I OWN YOU ALL MY FUCKING LIFE!!!!

Ako je už za posledných 30 rokov zaužívaným zvykom, Green Bay Packers porazili svojho odvekého rivala z Chicaga pomerom 24-14! Portál EliasSports uviedol, že Matt LaFleur sa týmto víťazstvom stal prvým head coachom od spojenia AFL a NFL do jednej ligy v roku 1970, ktorý dokázal vyhrať všetkých sedem svojich prvých divíznych zápasov na cestách.

Celkovým highlightom zápasu nebola žiadna konkrétna play, ale jeden konkrétny emočný prejav nášho quarterbacka Aarona Rodgersa. Ten si v štvrtej štvrtine dobehol po svojich po touchdown a keď sa pozrel na tribúny Soldier Fieldu, tak uvidel kyslé tváre a kopec prostredníkov od fanúšikov Bears.

Preto im musel pripomenúť, že majiteľovi ich tímy sa niečo takéto nerobí a už vôbec nie na domácom štadióne. Aaron im krásne zakričal nasledujúce slová: „I own you all my fucking life! I still own you! I still own you!“ Keď si to tak preložíme pre neangnličtinárov, tak sa jednalo o nasledujúce slová: „Vlastním vás počas celého môjho skurveného života! Stále vás vlastním! Stále vás vlastním!“ Aaron Rodgers v tomto zápase vyrovnal rekord Bretta Favra v počte nahádzaných touchdownov quarterbackom Packers na Soldier Fielde (25).

Chcete vedieť v ktorom zápase mi bolo úplne jasné, že tento zápas vyhráme? Udialo sa to už hneď v úvode zápasu, keď Robert Quinn mockol Rodgersov belt. Keď sa niečo takéto udeje, tak to pre súpera nekončí happy endom. Inak úprimne nechápem, čo tam robia naši ofenzívni linemani. Keby tam stál Josh Sitton, alebo TJ Lang, tak tí by Quinna uzemnili na mieste.

Hneď na úvod by som chcel vyzdvihnúť to, že opäť sa nám aj v ďalšom zápase podarilo prekonať mnoho zranení na kľúčových pozíciách a aj tak sme na pozitívnej bilancii 5-1. Keby mi poviete, že naprieč prvými šiestimi zápasmi nám na ihrisku bude chýbať All-Pro starting left tackle (Bakhtiari), Pro Bowl starting left guard (Elgton Jenkins), starting center (Josh Myers), All-Pro starting cornerback (Alexander), starting cornerback 2 (King), All-Pro edge rusher (Za´Darius Smith), či starting wide receiver No. 2 (MVS) a aj napriek týmto zraneniam budeme 5-1, tak vás vysmejem. Tu treba pochváliť generálneho manažéra a trénerov, že sa dokážu so zraneniami vyrovnať a aj napriek tomu nájsť cestu k vyhraným zápasom.

V tomto zápase sme hrali bez Bakhtiariho, Alexandera, Kinga, Za´Dariusa Smitha, MVSka a prakticky po prvom drive sme prišli o starting centra Josha Myersa a starting edge rushera Prestona Smitha (odohral iba 8 snapov). Neskôr v úvode druhého polčasu sa zranil aj starting safety Darnell Savage, prihodil sa mu otras mozgu a už do zápasu nezasiahol. Keď to preložíme do normálnej reči, tak v tomto zápase sme prakticky hrali bez našich 8 klasických starting hráčov, na ihrisku museli byť hráči, ktorí sú u nás pár dní (napríklad Douglas), alebo toho v NFL ešte moc neodohrali (Black, Hamilton či Garvin) a aj tak sme dokázali nájsť cestu k víťazstvu. V tomto zápase sme dostali 188 kvalitných snapov od nasledujúcich náhradníkov – Patrick, Garvin, Black a Douglas. Paráda, paráda, paráda!! Cheeseheada dole!


