Prvá skutočná previerka priniesla tretiu výhru v rade!


Matt LaFluer a jeho Green Bay Packers cestovali do mesta jazzu, kde sa v smutne-prázdnom Superdome postavili Seanovi Paytonovi a jeho svätcom z New Orleans. LaFleurova družina dokázala zúžitkovať, že „nehostinný“ Superdome sa stal ihriskom Aarona Rodgersa, ten mohol naplno čarovať a doviesť svoj tím k víťazstvu 37-30. LaFleur si tak mohol po zápase dopriať dobrý pocit z toho, že sa mu podarilo poraziť Seana Paytona, ktorý v čase keď Packers prijali LaFleura za svojho hlavného trénera verejne vyhlásil, že títo mladí tréneri nie sú správnou voľbou a je to chyby, ktorú tímy robia. Mattovi sa zatiaľ darí tieto Paytonove slová dementovať a to ako výkonmi na ihrisku, tak aj výslednou bilanciou. Doposiaľ je v pozícii hlavného trénera Packers na bilancii 16-3, čo je delená najlepšia bilancia počas prvých 19 zápasov spomedzi všetkých trénerov v histórii tejto ligy. Packers sa zároveň stali prvým tímom v histórii NFL, ktorý v každom zo svojich úvodných troch zápasov dokázal skórovať +35 bodov a pritom nemať ani jeden turnover. Aktuálne máme najlepší priemer skórovaných bodov na jeden zápas (40.7) a za nami sú na druhom mieste Falcons (36). Packers taktiež skórovali piaty najvyšší počet bodov spomedzi všetkých tímov v Super Bowle ére v rámci prvých troch zápasov – 122. Sme len za 1968 Cowboys (132), 2013 Broncos (128), 1966 Cowboys (127) a 2015 Cardinals (126). Už čakám na to, kedy LaFleur začne dostávať národný rešpekt, ako pred ním Sean McVay, či Kyle Shanahan. Matt LaFleur je jeden z najlepších súčasných futbalových trénerov. Bodka.

Doteraz sme si po každom zápase uviedli ako sa nám darilo keď sme išli podľa skrípt a keď to už bol „freestyle“. V zápase proti Saints to bolo nasledujúco:

 • Podľa skrípt – priemer 5.8 yardov na jednu útočnú hru
 • Mimo skrípt – priemer 6.6 yardov na jednu útočnú hru

Dvojica Sean Payton-Drew Brees doposiaľ nikdy neprehrala domáci Sunday Night Football, no po prehre nad mladým LaFleurom sa ich neporaziteľná šnúra pretrhla a bilancia ukazuje desať výhier a jednu prehru. LaFLeur dokázal dať dokopy skvelý gameplan a opäť vyzeral nezastaviteľne. To, čo sa mi azda najviac páči je fakt, že v úvode zápasu bol útok trošku rozhodený, no LaFleur na to dokázal reagovať, prispôsobiť playbook tomu čo hrala obrana Saints a zrazu ten náš útok vyzeral opäť nezastaviteľne. Pri Mattovi taktiež veľmi kvitujem rozhodnutia, ktoré učiní. Konečne sme na lopte agresívny a nebojíme sa hrať 4. downy. Aj keď nám v tomto zápase jeden štvrtý down nevyšiel, tak by som to nehádzal na to, že sme ho hrať nemali, alebo to bol zlý play-call. LaFleur vsadil na jedného z najlepších running backov v NFL, na najlepšieho ľavého tackla v NFL, skvele blokujúceho tight enda Roberta Tonyana a azda najlepšie blokujúceho wide receivera v NFL (Lazarda), no nevyšlo to. Keby Lazard dokázal spraviť svoj blok na defenzívneho backa Malcolma Jenkinsa, tak má Jones prvý down. To sa však nepodarilo vďaka skvelej práci tohto výnimočného hráča. Keď ho už spomínam, tak ho chcem pochváliť. Malcolm Jenkins a Demario Davis odohrali perfektný zápas. Nenormálne sa mi páčilo ako hrali. Tvrdosť, istota, čítanie hry a skalopevný tackling. Proste futbalové defenzívne porno. Klobúk dole.


