Packers absolvovali prvý spoločný tréning s New York Jets.

Do Green Bay prišli na návštevu Jets, ktorých vedie veľký kamarát Matta LaFleura Robert Saleh a ofenzívnym koordinátorom je Mattov brat Mike. Pre nováčika Zacha Wilsona to bola tvdá skúška, pretože obrana Packers vyzerala perfektne. Poďme však pekne poporiadku.

Ďalším spojením medzi Jets a Packers je QB James Morgan, rodák z Green Bay, ktorý na strednej škole hrával blízko Lambea Field a nosil dres s číslom #4 podľa svojho vzoru Bretta Favra, o ktorom hovorí ako o svojom hrdinovi. Keďže žil a chodil na školu v Green Bay, obdivoval aj Aarona Rodgersa a práve dnes sa spolu stretli a prehodili pár slov. Zach Wilson povedal, že Morgan bol pred stretnutím s Aaronom ako malý chlapec.


ZDRAVOTNÉ OKIENKO

 • Netrénovali štyria hráči: QB Jordan Love (rameno), WR Chris Blair (členok), S Vernon Scott (hamstring), WR Juwann Winfree (rameno)
 • Počas tréningu si poranil hamstring WR Devin Funchess, OT Dennis Kelly zase koleno. Ak to bude väčší problém, Kelly môže znamenať stratu, keďže je najlepšou backup možnosťou na pravom tacklovi.
 • AJ Dillon sa venoval len individuálnym drillom. Dlhšie ho trápia problémy s lýtkom. Do tréningu sa vrátili OLB Rashan Gary a DT Dean Lowry, no mali podobný režim ako AJ Dillon.

Prvý z dvoch spoločných tréningov s Jets bol vôbec najdlhším tréningom doterajšieho tréningového kempu Packers. Tréning trval 2:14h.

MVS zažil perfektný deň, keď sa najprv solídne uvoľnil a zachytil pass od Rodgersa. V 2-minute drille sa osamostatnil a pripísal si 33-yardový TD. MVS má najlepší kemp svojej kariéry a podľa väčšiny reportérov by sme od neho mohli čakať v sezóne veľké veci.

Na tréningu sa ukázal aj CB Isaac Yiadom, ktorý prišiel v rámci výmeny s New York Giants. Na drese mal číslo #24.

Vtipný moment hneď v úvode tréningu, kedy WRs idú svoju routu a QB alebo tréneri im hodia loptu. Randall Cobb dokončil svoju routu, no nikto loptu nehodil. Počkal. Stále nič, stále čaká… A napokon mu jeden z asistentov poslal pass.

Guardi Packers boli v hlavnej ofenzíve Runyan a Newman.

Vedľa Jaireho sa nepostavil Kevin King, ale nováčik Eric Stokes! Bude zaujímavé sledovať ďalší vývoj Stokesa, ktorý predstavuje další dokonalý dielik do skladačky Joa Barryho.

RB Kylin Hill dostal príležitosť s No. 1 offense. Tým pádom musí byť každému jasné, kto je v súčasnosti tretím RB za Jonesom a Dillonom. Predviedol niekoľko dobrých a zaujímavých behov. Konečne ukázal aj svoje ruky. S prvou ofenzívou bol podľa novinárov skvelí. Rodgers pri ňom vôbec neváhal a vidno, že mladík ho zaujal a získava si veteránovu dôveru.

Brian Costello, jeden z ľudí, ktorí píšu o Jets, zhrnul tréning vo svojich tweetoch takto: „Jednoznačne viete povedať, ktorý tím mal vlani bilanciu 13-3 a ktorý 2-14. Druhá ofenzíva Packers prešla ihriskom a dala ľahký TD proti druhej obrane Jets. Útok Jets zlyhal a pri 2-minútovom drille neskóroval. O-ine Jets mala veľmi náročný deň.“

Pass-rush Packers spôsobil súperovej ofenzívnej lajne obrovské problémy. Wilson bol neustále pod tlakom. V troch zo šiestich snapov bol dokonca sackovaný.