Obrázok

Aaron Rodgers skompletoval 17/23 prihrávok pre 195 yardov, 2 touchdowny. K tomu pridal ešte 19 nabehaných yardov a 1 spomínaný behový touchdown. Ohromne efektívny bol najmä na rozdávaní lôpt do krátkej a strednej vzdialenosti. Zaujímavé je najmä to, že na hodoch pod 20 yardov mal 100% úspešnosť – 16/16 prihrávok. Jeho jedna skompletovaná prihrávka nad 20 vzdušných yardov bola 41-yardová play na Davante Adamsa v závere zápasu, ktorá prakticky rozhodla o osude zápasu. Na ukážku tu mám jednu play. Receiver Allen Lazard je v motione do vnútornej strany. Týmto chcú Packers naznačiť to, že bude blokovať, ale v skutočnosti beží vertikálnu routu. Celkom najs dizajn, ale Bears si to pokryli, rovnako nebol voľný ani Davante Adams. Preto Rodgers pristúpil k checkdownu, ktorý znamenal touchdown Aarona Jonesa. Hovorím to vždy. Keď Rodgers berie checkdowny a neodmieta ich, tak sa dejú dobré veci. Rodgers sa nesnažil byť nasilu hrdinom a hral „víťazný futbal“.

V tomto zápase mu opäť nevychádzali hlboké prihrávky a toto je v doterajšom priebehu sezóny jeho najväčší nedostatok. V tomto zápase skompletoval len 1/5 prihrávok, ktoré leteli viacej než 20 yardov. Celkovo sa v doterajšom priebehu sezóny pokúsil o 30 prihrávok pre +20 yardov, ale skompletoval len 9 a len 30% týchto prihrávok sa dá označiť ako chytateľné. To je až 31. miesto v NFL v doterajšom priebehu sezóny. Na týchto deep balls nehodil ani jeden touchdown, a naopak hodil 2 interceptions.

Spomeniem najmä dve plays, ktoré mi uviazli v pamäti. Pri play, kde sa zranil Myers, Rodgers mal voľného Davante Adamsa na deep ball, ktorý sa dokázal presadiť cez cornerbacka Jaylona Johnsona a získať si dostatočnú separáciu. Ale Rodgers ho prehodil. Potom neskôr v zápase prehodil aj voľného Allena Lazarda. Táto lopta nebola vôbec zložitá na správne umiestnenie do rúk receivera, pričom Lazard ešte vyhral svoju routu. Single high safety sa sťahoval k Adamsovej strane, ktorý sa uvoľňoval na pravej strane. Toto mala byť big play, ale Rodgers ju proste netrafil.

Jednoznačne musím opäť vyzdvihnúť hru našej dvojice running backov – Aaron Jones & A.J. Dillon. V posledných weekoch sú kľúčovými postavami nášho útoku. V rozmedzí posledných troch zápasov získali celkovo 553 yardov, pričom 169 yardov prišlo práve v tomto zápase s Bears. Po zemi sa im podarilo získať 135 yardov na 24 behov, čo je úplne skvelý priemer 5.6 yardov na jeden beh proti jednému z najlepších defenzívnych frontov v súčasnej NFL.

Obidvaja sú hodnotnými hráčmi v passovej hre a obidvaja produkujú big plays, ktoré vedú k bodom. V tomto zápase si Dillon pripísal 36-yardový beh, ktorý pripravil field goal v prvom polčase a Jones mal 28-yardový beh, ktorý pripravil touchdown. Dovolím si tvrdiť, že aktuálne je táto dvojka jednou z vôbec tých najlepších v celej NFL. Dajme si tu ešte na pripomenutie ten jeden krásny beh v podaní A.J Dillona!

Chcel by som tu ešte upozorniť aj na Jonesovu schopnosť zachytávať blitz. Práva vďaka jeho práci mohol Rodgers skompletovať prihrávku na Adamsa. Stal sa z neho skutočne kompletný hráč. Behá, blokuje, chytá a skóruje body. Výnimočný futbalista!

