na treťom downe našiel TE Sternbergera na crosse, ten získal first down a vybehol z ihriska, aby zastavil čas. Nasledovali dve neskompletované prihrávky, pričom jedna bola zrazená dobre hrajúcom CB Entom. Na treťom downe predviedol parádny catch stredom ihriska WR Shepherd, ktorý zachytil lejzrovú prihrávku od Lova – zisk 22 yardov. Do konca zostávalo pár sekúnd, Love sa vyhol sacku a opäť našiel WR Shepherda, ktorý bol na out rute a predviedol pekný catch pri postrannej čiare. Dostal tak Crosbyho do pozície na field goal, ktorý sa zo vzdialenosti 48 yardov nemýlil. Krásny drive. Shepherd sa skutočne ukazuje. Útok vyhral.
 • Zee síce netrénoval, no aj tak si trošku prebehol techniku rúk

Aaron Rodgers trénoval vyhýbanie sa pass rushu:

A rovnako aj nováčik Jordan Love: