Dôležitá výhra smerom k playoff!

Trvalo to dlhšie, avšak povinnosti nedovoľovali inak. Ospravedlňujem sa za to, ale snáď mi to odpustíte. Do karát mi aspoň zahral bye week a preto review zo zápasu s Rams prichádza až teraz. Stále lepšie neskôr, ako nikdy, či? Teraz si týmto review aspoň vyplníme prázdno, ktoré nastalo vo svete Packers kvôli nášmu bye weeku!

Na Lambeau Fielde sa nám podarilo poraziť Los Angeles Rams pomerom 36-28 a tým sme sa dostali na bilanciu 9-3. Toto víťazstvo tiež znamená aj to, že Packers ešte nikdy neprehrali pod vedením Matta LaFleura dva zápasy za sebou počas jednej sezóny. Teraz sme na vytúženom bye weeku, ktorý sme už doslova potrebovali ako soľ.

Hlavným kľúčom k víťazstvu boli najmä dva rozhodujúce faktory. Prvým bolo to, že sme dokázali vyhrať súboj turnoverov. Mali sme na svojom konte strip-sack, ktorý nám pripravil skórovanie, k tomu tam bol defenzívny touchdown a jeden takeaway v special teame na returne. Celkovo tieto turnovers viedli k našim 16 bodom. V tejto sezóne sme sa posunuli na bilanciu 9-0, keď sme vyhrali súboj turnoverov. V skutočnosti to je tak, že keď sme v tejto sezóne získali aspoň jeden takeaway, tak sme na bilancii 9-0. Druhým faktorom bolo dominantné držanie lopty. Loptu sme mali vo svojej moci takmer 40 minút a celkovo sme zahrávali až 78 plays. Toto je recept na to, ako vyhrávať domáce zápasy na zmrazenom Lambeau Fielde.

Quarterback Aaron Rodgers odohral veľmi kvalitný zápas a to aj napriek faktu, že v zápase proti Vikings sa mu obnovilo nepríjemné zranenie malička. Ale na rozobratie obrany Rams mu stačilo aj deväť prstov. V tomto zápase mal síce passer rating len 97.1, ale nenechajte sa týmto číslo nejako poblázniť. Toto bol jeden z jeho najlepších výkonov v tejto sezóne a špeciálne keď do úvahy berieme aj zrovna nie príjemné zdravotné problémy. Rodgers dostával loptu zo svojej ruky čo najrýchlejšie, využívalo sa veľa motion a práve toto bolo kľúčom k tomu, že sme dokázali s loptou hýbať a dostávať sa do tých správnych pozícií. Rodgers celkovo skompletoval 28 prihrávok pre 307 yardov, 2 passové touchdowny a jeden pridal aj po svojich. Opäť sa raz potvrdilo, že keď Rodgers hrá v systéme, tak to ide. Celkovo mal v tomto zápase 26 passových pokusov, kde lopta letela 9 a menej yardov. Z týchto pokusov skompletoval 24 pre 172 yardov a 2 touchdowny. Keď v tejto sezóne odhodil loptu do 2.5 sekundy, tak nahádzal 15 touchdown, 0 interceptions a skompletoval 73.5% svojich prihrávok.

Veľkým pozitívom je to, že v posledných dvoch weekoch začal Rodgers kompletovať hlboké prihrávky (+20 yardov). Proti Vikings a Rams mal dokopy 12 pokusov o deep ball, skompletoval šesť (1. miesto v NFL) pre 228 yardov (2. miesto v NFL), 3 touchdowny (1. miesto v NFL) a QB rating 135.4 (1. miesto v NFL).

Ofenzívna lajna si svoje splnila. Hrala v zložení Nijman – Runyan – Patrick – Newman – Turner a za zápas síce pustila 20 tlakov na quarterbacka, avšak pocitovo to bolo omnoho lepšie a to aj vďaka faktu, že sme sa spoliehali na rýchlu passovú hru. Rodgers bol sackovaný len raz a aj to prakticky pri behovom pokuse, kde sa mu otvoril stred ihriska a presne na line of scrimmage bol sackovaný pre stratu nula yardov. Na krajoch musím pochváliť Billyho Turnera a Yosha Nijmana. Ich výkon sa mi fakt páčil. Celkovo naša OL nepodala perfektný výkon, ale proti jednému z najlepších defenzívnych frontov to bolo dostatočne dobré. Tento matchup mal silno nahrávať do karát Rams, ale naša OL si svoje splnila a len málokedy bola vyslovene porazená.