Cornerback Jaylon Johnson dostal to o čom vyprával celý týždeň a počas celého zápasu mal možnosť pokrývať najlepšieho wide receivera v súčasnej NFL Davante Adamsa. Doposiaľ mal Johnson skvelú sezónu, ale v tomto zápase ho Davante uzemnil a ukázal mu, že tento mladý a šikovný corner ešte musí na sebe poriadne pracovať. Na Adamsa síce v tomto zápase letelo len 5 lôpt a pripísal si len 4 zachytené prihrávky, ale aj tie narobili poriadnu škodu. Celkovo nachytal 89 yardov, Rodgers ho raz missol čo by bola ďalšia big play a na Johnsonovi získali jednu DPI.

Dvakrát sa mu podarilo Johnsona vykúpať na line of scrimmage pomocou krásneho uvoľnenia. Johnson sa na neho snažil hrať press-coverage, ale proste brániť Adamsa v presse je prakticky nemožné. V oboch prípadoch sa Adams dokázal okamžite uvoľniť a pripísať si pekné zisky. Prvý bol pre 32 yardov a druhý 41-yardov. Jeho priemer na jeden target bol 17.8 yardov, čo je jeho najvyššie číslo od roku 2018. Keď to tak trošku nadnesiem, tak v tomto zápase sa premenil na Dona Hutsona. Ten nechytal prihrávku za prihrávku. Chytil ich za zápas niekoľko, no každá jedna bola minimálne cez pol ihriska. Si zoberte, že náš babrák corner Isaac Yiadom dostal od PFF v tomto zápase známku za coverage 27.1. Johnsonova coverage známka bola za tento zápas 28.3. Známky moc neriešim, ale keď od hocikoho dostanete takmer identickú známku ako dostal Yiadom, tak ste potom na tom boli dosť zle. Tu si na ukážke dajme súboj Adams vs Johnson zo slotu v štvrtej štvrtine (41-yardová play). Johnson nemal najmenší nárok.

A môžeme si dať aj spomínaný 32-yardový zisk na rýchlom slante. Opäť bol Johnson bez nároku na zahranie hry na loptu.

Naša ofenzívna lajna mala do toho zápasu horší štart. Problémy im robili najmä stunty obrany Bears, pričom s týmto mal najväčší problém práve nováčik Royce Newman. Jeho nedostatok komunikácie, resp. chybného preberania hráčov znamenali 2 sacky na Aaronovi Rodgersovi. Pri prvom si Newman neprebral Khalila Macka na inside stunte a bol z toho sack. Na druhom mal sledovať Akiema Hicksa, toho však nejako úplne stratil a ten mal pred sebou diaľnicu smerom na Aarona Rodgersa. Avšak v behoveh hre za mňa hral solídne, dokázal vytvárať diery a ukazuje, že je talentovaný. Musí však zapracovať na mentálnej stránke hry ofenzívneho linemana, lebo Bears v tomto zápase perfektne využívali práve tento jeho nedostatok. Tu je ukážke spomínaného sacku v podaní Macka.

Ako som spomenul, tak v úvode zápasu bol front Bears dominantný, avšak potom sa naša ofenzívna lajna dokázala vrátiť ku svojej hre a za celý zápas sme pustili len 12 tlakov na Aarona Rodgersa. Zo začiatku zápasu sme hrali v shotgune alebo empty formácii na 6 plays oproti trom spod centra. Po zvyšok zápasu do posledného 2-minute drivu sme hrali v shotgune a empty formácii 15 plays. Spod centra to bolo 23. Nože skúste uhádnuť, kedy sa nám darilo viacej?

Musím vyzdvihnúť najmä výkon náhradníka Lucasa Patricka, ktorý musel hneď v úvode zaskočiť za starting centra Josha Myersa, ktorý si poranil koleno. V tomto zápase odohral celkovo 55 snapov, pustil len jeden tlak na quarterbacka a za mňa bol našim najlepším ofenzívnym linemanom v tomto zápase. Darilo sa mu aj ako run-blokárovi a podal komplexný výkon. Matt LaFleur nám po zápase povedal, že počas týždňa pred zápasom nemal ani jeden snap na centrovi s prvým útokom. No on aj tak dokázal do zápasu naskočiť a hrať parádny futbal. Cheeseheada dolu pred ním!

