Rok sa s rokom zišiel a moja veľmi obľúbená akcia je tu – NFL Draft 2021! Bart rozobral dopodrobna všetky prospekty pre Packers, so Šrámom urobili jedinečný mock a teraz je rad na môj mock a „vysnívané“ picky Packers.

Green Bay Packers majú v prvom kole (zatiaľ) 29. výber. Rozhodol som sa, že spravím mock draft prvého kola a pre Packers vyberiem aj hráčov z neskorších kôl, ktorých by som rád videl v zeleno-zlatom drese. Ako už býva zvykom, moje mocky sú originálne, nesnažím sa pri nich kopírovať nikoho a rád vytváram trejdy. Samozrejme, pri niektorých výberoch je jednoznačné čo sa stane a ja nechcem robiť absolútne nezmysly kvôli tomu, aby som bol originálny.

1. Jacksonville Jaguars – QB Trevor Lawrence, Clemson

Tu nie je o čom. Trevor je skvelý hráč, ktorý je pre Jaguars zlomovým momentom. Bude zaujímavé sledovať, čo spraví hneď vo svojej prvej sezóne. K ruke má zaujímavých receiverov, nedraftovaný RB James Robinson bol krádežou minulého roka a celému tímu sa s pocitom, že majú perfektného QB hrá inak. Jaguars Super Bowl v nadchádzajúcej sezóne určite nevyhrajú, ale vo štvrtok v noci môže začať ich dlhodobejšia cesta za Lombardi Trophy.

2. New York Jets – QB Zach Wilson, BYU

Keby Jets vlani nevyhrali zápasy, v ktorých šokovali celú ligu, mali by toho muža o pár riadkov vyššie. Takto sú v situácii, kedy si môžu vybrať zo všetkého čo ostáva. Po trade Darnolda bolo jasné, že Jets pôjdu po novom QB. Všetky overené reporty označili za ich výber Zacha Wilsona. Som zvedavý čo tento mladík predvedie v tíme, ktorý sa nevie zdvihnúť zo sr..ehm už roky.

3. San Francisco 49ers – QB Trey Lance, North Dakota State

Niners dali za posun nahor dosť materiálu. Kyle Shanahan má tím, ktorý dve sezóny dozadu dokráčal do Super Bowlu, ale, dovolím si tvrdiť, prehral kvôli tomu, že Jimmy G proste nie je ten rozdielový chlapík. Iste sa pri čítaní týchto riadkov pýtate: Ale prečo by šli nahor po Lancea? Veď by bol k dispozícii aj nižšie! No, oni vedia prečo. Je jasné, že keď išli na trojku a zaplatili za ňu draho, o svojom picku majú dopredu veľmi jasno. O tomto sme sa bavili včera s Bartom. Trey je v mojich očiach nevlastná dvojička nášho Jordana Lovea. Podobajú sa, obaja boli pred draftom v pozícii, že môžu ísť v Top 10, ale aj na konci jednotky. Mne tu vychádza jedno. Aj Shanahanovi sa Trey na Jordana podobá, a tak sa rozhodol opakovať po svojom kamarátovi Mattovi LaFleurovi ;).

4. Atlanta Falcons – TE Kyle Pitts, Florida

Falcons môžu ísť pokojne dole. Ak tu padne QB, ktorého chcú Broncos, Patriots, Panthers alebo nebodaj Bears, potom sa môže udiať veľký trade. U mňa to ale nebude trade dole. Falcons si jednoducho budú chcieť uchmatnúť zbraň hromadného ničenie z Floridy. Kyle Pitts nás bude zabávať nasledujúce roky, ale myslím, že po ďalšej sezóne bez Matta Ryana. Alebo ho tento extrémny prospekt zachráni?

5. Cincinnati Bengals – OT Penei Sewell, Oregon

Žiadne prekvapenie. Bengals si svojho „frenčajz“ QB vybrali vlani. Teraz potrebuje Joe Burrow poriadnu ochranu, pretože jeho kariéra by mohla byť v opačnom prípade extrémne krátka. Veď sme to videli vlani. Sewell je hotový hráč, ktorý bude mať od prvého dňa za úlohu chrániť Burrowa. Pre Bengals parádny pick, iný výber by ma prekvapil…

6. Miami Dolphins – WR Devonta Smith, Alabama

Dolphins vlani ukázali, že v nich drieme obrovský potenciál. Tua potrebuje ešte ďalšiu palebnú zraň a tá je v osobe Devontu Smitha geniálna. WR z Alabamy bude mať kolegov v podobe Parkera a Fullera, no nečudoval by som sa, keby bol najčastejším cieľom passov od Tuu práve Smith.