ÚSPECHY NA TRETÍCH DOWNOCH

Počas úvodných troch zápasov sme čelili len ôsmim situáciám 3rd&+10 a tri z nich sme premenili. Toto bola naša achillova päta v minulej sezóne. Boli sme neúspešní na prvých dvoch downoch a čelili sme kope dlhých tretích. Teraz sa to markantne zlepšilo. 30 z našich 38 tretích downov bolo pre 3rd&9 a menej a 25/38 bolo pre 3rd&6 a menej. Ak chcete pokračovať vo svojom útočnom snažení, tak sa nemôžete vystavovať do zložitých situácií na dlhých tretích downoch. LaFleurovi sa toto zatiaľ darí perfektne. Premenili sme 50% tretích downov, mali sme len jeden 3&out v troch zápasoch (za stavu 42-21 proti Lions, keď sme žrali čas), 7 drivov, ktoré trvali +5 minút a 7 drivov, ktoré obsahovali +10 hier. Skvelá práca!


NO ADAMS? ABSOLÚTNE ŽIADNY PROBLÉM

Vo svojom preview k tomuto zápasu som písal, že prípadná absencia hviezdneho WR Davante Adamsa nás veľmi bolieť nebude a tieto moje slová sa naplnili. LaFleur dokázal opäť vymyslieť gameplan, ktorý fungoval. Je to až obdivuhodné sledovať, ako sa vie Matt vysporiadať s rôznymi zápasovými situáciami. Nemá Adamsa a Jonesovi sa veľmi nedarí? Pre neho žiadny problém. Dá loptu do rúk Lazarda, či svojim tight endom. Prípadne využije Tylera Ervina, či fullbackovi na rôzne “ útočné srandy“. V piatich zápasoch bez Adamsa sme pod LaFleurom aktuálne na bilancii 5-0 a priemerne sme skórovali 33.4 bodov na zápas.

V tejto sezóne sme hrali 21 personnel takmer najčastejšie spomedzi všetkých tímov v NFL:

 1. 49ers – 40.6%
 2. PACKERS – 28.2%

Tímy, ktoré využívajú najčastejšie motion alebo shift:

 1. 49ers – 75.7%
 2. Ravens – 71.7%
 3. PACKERS – 64.3%

49ers a Packers majú veľmi podobné útoky v roku 2020, no je tu jeden veľký rozdiel a to je atakovanie downfieldu. 49ers v troch zápasoch skompletovali len jednu prihrávku do downfieldu. S Aaronom Rodgersom hráte všetky tie jednoduché prihrávky, ktoré môžete hrať s Mullensom, či Garoppolom, no k tomu máte Rodgersovu schopnosť atakovať downfield. Perfektné kombo.

Myslím si, že už tie reči, ktoré sa hovorilo ohľadom Packers, že okrem Adamsa nemáme žiadneho wide receivera sú nadobro preč. Už zrejme konečne všetci pochopili, že loptu nechytajú len wide receivers a útok sa netočí len okolo hráčov, ktorí boli draftovaní v prvom kole. Inak keď už hovorím o tomto, tak NBC si na tento zápas pripravili totálnu antikampaň voči Packers. Neriešil sa tu zápas Packers vs Saints, ale to, že Rodgersovi sme nikdy nedraftovali v prvom kole wide receivera, či vzťah Rodgers-Love. Ja im odkážem len toľko, že je to fakt „škoda“, že Jordy Nelson, Davante Adams, Greg Jennings, Randall Cobb, James Jones, či teraz Allen Lazard neboli draftovní v prvom kole… Medzi Nelsonom, Cobbom, Jenningsom, Adamsom a Jonesom máte dokopy 270 nachytaných touchdownov v drese Green & Gold. Niektoré tímy nemusia draftovať wide receiverov v prvom kole. Čo keby sa radšej réžia zamerala na toto?