V tomto zápase sme videli aj niečo, čo sme u nás nevideli už poriadne dlho a to quarterback sneak s Aaronom Rodgersom! Ten sa udial na 4. downe a za túto play chcem pochváliť najmä ľavého guarda Jona Runyana. Ten mal okamžite po snape skvelý odpich a aj napriek tomu že čelil double-teamu dokázal vyraziť cestu pre svojho quarterbacka. Skvelá práca!

Keď už hovoríme o čiernej práci, tak tu musím pochváliť Allena Lazarda, Marcedesa Lewisa a Equanimeousa St. Browna. Všetci traja odviedli obrovský kus čiernej práce pre svojich spoluhráčov. Najskôr si ukážme čiernu prácu v podaní EQ. Tu je play, pri ktorej dokázal perfektne načasovať svoj blok tak, aby to nebolo OPI a vytvoril priestor pre Amari Rodgersa. Krásny play dizajn ktorý stál práve na tomto bloku, ktorý EQ perfektne dorušil. Paráda!

V zápasoch proti Bears sa už stáva tradíciou, že raz za čas sa na Khalila Macka pošle Big Dog a ten to proti nemu zvládne na pohodu. Tento zápas nebol výnimkou a práve Marcedes bol kľúčovou súčasťou nášho útoku. Podal veľmi kvalitný výkon.

Obrázok

Dajme si aj jeden run-block v podaní Allena Lazarda! Takúto čiernu prácu pre tím vždy musím oceniť!

Naopak ak niekoho fakt nemôžem pochváliť, tak je to Robert Tonyan. Aktuálne má na svojom konte len o 15 nachytaných yardov viacej než má Marcedes Lewis. A to aj napriek faktu, že odbehol takmer trikrát viacej routes než Big Dog. Ale ešte že to Bob nahrádza blockingom… Ach… keby som to len mohol povedať a bola by to pravda. Ale skutočnosť je diametrálne odlišná. V tejto sezóne je Big Bob v blokovaní prakticky nulový a dostáva sa v tejto hernej činnosti na úroveň Jimmyho Grahama. Dajme si tri ukážky z tohto zápasu, ku ktorým nie je potrebný žiadny komentár… Už aby sa po zranení vrátil Dafney.

Útočne sa nám podarilo prebrať v red zone a to proti tretej najlepšej red zone defense v NFL pred týmto zápasom. Celkovo sme mali 4 tripy do red zone Bears a skórovali sme 4 touchdowny. Teda oficiálne vlastne len tri, lebo jeden nám na treťom downe totálne nepochopiteľne zobrali rozhodcovia, ale o tom trošku neskôr. Kreatívny play-call znamenal prvý touchdown pre Allena Lazarda, druhý pridal po 12-yardovom catchy Aaron Jones a tretí po 6-yardovom behu Aaron Rodgers. Najmä ten shovel pass na Allena Lazrda bol fakt lahôdkou. Po zápase nám Aaron Rodgers prezradil, že s týmto nápadom prišiel tréner ofenzívnej lajny Adam Stenavich. Táto play fungovala najmä kvôli tomu, že v úvode sezóny išla pri tejto play lopta do rúk Aarona Jonesa (čo mali Bears naštudované) a k tomu obrana rešpektovala Lazarda ako kvalitného blokára.


OBRANA POMOHLA, ALE STÁLE POKRAČUJE V ČIERNEJ SÉRII

Naša obrana hrala bez dvoch starting cornerov (Alexander, King), bez starting edge rusherov (Zee a Preston) a celý druhý polčas bez starting safetyho (Savage). Ale aj napriek tomu dokázala zabrať a pustiť len dva touchdowny. Určite jej pomohlo to, že hrala proti jednému z najhorších útokov v lige a rookie quarterbackovi, ktorý možno raz bude dobrý quarterback, no aktuálne je jeden z najhorších v lige. Na Fieldsa sa nám darilo vyvíjať tlak aj bez Smithovcov a ten bol pod tlakom na 43.2% svojich dropbackov. Celkovo sa nám podarilo vytvoriť na neho 21 tlakov. Takmer dvojnásobok toho, čo mali Bears na nášho quarterbacka.