7. Detroit Lions – WR Ja’Marr Chase, LSU

Lions by tu mali draftovať the best player available. Ale sú to Lions a tí sú schopní všetkého, že? No odhliadnuc od toho je k dispozícii Ja’Marr Chase a ten by sa po odchode Kennyho Golladaya mal stať hlavnou útočnou hviezdou Detroitu. Asi každý si stále pamätá na jeho parádnu sezónu, keď chytal prihrávky od Joea Burrowa.

Vysoko pravdepodobným scenárom je aj trade-down. Lions sú v prestavbe a ísť smerom nadol, získať picky navyše a stále ostať v konverzácii o prvokolový výber je to, čo by sa mohlo novému manažmentu vyplatiť.

8. MOCK TRADE s Panthers: Chicago Bears – QB Mac Jones, Alabama

Bears nemôžu ísť do sezóny s Daltonom. Teda môžu, ale… Myslím si, že ich snaha o zisk jedného z top QB bude ohromná. Po tom, čo zmizol z boardu Lance začal GM Ryan Pace obvolávať tímy ako Dolphins, Falcons či Broncos. O pick Panthers sa strhla vojna medzi Bears a Patriots, no Bellichick nebol ochotný poslať do Panthers toľko pickov ako Bears. Tí s tým majú akú-takú skúsenosť. Jones pre nich môže byť veľmi dobrý pick. Fanúšikovia dostanú nádej a tentoraz trocha viac overeného hráča ako bol pred pár rokmi Mitch Trubisky.

Do Panthers ide 1. a 2. kolo Chicaga v drafte 2021 a 2. kolo v budúcoročnom drafte.

9. Denver Broncos – LB Micah Parsons, Penn State

Vic Fangio si to stavia veľmi pekne. Útok má zaujímavých hráčov, až na QB, v secondary to nejako fungovalo, ale kvalitný LB je obrovskou potrebou tohto tímu. Parsons je jednoducho ďalším skvelým linebackerom z dielne Penn State a myslím si, že pre Broncos pick na istotu.

10. MOCK TRADE s Cowboys: New England Patriots – QB Justin Fields, Ohio

Patriots idú hore po Fieldsa! Prečo ale? Veď už tam nie je žiaden tím, ktorý by bral QB… No ja som od Adama Scheftera dostal info, že Saints mali na stole ponuku a rovnako sa šuškalo o Eagles a Vikings.

Cowboys získali 15. a 46. pick.

11. New York Giants – WR Jaylen Waddle, Alabama

V New Yorku vidia v Danielovi Jonesovi stále potenciál a má plnú podporu. Vlani v niektorých zápasoch ukázal, že to nie je úplná tragédia, ale jeho rozhodovacie schopnosti a inkonzistentnosť boli do očí bijúce. Giants mu potrebujú pomôcť aj tým, že dostane do rúk zaujímavé zbrane. Golladay, Shepard a Waddle bude elektrizujúce trio doplnené fantastickým running backom Saquonom Barkleym. Žeby začalo svitať na lepšie časy?

12. Philadelphia Eagles – CB Patrick Surtain II, Alabama

Najlepší corner tohtoročného draftu ide do Philly vyriešiť trápenie. Maddox vlani horel nielen proti top receiverom a QB, Surtain bude okamžitým starterom a zlepšením. Spoločne s Dariusom Slayom budú stavebným kameňom secondary tímu, ktorý sa chce vrátiť do formy, z ktorej vyťažil relatívne nedávno zisk Lombardi Trophy.

13. Los Angeles Chargers – OT/G/C Rashawn Slater, Northwestern

Chargers vlani našli svojho QB budúcnosti. Justin Herbert ukázal, že má na to, aby viedol tím z LA ku výhram. Veľmi sa mi páčil a ja som naňho upravil svoj preddraftový názor. Teraz je na rade jeho ochrana. Rashawn Slater je z menšej školy, neoverený proti top tímom, ale patrí medzi najlepšie prospekty tohtoročného draftu. Pre Chargers bude veľkou výhodou aj to, že vie hrať tackle, guarda aj centra. To sa im môže v prípade zranení neskutočne hodiť.

14. Minnesota Vikings – Kwity Paye, Michigan

Paye by mohol znamenať pre Vikings náhradu za Eversona Griffena. Ten bol v Minnesote skvelý. Má za sebou síce len 19 štartov, ale skautov očaril natoľko, že ho tipujú ešte do prvej polovice prvého kola. Ja to vidím rovnako a pre Vikings to je na základe jeho herného prejavu dobrý fit.