Allen Lazard bol pri Adamsovej absencii hodený medzi žralokov. A on nie len že dokázal medzi žralokmi plávať, on si ich aj ulovil a upiekol nad ohníkom. Na druhej strane lopty proti nemu stál azda jeden z najlepších cornerbackov v NFL – Marshon Lattimore. Lazardovi sa tento matchup podarilo opanovať, zachytil 6 prihrávok pre 146 yardov a 1 touchdown. Myslím si, že po tomto zápase sa musíme rozhodnúť, či Packers skutočne nemajú za Adamsom žiadneho wide receivera. No a pokiaľ si niekto odpovie, že „Nie“, tak je potrebné dodať, že v takomto prípade je Lattimore na smiech a rozhodne nepatrí medzi top cornerov v lige, keď si proti nemu odohrá takýto zápas „hocijaký“ wide receiver. Vyberte si. Už v minulej sezóne sme si hovorili, ako Rodgers Lazardovi verí a nebojí sa na neho hádzať lopty na tretích downoch. Ako sa Lazardovi darí na tretích downoch v tejto sezóne? 5 targetov, 5 catchov, 5 prvých downov. Zároveň je Lazard jediným hráčom v v NFL, keď na ktorého sa hádže, tak quarterback má perfektný passer rating 158.3 (minimálne 10 targetov).


AARON RODGERS HRÁ KONEČNE V RYTME!

Aaron Rodgers konečne distribuuje loptu tak ako by sme si želali a prináša to svoje ovocie. Doposiaľ na 213 ofenzívnych hrách scrambloval (mimo play dizajnu) len trikrát! To je 28. miesto v NFL. Pre porovnanie v roku 2011 Rodgers scrambloval 45 krát, tretie najvyššie číslo v NFL. Teraz už Rodgers nie je tým mladým Rodgersom. Má 36 rokov a presne toto chceme od neho vidieť. Game manažér, distribúcia lopty z pocketu a zrazu Rodgers hrá ako z partesu! Tento náš útok nie je ani zďaleka taký, ako ten v roku 2011. Pred takmer desiatimi rokmi sme hrali 5 wide a dúfali sme, že to obrana nedokáže pokryť. Keď to dokázala, tak bol útok nahratý a vznikol prúser. To sa nedeje tento rok. Tento útok je omnoho všestrannejší a dynamickejší. Nemôžete si povedať, že zastavíte len jednu vec a je to. V tomto útoku musíte zastaviť hneď niekoľko vecí súčasne. Za mňa je tento útok lepší!

Tak ako je zvykom, aj teraz si ukážeme jeho úspešnosť v hodoch do stredu ihriska (čo som mu v minulej sezóne veľmi vyčítal). Aarod je na tom aktuálne nasledujúco: 28/35 pre 333 yardov a 2 touchdowny. Markantné zlepšenie! A zrazu ako nám to ide, že? Aktuálne sa Rodgers stal prvým quarterbackom v histórii NFL, ktorý má na svojom konte dokopy aspoň 9 passových touchdownov, 0 interceptions a menej ako 2 sacky v úvodných troch zápasoch sezóny.

Pri Rodgersovi vidím zlepšenie aj pri play-actions. V minulej sezóne hral pri play-actions skutočne zle a za celú minulú sezónu hodil len tri touchdowny po play-actions. To bolo 27. miesto v NFL. Jeho passer rating pri play-actions bol 91.3 (30. miesto spomedzi 37 kvalifikovaných QBs) a priemerne mal len 7.3 yardov na prihrávku (32. miesto v NFL). V tomto zápase sa mu podarilo dorovnať počet touchdownov v minulej sezóne. Keď sme proti Saints zahrali play-action, tak Aaron skompletoval 13/17 prihrávok pre 160 yardov a 3 touchdowny. Tu je Rodgersova play-action na Lazarda, ktorého pokrýva Lattimore. Ervin je v jet motion, hrali sme tesnú formáciu, Saints behovú hru zožrali aj s navijakom, Packers sa perfektne trafili do quarters coverage a Lazard predviedol ťažký catch cez rameno. Krása.

