Posledný tréning tohtoročného training campu!

ZDRAVOTNÉ OKIENKO

PUP LIST

 • CB Eric Stokes (chodidlo)

Pri Ericovi sa stále nič nemení. Matt LaFleur povedal, že ešte nie je pripravený na to aby mohol byť aktivovaný z PUP. Začínam si možno myslieť, že sezónu začne na PUP. Stále len „trénuje“ individuálne za postrannou čiarou.

ZRANENIA

 • RB Lew Nichols (rameno)
 • OT Luke Tenuta (členok)
 • RB Tyler Goodson (rameno)
 • ILB De´Vondre Campbell (členok)
 • WR Bo Melton (hamstring)
 • WR Dontayvion Wicks (hamstring)
 • FB Henry Pearson (koleno)
 • S Tarvarius Moore (koleno)
 • S Anthony Johnson (koleno)

Počas zápasu s Bengals sa zranil OT Luke Tenuta a LaFleur nám povedal, že keď neberie do úvahy zranenie Davisa, tak práve Tenuta bude najdlhšie out. RB Tyler Goodson si v zápase s Bengals poranil rameno. WR Dontayvion Wicks opustil zápas s Patriots kvôli problémom s hamstringom. FB Henry Pearson si v zápase s Patriots poranil koleno. Zranenie S Tarvariusa Moora by nemalo byť vážne a bude sa každodenne posudzovať, kedy sa môže vrátiť do tréningu. Zranenie ILB De´Vondre Campbella by podľa slov nášho generálneho manažéra Briana Gutekunsta nemalo byť vážne a mal by stihnúť first week proti Bears.

Máme nové zranenie a to pri safetym Anthony Johnsonovi. Ten opustil včerajší tréning kvôli problémom s kolenom. Dnes nám bolo oznámené, že jeho zranenie je menšej závažnosti a nemal by byť dlho out.

DL Jason Lewan bol späť v tréningu, rovnako aj S Darnell Savage s DL Devonte Wyattom, ktorý včera z tréningu vypadli.

LT David Bakhtiari, ktorý je na upravenom osobnom rozpise tréningov, sa tréningu zúčastnil.


POSTREHY Z TRÉNINGU

Máme tu posledný report z tohtoročného training campu. Vo štvrtok mali naši Green Bay Packers posledný neverejný tréning počas training campu 2023. Tento tréning sa udial bez chráničov, len v dresoch a prilbách. Celkovo sme mali dokopy 17 tréningov. Ako už iste viete, tak my sme jeden tréning „vynechali“, nakoľko to nebol ani poriadne tréning, ale len také prechádzanie sa po ihrisku a hádzanie si lopty. Z toho nebol absolútne žiadny hodnotný report, takže naše číslovanie končí na šestnástke.

JORDAN LOVE

V tomto tréningu sa po väčšinu času sústredilo na trénovanie hry v red zone. Jordan v tomto tréningu skompletoval 12/23 prihrávok pre 5 touchdownov a 0 interceptions.

RED ZONE DRILL – Hneď na prvej play v tímovej časti bol sackovaný Rashanom Garym, ale na ďalšej play po scramblingu za behu trafil voľného running backa AJ Dillona pre 22-yardový touchdown. Love si získal čas pomocou roll outu do pravej strany. Hneď ďalšia play priniesla atakovanie coverage cornera Jaira Alexandera. Tu lopta letela na receivera Jaydena Reeda, ale Jaire mal fenomenálnu coverage a žiadny catch sa nekonal. Na nasledujúcej play sa po play-action obnovilo spojenie Love – Watson a výsledkom bol 20 yardový touchdown. Christian tu poľahky na corner route prešprintoval cornera Balentina. V závere Jordan hodil krásnu back shoulder loptu na receivera Watsona. Christian tvrdil, že loptu chytil, obrana tvrdila že nie. Výsledok sa už nedozvieme, ale lopta to bola pekná.

