NT Kenny Clark, ktorý len nedávno podpísal štvorročný kontrakt za $70M, trénuje techniku rúk ešte pred samotným začiatkom tréningovej jednotky.

Druhý deň training campu pred sezónou 2020!

Green Bay Packers majú za sebou svoj druhý tréning počas tohtoročného training campu a opäť ešte neboli v plnej zbroji (výstroj). Ešte pred začiatkom samotného tréningu sa na tréningovom ihrisku Raya Nitschkeho objavilo niekoľko hráčov, ktorí individuálne pracovali na svojich zručnostiach. Bol tam NT Kenny Clark, ktorý pracoval s „panákom“ na technike rúk a wide receivers Allen Lazard s EQ St. Brownom chytali lopty a trénovali svoje ruky na tzv. JUGS mašinách. Čiže ako sa z vás stane najlepšie platený nose tackle v histórii NFL? Tréning, tréning a tréning.

LS Hunter Bradley sa objavil na ihrisku, avšak ešte stále bez prilby. Jeho prítomnosť však naznačuje, že už je veľmi blízko návratu z COVID-19 listu (rovnako aj OLB Greg Roberts). TE Jace Sternberger a DT Treyvon Hester boli aktívnou súčasťou tréningu, čo znamená len jedno – sú oficiálne späť z COVID-19 listu. Celkovo na ihrisku boli prítomní, ale netrénovali nasledujúci hráči: Patrick Taylor, Curtis Bolton, Hunter Bradley, Greg Roberts, Simon Stepaniak a Yosh Nijman.

Úvod tréningu sa niesol v znamení ochrany lopty a v hre sa objavili boxerské rukavice! Rob Demovsky z ESPN píše, že boxerské rukavice na tréningovom ihrisku nevidel od čias CB Ahmana Carrolla, keď sa ho snažili odučiť pridržiavanie hráčov.

Náš tréner Matt LaFleur stále dokáže hádzať loptu! Hádzal ju na defenzívnych backov počas individuálneho cvičenia.

Aaron Jones, Jamaal Williams, Dexter Williams a AJ Dillon sa vyhýbali veľkej červenej lopte:

Náš nový FB John Lovett sa v úvode tréningu prezentoval niekoľkými peknými zachyteniami prihrávky, aj keď to vyzeralo tak, že lopta je mimo dosah. WR Marquez Valdes-Scantling si na úvod tréningu pripísal dva dropy. Naopak WR Davante Adams chytal úplne všetko a predviedol aj krásne zachytenie jednou rukou, a to aj napriek tomu, že prihrávka smerovala za neho. Naše dva najvyššie výbery na tohtoročnom drafte (QB Jordn Love a RB AJ Dillon) si spoločne zatrénovali a táto dvojka by mohla byť základom nášho útoku v najbližších rokoch! Potom hneď pri prvom scrimmage tréningu 11vs11, QB Tim Boyle našiel na seam route práve DIllona, ktorý predviedol pekné zachytenie rovno pred safetym Ravenom Greenom. Je otázne, ako by táto hra skončila, nakoľko Greene bol rovno v pozícii na zahranie tacklu, no na tréningu tackling nie je povolený. Ako by na takýto tackle reagoval mohutný Dillon? Čo by sa stalo, keby sa títo dvaja hráči zrazili? Podľa mňa by to vytvorilo čiernu dieru…. Ale reportéri sa zhodujú v jednom – zatiaľ to vyzerá tak, že Dillon má veľmi prirodzené ruky na chytanie. Skaut Mike Owen o ňom napísal: „Čo ma pri ňom prekvapilo, a počas zápasov to vidieť nemôžete, ale na tréningu ho vidíte behať routy a chytať loptu. Má skutočne dobré ruky. Jeho chytacia hra je v skutočnosti omnoho ďalej, než by ste si mysleli.“ Tieto slová potvrdzujú to, že proste ofenzívna hra Boston College bola čisto o behaní a RBs sa na chytanie proste nevyužívali.

OLB Rashan Gary počas offseason poriadne makal, o čom svedčia aj jeho každodenné skvelé videá na Instagrame a je na ňom aj vidno, že schudol. Teraz už vyzerá ako OLB a zrejme je jeho premena z defenzívneho linemana s rukou na zemi (na Michigane) na stojaceho OLB ukončená.