15. Dallas Cowboys – CB Jaycee Horn, South Carolina – MOCK TRADE s Patriots

Cowboys išli dole, potrebovali pred draftom cornera (okrem 450 ďalších pozícií v obrane) a aj tak ho dostali a to rovno jedného z najlepších! Horn bude okamžitým starterom a fanúšikovia tohto tímu sa môžu tešiť na zaujímavého hráča, ktorý má schopnosti byť playmakerom.

16. Arizona Cardinals – CB Greg Newsome II, Northwestern

Cardinals majú na pozícii cornera problémy. Po odchode Petersona je na jednej strane diera, keďže Alford sa posledné dva roky nestretol s pevným zdravým. Butler a Newsome môžu byť pokojne starting cornermi Cardinals, ktorí v tomto bode majú veľmi zaujímavú obranu.

17. Las Vegas Raiders – DT Christian Barmore, Alabama

Mike Mayock vie prekvapiť. Tento rok sa rozhodol, že siahne po Barmorovi, ktorý bude už piatym draftovaným hráčom z Alabamy a to sme len na 17. picku! Mayock sa už tešil, že mu ostane jeden z tria Newsome, Horn alebo Surtain, pretože ten draft sa vyvíjal dlho v jeho prospech, ale napokon siahol po Barmorovi. Najlepší defenzívny tackle draftu si zvýšil svoj kredit v posledných dvoch zápasoch sezóny proti Notre Dame a Ohiu. To očarilo Mayocka, ktorý do postupnej skladačky hľadá práve tipy hrajúce v top forme v najdôležitejších zápasoch sezóny.

18. MOCK TRADE: Green Bay Packers – OT Christian Darrisaw, Virginia Tech – MOCK TRADE s Dolphins

Gute ide opäť hore! Investuje sa do ochrany Aarona Rodgersa (v budúcnosti možno Jordana Lovea?). War room Packers dostal informáciu, že Washington si chce uchmatnúť Darrisawa, pretože Dolphins chceli ísť na opačnú stranu lopty a v hlavnom meste majú skvelú D-line, no O-line troška krýva. Čo sme obetovali? 29. výber, 62. výber a 142. výber v drafte 2021.

Darrisaw bude parádny doplnok do flexibilnej O-line, ktorá je v rukách Adama Stenavicha majstrovským dielom.

19. Washington Football Team – LB Jeremiah Owusu-Koramoah, Notre Dame

Defenzívna lajna Washingtonu je extrémne dobrá. Slabinou ostáva pozícia linebackera. JOK je práve tým hráčom, ktorý sa perfektne hodí za tých šialencov pred ním. Ak bude predvádzať konzistentné výkony, tak zo spolupráce so svojou D-line môže pokojne útočiť na ocenenie DPOY. Prečo nie?

20. Carolina Panthers – OT Alex Leatherwood, Alabama – MOCK TRADE s Bears

Pre Panthers to môže byť skvelý draft. Posunuli sa na 20. priečku, ale získali druhé kolo a rovnako budú mať druhé kolo navyše aj v ďalšom drafte. Ak má Sam Darnold ukázať, že má na to viesť tím, v ktorom je viac talentu a nádeje, potom bude potrebovať pevnú O-line. Na dvadsiatke je stále voľný ostrieľaný Alex Leatherwood z Alabamy. Pre Panthers parádny prvý deň, v ktorom získali picky navyše a dostali kvalitného hráča do O-line.

21. Indianapolis Colts – OT Teven Jenkins, Oklahoma State

Ďalší ochranca toho najváženejšieho je von! Teven Jenkis ide do Indy, kde bude mať za chrbtom Carsona Wentza! Quenton Nelson a Teven Jenkins vytvoria poriadne silné duo, ktoré uľahčí život nielen Carsonovi, ale aj behovej hre Colts. Po sezóne navyše končí zmluva Glowinskemu, čiže tento pick dáva zmysel. Keď si k tomu ešte pridáme aj flexibilitu Jenkinsa, potom môžu Colts veľa získať.

22. Tennessee Titans – WR Rashod Bateman, Minnesota

Titans prišli v offseason o Coreyho Davisa a dovolím si tvrdiť, že z draftu príde upgrade! Rashod Bateman je komplexný receiver, ktorý je veľmi podobný Justinovi Jeffersonovi.

23. New York Jets – LB Jamin Davis, Kentucky

Jets tu asi nebudú vymýšľať. Po tom, čo si vybrali nového QB pôjdu po QB defenzívy. Jamin Davis je inteligentný hráč, ktorý má za sebou životnú sezónu. Je fyzický, agresívny, vyhľadáva kontakt a je veľmi platný proti behovej hre.