Hneď v úvode zápasu sme pustili touchdown, pričom hlavnou príčinou bol cornerback Isaac Yiadom. Ten tam horel a vyrobil aj totálne zbytočnú 26-yardovú DPI pri ktorej proste spanikáril a postavil útok Bears rovno na našu goal line. Po tomto drive ho nahradil Rasul Douglas a Yiadom sa už v obrane neukázal. Vôbec nechápem, že čo trénerov prinútilo k tomu, že ho dajú od začiatku zápasu, keď ho aj tak potom po jednom otrasnom drive stiahli na lavičku. V prvom útočnom drive bol zodpovedný za polovicu získaných yardov pre útok Chicaga (20-yardová pustená prihrávka a 26-yardová penalta). Nechápem prečo tam bol a ešte k tomu na Robinsonovi? Všetci vieme, že to je babrák. Ako je možné, že to nevedia tréneri?

V obrane začneme tradične od defenzívnej lajny a tu musíme už tradične pochváliť Kennyho Clarka a aj Deana Lowryho. Kenny v tomto zápase odohral cez 50 snapov a bol srdcom našej obrany. Podarilo sa mu vytvoriť 6 tlakov na quarterbacka, čo bolo naše najvyššie číslo v tomto zápase. K tomu prakticky on sám ukončil tento zápas, keď v poslednom útočnom drive Bears si pripísal dva sacky, vrátane jedného na treťom downe, ktorý postavil Bears pred 4th&26. Pri týchto dvoch sackoch ukázal svoju rýchlosť a Fields nemal nárok. Obdivuhodné je to najmä kvôli tomu, že to dokázal na konci štvrtej štvrtiny, pričom odohral cez 50 snapov a ešte dokázal naháňať ultrarýchleho Fieldsa. Krása! Aktuálne má na svojom konte 22 tlakov na quarterbacka, čo je tretie najvyššie číslo v lige spomedzi inside DL. Pred ním je len JJ Watt (23) a Aaron Donald (32).

Na toto nie som veľmi zvyknutí. Deana Lowryho chválim druhý week po sebe. To tu už véééľmi dlho nebolo. Dean opäť dokázal ovplyvňovať a narúšať passovú hru Bears. Pripísal si 4 tlaky na quarterbacka a 1 sack. Jeho takedown Justina Fieldsa dostal Bears mimo pozície na field goal v závere prvého polčasu a pravdepodobne zabránil trom bodom. Plus k tomu bol v centre diania pri stopke Cole Kmeta na goal line a jeho stopka na Khalilovi Herbertovi v druhej štvrtine dostala Bears do dlhého tretieho downu. V druhom polčase sa mu podarilo dvakrát zložiť Herberta pre krátky zisk a konečne sme cítili, že má vplyv na zápas. Tiež skvelá práca! Mám tu na ukážku jeden parádny bull-rush v jeho podaní!

Na krajoch defenzívneho frontu sa mi veľmi páčil Rashan Gary a Jonathan Garvin. Garyho vplyv na zápas neuvidíte až tak v oficiálnych číslach, ale jeho prítomnosť na ihrisku bolo cítiť ohromne. Hral na niekoľkých rôznych pozíciách a to ako proti behom, tak aj ako pass rusher. Joe Barry s ním robí to, čo býva úloha Za´Dariusa Smitha – cestuje naprieč celým frontom, čím mu vytvárajú priestor na to aby narúšal útočnú snahu súpera. Na niekoľkých plays sa mu podarilo doslova zbúrať pocket a celkovo si pripísal 5 tlakov na QB. Zaujímavé je najmä to, že doposiaľ v každom zápase mal aspoň jeden hit na quarterbacka. Po šiestich zápasoch má na svojom konte 23 tlakov na quarterbacka (23. miesto v NFL) a 8 hitov na quarterbacka (2. miesto v NFL). Toto jasne ukazuje jeho obrovský vplyv na zápasy. Keď sa nám vrátia Smithovci a Gary s Kennym budú zdraví, tak toto môže byť ohromne silný front.