No a čo dodať k jeho kadencii snapov a hard countu. Obrana Saints si opäť musela pripadať ako na húsenkovej dráhe a to na vlastnom trávniku. Je jednoznačné, že nič takéto by sa nedialo, keby boli na tribúnach diváci. Ale keby bolo keby, boli by sme v nebi a ide o to, ktorý tím to dokáže využiť vo svoj prospech. No a Rodgers to dokáže lepšie než hocikto iný v histórii tejto ligy.


BILLY TURNER NA POZÍCII PRAVÉHO TACKLA

Billy sa nám konečne uzdravil a LaFleur ho postavil na post pravého tackla. Zo začiatku zápasu sa mi tento krok vôbec nepáčil. Rick Wagner na tejto pozícii odohral dva skvelé zápasy, nepustil ani jeden sack, ani jeden hit na QB a bol skvelý aj v podpore behovej hry. Hneď v našom prvom útočnom drive spravil Turner dve chyby, ktoré nás pripravili o úspešnú play. Ale ako zápas postupoval, tak sa dostal do rytmu a už hral dobre. Nepustil ani jeden sack, ani jeden hit na QB a celkovo len 2 tlaky. Toto je dobrá práca.


VETERÁN LEWIS HVIEDZI

Veterán na pozícii tight enda Marcedes Lewis hrá v perfektnej forme. V blokovaní je skalou a jeho blok na Camerona Jordana vytvoril priestor pre Aarona Jonesa, aby premenil štvrtý down a skóroval touchdown. Povedzte mi, koľko trénerov si trúfne na 4. downe blokovať Camerona Jordana tight endom? Toto svedčí o jeho neuveriteľných blokovacích schopnostiach. Aj keď nechytá kopec prihrávok, tak jeho čierna robota je enormne nedocenená. V tomto zápase sa mu podarilo skórovať aj touchdown, keď po scrambling drille zamieril na wheel routu, presadil sa cez Malcolma Jenkinsa a skóroval dôležitý touchdown na treťom downe pred end zónou.

LaFleur postavil svoj gameplan aj okolo tight endov a tí v tomto zápase dokopy zachytili 9 prihrávok pre 104 yardov, 2 touchdowny a to ešte chýbal veľmi platný Deguara. Po dvoch dropoch v zápase Lions sa prebral Jace Sternberger a Big Bog taktiež skóroval touchdown. Nemám čo vytknúť.


DEFENZÍVA, DEFENZÍVA, DEFENZÍVA,…

Mike Pettine vs Sean Payton. Tento matchup mal rozhodnúť tento zápas a takmer počas celého zápasu to vyzeralo tak, že Payton si s Pettinom s prepáčením vytiera zadok. Osobne som nepochopil hneď niekoľko jeho rozhodnutí.

