Teraz, alebo nikdy!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Minnesota Vikings

Kedy? 01/01/2023 o 10:25

Kde? Lambeau Field, Wisconsin

Vzájomná historická bilancia: 124 zápasov: 64 výhier, 57 prehier, 3 remízy

Kurzy: 

 • Tipsportvýhra domácich: 1.62remíza: 16.10, výhra hostí: 2.54
 • Fortuna: výhra domácich: 1.58, remíza: 15.00, výhra hostí: 2.55
 • Niké: výhra domácich: 1.61, remíza: 14.40, výhra hostí: 2.62

ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

PACKERS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi:

 • OLB Rashan Gary (IR)
 • CB Eric Stokes (IR)
 • T/G Sean Rhyan (Reserve/Suspended)
 • DL Dean Lowry (IR)
 • C/G Jake Hanson (IR)

Otázna účasť:

 • CB Keisean Nixon (trieslo)
 • WR Christian Watson (bedro)
 • Dobrou správou na zdravotnom fronte je to, že sa nám vracia LT David Bakhtiari.
 • OT Yosh Nijman bude hrať, zápas s Dolphins opustil kvôli zraneniu ramena
 • WR Christian Watson nedohral zápas s Dolphins kvôli zraneniu, prvé dva tréningy vynechal a v piatok bol na tréningu limitovaný.
 • CB Keisean Nixon opustil zápas s Dolphins kvôli zraneniu a celý týždeň netrénoval
 • RB Aaron Jones hrať bude, no podľa posledných reportov bojuje s určitými druhmi zranení už od weeku 10
 • K Ramiz Ahmed a RB Tyler Goodson boli pre tento zápas povolaní z practice squadu

VIKINGS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi:

 • C Garrett Bradbury (chrbát)
 • DL James Lynch (členok)

ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Jedná sa vôbec o ten najdôležitejší zápas sezóny? V podstate áno, nakoľko ho musíme bezpodmienečne musíme vyhrať, ak chceme ešte pomýšľať nad účasťou v playoff. Samozrejme ešte tu existuje scenár, kedy by sme sa do playoff dostali aj keby tento zápas prehráme a v poslednom weeku proti Lions vyhráme (vo weeku 17 a 18 by museli Commanders, Lions aj Giants prehrať). Avšak nad týmto nemôžeme ani len premýšľať. Ak sa tento zápas nevyhrá, tak v playoff proste nemáme čo hľadať. Ako to vyzerá teraz? Naša cesta do playoff vyzerá nasledujúco:

 • Poraziť doma Vikings a Lions a + k tomu
 • Commanders prehrajú jeden zo svojich dvoch posledných zápasov (Browns & Cowboys) ALEBO
 • Giants prehrajú svoje posledné dva zápasy (Colts & Eagles)
 • Keď sa udeje len jedna z alternatív, tak budeme mať pozíciu nasadenej sedmičky. Ak by sa udiali obe alternatívy súčasne, tak budeme mať pozíciu nasadenej šestky.

Presne tak dámy a páni. Aj napriek otrasnej sezóne v našom podaní máme stále šancu na playoff. Môžeme za to vďačiť faktu, že tento rok je liga kvalitatívne skutočne na smiech a teoreticky to vieme využiť vo svoj prospech. Aktuálne ťaháme sériu troch víťazných zápasov, ktoré nás vrátili do boja o playoff (plus samozrejme určité iné výsledky ostatných zápasov, bez toho by to nešlo). Porazili sme Bears, Rams a Dolphins. Keď sa na to pozrieme skeptickým pohľadom, tak sme porazili nemotorných Bears, kde nám to Fields nahádzal do rúk, porazili sme Rams bez Stafforda, Kuppa, či Donalda a na to aby sme porazili Dolphins sme potrebovali otras mozgu pre Tuu a jeho tri íčka v druhom polčase. Výpis víťazstiev to nie je ani náhodou nejaký oslňujúci. Keď sa na to pozrieme pozitívnym pohľadom, tak sme vyhrali tri zápasy za sebou! Asi tak, to je všetko čo o tom môžem povedať.

