V druhom a treťom kole draftu Packers vybrali troch hráčov do útoku.

Brian Gutekunst v druhom kole odpovedal všetkým kritikom, fanúšikom a podporovateľom myšlienky, že Jordan Love potrebuje doplniť a dobudovať útok. To sa stalo.

Čo boli needy Packers v offense?

  1. Nedostatok playmakerov
  2. Neexistujúca TE Room
  3. Slot receiver

Gutey priniesol dvoch TE, čím vlastne vyriešil veľký need. TE Room Packers prakticky do dnešného dňa neexistovala. Robert Tonyan odišiel, Marcedes Lewis sa nemusí vrátiť, Tyler Davis je veľkým sklamaním a Josiah Deguara je H-back.

Tu sa treba pozastaviť nad stratégiou atakovania TE pozície v tomto drafte. Všetci vieme, že tento rok bola poriadne talentovaná a hlboká. Gutey počkal do druhého dňa a rozhodol sa priniesť najlepšieho atléta draftu na pozícii TE od Kylea Pittsa, Luke Musgrave, a k nemu pridal všestranného Tuckera Krafta, ktorý vie blokovať, upside je aj v passovej hre a rozhodne nie je už finálny produkt. Podľa mnoho odborníkov je Kraft jeden z najpodceňovanejších TE tejto class a pasovaný do úlohy sleepera (pred draftom).

Boli dvaja TE v druhom dni veľa? Záleží od uhla pohľadu, ale ja zastávam názor, že NIE. Toto bol rok, kedy sa dalo ísť agresívne do tejto pozície. Packers nemali TE, doniesli dvoch mladých a talentovaných hráčov, ktorí majú obrovský upside. Zároveň sa teší LaFleur a jeho schémy, Love, ktorý dostal dve dobré zbrane a kvalitných pracantov. Tucker Kraft nebol navyše, bol to ten posledný dielik, ktorý na pozícii TE bolo treba. Musgrave – veľký, rýchly a hlavne do passovej hry. Deguara – H-back. Kraft – je to overall blokujúci TE do passovej aj behovej hry, vie zahrať H-backa a FB, viete sa s ním hrať.

Rookie Tight ends to však majú veľmi ťažké, pretože je to azda najťažšia pozícia pri prechode do NFL. Hráči sa musia naučiť run blocking ako O-lineman, pass protection a preberanie blitzov ako O-lineman, všetky routy ako receiver, k tomu motions, audibles a ďalšie dôležité detaily. Je to ťažká a komplexná pozícia, do ktorej Packers dostali dvoch mladíkov, ktorí sú po všeobecnej stránke medzi tohtoročnej draft class na ich pozícii.

„Obaja sú to all-around tight ends, ktorí vedia všetko. Majú veľmi dobré rozmery a rýchlosť. Ich najlepší futbal je pred nimi. Jeden druhého budú dopĺňať,“ povedal GM Brian Gutekunst.

Okrem dua TE Packers ukázali v 2. kole na WR Jaydena Reeda. Originálne mali Packers picky #42 a #45, no po dvoch tradoch nadol vyberali z #50. Packers najprv poslali pick do Lions a išli na #48 (získalo sa 5. kolo, 149. pick). Následne Packers vymenili ešte raz a išli na #50. Tampa pribalila výber v 6. kole (179. pick). Dva picky navyše a hráč, ktorého by vzali už na #45. To neznie ako zlá práca, nemyslíte?

Po druhom dni majú Packers na súpiske v offense veľmi zaujímavú skupinu hráčov. Všetci majú inú príchuť, sú mladí a čo je tiež veľmi dôležité – vyvíjať sa budú jeden vedľa druhého. Samozrejme, netvrdím, že všetci z nich budú perfektní a starteri, no po veľmi dlhej dobe je útok Packers nabitý hráčmi s rôznym skillsetom a talentom. Z tohto musíme byť veľmi nadšení. Keď k tomu pridáme Jordana Lova, tak už sa asi nevieme dočkať tréningového kempu.

Vek ofenzívnych skill hráčov Green Bay Packers:

Jordan Love – 24

Aaron Jones – 28
AJ Dillon – 24

Christian Watson – 23
Romeo Doubs – 23
Jayden Reed – 23

Luke Musgrave – 22
Tucker Kraft – 22

Ešte jedna poznámka, aby som to uviedol na správnu mieru: Nevieme, či to bude perfektná offense, či zlyhá. Čo vieme je, že Brian Gutekunst odviedol kvalitnú robotu a aktuálne máme na papieri kompletný útok Packers, ktorý sa môže oprieť o kvalitnú O-line. K tomu máme pred sebou ešte posledný deň draftu a v ňom hneď 9 výberov. To otvára možnosť trejdovať hore, targetovať hráčov, ktorí tam budú a Gutekunst s ľuďmi ich majú na svojom boarde a chcú ich priviesť do Green Bay.