Zach Wilson sa zhováral s Aaronom a po tréningu na tlačovke povedal, že keby mal možnosť sa s ním rozprávať ďalej a pýtať sa, pýtal by sa ďalej.

O-LINE

Vyzerá to tak, že Packers dávajú nováčikovi Roycovi Newmanovi všetky príležitosti k tomu, aby si zobral pozíciu startera na RG. Oči pre plač by tak ostali Lucasovi Patrickovi. Pri ňom je veľká pravdepodobnosť, že bude backup center. Proti Jets snapoval ako center v druhej ofenzíve. Jake Hanson, ktorý bol draftovaný ako center, bol na pravom guardovi. Druhá OL: Nijman, Braden, Patrick, Hanson, Van Lanen.

Rodgers povedal, že C Josh Myers mal ťažký deň, mentálne nebol tam, kde sa počas celého kempu nachádzal. Povedal, že bol veľmi dobrý, ale musí ešte dosiahnuť potrebnú konzistenciu. „Potrebuje myslieť tak rýchlo ako ja.“ Rodgers narážal na čítanie obrany napr. pri blitzoch. Rodgers však očakáva, že Myers sa ukáže vo svojom pravom svetle hneď v ďalšom tréningu proti Jets.


 • Aaron Rodgers na MVS! Hlboká prihrávka našla MVSka, ktorý porazil brániaceho hráča svojimi rukami. Diváci to ocenili.
 • Ofenzívna lajna Packers nezačala veľmi dobre. Ako však tréning pokračoval, práca sa zlepšila a bolo to vidno hlavne pri behoch.
 • Mekhi Becton ukázal, že je obrovská zviera, no Preston Smith sa proti nemu nestratil. Celkovo mal Preston parádny tréning. Bodaj by v týchto výkonoch pokračoval a hlavne v sezóne!
 • Keby Eric Stokes mohol, tak by Zacha Wilsona pri corner delayed blitze poslal na zem. Perfektné načasovanie a rýchlosť v podaní nováčika, ktorý naozaj môže byť obrovskou posilou pre obranu Packers.
 • Jonathan Garvin preletel okolo Bectona a pripísal si sack. Parádny play. Presne takéto hry Garvin potrebuje. Ináč aj pri vyššie popísanej fantázii Stokesa bol obetným baránkom Becton. Ten to mal proti rýchlym hráčom Packers nesmierne ťažké.
 • Krásna prihrávka Rodgersa na Tonyana. Big Bob sa ani nepozeral, kde to Rodgers hádže. On proste chytí všetko!
 • Dve prihrávky pri 3&goal smerovali na Jaira Alexandra, dva razy z toho nebolo nič.
 • Perióda nácvikov v red-zone skončila tým, že Benkert roloval doprava, poslal prudkú prihrávku a Amari Rodgers zachytil v pravom rohu end zóny TD.
 • Jarrad Davis tvrdo trafil Deguaru tesne po zachytení passu. Asi mu nedoplo, že pravidlom bolo hrať bez hitov. Tréneri Jets ho stiahli z ihriska na jednu hru, aby mu to pripomenuli.
 • Rodgersova družina dala v 2-minute drille TD proti prvej obrane Jets. Rodgers trafil úplne voľného MVS v strede ihriska a bol z toho 33-yardový TD! Jets tu totálne pokazili coverage a pre dvojicu Rodgers – MVS to bola jednoduchá robota.
 • Packers zakončili 2-minute drill 2 TD s obomi útokmi. Oba razy preši 60 yardov. Druhý TD zakončil Benkert 3-yardovým TD na EQ St. Browna.
 • Benkert mal dobrý tréning, keď si pripísal 6 zo 7 skompletovaných prihrávok pre 75 yardov a jeho TD na EQ sme už spomínali.
 • Benkert na Begeltona pre 8 yardov. Následne hádzal na Sternbergera do stredu, kde došlo k ďalšej tvrdej kolízii a lopta ostala voľná. Jednoznačne to bol najviac kontaktný tréning doterajšieho priebehu TC.
 • Obrana Packers jasným víťazom dňa, keď proti Jets podržala aj v red zone. Žeby sme už videli ovocie roboty nového defenzívneho koordinátora Joa Barryho?
 • DeVondre Campbell bude dôležitou súčasťou obrany. Jeho coverage by ho mala podržať v pozícii nickela. Počas celého kempu to ukazuje.
 • Oren Burks má rýchlosť aj atletickosť, no potrebuje hrať rýchlejšie. Nemal by príliš premýšľať. Podľa Fennela by mu mali tréneri povedať nech verí svojim očiam a hitom. Alebo nech ho pošlú do A-gapu pri behoch. Heslo neuvažuj, ale hraj by pri ňom mohlo platiť.
 • Wilson poslal pass na Keelana Cola, ktorého mal na starosti Stokes. Ten okolo neho nedal ruky, no Cole prihrávku nezachytil.
 • Adrian Amos nechytil íčko. Proti TE Chrisovi Herndonovi v end zone preskočil jeho routu, ale prihrávka Wilsona mu vrazila do rúk a vypadla.
 • Neoficiálne bol Wilson sackovaný sedemkrát! Skompletoval 12 z 23 prihrávok. Dve neskompletované prihrávky boli dropy. Defenseee!
 • Mason Crosby trafil z 54 a 56 yardov. Celkovo sa mýlil z deviatich pokusov dva razy, keď netrafil zo 41 a 51 yardov.
 • V special tímoch predvádzal dobré výkony Dafney. CB Dominique Martin mal taktiež veľmi kvalitné momenty.

