Najväčšou novinkou uplynulých dní je odchod Barta na dovolenku! Takže na chvíľu preberám kontrolu ja. Packers mali jeden ľahší tréning, no okrem neho sa cutlo 5 hráčov, podpísal QB a udial aj jeden trejd!

 • Pondelňajší tréning bol ľahší a nedávala sa mu veľká vážnosť. Bol to však deň návratov. Kenny Clark sa vrátil do tréningového procesu a Za’Darius Smith mal prvý raz v tohtoročnom tréningovom kempe prilbu. Späť na ihrisku za chrbtom Aarona Rodgersa bol aj Aaron Jones. Zee a Will Redmond neskôr prešli testami a už nefigurujú na listine NFI.
 • Okrem nich sa vrátili aj EQ St. Brown a Will Redmond. Dean Lowry bol v skupine, ktorá pracuje oddelene, ale je to pozitívny signál. Jordan Love vyšiel s prilbou na hlave a v drese predtým ako zamieril dnu.
 • Matt LaFleur povedal, že väčšinu opakovaní 11 na11 dostanú hráči, ktorí nehrali proti Texans. Cobb a Adams boli medz tými, ktorí boli plne pripravení.

 • Na ihrisku boli z QB len Aaron Rodgers a Kurt Benkert. Jordan Love sa cíti podstatne lepšie, netrénoval a podľa LaFleura sa rozhodne v priebehu ďalších dní o tom, či bude proti Jets hrať, no zatiaľ túto možnos nevylúčil.
 • LaFleur povedal, že pre QB Kurta Benkerta to môže byť veľký deň a týždeň, keďže bude pri neúčasti Jordana Lova viac v akcii. „Je to extrémne cenné. Ešte nedostal toľko opakovaní koľko by sa mu páčilo, ale je ťažké pri viac ako dvoch hráčoch.
 • Kenny Clark a Will Redmond počas tréningu neboli s prvým tímom. Stokes a King dostávali ich opakovania v secondary. A Zee je späť v prvej obrane!
 • Packers neboli v prvom preseason zápase spokojní s guardami. Prvý tréning po zápase a Royce Newman dostal šancu na RG v prvej O-Line. Ben Braden bol na LG. V zápase bol napravo Lucas Patrick, na opačnej strane Jon Runyan.
 • Matt Schneidman: „Mysleli ste si, že sa dnes zobudíte do sveta, v ktorom Aaron Rodgers hádže TD na úplne voľného Reggieho Begeltona v red zoe? No, to sa práve stalo.“
 • A toto všetci radi vidíme! Najlepší WR NFL Davante Adams dával rady nováčikovi Amari Rodgersovi.

 • V utorok museli Packers skresa počet hráčov na 85. Po tréningu prepustili bývalého OL Wisconsinu Jona Dietzena a P Ryana Winslowa. Následne prepustili OL Zacka Johnsona a do 85-ťky sa dostali vďaka zapísaniu WR DeAndre Thompkinsa a TE Isaaca Nautu na IR.

QB Jake Dolegala je späť

Dolegala bol podpísaný po tom, čo sa situácia okolo Lova začala zamotávať. Nie je jasné, či Jordana zranené rameno pustí do zápasu a Packers potrebujú backupa. Ak by nemohol Love hrať, starterom bude Benkert, ktorému bude kryť chrbát práve Dolegaa. Toho Packers podpísali 10. júna po tryout kempe. Prepustili ho na začiatku tréningového kempu po návrate Rodgersa do Green Bay. A opäť prichádza, keď potrebujú Packers hĺbku na pozícii QB.

Love si zranil rameno o svojom prvom štarte za Packers. Rodgers s určitosťou v preseason hrať nebude, a tak sa Dolegala dočká veľkej životnej šance. LaFleur povedal, že Love sa cíti omnoho lepšie, no nemôžu si dovoliť mať plne k dispozícii len Rodgersa a Benkerta. Dolegala má skúsenosti s touto ofenzívou, a tak je to rozumný krok. Po svojom odchode z Packers strávil niekoľko týždňov s New England Patriots.

Na jeho podpis budú musieť Packers prepustiť jedného hráča a všetky indície smerujú na CB Stanforda Samuelsa.

Trejd dvoch cornerov medzi Packers a Giants

Včera večer nášho času mi na mobile bliklo upozornenie, že Packers spravili výmenu s NY Giants. Corner za cornera. Josh Jackson za Isaaca Yiadoma. Pre oboch hráčov to môže byť asi posledná príležitosť na záchranu a reštart kariéry.

Yiadoma si vybrali Denver Broncos v 3. kole draftu 2018. Packers sú tak jeho treťou klubovou destináciou kariéry. Josh Jackson bol druhokolový výber v roku 2018, no nedokázal sa plne rozvinúť do hráča, ktorý by pre tím znamenal signifikantný prínos či už v secondary alebo special tímoch. Tým, že Yiadom je o kolo nižší výber sa Packers podarilo zväčšiť cap space a to o $366,045. Ako všetci dobre vieme, každý dolár sa hodí a opäť je to dvojsečná dobrá robota manažmentu. Ak sa Yiadom cutne nič sa nestane, pretože konkurencia na poste cornera je naozaj veľká. Ak ostane, bude tam o viac ako 300 tisíc dolárov navyše.

Packers sa pod Gutekunstom darí jedna vec. Za hráčov, ktorých nechceli a neboli v ďalších plánoch zväčša niečo dostali. Jackson by bol v nasledujúcich dňoch cutnutý, no takto odišiel a Packers dostali na oplátku hráča.

Čo vieme o Yiadomovi: Už pri jeho draftovaní bol jeho pick označovaný za reach v podaní Broncos a nejako sa to s ním ťahalo. Ako nováčik bol starterom len v jednom zápase, o rok neskôr pripísal osem zápasov, ale bol najslabšou časťou secondary. Pred sezónou 2020 bol na súpiske úplne vzadu. Broncos sa im ho podarilo poslať do Giants pred posledným zužovaním súpisky za výber v 7. kole. Vyzerá to tak, že nikdy nedosiahne na úroveň hodnoty hráča 3. kola, no jeho skúsenosť mu môže pri obstojných výkonoch dostať sa do pozície rotujúceho hráča.

Tento rok bol v Giants postavený vedľa Jamesa Bradberryho, čo neočakával. To viedlo k tomu, že na jeho stranu letelo až 63% prihrávok. Je tvrdý, no dobrý route runneri sa ho vedia striasť príliš ľahko a takisto je náchylný na penalty. Je solídny v zónovej obrane. Jeho veľkým plusom je, že poctivo maká a spoluhráči ho mali v Broncos aj Giants radi. Je decentný tackler a v special tímoch neohúri, no ani nesklame.

 • Yiadom hral v 45 zápasoch s 19 štartmi
 • Bol pri 1400 defenzívnych snapoch a 498 special team snapoch
 • Vlani hral za Giants v 16 zápasoch, starterom bol v desiatich Yiadom pustil 95 catchov pri 142 prihrávkach (66.9 percent) pre 128 yardov a 9 TD
 • Má len jedno kariérne íčko a deväť zrazených prihrávok
 • Passer rating proti nemu je 113.2.
 • Rok pôsobil pod Fangiom, čo môže znamenať ľahšie zapadnutie do obrany Joa Barryho