2. KOLO, 42. PICK – TE LUKE MUSGRAVE (OREGON STATE)

Výška: 6.6″, váha: 253lbs.
4.61 40 yd, 36″ vertical, 125″ Broad jump, 4.41 20-yd, 7.09 3-cone, 19 bench reps

Luke Musgrave je typická ofenzívna a vertikálna zbraň. Jordan Love v ňom získava rýchleho TE, ktorý má neskutočné atletické vlohy a ponúka vytvárať missmatch na hráčov na pozícii Safety a LB. Musgrave je všestranný, viete sa s ním hrať a posúvať ho po pomyselnej šachnovici. Avšak, v Green Bay by mal byť primárnym TE a určite aj spoľahlivým cieľom v red zone. Je vysoký a veľký, no zaujme vás jeho rýchlosť. Štart má ako wide receiver, čím dokáže získať krok k dobru na linebackerov a safeties. Proste prirodzená vertikálna zbraň. Svoje telesné proporcie využíva pri tackloch k tomu, aby sa natiahol a získal nejaký ten yardík navyše. Pri blokovaní vyzerá sľubne, no tu je jeho najväčšie medzera. Má však potenciál sa zlepšovať. V sezóne 2022 ho odstavilo zranenie kolena, no podľa dostupných informácií si ho lekári Packers preverili a nevidia tam žiadnu prekážku.

2. kolo, 50. PICK – WR JAYDEN REED (MICHIGAN STATE)

Výška: 5’11“, váha: 187lbs
4.45 40 yd, 33.5″ vertical, 10’1″ Broad, 4.29 20-yd

Packers tu získali svojho nového slot receivera. Na typický pick Packers je nižší a ľahší, no to vynahrádza svojou rýchlosťou a tým, aký je pripravený. Niektorí zo skautov hovorili, že je to jeden z najlepšie pripravených WR a môže hrať od prvého weeku. LaFleur ho môže použiť aj pri svojich motions a schémach ako človeka v backfielde. LaFleur celý čas hovorí o receiving corps ako o „basketbalovom tíme, ktorý je zložený z rozdielanch hráčov rozličných veľkostí a vlastností.“ Watson je obrovská vertikálna zbraň, Romeo Doubs je taký ten overall receiver resp. Z, Luke Musgrave je akousi náhradou za Lazarda, no a Reed je ten, ktorý to vie doniesť domov z akejkoľvek pozície.

V mock draftoch a predpovediach sme ho pri Packers príliš nevideli. Hlavne z dôvodu jeho váhy, keď má asi o 5 kg menej ako akýkoľvek WR draftovaný Packers od éry Teda Thompsona.

LeRoy Butler oznámil tento pick v Kansas City so slovami: „We always get good receivers in the 2nd round!“

WRs, ktorých si vzali Packers v 2. kole: Christian Watson (2022), Davante Adams (2014), Randall Cobb (2011), Jordy Nelson (2018), Greg Jennings (2006).

Veľkou témou sa ihneď stalo to, že mu Packers dali číslo #1. Prečo? Pretože okrem Curlyho Lambeaua ho nikto nikdy nenosil. Považovalo sa za vyradené, ale zjavne to tak nie je, a tak bude mať Reed na svojom chrbte veľmi legendárne číslo a to ešte v tých správnych farbách. Verme, že mu to pomôže odomknúť maximálne svoj potenciál.

Brian Gutekunst: „Na slote je veľmi dobrý. Na základe jeho rýchlosti si myslím, že zvládne aj outside. Veľmi dobrý returner.“

3. KOLO, 78. PICK – TE TUCKER KRAFT (SOUTH DAKOTA STATE)

Výška: 6’5″, váha: 254 lbs

40 time: 4.49, Vertical: 34″, Broad: 122″, 20 yd: 4.29, 3-cone: 7.08, Bench: 23 reps

Kraft spĺňa všetky atletické vlastnosti Packers, ktoré v posledných rokoch existujú. Jeho pass aj blocking skills sú v rozvoji. Je to TE do passovej hry, no môžete ho použiť vyslovene na blokovanie a práve tu sa očakáva ďalší rast jeho schopností a napokon sa môže stať exkluzívnym komplexným hráčom. Kraft a Musgrave ponúkajú Packers mladý 2 Tight End set, ktorý je na začiatku svojej cesty a teraz nastáva jeho development. Ako pass-catcher má dlhý catch rádius a dobrý route running. Jeho najlepšia sezóna bola v roku 2021, keďže vlani ho sužovalo zranenie členka. Jeho upside je ale neoddiskutovateľný a tento pick nás môže nabiť poriadnym nadšením.