JETS NEBOLI PECHÁDZKA RUŽOVOU ZÁHRADOU

Nový head coach Robet Saleh je strojcom parádnej obrany 49ers, a tak bolo jasné, že od prvého dňa bude v New Yorku budovať novú kultúru založenú na víťaznej mentalite, tvrdej a precíznej hre a hlavne obrane. Počas stredajšieho tréningu spoločne so svojimi asistentami vytiahol variáciu hier. Videli sme mixovanie defenzívnych frontov, blitzing so safeties a linebackermi.

„Urobili skvelú robotu. Ich D-line je veľmi dobrá pre našich mladých chalanov, ktorý cítili tlak a museli sa zároveň od nich aj dostať. Majú aj dobrých defenzívnych backov. Secondary je veľmi mladá a vidieť mňa, veterána na pozícii QB, ako sa ich snažím zmanipulovať očami je nesmierne cenná skúsenosť. To je pre nich dobré,“ povedal Rodgers.

Dva roky dozadu to počas spoločných tréningov s Texans bolo odlišné. Obrana Houstonu v red zone s ôsmimi hráčmi dropla do coverage. Aj toto sa vtedy Rodgersovi nerátalo a spoločné tréningy označil ako zbytočnosť, ktorú už nechce vo svojej kariére zažiť.

Ten rozdiel robí vzťah trénerských tímov na oboch stranách. LaFleur a Saleh sú si veľm blízki a navyše tam je aj Mattov mladší brat Mike. Celému tréningu prospelo, že okrem hitu Davisa na Deguaru nedošlo ku ďalším kolíziám.

„Myslím, že to šlo dobre,“ rozhovoril sa Adrian Amos. „Je skvelé hrať proti niekomu inému, nie dokola proti vlastnej offense, s ktorou to bolo každý deň. Je dobré vidieť rozdielnych hráčov, reakcie, postavy a všetky veci s tým spojené.“

Druhý tréning je na programe už dnes. Opäť vám zajtra popoludní prinesieme podobný sumár toho, čo sa udialo a čo sme sa dozvedeli.