 • Prečo bol v úvode zápasu na Kamarovi Kirksey a Barnes? Dopadlo to presne tak, ako by ste očakávali.
 • Už štvrtý zápas za sebou robil súperov útok presne to isté, čo robil Shanahan v NFC Championship. Tam perfektne využil fakt, že OLB Za´Darius Smith je na edge až príliš agresívny a behal do neho. Teraz to robili aj Saints a opäť úspešne. Je to na tejpe, tímy vidia, že Pettine s tým nič nerobí a pokiaľ neukáže, že na to má odpoveď, tak to budú tímy proti nám zahrávať nonstop. Toto nie je situácia, kedy sa o tom nebude hovoriť pár mesiacov, premlčí sa to a súperi na to zabudnú…
 • Prečo nonstop calluje ten 3-man rush so zone coverage? Podarilo sa nám niekedy v tejto sezóne pri tomto calle niečo zastaviť? Neviem ani o jednej hre.
 • Prečo hráme toľko off coverage? Máme dvoch cornerov (Alexander a King), ktorí milujú hrať press a vyzývať receivera už na začiatku danej hry. V hlave mi utkvela jedna hra na krátkom treťom downe. King bol v off coverage, receiver spravil rýchly out a bol to prvý down. Prečo sme tam nehrali press man? Však sme veľmi dobre vedeli, že Brees to ďalej ako na 5 yardov nehodí… Takto sme mu zahrali presne do kariet. Keď chceli Saints hrať tieto krátke prihrávky, čo hrali nonstop, tak treba routy narúšať už na samom začiatku a nie hrať od nich 5 yardov… King je v najlepšom, keď hrá v press. Som toho názoru, že treba hráčov stavať do pozícii, v ktorých môžu byť úspešní. Nechať ich robiť to, čo im ide najlepšie. A toto podľa mňa Pettine nedokáže. Skutočne hádam ani raz sme to neubránili, keď sme hrali off… Budem sa na to musieť pozrieť bližšie v All-22.
 • Drew Brees v prvom polčase hádzal loptu priemerne 4.2 yardov ďaleko. Pokúsil sa len o dve prihrávky nad 10 yardov (to boli jeho posledné dve prihrávky v prvom polčase). Toto len podčiarkuje to, že sme mu našou obranou hrali do karát.

Zraneného Kirkseyho na poste inside linebackera nahradil mladík Ty Summers, ktorý odohral svoje prvé kariérne snapy v defenzíve NFL. Jeho výkon má svoj pre a proti. V jeho hre sme videli niečo, čo sme videli aj počas minuloročnej pre-season. Pohybuje sa v okolí lopty, je to skvelý atlét, zahráva veľa hier, ale takisto veľa hier pustí a to najmä kvôli netrafenému tacklu. Ty veľa tacklov netrafí a toto je podľa mňa dôvod, prečo nehrá viacej. Inak kým bol na ihrisku Kirksey, tak ten hral skutočne zlý zápas. Ako sa mi páčil po prvom zápase s Vikings, tak proti Lions to bolo už slabšie a teraz proti Saints to bolo fakt slabé. Nie nadarmo som po druhom zápase s Lions písal, že Barnes je zatiaľ našim najlepším inside linebackerom. Zatiaľ od Kirkseyho nevidím tie hry, ktoré chcem vidieť. Cez ruky mu za tri zápasy preleteli minimálne tri íčka, v coverage nie je takým faktorom a neprichádzajú ani tackles pre stratu yardov v behovej obrane. Zatiaľ je rozhodne za očakávaniami.

Pettine po zranení Garyho skúsil na poste OLB Orena Burksa, ktorý je originálne inside linebackerom. Payton to okamžite spozoroval a zacalloval dva behy práve do Burksa, ktoré priniesli pekné zisky. Takto to dopadne, keď dáte hráča, ktorý nie je nadpriemerom ani na svojej typickej pozícii na pozíciu OLB. Inak keď Burks dropoval do coverage, tak bol prekvapivo spoľahlivý. V tomto smere sa mi páčil a pustil len jeden catch. Nemissol ani jeden tackle a podľa PFF mal druhú najlepšiu v coverage v našom tíme. Keď sa na to pozriem mojimi očami a nie očami čísel, tak s PFF budem v tomto súhlasiť. V coverage bol v tomto zápase podľa mňa lepší len Alexander. Good Job. Burks dokonca spravil aj forced fumble na kick returne Saints. Škoda, že lopta sa dokotúľala k hráčom Saints.