Jonathan Garvin sa nám rozohráva a jeho výkony gradujú tým správnym smerom. Proti Bengals mal síce len 8 pass rush snapov, ale premenil ich do 3 tlakov na quarterbacka. Darilo sa mu aj v tomto zápase a bol to od neho veľmi solídny výkon. Po odstúpení Prestona Smitha odohral 44 defenzívnych snapov. Najskôr v druhej štvrtine poriadne naháňal Fieldsa na treťom downe a pripísal si sack pri postrannej čiare.V úvode druhého polčasu si pripísal ďalšiu stopku na treťom downe a opäť na Fieldsovi. Keď sa Fields snažil uniknúť stredom, tak Garvin bol na mieste, jeho zisk limitoval na 2 yardy a spôsobil punt.

Na pozícii inside linebackera odohrali veľmi slabí zápas Krys Barnes, Oren Burks a Jaylon Smith. Jaylon si odbil svoj debut a ukázal nám, prečo ho Cowboys prepustili a dokonca mu za to sú ešte ochotní platiť cez $7M. V tomto zápase odohral 15 snapov a prakticky sa mi potvrdilo to, čo som si o ňom myslel. Pohyb pri ňom nie je problémom, aj keď už ani náhodou to nie je ten výbušný hráč z Notre Damu. Problémom je jeho čítanie hry a práve tu má obrovské slabiny. Keď chcete byť skvelým linebackerom v NFL, tak musíte dokázať čítať útok a adekvátne na to reagovať. Ale on vyzerá na ihrisku tak ako keby nevedel čo má robiť. Toto Jaylon nedokáže a v tomto zápase sa to opäť ukázalo. Na ihrisku pôsobí pri behovej obrane úplne stratený, nemá absolútne žiadnu gap integritu a konzistentne sa sám dostane mimo možnosti zahrania hry na loptu a runnera.

Jeho jediný pozitívny okamih prišiel v momente, keď bol neblokovaný a mohol vytvoriť tlak na quarterbacka pre screene.

Krys Barnes odohral len 13 snapov, nakoľko Smith a Burks boli na ihrisku častejšie ako linebacker číslo dva. Krys bol zodpovedný za Mooneyho touchdown, keď ho Fields našiel svojou prihrávkou úplne voľného. To bola jeho zóna a on bol zodpovedaný práve za Mooneyho.

Oren Burks missol tackle na running backa Herberta, čoho dôsledkom bola explozívna play pre útok Bears (+20 yardový beh Herberta namiesto behu pre 4 yardy). Pokiaľ nedokáže zahrávať takéto plays v priestore, tak jeho hodnota je prakticky nulová.

V secondary sa mi ohromne páčil Chandon Sullivan a aj rookie Eric Stokes. Naši dvaja starting corners boli out a od Chandona sme potrebovali veľký zápas. A ten aj doručil. Dokonca by som povedal, že to bol jeho najlepší zápas za poriadne dlhú dobu. Fields mieril loptou do jeho coverage trikrát, ale nepodarilo sa mu skompletovať ani jednu prihrávku. V niekoľkých prípadoch sa mu podarilo pokryť rýchlika Darnella Mooneyho na hlbokých routach. Skutočne veľmi kvalitný výkon v jeho podaní.

