Máme tu futbal!

Dámy a páni, dočkali sme sa! Brány training campu 2023 sa otvárajú a to znamená len jedno, futbal je späť! Našu súpisku sme si už predstavili pred týždňom, určite si je prebehnite ešte raz, nech máte poznatky o všetkých hráčoch na našej súpiske: KLIKAJTE TU! V tomto článku sa dozviete to najpodstatnejšie o všetkých našich hráčov. Keď sme si súpisku už predstavili, tak teraz sa pozrieme na to, čo bude počas tohtoročného campu to najzaujímavejšie na sledovanie! Ale najskôr si musíme spomenúť zopár dôležitých informácií.

NOVINKY

Packers pred týždňom podpísali quarterbacka Alexa McGougha. Tento chalanisko hral v uplynulej sezóne v USFL a tu sa stal MVP. Okrem získaného ocenenia MVP sa mu podarilo svoj tím Birmingham Stallions doviesť k ligovému titulu. Celkovo skompletoval 180/267 prihrávok pre 2,105 yardov, 20 touchdownov a 5 interceptions v 10 zápasoch regular season. K tomu pridal 403 nabehaných yardov a 5 ďalších touchdownov. Na ceste k titulu v dvoch zápasoch postseason hodil ešte ďalších 8 touchdownov a k tomu pridal jeden po svojich. Na college hrával za FIU v rokoch 2014-2017. Následne si ho v roku 2018 v 7. kole vybrali Seattle Seahawks. Okrem Seattlu obliekal ešte farby Jaguars a Texans na úrovni NFL. Packers mu dali číslo 17, ktoré nosí aj náš kicker Anders Carlson.

S podpisom McGougha sa muselo uvoľniť miesto na súpiske a prepustený bol ofenzívny lineman DJ Scaige.

Len pred pár hodinami nám bolo oznámené, že Packers podpísali nováčika WR Codyho Chresta po tom, ako u nich bol na skúške. Je to nedraftovaný nováčik, ktorý hrával za Sam Houston State. Po drafte 2023 sa Cody na chvíľku ocitol na súpiskach Steelers a Colts, ale z oboch bol prepustený. Pred tým ako sa presunul na Sam Houston State, tak ako senior odohral kvalitnú sezónu za Harvard v roku 2019, kde nachytal 45 prihrávok pre 706 yardov a 5 touchdownov. Počas troch sezón na Sam Houston nachytal 131 prihrávok pre 1,715 yardov a 9 touchdownov. Je to skvelý atlét, ktorý dostial na Relative Athletic Score 9.77 bodov z možných 10.0. Vynikal najmä na 40 yardovke, ktorú zabehol za 4.38 sekundy a na 3-cone drille, ktorý zvládol za 6.77 sekundy. Ešte nám nebolo oznámené, kto bol v korešpondenčnom kroku prepustený.

OLB Rashan Gary, CB Eric Stokes a WR Jeff Cotton začnú training camp na PUP liste. Gary sa zotavuje s pretrhnutého predného krížneho väzu a Stokes zo zranenia kolena a chodidla, ktoré obaja utrpeli dňa 6. novembra 2023 v zápase proti Lions na Ford Fielde. Následne obaja vynechali zvyšok sezóny. Hráči, ktorí sú umiestnení na PUP liste tak nemôžu trénovať, ale môžu byť aktivovaní v akomkoľvek momente trianing campu. Ak by na PUP liste začali aj sezónu, tak musia vynechať prvé štyri zápasy regular season. Keď sa ich tím rozhodne aktivovať, tak sa aktivuje 3-týždňové okno počas ktorého musia byť zapísaní do 53ky. GM Brian Gutekunst a rovnako aj HC Matt LaFleur vyjadrili optimizmus čo sa týka návratu Rashana a Erica. Matt povedal, že sa dúfa, že sa aktivujú niekedy počas campu.

Nováčikovia WR Grant DuBose a TE Camren McDonald a k nim LB Tariq Carpenter so S Tarvarius Mooreom boli umiestnení na non-football injury list. Tento list je v podstate to isté ako PUP, akurát sa jedná o zranenia, ktoré sa udiali mimo futbalového ihriska. Toto zahŕňa hráčov, ktorí sa zranili mimo zápasu a nováčikov, ktorí sa stále zotavujú zo zranení z college.