Minnesota Vikings je na bilancii 12-3 a musíme si všetci otvorene priznať, že v tejto sezóne si zrejme vybíjajú všetko svoje šťastie na najbližšiu dekádu. V tejto sezóne vyhrali až 11 zápasov, v ktorých bolo skóre na konci zápasu len o jedno skórovanie, čím vytvorili nový rekord NFL a to ešte sezóna neskončila. Ich jediné víťazstvo o viacej ako jedno skórovanie? Prvý week proti Packers… Odvtedy si určite pamätáme ich zázračný obrať proti Colts, keď v polčase prehrávali 0-33, či zápas proti Giants, kde v posledných sekundách premenili 61-yardový field goal.

Vikings majú stále nejakú tú maličkú šancu na prvé miesto v konferencii a to aj napriek tomu, že ich celkový bodový rozdiel je len +5 a podľa DVOA sú ako tím na 25. mieste. K tomu majú jednu z najhorších obrán v lige, keď sú na 28. mieste v pustených bodoch na zápasoch a na 31. mieste v počte pustených yardov na jednu play. Aj napriek tomuto všetkému sa im nejako podarilo všetky tie zápasy povyhrávať. Určite im k tomu pomohol siedmy najlepší skórovací útok v lige. Len ak by vás zaujímali, tak tu je zoznam, ako sa Vikings podarilo dosiahnuť všetky tieto víťazstvá: 5 field goalov, 3 touchdownové prihrávky, 1 touchdownový beh a 2 defenzívne stopy. Môžeme o nich hovoriť čo chceme, ale proste vedia ako vyhrávať zápasy.

Ako som povedal, v tomto zápase proti Vikings sa ukáže, či môžeme nad playoff premýšľať, alebo by sme už mali začať premýšľať nad offseason. Čo budeme musieť spraviť k tomu, aby sme si sezónu ešte predĺžili? To si rozoberieme v nasledujúcich bodoch!


SPOMALENIE JUSTINA JEFFERSONA

Vo weeku 1 sme proti Vikings prehrali 7-23 a wide receiver Justin Jefferson zachytil deväť prihrávok pre 184 yardov a 2 touchdowny. Aktuálne má Jefferson na svojom konte 123 zachytených prihrávok pre 1,756 yardov, pričom v oboch štatistikách vedie celú NFL. Celkovo v jeho 48 kariérnych zápasoch sa mu podarili pokoriť hranicu 100 nachytaných yardov celkovo 24-krát!!! No a toto zahŕňa jeho 10 z posledných 15 zápasov. Minulý week sa stal len šiestym hráčom v histórii NFL, ktorý má na svojom konte tri zápasy po sebe, v ktorých nachytal 10+ prihrávok pre 100+ yardov. Jeho 4,772 kariérnych nachytaných yardov počas prvých troch sezón v NFL je o 609 viacej ako hocijaký iný hráč v histórii, pričom len dvaja hráči prekonali hranicu 4,000 yardov. Jefferson má šancu atakovať hranicu 5,000 nachytaných yardov. V roku 2022 nikto neodbehol viacej routes než Jefferson, nikto nechytil viacej prihrávok než Jefferson, nikto nenazbieral viacej nachytaných yardov než Jeffeson, nikto nemá viacej získaných yardov po zachytení prihrávky a nikto nemá viacej contested catchov než on. Toto je Justin Jefferson, ktorý mohol hrávať u nás (keby Vikings neodmietli našu ponuku na trade up). Teraz však stojí na druhej strane a my musíme prísť na to, ako prežiť tento zápas bez smrteľnej ujmy od tohto receivera.