24. Pittsburgh Steelers – OT Alijah Vera-Tucker, 

Kde sa vzal, tu sa vzal, Vera-Tucker draftom sa prepadal. No, rýmovačky mi moc nejdú, ale fanúšikov Steelers by som týmto veľmi potešil. V offseason tím opustil Alejandro Villanueva, a tak treba zaplátať dieru. Nielen zaplátať, ale začať O-line zlepšovať. Pomôže to nielen Big Benovi, ale aj running backom Steelers.

25. Jacksonville Jaguars – OT Samuel Cosmi, Texas

Budem sa opakovať, ale keď si vyberiete svojho QB budúcnosti, musíme mu zabezpečiť poriadnu ochranu. Jaguars to majú v tohtoročnom drafte perfektné, pretože majú tri picky v rámci prvých 33 výberov draftu. Nečudoval by som sa, ak by GM Jaguars použil kombináciu 25. a 33. picku na posun do druhej desiatky draftu, kde by si mohol vziať nejakého elitného tackla. Ja však posielam do Jacksonville Samuela Cosmiho, zaujímavého to hráča, ktorého plánujem sledovať aj v jeho ďalších rokoch a krokoch.

26. Cleveland Browns – EDGE Azeez Ojulari, Georgia

Browns majú radi kompletných hráčov a Ojulari rastie do takého borca. Je to pass rusher, ktorý dorastá do kompletného obrancu. Pred sezónou to bol materiál na 2. či 3. kolo, no v minulej sezóne porástol, ukázal, že má priestor na zlepšenie a mne sa práve v Clevelande veľmi páči.

27. Baltimore Ravens – WR Terrace Marshall Jr., LSU

Lamar Jackson dostáva do rúk parádnu zbraň, ktorá sa, podľa mňa, stane jeho najobľúbenejšou. Terrace Marshall Jr. je jedným z hráčov, ktorých mám na boarde pri Packers. Proti je jeho história zranení, no receiver je to fantastický. Je to vertikálna hrozba, ktorá bude mať na rováši množstvo big-plays. Aby som bol kompletný a len nechválil, najviac ma pri ňom sklamalo, že sa sezónu rozhodol ukončiť pred zápasom s Alabamou.

28. New Orleans Saints – CB Asante Samuel Jr., Florida State

Saints dostávajú náhradu za Janorisa Jenkinsa! Asante Samuel Jr. môže byť o pár rokov vôbec najlepším cornerom tohto draftu. Je to veľmi šikovný hráč, ktorý má futbal v krvi. Jeho otec kedysi hrával za Patriots, Eagles a divízneho rivala Saints Atlantu Falcons. Jeho syn je kópiou a v New Orleans budú veriť, že napodobní úspechy svojho otca, ktorý dvihol nad hlavu Lombardi Trophy dva razy.

29. Miami Dolphins – RB Najee Harris, Alabama

Útok Dolphins vlani nejak fungoval, o obrane sa ani baviť nemusíme. Čo bolo pre mňa do očí bijúcim nedostatkom? Running back. Ešte nešiel žiaden, a tak bude Harris na 29tke parádnym pickom pre Dolphins. Toto prvé kolo položí na plecia Tuu ešte väčší tlak, pretože má k dispozícii ďalších dvoch hráčov, s ktorými bude na ihrisku (takmer) pri každom snape. Nezabúdajte, že vďaka tomu, že išli nadol získali aj picky navyše, ktoré sa v strede draftu vždy zídu.

30. Buffalo Bills – EDGE Jaelan Philips, Miami

Bills sú v režime, kedy majú hotový tím a klopú na brány Super Bowlu. Ich výber v prvom kole môže byť prakticky hocijaký a nebude sa to brať ako prešľap. Obrana je obrana, a preto pri Bills beriem pass rushera Jaelana Philippsa. Má za sebou bohatú históriu zranení, no na druhej strane je to skvele stavaný hráč. Je platný aj pri passovej, aj pri behovej hre.

31. Baltimore Ravens – EDGE Gregory Rousseau, Miami

Ďalší talentovaný pass rusher je fuč. Ravens získali tento pick výmenou s Cheifs, kam poslali Orlanda Browna. Z toho hľadiska by možno dávalo zmysel, že si týmto pickom zvolia jeho mladšieho a lacnejšieho nástupcu, no ja by som v tomto momente volil Rousseaua. Áno,

32. Tampa Bay Buccaneers – DT Levi Onwuzurike, Washington

Úradujúci šampión si udržal všetkých starterov pohromade. Tampa cíti, že môže úspech zopakovať. Levi Onwuzurike na 32ke nie je reach a pre Buccaneers dobrý pick. Ak bude obrana držať aspoň ako väčšinu vlaňajšej sezóny, potom bude družina Toma Bradyho veľmi nebezpečná.