V mojom preview som písal, že si želám, aby bol na Kamaru nasadený Raven Greene a nie Will Redmond. Greene nemá také limitácie ohľadom tacklingu. Pettine sa však rozhodol, že hrať bude opäť Redmond. Will mal dobrý zápas proti Lions, ale tento zápas proti Saints mu hrubo nevyšiel. Jeho dva missnuté tackles sa skončili 70 zo 197 yardov, ktoré Kamara v tomto zápase získal. Ten jeho najväčší prúser prišiel pri Kamarovom 52-yardovom touchdowne. Redmond netrafil tackle, ktorý sa mal skočiť stratou yardov a namiesto toho prišiel touchdown cez polku ihriska. Po tom, čo Redmond netrafil tento svoj tackle, tak tackle netrafil ani Summers, Alexander (jeho jediný čierny bod v tomto zápase), Amos a Savage. Proste celé zle. Toľko missnutých tacklov na jednej hre som nevidel azda od nášho zápasu s Patriots, keď ofenzívny lineman proti nám takmer skóroval touchdown po kick returne. A viete čo je iróniou? Že Mike Pettine sa pri tejto hre konečne trafil do play-callu a pokryl si ako underneath, tak aj odhod do flatu na Kamaru. Už sa nedivím, že má Mike plešku 😛 Inak pri tejto hre chcem pochváliť len jedného nášho hráča a tým je DT Tyler Lancaster. To bol jediný obranca, ktorý pri tejto hre ukázal akúkoľvek bojovnosť a srdce. LaFleur povedal, že v tomto zápase svojim hráčom napočítal 13 missnutých tacklov. Podľa PFF to bolo 8 missnutých tacklov.

OLB Preston Smith je stále ticho a ani v tomto zápase toho veľa neukázal. Ako pass rusher je takmer nulový a jeho dropy do coverage sú lenivé a pomalé. Počas troch zápasov má len tri tlaky na quarterbacka a môj zlý pocit ohľadom tohto hráča sa opäť zosilnil.


POZITÍVNA STRÁNKA DEFENZÍVY

Aj keď obrana toho pustila veľa, tak keď to bolo potrebné vystavila útoku Saints stopku a dala lotu do rúk Aarona Rodgersa. V štvrtej štvrtine mali Saints 2 drivy, ktoré sa skončili ziskom piatich yardov a skórovali field goal proti prevent defense. Zápas sme začali bez Clarka, počas zápasu sme stratili „mozog“ obrany ILB Christiana Kirkseyho a aj tak sme dokázali zastaviť Saints vtedy, keď to bolo potrebné čo najviac. Pettine ku koncu dokázal spraviť vhodné zmeny. Za toto palec smerom nahor.

Zápas na našu stranu otočila práve obrana a konkrétne Za´Darius Smith. Taysom Hill prišiel na ihrisku namiesto Breesa za vyrovnaného stavu 27-27 a do konca zápasu zostávalo 12:25. Zee začínal na edge v stoji a rýchlo zistil, že to bude dizajn run pre Hilla. Smith zostal neblokovaný, okamžite bol v backfielde a táto play Saints nemala šancu na úspech. Smithovi sa podarilo vyraziť loptu z Hillových rúk a sám ju aj získal.

Ak môžem niekoho pochváliť z defenzívnej lajny (nie, Lancaster ani Lowry to nebudú), tak to bude DT Kingsley Keke. Tento šikovný hráč zaujal najmä svojimi schopnosťami ako pass rusher. Podarilo sa mu vytvoriť 3 tlaky na Breesa, dvakrát ho sackoval a pripísal si aj dve behové stopky. Pri svojom prvom sacku využil svoju atletickú výbavu a výbušnosť pri stunte cez kraj ofenzívnej lajny. Pri druhom silu a techniku rúk, vďaka čomu porazil v súboji 1vs1 Andrusa Peata prostredníctvom push pullu. A čo sa mi veľmi páčilo, tak aj v prípadoch, kedy sa mu nepodarilo dostať na Breesa, tak svoju ruky dvíhal nad hlavu a snažil sa narúšať passové okienka.