Čo sa týka nášho prvého vzájomného zápasu, tak tam v našej obrane dominovali nedorozumenia. Hráči nedokázali spolu komunikovať, prepúšťať si hráčov a z toho plynuli bustnuté coverages, kde z toho Jefferson ťažil a ťažil. Väčšina jeho catchov prišla v situácii, keď bol voľný na míle. Justin Jefferson v tomto zápase nachytal deväť prihrávok pre 184 yardov a 2 touchdowny. To je historicky tretie najvyššie číslo, čo sa týka nachytaných yardov hráčom Vikings v zápase proti Packers. Jefferson len v prvom polčase nachytal 6 prihrávok pre 158 yardov a 2 touchdowny. Next Gen Stats prišli so štatistikou, že v prvom polčase bol Jefferson zodpovedný za 90.9% ofenzívnych air yardov, čo je druhé najvyššie percento v jednom zápase čo sa týka histórie Next Gen Stats. Mám ďalšiu zaujímavú štatistiku. Jefferson mal priemer 4.0 yardov separácie na svojich 11 targetoch, pričom na plays, kde mal separáciu aspoň 3.0 yardov získal 138 yardov. Sranda je, že pri jeho 64-yardovej play v druhej štvrtine, ktorou pripravil pre Vikings field goal, nebol v jeho blízkosti žiadny branca na vzdialenosť 10 yardov…

V prvom weeku sme sa všetci rozčuľovali ohľadom toho, že na Jeffersona nehral Jaire Alexander. Hneval sa na to aj Jaire, ale proste keď vašou filozofiou je heavy zone coverage, tak sa toto robí len ťažko. Jefferson drví celú NFL na out routach. Podľa PFF tu žiadny receiver v lige nemá viacej targetov – 46 targetov, 33 zachytených prihrávok pre 380 yardov. Často ho vidíme bežať túto out routu zo slotu alebo proti off-zone coverage – čo my hráme skutočne dosť. Vo weeku 1 bežal out routu a chytil prihrávku. A viete kto bol na ňom v coverage? Preston Smith.

Veľa hovoríme o tom, aby sme hrali proti nemu press coverage, no tímom sa ani v tomto smere moc nedarilo. Jeho 27 explozívnych plays proti press coverage je najvyššie číslo v celej lige. Komu sa teda podaril udržať Jeffersona aspoň ako tak na uzde? Len 4 tímy ho udržali pod 98 yardov v tejtoo sezóne. Dva z týchto tímov Vikings aj porazili (Eagles a Cowboy). Ostatné dva prehrali do rozdielu o päť bodov (Jets a Lions). Ako sa to týmto tímom podarilo?

Eagles Jeffersona takmer vôbec nepressovali (len 10x z 51 routes). Darius Slay odohral famózny zápas v pokrývaní Jeffersona v deep zone coverage. Plus k tomu si tam aj Kirk nahádzal somariny. O jeden week na to, Lions videli tape, čo Eagles vyviedli a rozhodli sa spraviť presný opak toho, čo spravili Eagles. Detroit Jeffersona pressoval na line oveľa častejšie – takmer na 2/3 jeho snapov. V man coverage sa ho krásne držali a keď už Jefferson loptu chytili, tak secondary Lions tacklovala ukážkovo, čím minimalizovali jeho yardy po zachytení prihrávky. K tomu si Jefferson pripísal aj 2 dropy. Proti Cowboys zachytil len 3 prihrávky na 33 routach, pričom jedna z toho bol screen. Trevon Diggs mal počas takmer celého zápasu na starosti práve tohto receivera a odohral skvelý zápas. Ako posledných tu máme Jets a obranu Roberta Saleha. Tu obrana hrala disciplinovane a keď už sa lopta blížila do jeho rúk, tak bol safety okamžite pri ňom. Na niekoľkých plays dostal pekne naložené.

Takže čo by sme mali spraviť my? Čo uvidíme od Packers v tomto zápase? To nikto nevie. Môžeme byť agresívni, pressovať Jeffersona na line of scrimmage a využiť na to Jaira Alexandera, aby si ho v coverage ustrážil. Avšak veriť, že Jefferson sa za celý zápas nepresadí, tak to je pomerne šialené. Ak budeme sedieť v našej off-coverage, tak musíme akceptovať to, že Jefferson dostane jednoduché skompletované prihrávky a musíme veriť nášmu skalopevnému tacklingu. Problém je ten, že celý rok tacklujeme fakt otrasne. Ak nám niekto ukončí sezónu, tak to bude Justin Jefferson. Musíme len dúfať, že nám ju naopak dokáže zachrániť Jaire Alexander. Ak sa máme na niekoho v takejto situácii spoľahnúť, je to on. Nestavil by som to na to, že naša obrana začne zázračne tacklovať a nerobiť chyby pri preberaní hráčov.