Do Ericovej coverage v tomto zápase leteli tri prihrávky a síce pustil tri skompletované prihrávky, no boli len pre 32 yardov, najdlhšia bola pre 11 yardov a po zachytení prihrávky pustil len jeden yard. Keď si pozriete tanto zápas s All-22 tak uvidíte, že prečo do jeho coverage leteli len 3 prihrávky. Prakticky počas celého zápasu si všetko pokrýval a svojich hráčov si dokázal pokrývať. Keď sa pozrieme na to ako hráme cover 2, tak hlavne nám ide o tom, aby sme nepustili big plays a maximálne útoku povolili zobrať prihrávky do underneathu. A práve tu pustil skompletované prihrávky. Opäť sa mu darilo všetko držať pred sebou, nevyhorel na big plays a toto od svojich cornerov vyžaduje nový defenzívny koordinátor Joe Barry. Nepusti big play cez seba, maximálne dovoľ krátku prihrávku a potom spoľahlivo tackluj.

Po prvom drive už spomínaného babráka Yiadoma nahradil Rasul Douglas a ten zahral slušne. Nakoniec odohral 52 defenzívnych snapov (85%) a do jeho coverage letelo celkovo 6 lôpt. Skompletované boli len 3 pre 32 yardov a 2 pustené yardy po zachytení prihrávky. Čo platí pre Erica to platí aj tu. Nepustil žiadnu big play, držal všetko pred sebou a keď sa niečo pustil, tak nepustil žiadne yardy po zachytení. Až na piateho cornera v depth chart (už je pred Yiadomom) to je fakt kvalitný výkon. Na ihrisku bojoval, hral fyzicky a to bolo vidieť aj na tejto play. Tak sa mi to páči!!

Naša red zone obrana sa vôbec nezlepšila. V tomto zápase sme pustili dva touchdowny na dvoch držaniach lopty v našej red zone, pričom raz sme nedokázali ubrániť ani situáciu 1st&20 v našej red zone proti otrasnému útoku Bears. To znamená, že v tejto sezóne sa všetkých 15 tripov do našej red zone skončilo touchdownom. Rob Demovsky prišiel s informáciou, že Packers sú prvým tímom za minimálne posledných 40 rokov, ktorý nedokázal vo svojich prvých 6 zápasoch zaznamenať aspoň jednu stopku v red zone. Ono môže ísť táto štatistika ešte ďalej,a však len pred 40 rokom sa začala zaznamenávať. Je skutočne zaujímavé, že pod Pettinom sme boli veľmi zlí čo sa týka hry v priestore pred 20kou a keď sa súper dostal do našej red zone, tak sa nám dosť dobre darilo pripísať si stopky a nepúšťať touchdowny. Pri Barrym to je opačne. Hra v priestore pred 20kou nám ide fakt dobre, ale keď sa príde do red zone, tak to je automatických 6 bodov pre útok. Aktuálne je naša obrana na 5. mieste v pustených yardoch a na 13. mieste v pustených bodoch. Táto obrana nie je vôbec najhoršia, keď si zoberieme do úvahy kto nám chýba kvôli zraneniam, len tá red zone…


TO ČO ZASE BOLO?!

Náš special team koordinátor Maurice Drayton stále hovorí o tom ako sme blízko k tomu, aby bol náš special team dobrý. Avšak aktuálne to vyzerá tak, že sme bližšie k tomu pustiť touchdown než že by sme mali byť dobrí. Bears mali v tomto zápase tri kick off returny cez 25 yardov a všetky tri vyzerali veľmi nebezpečne. K tomu malo Chicago dlhý punt return v podaní Jakeema Granta, ktorý bol našťastie anulovaný kvôli penalte za blokovanie do chrbta. Long snapper Hunter Bradley mal dva zlé snapy (jeden pri kicku a jeden pri punte) a celkovo náš special team pôsobil veľmi neisto.

Aspoň že kicker Mason Crosby premenil všetky 4 kopy a punter Corey Bojorquez mal 82-yardový punt, ktorý bol druhý najdlhší v našej histórii. Rekord drží Don Chandler z roku 1965, kedy sa mu podarilo poslať 90-yardov dlhý punt.