ČO SI VŠÍMAŤ?

Na čo by sme sa mali zamerať počas tohtoročného campu? Nejdeme tu traz hľadať odpovede my, tie nám dá camp, teraz si len prejdeme to, na čo chceme poznať odpovede!

JORDAN LOVE A KTO BUDE JEHO BACKUP?

Tento rok máme o zábavu na pozícii quarterbacka postarané. Máme nového starting quarterbacka a je ním Jordan Love. Tri roky hral úlohu poslušného vojaka v tichosti sa pripravoval na tento moment. Odporúčam vám prečítať si TENTO ČLÁNOK ohľadom cesty Jordana Lova k pozícii starting quarterbacka Packers. Je to zaujímavé čítanie. Veľmi sa teším na to čo nám Jordan predvedie. Doposiaľ nám rástol pred očami a vždy keď sa ukázal na ihrisku, tak už robil niečo lepšie ako pred tým. Svoj rast vyšperkoval svojim výkonom proti Eagles, ktorého rozbor môžete NÁJSŤ TU. Rozhodne teraz neočakávam, že z neho okamžite bude ďalší Hall of Fame quarterback. Na 100% bude mať svoje brilantné, ale aj nevydarenejšie momenty. To je všetko v poriadku. Dôležité je aby napredoval a dokázal sa poučiť z chýb ktoré prídu. Veľmi veľa sa hovorí o tom, či bude hrať v zápasoch preseason. Podľa mňa určite a aj by mal. Ale Matt LaFleur nám na svojej poslednej tlačovke povedal, že to bude záležať aj od toho, koľko lôpt za celý training camp nahádže. Podľa jeho slov nechcú, aby sa mu ruka presilila a musel kvôli tomu vynechať nejaké cenné predsezónne snapy. Z vyjadrení jeho spoluhráčov je jasné, že sa stal lídrom tímu a všetci sú ochotní nechať za neho na ihrisku všetko. Let´s go 10VE!

Veľkým príbehom training campu bude aj to, kto sa stane jeho backupom. Draftovaný nováčik Sean Clifford má najlepšie šance a to najmä vďaka tomu, že bol draftovaný. Na OTAs mal zopár pekných okamihov, som naozaj zvedavý, že čo nám predvedie. Je to sympaťák, ale príde mi taký nemastný neslaný. Danny Etling odohral kvalitnú minuloročnú preseason a všetci si pamätáme na jeho behový touchdown po read option cez celé ihrisko. Avšak pri ňom to taktiež necítim. Čerstvo podpísaný Alex McGough je gunslinger, ktorý to vie poriadne roztočiť aj po svojich. Na 53ku to podľa mňa nie je, ale do PS by sa mi hodil. Stále čakám, že privedieme nejakého veterána. Tento trojsúboj je taký zamotaný ako len môže byť. Naozaj sa teším na to, že nám chalani ukážu.


KTO BUDE TROJKOU NA POZÍCII RB?

Aaron Jones a AJ Dillon aka Hrom a Blesk sú jasnou dvojkou na pozícii running backa. Ale kto im bude kryť chrbát? Mojim veľkým obľúbencom je explozívny Tyler Goodson, ktorý nám už ukázal čo dokáže v minuloročnej preseason. Dajte mu loptu do rúk a on s ňou bude zahrávať plays v rýchlosti 300 km/h. Patrick Taylor je už u nás dlhodobo a je to istota. V ničom nie je špeciálny, ale všetko zvláda dobre, pričom pass protection má perfektnú. Lew Nichols je draft pick, čo hrá v jeho prospech. Pozíciu trojky rozhodne special team a prínos trojky práve pre special team. Avšak vo vnútri si želám, aby sme na súpiske našli miesto pre Goodsona. Playmakerov na súpiske nikdy nie je dosť, Tyler Ervin a to podľa mňa ešte kvalitnejší než bol on.


ZAUJÍMAVÍ TIGHT ENDI, ČO S NIMI?