VYVÍJAŤ TLAK NA KIRKA COUSINSA

Cousins už Vikingom zápasy neprehráva, no stále dokáže robiť chyby. V jeho šiestich zápasoch na cestách hodil dokopy sedem interceptions. Keď sa pozrieme na 34 kvalifikovaných QBs, ktorí hodili aspoň 100 prihrávok mimo domáceho štadióna, tak je Cousins na 21. mieste v passer ratingu (84.3).

Keď sa pozrieme na ofenzívnu lajnu Vikings, tak tímový passblock win rate je 57%, čo stačí len na 21. mieste v NFL a Cousins bol celkovo pod tlakom na 36% svojich dropbackov, čo je siedme najvyššie číslo spomedzi quarterbackov. Vikings v tejto sezóne pustili 45 sackov, čo je 6. najvyššie číslo v lige. V prvom vzájomnom meraní síl sme s vyvíjaním tlaku na Cousinsa nemali problém, keď bol pod tlakom pri 42%(!!!!) svojich dropbackov. No aj napriek tomu bol schopný mať priemer 10.5 yardov na pokus. Pri niekoľkých big plays v tomto zápase to bolo tak, že Packers boli doslova pár stotín od toho, aby ho sackovali, no kvôli bustnutnej coverage to Cousins odhodil a bolo po zábave.

Na druhej strane, čo sa týka pass rushu, tak tu sme strašne nekonzistentní. Sme na 16. mieste čo sa týka pass rush win ratu a bez Rashana Garyho to je o niekoľko úrovní nižšie. Rashan mal formu na DPOY, avšak bezkontaktné zranenie na turfe (ACL) spôsobilo to, že si jeho skvelý futbal už fanúšikovia NFL užívať nemôžu. Prvý zápas proti Vikings sa v obrane niesol najmä v znamení zlého tacklingu a bustnutých coverages. V druhom polčase proti Dolphins to bolo presne opačne. Coverages boli tesné, dostávanie sa na QB pravidelné a tackling presne takí ako má byť. Ak chceme Vikings poraziť, tak musíme pokračovať práve v tomto futbale z druhého polčasu proti Dolphins. Prvý polčas bol naša „klasika“… Proti Rams sa Joe Barry snažil vyvíjať tlak na Bakera Mayfielda niekoľkými blitzmi. To však spôsobuje to, že v coverage máte o jedného hráča menej a proste to si tento week proti Vikings dovoliť nemôžeme. Ich útok disponuje viacerými playmakers než útok Rams. V tomto zápase to bude o tom, že sa budeme musieť dokázať dostať na Cousinsa vďaka nášmu frontu v zložení piatich hráčov, ktorí budú musieť vyhrávať svoje súboje 1vs1.

Inak nedá mi nepoznamenať jednu vec. Nikdy nezabudnem na to, ako Aaron Rodgers raz povedal, že jeho zlé roky sú kariérne roky ostatných QBs. Kirk Cousins pravdepodobne zažíva svoju najlepšiu sezónu (niektorí blázni hovoria, že je dokonca MVP) a toto je jeho porovnanie s hrubo podpriemernou sezónou v podaní Aarona Rodgersa:

 • KIRK COUSINS: 592 pokusov o prihrávku, 65.7% skompletovaných prihrávok pre 4,117 yardov, 27 touchdownov, 11 interceptions a 51.1 QBR
 • AARON RODGERS: 491 pokusov o prihrávku, 64.8% skompletovaných prihrávok pre 3,331 yardov, 24 touchdownov, 11 interceptions a 39.4 QBR

KTO NAHRADÍ DEAN LOWRYHO?