3RD&GOAL – Potom sa hra posunula bližšie k end zóne do inside 10. Na prvej play to bol coverage sack, ale na druhej corner Keisean Nixon spadol pri tom ako bránil wide receivera Jaydena Reeda na slante, ten sa ocitol voľný, Jordan mu loptu doručil a bol z toho 6-yardový touchdown. Na nasledujúcej play sa Jordanovi zrútil celý pocket a Brooks, Enagbare, Wyatt a Van Ness sa stretli pri Jordanovi. Bol by to sack. Tento drill zakončil opäť receiver Jayden Reed, ktorý sa uvoľnil na stop route na ľavom seame pred cornerom Keisean Nixonom pre 2-yardový touchdown.

MOVE THE BALL DRILL – V nasledujúcom drille Jordanovi chalani dropli hneď tri lopty a objavila sa skoro jedna interception. Pri prvej to bol receiver Romeo Doubs, ktorý mal ruky na lopte, ale dovolil cornerovi Rasulovi Douglasovi aby mu ju vyrazil. Romeo ju mal mať. Následne Love hodil loptu na receivera Jaydena Reeda, ten ju dropol. Tretia bola jump lopta na receivera Samoriho Toureho, ktorý sa po ňu vyšplhal do vzduchu, ale z rúk mu ju vyrazil safety Jonathan Owens. Udiala sa aj skoro interception, keď Jordan hodil loptu pred tight enda Luka Musgrava, ktorý sa ju snažil chytiť jednou rukou, ale lopta mu odskočila rovno do rúk safetyho Darnella Savaga, ktorý mal dve šance na to aby loptu skrotil, no neúspešne a „horúci zemiak“ skončil na zemi.

Po tejto sekvencii štyroch plays Jordan hodil krásnu loptu do behu na wide receivera Malika Heatha, ktorý predviedol tiež parádne zachytenie lopty v premávke a získal 11 yardov. Malik tu predviedol silné ruky a nedovolil aby mu ju defenzívni back vyrazil. Krásny hod a skvelá práca od nedraftovaného nováčika.

Na tomto tréningu Matt LaFleur vymyslel zaujímavý situačný drill. Lopta na vlastnej 35ke a neskôr na 40ke, do konca zápasu zostáva 28 sekúnd, je to 3rd&10, útok nemá žiadne timeouty a blíži sa koniec polčasu. Útok mal jednu play na to, aby niečo vymyslel a ak sa niečo zahrá, musia sa rýchlo zorganizovať a spiknúť loptu. Pri prvej z vlastnej 35ky skončila Jordanova lopta po roll oute neskompletovaná. Pri druhej z plus 40ky našiel svojou loptou receivera Jaydena Reeda pre zisk 16 yardov. Nebol to žiadny jednoduchý catch. Loptu chytal v strede ihriska a v slide. Loptu spikli keď zostávali do konca polčasu 4 sekundy a pripravili tak 40-yardový field goal.

Dajme si aj posledný krát počas tohtoročného campu Jordanovi rakety do sieťok v end zóne, ktoré predviedol na tomto tréningu:


POZNATKY K ÚTOKU

 • V úvode tímovej časti naša starting ofenzívna lajna vyzerala nasledujúco: Bahktiari – Jenkins – Myers – Runyan – Tom.
 • V prostrednej časti tréningu sa však trošku pozmenila a vyzerala nasledujúco: Bakhtiari – Jenkins – Tom – Runyan – Walker. Takže na centra sa z pravého tackla presunul Zach Tom a na pravého tackla prišiel Rasheed Walker. Už aj toto nám môže naznačovať, že Walker v depth chart predbehol Nijmana. V tejto konfigurácii ale OL odohrala iba niekoľko snapov a následne sa vrátila do pôvodného zloženia.
 • Konfigurácia druhej ofenzívnej lajny vyzerala nasledujúco: Walker – Rhyan – Empey – Newman – Nijman.
 • Behová hra sa nám počas posledných tréningov skutočne rozbieha. V red zone drille mal Aaron Jones jet sweep pre 10 yardov, potom Dillon touchdownový beh za skvelými blokmi od Bakhtiariho a Jenkinsa.
 • Na tribúnach neboli diváci a Matt LaFleur trošku viacej otvoril svoj ofenzívny playbook a mali sme niekoľko trick plays. Zacalloval jet sweep na Aarona Jonesa, pop pass na Musgrava na jet sweepe, či speed options s Jordanom a Jonesom do ľavej strany a s Jordanom a Watsonom do pravej strany. Potom prišiel aj reverse na Doubsa.
 • Po tom ako na poslednom tréningu nedokázal tight end Luke Musgrave udržať nohy v end zóne a skórovať touchdown, tak tight endi v úvode tréningu pracovali na zachytávaní prihrávok na konci end zóny a koordinácii nôh pri zachytaní prihrávky.
 • Wide receiver Duece Watts mal dobrý tréning a v tom spomínanom zaujímavom situačnom drille predviedol 28-yardové zachytenie na post route od Clifforda.