DB Chandon Sullivan svojim spoluhráčom názorne ukázal, ako sa má Kamara tacklovať. Na treťom downe za stavu 30-27 prinútil Saints puntovať po svojej skvelej hre. Takto sa má tacklovať a Chandon aj v tomto zápase odohral slušný futbal. Nemám mu veľmi čo vyčítať.

Pochvalu si zaslúži aj CB Jaire Alexander. Ten hrá v úvodných troch zápasoch na All-Pro úrovni. Keď bol Jaire v coverage na Kamarovi, tak ten zachytil len jednu prihrávku pre -2 yardy a Jaire ho tackloval hneď po zachytení. Píšem to azda v každom svojom článku. Screeny a takéto rýchle odhody do Alexanderovej strany sa proste nehádžu. Nemá to zmysel. Inak za celý zápas do Jaireho coverage leteli len dve lopty (38 coverage snapov), pričom bola skompletovaná len tá na Kamaru pre stratu dvoch yardov. Jaire mal takmer aj interception, keď na začiatku posledného útočného drivu udržal svoje oči na Breesovi, prečítal jeho úmysel, podskočil routu receivera a len škoda, že ju nezachytil. Už tu mohol byť koniec.

Inak QB Hill spravil v tomto zápase aj ďalšiu veľkú chybu. Pozrite sa na tento obrázok zo zápasu. Má v strede ihriska voľného hráča na jednoduchú prihrávku, pozerá sa na neho, no radšej sa rozhodol bežať. Toto ani náhodou nie je QB, ktorý môže nahradiť Breesa. A ešte mu platiť toľkie peniaze…

Keď odčítame čas zápasov, kedy sme suverénne viedli (% na výhru medzi 5-95%), tak Packers majú podľa EPA/play 10. najlepšiu obranu v NFL. Dokonca v behovej obrane sme pred Chiefs, Rams, či Bills.


MONEY MASON

Náš kicker Mason Crosby hrá v perfektnej forme! Keď sa spomínajú aktuálne najlepší kickers v NFL, tak počujete mená Justin Tucker a Harrison Butker. Odkedy Mason pred 2 rokmi prežil nočnú proti Lions (7. október 2018), tak od tohto momentu premenil 134/140 kopov a v tejto sezóne nemissol ani jeden kop. Myslím si, že počas posledných dvoch sezón je spoločne s Tuckerom najkonzistentnejším kickerom v NFL. V zápase proti New Orleans s prehľadom premenil 33, 49 a 52 yardový field goal.


DPI

V mojom preview som písal, že treba atakovať CB Janorisa Jenkinsa v man coverage. Práve tu hrá príliš fyzicky a dopúšťa sa defenzívnych pass interference. V tomto zápase vyrobil dve DPIs v end zóne za sebou a toto nám veľmi pomohlo. Plus nám svojim nezmyselným DPI pomohol aj Williams, keď nesledoval loptu, hral hráča a napálil to pri sideline do Ervina.


ZRANENIA

V tomto zápase sme hrali bez dvoch veľkých opôr a to NT Kennyho Clarka a WR Davante Adamsa. LaFleur po zápase povedal, že Kenny nehral len preto, že nič nechceli riskovať a označil to ako „prevenciu“. Dodal, že si uvedomuje aká je sezóna dlhá. Davante na trénerov tlačil, že chce hrať, no zrejme pri ňom došlo k rovnakému rozhodnutiu ako pri Kennym. Dovolím si tvrdiť, že keby bol toto zápas play-off, tak by boli obidvaja na ihrisku.

V tomto zápase sa nám zranili dvaja hráči. Jedná sa o ILB Christiana Kirkseyho a OLB Rashana Garyho. Rob Demovsky nás informuje o tom, že Kirksey si poranil rameno, sezóna sa pre neho neskočila, no bude musieť vynechať niekoľko zápasov. Zrejme nebude potrebná ani operácia. Na konci dodáva, že najlepší scenár je ten, že tento v pondelok bude chýbať a po bye weeku bude späť. Pri Garym sa jedná o zranenie členku, no nič podrobnejšie nevieme.