Naša behová obrana vôbec nie je tou obranou, ktorú by sme si predstavovali. Len tri tímy pustia viacej nabehaných yardov na jeden beh a my sme celkovo na priemer 5 pustených yardov na jeden beh. Mnohokrát tak vidíme chyby, ktoré by sme vidieť nechceli, alebo proste nestíhajú fyzicky na behovú hru súpera. Dean Lowry skončil na IR a my sa budeme musieť zaobísť bež jeho služieb. Je to veľká strata? Nemyslím si. Dean je prinajlepšom podpriemerným No.2 DL v lige (za Kennym) a nadpriemerným hráčom do rotácie ako štvorka. Dobrou správou je, že viacej priestoru dostane nováčik Devonte Wyatt, ktorý sa v posledných zápasoch prebúdza a zlepšuje. Ten je platný najmä čo sa týka pass rush opakovaní. Proti behu tam očakávajme T.J. Slaton, či Jonathana Forda. Takže to bude vyzerať Kenny + Jarran Reed a ku ním táto trojka podľa situácie.

Behový útok Vikings je podpriemerný, keď priemerne získajú na jeden beh len 4.1 yardov a ich priemer nabehaných yardov na jeden zápas je 5. najhorší v celej lige – 94.5 yardov na zápas. Na druhej strane však Dalvin Cook už v tejto sezóne nabehal 1,109 yardov a skóroval 8 touchdownov. Vzhľadom na našu vzájomnú historickú bilanciu by som na neho vôbec nezabúdal. A hráč ako Kenny Clark, Preston Smith, Kingsley Enagbare, De´vondre Campbell či Quay Walker budú musieť odohrať kvalitný zápas. Quay Walker nám pomaličky rastie a rastie a každý week sa jeho výkonu zlepšujú. Snáď bude v tomto pokračovať. Talent tam je.


BEHOVÁ HRA AKO HLAVNÁ OPORA NÁŠHO ZLEPŠUJÚCEHO SA ÚTOKU

V prvom weeku to bol pre náš útok zlý výkon, no ak niečo fungovalo (čo sme nerobili), tak to bola behová hra. Vďaka tomu sme dokázali aspoň niekedy s loptou hýbať a Aaron Jones s AJ Dillonom mali priemer 6.2 yardov na jeden beh. A áno, určite to bolo aj kvôli tomu, že obrana Vikings mala brániť vedenie o tri skórovania a snažila sa eliminovať najmä big plays. Ale aj napriek tomu, behová hra musí byť našim základom v tomto zápase.

V posledných šiestich zápasoch náš útok konečne našiel ten správny recept na úspech a sme hodnotení ako jeden z najefektívnejších útokov v lige podľa DVOA v tomto rozmedzí zápasov a práve behová hra bola kľúčom k tomuto zlepšeniu. V štyroch zápasoch, kde sme skórovali aspoň 24 bodov, dvojica Jones – Dillon nabehala cez 550 yardov a mala priemer lepší než 5 yardov na jeden beh. V dvoch zápasoch proti Titans a Lions, kde sme dokopy skórovali 26 bodov, naši RBs len ledva prekročili hranicu 100 nabehaných yardov a ich priemer bol menej než tri yardy na jeden beh. Zápas proti Dolphins bol výnimkou. Behovému útoku sa nedarilo, no aj tak sme skórovali 26 bodov. Blitz-heavy obrana Dolphins, zranenie Aarona Jonesa a ich deravá secondary boli hlavnými dôvodmi, prečo sa nám po zemi darilo tak ako sa darilo.

Obrana Vikings je ľahko pod priemerom ligy keď pustí priemerne 4.4 yardov na jeden beh a tiež je pod ligovým priemerom v run stop win rate a behovej obrane podľa DVOA. Defenzívny koordinátor Ed Donatell hráva verziu obrany Vica Fangia čo znamená to, že hrajú veľa cover-2. Príliš často neblitzujú. Keď obrana hrá cover-2 v tej povedzme si perfektnej forme, tak to eliminuje big plays pre passový útok. Ak sa bude obrane Vikings dariť pokrývať big plays, tak LaFleur a najmä Rodgers budú musieť zostať trpezliví, behať s loptou, brať to čo budú môcť na krátkych prihrávkach a neodmietať checkdowny. Rams mali prakticky rovnaký gameplan proti Packers a Rodgers po zápase povedal, že aké to dokáže byť frustrujúce hrať proti takejto obrane. Ale najlepší spôsob ako atakovať cover-2 je behová hra. V tomto zápase Jones s Dillonom nabehali 126 yardov a Jones mal priemer 5.3 yardov na jeden beh. Len dodám, že Za´Darius Smith je skvelý pass rusher, ale však jeho obrovská slabina je práve behová obrana. Toto asi všetci veľmi dobre vieme a musíme mu hru doslova znechutiť tím, že budeme do neho behať a behať. To jeho vplyv na zápas bude výrazne zmenšovať.