Na súpiske máme naozaj zaujímavú zmes tight endov. Josiah Deguara je H-back, Luke Musgrave je F-tight end a Tucker Kraft je Y-tight end. Veľmi som zvedavý, ako budeme využívať Deguaru, kde bude nastupovať a ako často? Bude Musgrave ten typický pass catching tight end? Ako mu pôjde blokovanie? Bude Kraft v úlohe Marcedesa Lewisa? Veľmi sa teším na to ako bude Matt LaFleur čarovať so svojimi TEs, kde je každý jeden jedinečný a vyniká v niečom inom. Aké personnels budeme hrať? Matt má veľmi rád 12 personnel. Aký bude pomer personnelov? Strašne veľa otázok na ktoré chcem poznať odpovede. Na túto trojku sa skutočne extrémne teším, bude to strašne zaujímavé sledovať.


OL PRINESIE NIEKOĽKO PRÍBEHOV

Ľavá starting strana OL je jasná. LT Bakh a LG Elgton. Ale čo ďalej? Kopec, kopec otázok, na ktoré chcem odpovede, ale musím si ešte na ne počkať.

 • Kto bude starting center? Zatiaľ to vyzerá na Josha Myersa, ale ten nič nemá isté. Jeho nestabilné výkony ponúkajú šancu iným. Som zvedavý v akej forme príde Myers. Na chrbát mu bude dýchať Jake Hanson, ktorého už by som najradšej na našej súpiske nevidel. Adam Stenavich nám prezradil, že v hre o úlohu starting centra bude možno aj Zach Tom. Jeho však chcem vidieť inde. Najlepší scenár pre nás? Myers spraví výkonnostný skok a bude starter.
 • Kto bude starting right tackle? Za mňa to musí byť Zach Tom. Ten chlap je skvelý mladý hráč, ktorý bude členom našej OL ešte poriadne dlho. Jeho najväčším vyzývateľom je podľa mňa Yosh Nijman. Do mixu sa určite pridá aj Royce Newman.
 • Kto bude backup na pozícii LT? Za mňa si to o túto pozíciu rozdajú Rasheed Walker a Caleb Jones. Pri absencii Bakhtiariho bol na OTAs v prvej OL na LT práve Caleb. Tento obor sa mne osobne veľmi páči a teším sa na neho, čo ukáže. Walker je na LT veľmi skúsený. V hre je určite aj Yosh Nijman, ktorý tu už v minulosti za nás nastupoval.
 • Čo nám predvedie Sean Rhyan? Na toto som extrémne mega zvedavý. Minuloročný výber v 3. kole, ktorý bol sklamaním počas TC a potom bol suspendovaný za užívanie zakázaných látok. Mal by bojovať o pozíciu backupa na guardoch. Stále len 22-ročný mladík. Toto je za mňa veľký príbeh tohtoročného TC. Ak neuspeje, tak už po dvoch rokoch ďalších výber v 3. kole v koši.

MLADÍ WIDE RECEIVERS

Vekový priemer našej pass-catching skupiny je 23.4 rokov. Keď sa pozrieme na štatistiky od roku 1990, tak len Browns z roku 2017 mali mladšiu skupinu pass catcherov a skončili 0-16.

 • Christian Watson zakončil sezónu ako superhviezda. Bude v tom pokračovať a rásť
 • Romeo Doubbs má obrovský potenciál a podľa všetkého je Jordanov najobľúbenejší cieľ, bude to tak aj počas campu? Kde bude najviac hrávať?
 • Kde bude hrávať nováčik Jayden Reed, bude to primárne slot? Ako často sa dostane do prvého útoku?
 • Samori Toure môže byť obrovským čiernym koňom. Nabral kopec svaloviny, dokáže nadviazať na minuloročnú skvelú preseason? Aj v zápase s Bills počas regular season nám ukázal svoj talent. Na neho sa teším azda najviac.
 • Dontayvion Wicks, bude to taký nebrániteľný deep threat aj v NFL? Po Tourem ďalší hráč, na ktorého som extrémne zvedavý.
 • Bo Melton je šinkanzen, ako ho budeme využívať? Bude to to LaFleurov gadget hráč? Ako ho bude využívať?
 • Nováčik Grant Dubose je ďalšie zaujímavé meno, fyzický receiver. Trošku odlišnejší typ než vyššie spomenutí rýchli chlapíci.
 • Malik Heath bol leading receiverom svojho tímu v najťažšej univerzitnej konferencii SEC, longshot, ale skúsenosti určite má.
 • Jeff Cotton, ktorý sa ukázal na OTAs. Bude pokračovať v kvalitných výkonoch?