POZNATKY K OBRANE

 • Matt LaFleur nám pred tréningom povedal, že už má veľmi dobrú predstavu o tom, kto bude stáť vedľa Savaga vo weeku 1 ako starting safety. V tomto tréningu stál vedľa Savaga práve Rudy Ford. Je to teda on?
 • Outside linebacker Rashan Gary odohral ďalší famózny tréning. Hneď na prvom snape v tímovej časti sa predral cez ofenzívnu lajnu a mal by sack. Potom sa Rashan ocitol v súboji proti nováčikovi tight endovi Musgravovi. Takýto súboj Gary vyhrá aj o polnoci, to sa aj stalo a mal by tu ďalší sack. Potom sa predral cez RT Zacha Toma až ku Jordanovi, kde sa spoločne s ním dostal aj DL Devonte Wyatt. Jednalo sa o coverage sack.
 • V tímovej časti poriadnu neplechu narobil nováčik na pozícii defenzívneho linemana Karl Brook. Mal dva sacky a k tomu niekoľko tlakov na quarterbacka.
 • Pekný tréning odohral aj nedraftovaný nováčik na pozícii outside linebackera Keshawn Banks. Ten predviedol fenomenálne pass rush opakovanie proti Elgtonovi Jenkinsovi a mal by jednoduchý sack. Neskôr mal na svojom konte aj tlak na quarterbacka cez Toma.

POZNATKY K SPECIAL TEAMU

 • Kicker Anders Carlson tento tréning začal prvou sériou, ktorá vyzerala nasledujúco: 33/XP (ok), 42 (ok) & 44 (ok). Druhá séria vyzerala takto: 45 (ok), 47 (miss) & 53 (ok – bol by ok aj zo 60 yardov).
 • Na konci tréningu coach LaFleur povedal, že dajte loptu na 32ku, do konca zápasu zostáva 1 sekunda a keď kop premení, tak to bude víťazný kop. Pri tomto kope stál celý tím okolo Andersa, všetci na neho kričali a niektorí po ňom aj striekali vodu a hádzali fľaše s vodou pred neho. Jeho 49-yardový pokus nebol úspešný. Niekto po tomto kope povedal, že dajte mu ešte jeden. Tak Anders dostal ešte jeden kop. Opäť rovnaká situácia a podmienky, tentoraz ho premenil. Celý tím ho v zápale radosti obklopil a a týmto kopom sa oficiálne skončil training camp 2023.
 • Punter Daniel Whelan mal jeden veľmi pekný kick off, ktorý umiestnil presne na 1-yardovú líniu.

NAJLEPŠÍ HRÁČI DŇA

ÚTOK:

 • QB Jordan Love
 • WR Jayden Reed

OBRANA:

 • OLB Rashan Gary
 • DL Karl Brooks
 • OLB Keshawn Banks

Tento rok sme opäť spravili niečo, čo nikto iný u nás nerobí. Priniesli sme vám detailné reporty z každého jedného tréningu počas training campu 2023! Pevne verím, že sa nám vás podarilo vtiahnuť do diania úžasného training campu NFL, kde aj tréningy sledujú tisícky ľudí a hltajú každú jednu správu! Žiadny iný šport takýmto niečím nedisponuje a aj toto dokazuje to, ako je NFL špeciálna!

GO PACK GO!!