Ak dokážeme mať úspech v behovej hre, tak to prinúti obranu Vikings opustiť od svojej two-high shell obrany a to otvorí priestor v passovej hre. Taktiež behová hra bude mať za následok ďalšiu vec, ktorá bude hrať v náš prospech, udrží Justina Jeffersona na sideline. Keď s loptou behať nedokážeme, tak to bude znamenať to, že Za´Darius Smith a Danielle Hunter budú našimi častými súpermi v pass protection. Smith má na svojom konte 10 sackov a Hunter 10.5 sackov. Sú jediným tandemom v lige, ktorý má na svojom konte dvojčíselný počet sackov. Keď sa pozrieme na počet vyvinutých tlakov na QB, tak Smith je na treťom mieste a Hunter na ôsmom. No aj napriek tejto ich produkcii sú len na 23. mieste v sack%. Tento rok sme nedokázali dávať dokopy ofenzívne drivy, kde by sme to konzistentne tlačili vzduchom a tomuto smeru moc neverím.

Obrovským X-faktorom je v mojom pohľade to, či bude môcť Christian Watson zasiahnuť do zápasu a ak áno, tak v akom rozsahu. Keď je na ihrisku, tak náš útok operuje úplne v inej dimenzii. V behovej hre je excelentným blokárom a mať na ihrisku súčasne 5 hráčov v OL, Marcedesa Lewisa a Lazarda s Watsonom je ako keby máte na ihrisku súčasne 8 hráčov v OL. K tomu do passovej hry prináša faktor, ktorý je bez neho prakticky nulový – rozťahuje ohrisko vertikálne, otvára celú obrana, vytvára priestor pre seba a aj pre svojich spoluhráčov. Watson je skutočne tým pomyselným rozdielovým hráčom v našom útoku. V tejto sezóne hrá veľa tímov proti nám cover-1 a agresívnu press coverage. No keď bude na ihrisku Watson, tak veľa šťastia s týmto. Do toho máme k dispozícii skvelo hrajúcu dvojku Romeo Doubs a Allen Lazard. Bez Watsona sú obidvaja poloviční. S ním na ihrisku sú o úroveň vyššie. A len taká zaujímavosť – Christian Watson a Romeo Doubs sú len štvrtou rookie dvojicou v histórii NFL, v ktorej obaja dokázali pokoriť hranicu 35 nachytaných prihrávok a každý skórovať aspoň 3 touchdowny.

Veľkým plusom pre nás je ten fakt, že konečne budeme mať pokope celú ofenzívnu lajnu. David Bakhtiari, Yosh Nijman, Elgton Jenkins, Josh Myers, Jon Runyan a skvelo hrajúci nováčik Zach Tom sú všetci k dispozícii. To je obrovský rozdiel oproti prvému vzájomnému zápasu, kde nám chýbal Bakhtiari s Jenkinsom a na ihrisku sme videli Newmana či Hansona na pravej strane. Práve na zlú hru OL sme v prvom zápase doplácali najviac. Hráči boli voľní prakticky na každej jednej play, môžete si to detailne pozrieť v mojom review, problém bol však ten, že OL nedržala ani len trošičku a Rodgers nemal vôbec čas ani len chytiť loptu, nie to ešte niekoho hľadať v downfielde.