9 veľmi, veľmi zaujímavých receiverov, ku ktorým pridajme ešte aj napríklad Duece Wattsa. Koľko z nich pôjde do 53ky? LaFleur má rád tight endov, running backs sú núdza a traja QBs v 53ke nie sú vôbec nepravdepodobní.

 • Bude teda receiverov 5, 6, či 7?
 • Watson, Doubbs a Reed majú 53ku istú.
 • Zvyšok o ňu bude bojovať na každom jednom snape. Každý jeden snap bude dôležitý.
 • V akých úlohách uvidíme jednotlivých hráčov?

KTO BUDE POMÁHAŤ KENNYMU?

Kenny Clark je naša jediná aktuálna hviezda v DL a potrebuje okolo seba chalanov, aby mu pomáhali. Kto to však bude? Ako bude napredovať minuloročný first round pick Devonte Wyatt? Najmladší už nie je, musí sa teraz ukázať. Spolieha sa na neho, že to bude dvojička pre Kennyho. TJ Slaton by mal byť NT, zvládne to? Čo nováčikovia? Colby Wooden a Karl Brooks. Wooden do úlohy Deana Lowryho? Nebránil by som sa tomu. Chris Slayton mal minulý rok solídnu prípavu a vyslúžil si šancu počas tohtoročného campu. Na neho sa teším, môže naozaj prekvapiť. Ako vidité, tak za Kennym to je riadne veľká záhada. Bude Wyatt so Slatonom napredovať? Ak má byť obrana kvalitná, tak to je nevyhnutnosť. Ako zapadnú nováčikovia? Dokážu byť užitoční od prvého dňa? V zákopoch sa počas campu budú odohrávať na oboch stranách poriadne tvrdé súboje o miesto v 53ke.


ROTÁCIA NA POZICII EDGE

Rashan Gary nebude môcť trénovať od prvého tréningu, ako to teda chalani využijú? O Prestona Smitha sa báť nemusíme. Nováčik a výber v prvom kole Lukas Van Ness bude hlavný člen rotácie. Kde všade ho budeme využívať? Ja si osobne myslím, že ak chalani v DL budú hrať mizerne, tak kľudne ho dajme na DE, kde hrával Dean Lowry. Dostane hrací čas a bude to okamžitý upgrade. Ja si myslím, že ho bude Joe Barry skúšať všade. Teším sa na neho!! Skúsený Justin Hollins bude platný člen rotácie. Bude Kingsley Enagbare pokračovať v raste? On je naozaj šikovný a keď dokáže rásť, tak pre náš pass rush to bude boost ako sviňa. Nedraftovaný Brenton Cox Jr. si reálne môže vyslúžiť snapy v prvej obrane. Talent na to má a je to hráč, na ktorého sa teším úplne najviac z celého training campu! Jonathan Garvin a La´Darius Hamilton boli doposiaľ neplatní a majú poslednú šancu v Green Bay. Ja som skutočne zvedavý, že ako bude vyzerať naša rotácia na pozícii pass rushera a ako sa rozdelia jednotlivé úlohy. Potenciál tu je, kto z chalanov si vybojuje miesto v rotácii? Hráčov dosť, miesto v rotácii menej. Veľmi zaujímavé súboje! Máme sa na čo tešiť!


QUAY WALKER A JEHO ÚLOHY

Talentovaný mladík, ktorého rookie sezóna bola horská dráha, avšak zakončil ju ako najlepší rookie linebacker. Ja som strašne zvedavý na to, ako ho budeme využívať. Myslím si, že veľa bude zapájaný do hry ako pass rusher, kde sa bude využívať jeho elitná atletickosť. Nebude to len ten typický inside linebacker, mám taký tušák.

Keď už som pri inside linebackeroch, tak som zvedavý čo bude s Tariqom Carpeneterom a ako ho budeme využívať. Je to bývalý safety, ktorý bol na safetyho veľký, ale teraz je atletický linebacker. Som zvedavý v akých formáciách bude využívaný a aké úlohy v nich mať bude. Určite si to všímajme.