Ofenzívna lajna dneska začala v zložení RT Rick Wagner a RG Billy Turner. Rotácia na pravom guardovi je Billy Turner, Lane Taylor a Lucas Patrick. Nováčik Jon Runyan nastupuje exkluzívne na ľavom guardovi. Na poste ILB to bol opäť Christian Kirksey a Oren Burks ako dvojka. Nováčik Josiah Deguara začal v prvom tíme na pozícii fullbacka a Allen Lazard bol druhým wide receiverom na ihrisku (plus Davante Adams).

OSTATNÉ POSTREHY:

 • Rodgers pri hre 11vs11 našiel Lazarda stredom ihriska v premávke, potom Adamsa na rýchlom slante a následne prehodil voľného Kumerowa na sideline fade.
 • V druhom ofenzívnom tíme hral na pozícii centra nováčik Jake Hanson a Lucas Patrick hral na pozícii pravého guarda. Poznámka – Corey Linsley je po sezóne voľným hráčom…
 • Nováčik safety Vernon Scott mal skvelý štart do tréningu. Veľmi rýchlo dokázal dobiehať ku lopte a dvakrát sa mu podarilo zraziť prihrávku stredom ihriska. Mladík sa skutočne vytiahol a svojmu kolegovi z tohtoročnej draft class, Jordanovi Loveovi, nedovolil skompletovať hneď niekoľko prihrávok.
 • DT Montravius Adams dostal opakovania v prvej defenzívnej lajne vedľa Kennyho Clarka.
 • Prvú interception tohtoročného training campu si pripísala posila na pozícii inside linebackera Christian Kirksey, keď sa mu podariko zachytiť íčko pri zónovom drope, keď sa mu podarilo podskočiť prihrávku, ktorou sa Rodgers snažil nájsť svoj obľúbený cieľ Davante Adamsa na ľavom seame po play-action (mal dobrú protekciu proti blitzu stredom). Druhý deň, druhý tréning a Kirksey už druhýkrát ukázal, že jeho slová o tom, že dokáže hrať v priestore neboli len výkrikom do vetra.
 • RB/(WR???) Tyler Ervin vyzeral na slote vynikajúco a skutočne vyzerá ako veľká hrozba v passovej hre. Love ho našiel perfektnou hlbokou loptou k postrannej čiare (deep over route).
 • QB Tim Boyle stále pokračuje v #TBLS a predviedol fantastický hod na WR Darriusa Shepherda hlbokou loptou do ľavého seamu. Shepherd opäť pripomína to, aký bol dobrý počas minuloročného training campu, no o miesto v tíme ho pripravili veľmi zlé punt returny. Boyle zatiaľ vyzerá ako jediný, koho nažhavil výber Jordana Lova. Pripravme sa na #TBLS odplatu! 😛
 • 2019 camp – Lazard a Shepherd chytajú všetko, čo sa na nich hodí. 2020 camp – Lazard a Shepherd chytajú všetko, čo sa na nich hodí.
 • Rodgers skompletoval hneď niekoľko prihrávok stredom ihriska – či už na Kumerowa, alebo Tonyana (TE1???!!). Zrejme čítal môj článok o jeho averzií v hádzaní do stredu ihriska?!
 • OLB Rashan Gary dostáva opäť plno opakovaní v prvej obrane. Vyzerá to tak, že v tejto sezóne už zohrá omnoho výraznejšiu úlohu v obrane Mikea Pettina.
 • Na trénovaní punt returnov bola nasledujúca zostava: Tyler Ervin, Darrius Shepherd a Jaire Alexander (všetko očakávané).
 • Ľavá strana našej ofenzívnej lajny je jednou z najlepších (ak nie vôbec tá najlepšia v NFL) a stále nám ukazujú, že vo svojej práci sú dobrí:
 • Bratia Smithovci a safety Adrian Amos trénujú techniku rúk na Greyovi Ruegamerovi, pričom na všetko dohliada tréner outside linebackerov Mike Smith. Žeby sme sa dočkali viacej nábehov na quarterbacka v podaní Adriana Amosa?