ZVYŠNÉ VÝBERY PACKERS

V mock trade s Dolphins som Packers pripravil o výber v druhom a štvrtom kole. Aj pominulé roky som ale pri výbere neskorších kôl tento fakt nezohľadňoval. Dôvod je jasný – znížil by som si priestor na opísanie hráčov, ktorých by som chcel v neskorších kolách. Ak sa hovorí, že draft začína po tom, čo sa zoberú dopredu jasné picky, tak tá pravá romantika na druhý deň a absolútne najlepšia časť je 3. a 4. kolo.

2. kolo – 62. výber – DE/DT Carlos Basham Jr., Wake Forest

Za mňa absolútny homerun druhého dňa! Toto by bola totálna paráda. Boogie sa rok čo rok zlepšoval. Proti behu bol výborný už v roku 2018 a pass rush šiel tiež hore.

3. kolo – 92. výber – S Jevin Holland, Oregon

Pre nového defenzívneho koordinátora je Holland pravým univerzálom. Má skvelé futbalové myslenie, vie hrať na slote, v boxe aj ako safety. Toto je pre pána Barryho extrémne dôležité a v treťom kole by sme vytiahli perfektný fit pre našu obranu.

4. kolo – 135. výber – DT Osa Odighizuwa, UCLA

Tohto hráča skvele popísal Bart nielen v našom podcaste o Top 25 prospektoch pre Packers, ale aj v sumárnom článku. Osa pasuje do D-line vedľa Kennyho Clarka a po jeho by mohol poriadne žiariť. Ak by sa nám ho podarilo uloviť bol by to v mojich očiach A+ pick.

4. kolo – 142. výber – CB Rodarius Williams, Oklahoma State

Brat Greedyho Williamsa, hráča Browns, je corner druhej alebo až tretej vlny tohtoročného draftu, no mne sa veľmi páči. Má inšinkty hodné elitného cornera, no jeho nekonzistentné výkony ho zrazili nadol. Bude musieť na sebe veľa pracovať, no dostal by sa do rúk Jerryho Graya, ktorý by z neho mohol vytrieskať plný potenciál.

5. kolo – 173. výber – WR Josh Palmer, Tennessee

Parádny receiver, v piatom kole to môže byť pomerne slušný steal. Všetci určite čakali, že keď som nezobral WR v prvom kole, tak druhé alebo tretie musí ísť do tejto pozície, no to jednoducho nie je a nebola slabina Packers. Palmera si viem predstaviť v našom drese. Určite by zvýšil konkurenciu na tejto pozícii a hlavne chalani ako MVS či EQ by mali s kým bojovať.

5. kolo – 178. výber – RB Kylin Hill, Mississippi State

Jeden z mojich najobľúbenejších hráčov tohtoročného draftu. Hilla som si napozeral celkom poctivo. Je to running back, ktorý by bol platný v ofenzíve Matta LaFleura. Vie behať a hlavne chytať prihrávky. Na konci piateho kola parádny pick. Running backa draftovať podľa mňa budeme a bol by som rád, keby voľba padla na Kylina.

6. kolo – 214. výber – S Damar Hamlin, Pittsburgh

Tento hard hitter bude pravdepodobne vybraný o kolo skôr a nečudoval by som sa, keby si poňho niektorý z generálnych manažérov išiel formou trejdu. Pri ňom je veľa svetlých vecí, no ak sa mu nepodarí nabrať funkčnú silu a troška svalov, v NFL nebude mať šancu preraziť.

6. kolo – 220. výber – EDGE Jonathon Cooper, Ohio State

Výber na konci draftu nikdy nie je zbytočný a ja by som sa neprekvapil keby sme videli investíciu do pass rushu. Jonathon Cooper je to inteligentný hráč so slušnými rozmermi a ani atleticky na tom nie je zle. Bol lídrom Ohia State a sám o sebe hovorí, že futbal miluje z celého srdca a je ochotný nechať pre svoj tím na ihrisku absolútne všetko.

7. kolo – 256. výber – CB Darren Hall, San Diego State

Darren sa rozhodol ísť na draft po dvoch produktívnych ročníkoch a veľmi dobrým výkonom počas tréningov Senior Bowlu. Je to nickel corner, ktorý má najväčšiu silu pri zone coverage. Takisto by mohol byť platný v special tíme.