Tiež sa teším na to, či Isaiah McDuffie dokáže ešte rásť. V minulej sezóne mal len jeden štart a ukázal v ňom dobré veci. Som zvedavý ako dokáže naložiť s väčším priestorom. Na základe konca minulej sezóny a OTAs je našou trojkou na pozícii ILB.


KTO, AKO A KDE BUDE HRAŤ?

Ako bude vyzerať naša skupina cornerbackov? Je to tam nabité. Jaire Alexander, Rasul Douglas, Eric Stokes, Keisean Nixon. Mám tu niekoľko otáznikov:

 • Kto bude hrať slot? Zo začiatku to bude určite Nixon, ale keď sa Stokes vráti? Jaire, Rasul a Eric sú naši top 3 CBs. Ako ich dáte na ihrisku aby tam boli všetci? Rasul nie je slot. To sme videli v minulej sezóne. On tam nepatrí, je to outside hráč. O ňom nemôžeme na slot ani uvažovať. Ericovi to tam moc doposiaľ nesedelo a Jaire je elitný cornerback, ktorý však na slote odohral minimum času. Chceme ho dávať na slot?
 • Presvedčí Nixon? Ak Nixon na slote presvedčí, tak čo potom? Kto a ako a kde? Nemám šajnu…
 • Budeme hrať viacej man coverage? Či zostaneme verní viacej zone, ktorú chceme hrať? Podľa mňa našim cornerom viacej sedí man a to všetkým štyrom. Budeme limitovať ich skvelé schopnosti v man kvôli tomu, že chceme hrať zone?
 • Ako bude vyzerať Stokes, keď sa vráti po zranení? Eric má za sebou vážne zranenie a ešte v januári chodiť nevedel. Ako ho to ovplyvní? Príde o svoju elitnú rýchlosť? Dokáže sa vrátiť?
 • Shemar Jean-Charles má poslednú šancu niečo ukázať. Dokáže to? Ako bude vyzerať?
 • Nadviaže Kiondre Thomas na kvalitnú minuloročnú preseason?
 • Nováčík Carrington Valentine zadelil kvalitné OTAs, prenesie to aj do TC?

Ohľadom pozície cornerbacka mám kopec a kopec otázok. Toto bude jedna z najzaujímavejších pozícii na sledovanie.


KTO BUDE HRAŤ VEDĽA SAVAGA?

Darnell Savage je jediným safetym, ktorý má istotu súpisky. Kto bude nastupovať vedľa neho? Kto bude backupom? O toto zabojuje Rudy Ford, Tarvarius Moore, Jonathan Owens, Innis Gaines, Dallin Leavitt a Anthony Johnson Jr.. Za mňa si všímajme Innisa Gainesa, ktorý dostane šancu sa ukázať naplno a nováčika Anthonyho Johnsona. Ten je obrovský čierny kôň a nebuďme prekvapení, keď vo weeku 1 bude hrať vedľa Darnella v prvej obrane.

Celkovo je pozícia safetyho našou najväčšou slabinou na súpiske. Nie je tu kvalita a ani hĺbka. Aspoň tak to vyzerá teraz.

 • Dokáže sa Savage vrátiť ku svojím skvelým výkonom spred pár rokov, či bude pokračovať v mizérii? Kde bude hrať? Ako ho budeme využívať?
 • Kto bude hrať vedľa neho?

PO ROKOCH TU MÁME OTÁZKU NA KICKEROVI

MoneyMason je preč. Jeho éra sa podľa všetkého skončila a našim novým kickerom je nováčik Anders Carlson. Na college kopal za Auburn a žiadna sláva to nebola. Ako s ním dokáže Rich Bisaccia pracovať? Brian Gutekunst povedal, že zatiaľ druhého kickera nepodpísal a uvidí, ako sa bude situácia vyvíjať počas kempu. Je to pomerne netradičné, lebo posledné roky sme išli do kempu s dvojicou kickerov. Naozaj som zvedavý na to ako bude Carlson kopať. Osobne mu moc neverím, ale zatracovať ho nechcem. Kicker bude rozhodne jeden z najväčších príbehov tohtoročného training campu.


GO PACK GO!!!!!