ROZHODCOVIA V CENTRE DIANIA

Milá NFL, páni rozhodcovia a pani rozhodkyne. Chcem od vás len dve veci. Fakt len dve:

  1. Aby ste nad Slnko jasné situácie vyhodnotili správne,
  2. Aby ste pískali čo najmenej penált ako je len možné, pričom stále budete dodržiavať bod 1.

Chcem toho tak veľa?!!! V tomto zápase sa na našej strane udiala jedna veľká galiba. A to v momente, kedy si rozhodcovia na našom treťom downe v súperovej red zone vymysleli nezmyselnú penaltu za offensive pass interference voči EQ St. Brownovi, ktorému kvôli tomu zobrali touchdown. A ešte dokonca zahlásili, že bol aj mimo ihriska… Totálny nezmysel. Toto mal byť touchdown a stálo nás to 4 body, nakoľko sme museli následne len kopať field goal. Keby tu skórujeme touchdown, tak je prakticky o zápase rozhodnuté. Niekto mi ide hovoriť o tom, že si ho EQ postrčil.. Prosím Vás, takýto argument nechcem už nikde ani len cítiť. Pamätáte sa na zápas so Steelers? Kde si Johnson omnoho jasnejšie a výraznejšie poodstrčil Jaira Alexandera a skóroval touchdown? Kto číta moje články tak vie, že vtedy som bol jednoznačne za to, aby sa to neodpískalo, že to je nezmysel. Takže fans Bears… reči, že som teraz zaujatý si strčte viete kam… Toto bol regulárny zárez, ktorý udržal Bears v tomto zápase. A ešte viete čo je najlepšie? Pri tejto play boli traja rozhodcovia. A viete kto hodil flag za OPI? Ten, ktorý stal úplne najďalej cca 20 yardov od bodu kde sa táto play udiala. A ešte k tomu dávno po tom, čo sa play odohrala…

Obrázok

Inak kukajte ten Rodgersov hod pri tejto „OPI“… Aaron to trafil nádherne a EQ nám jasne ukázal, kde sú jeho prednosti. Vysoký receiver na presne takýto typ hodov.

Je pravda, že jeden touchdown zobrali rozhodcovia aj Bears, kedy si vymysleli holding na nášho hráča a tým sa touchdown anuloval. Ale oni touchdown po tom aj tak skórovali, lebo hrali v našej red zone 1st&20.. Takže o žiadne body neprišli.

No a čo ten offside Kennyho Clarka pri Fieldsovej interception? Keď si spomalíme Kennyho pohyb, tak vidíme, že jeho noha pristane tesne pred modrou čiarou (ktorá nie je oficiálna) a jeho hlava zostane za čiarou. Potom si všimnite moment, kedy sa lopta snapla. Ide o to, kedy sa lopta začala hýbať a vyzerá to tak, že v momente začiatku pohybu lopty je Kenny ešte v pomyselnej norme. Veľmi, veľmi tesná situácia. Neodpískali to? Oukej. Odpískali by to? tiež oukej. Fakt tesné na posúdenie a mohli si vybrať. Ale ani náhodou to nie je také jasné ako to prezentujú fans Bears. A aby sa nezabudlo, tak si všimnite tight enda Bears Cole Kmeta. Ten sa v momente snapu ešte hýbe, nebol v pevnom postavení a na 110% si tu rozhodcovia nevšimli penaltu za illegal formation proti útoku. Takže o missnutom calle v neprospech Bears sa tu veľmi baviť nemôžeme. Inak ten Fields to tam kam akože hádzal? Pri tejto play som si povedal ešte že oukej, myslel si že má offside.. Ale keď to spravil druhý krát neskôr v zápase, tak som len krútil hlavou. Nechápem čo pri týchto dvoch plays videl.

A keď sme už pri tom Fieldsovi, tak kto mi dokáže vysvetliť, že čo bolo toto?! Ak to bol pokus o no-look pass, tak to je asi najhorší pokus o no-look pass v histórii futbalu (no hate, ale proste WTF?!!)


GO PACK GO!!!!!!