Secondary Vikings nie je žiadny zázrak. Je jednou z najhorších v celej lige, keď na jeden passový pokus pustí priemerne 7.5 yardov, čo je druhé najvyššie číslo v celej lige. Rovnako ako v prvom zápase, tak aj v tomto zápase bude mať náš útok priestor na passové big plays. Ak Watson bude hrať v plnej forme a rozsahu, tak je to pre nás game changer. A ktovie ako by sa sezóna uberala, keby hneď na prvej play v tejto sezóne proti Vikings chytil ten 75-yardový touchdown. Naša OL musí dať Rodgersovi čas a keď QBs v tejto sezóne mali proti tejto obrane čas, tak ju trhali a trhali. Zároveň je obrana Vikings jednou z vôbec tých „najlepších“ v púšťaní big plays po play-action. Tímy ako napríklad Lions ich týmto doslova týrali. Tento zápas je ako stvorený pre útok Matta LaFleura – behová hra a od toho sa odvíjajúce play-action. Nie pre útok Aarona Rodgersa – spread out offense. Ktorú tvár nášho útoku v tomto zápase uvidíme?

Náš tím je v rozmedzí posledných piatich weekov celkovo na 4. mieste podľa DVOA (za 49ers, Bills a Eagles). Čo sa týka útoku tak sme podľa DVOA na 7. mieste, v behovom útoku podľa DVOA na 2. mieste, v passovej obrane podľa DVOA na 1. mieste a na 4. mieste v special teame podľa DVOA. Dokážeme toto zlepšenie potvrdiť proti Vikings?


POZÍCIA NA IHRISKU

Green Bay Packers a Minnesota Vikings disponujú dvomi najlepšími kick returnermi v celej NFL. Na strane Green Bay to je Keisean Nixon, ktorý je na prvom mieste v lige čo sa týka priemeru na jeden kick return (27.5), na prvom mieste v počte 30-yardových returnov (9), v počte 50-yardových returnov (4) a na prvom mieste v celkových yardoch na kick returnoch (825). Najkrajšie na týchto číslach je to, že Amari Rodgers zastával úlohu returnera takmer polovicu sezóny. Aké čísla by mal Nion, keby hral od prvého zápasu? Problém je ten, že tento týždeň vôbec netrénoval kvôli zraneniu triesla a nevieme, či ho budeme mať k dispozícii. Jeho účasť je pre nás dôležitá, nakoľko Vikings disponujú jednou z najhorších kick-coverage jednotiek v celej lige.

Na strane Minnesoty to je Kene Nwangwu, ktorý je na druhom mieste v lige čo sa týka priemeru na jeden kick return (26.0 yardov) a na druhom mieste v celkových yardoch na kick returnoch (779). V tejto sezóne skóroval jeden touchdown a tri v dvoch posledných sezónach. 40 yardov dokázal zabehnúť za 4.32s, vďaka čomu patrí medzi najrýchlejších hráčov v NFL. Masona Crosby už vek dobehol a je na poslednom mieste v NFL, čo sa týka vzdialenosti kopu na kickoffe. Aj vzhľadom na toto sme na úplne poslednom mieste v celej lige čo sa týka percentu kickoffov, ktoré sa skončili touchbackom (22.06%). Btw, na 31. mieste sú Steelers a majú 33.33%. Plus k tomu chladné počasie v Green Bay sa postará o to, že jeho kopy budú k zemi padať ešte skorej. Preto sa Green Bay rozhodli, že pre tento zápas z practice squadu povolajú kickera Ramiza Ahmeda, ktorý bude mať na starosti práve kickoff.

Na druhú stranu naša kick coverage bola v poslednom zápase kvalitná. V zápase proti Miami, Dolphins štartovali svoj drive za 20 yardovou líniou len dvakrát zo šiestich možností. Rudy Ford, Dallin Leavitt, Tariq Carpenter a Innis Gaines boli v tomto zápase dominantní.


Musíme očakávať, že v hľadisku Lambeau Fieldu bude kooooopec fanúšikov Vikings. Nakoľko po našej prehre proti Lions sa cena vstupenky na tento zápas ohromne prepadla a fanúšikovia Vikings ich nakupovali jedna radosť. Preto budeme potrebovať každého jedného fanúšika Green & Gold, aby nesedel a robil na štadióne poriadny bordel!!!!! A rovnako aj my pri televíznych obrazovkách, počítačoch, projektoroch, či telefónoch!!!!!!!

GO PACK GO!!!!!!!!!!!

BTW… tento zápas bude pískať Carl Cheffers… Máme sa teda na čo tešiť…