Inak pri tom sacku musím spomenúť, že je škoda, že sa Rodgersovi zrútil pocket, lebo Deguara bol po krásnom koncepte úplne voľný a mohol byť z toho touchdown, škoda…

Ale ak niekoho by som z OL nemal pochváliť, tak to je center Lucas Patrick. V behovej hre ho dokázali Rams odstaviť a k tomu si pripísal dve penalty na first downe (blindside block a holding). Problémy sme mali najmä v strede a ani od Newmana, či Runyana to nebol kvalitný výkon a stred je prakticky jediné, čo ma v OL trápi. Je to paradoxom, keďže som sa pri našich zraneniach obával najmä o Nijmana, ale jeho výkony ma veľmi milo prekvapujú a Turner na pravom tacklovi hrá výborný futbal.

Running back A.J. Dillon nemal nejakú šialenú produkciu. Celkovo mal 25 dotykov s loptou, na ktorých dokázal získať 90 yardov a skórovať jeden touchdown. Avšak behal tvrdo, dokázal získavať yardy po kontakte a bol hnacou silou pri oboch touchdowných drivoch v úvode druhého polčasu a potom aj v štvrtej štvrtine. Treba povedať, že mu vôbec nepomáhal run-blocking od našej OL, ale aj tak stále dokázal získať nejaký ten yard naviac, než sa očakávalo. To sa vždy cení. K tomu zachytil všetkých 5 prihrávok pre 21 yardov a 1 touchdown. Aktuálne je na piatom mieste spomedzi running backov v získaných yardoch na jednu odbehnutú routu (2.02). Keď sa pozrieme na počet priemerných získaných yardov na target, tak je na druhom mieste v NFL (9.00). V passovej hre je proste extréme efektívny. Pred ním je len Patterson (9.62). Celkovo v tomto zápase spôsobil 6 missnutých tacklov a po prvom kontakte ma priemer 3.0 získaných yardov. Z jeho 69 nabehaných yardov prišlo hneď 61 po prvom kontakte. Za mňa kvalitný výkon.

Na pozícii wide receivera sme sa dočkali poriadnej produkcie a to najmä od trojice Davante Adams, Randall Cobb a Marquez Valdes-Scantling. Toto trio si dokopy pripísalo 16 zachytených prihrávok pre 249 yardov a jeden touchdown. Všetci traja hráči mali catch, ktorý bol pre +20 yardov, vrátane 43-yardového zisku v podaní Adamsa a 54-yardové zisku v podaní Cobba.

Veľkým príbehom bol súboj Davante Adamsa a Jalena Ramseyho. Títo dvaja proti sebe stáli na 25/45 routach. Na Adamsa v týchto prípadoch letelo päť lôpt, všetkých päť chytil a získal 41 yardov. To je najviac zachytených prihrávok, čo Ramsey pustil receiverovi od weeku 1 v roku 2020 (Amari Cooper, 7). Rodgers hádzal celkovo do Ramseyho coverage 7 lôpt, všetky skompletoval pre 48 yardov a tri first downy. Najmä tento fake bubble screen/slant na Adamsa pre zisk first downu bol krásny play-dizajn a skvelá routa v podaní Adamsa:

A pri tejto play Ramseymu nepomohol ani faul, nebrániteľná routa a hod:

Mne osobne sa páčila ešte veľmi aj táto jedna konkrétna play. Deguara ide do motionu na outside. To Ramseyho prinútilo stiahnuť sa práve k Deguarovi namiesto pokrývania Adamsa. Náš útok tu zahral smash koncept, Rodgers si tento matchup veľmi dobre všimol a doručil loptu svojmu receiverovi. Krása!

Spomeniem ešte aj návrat texas routy v podaní Randalla Cobba do nášho útoku. Keď je obrana v zone coverage, tak je to ohromne zložitá routa na bránenie a výsledkom bol jednoduchý touchdown:

V útoku rozhodne nemôžem pochváliť wide receivera Allena Lazarda. Ten je stále stratený a len márne hľadá svoju formu z minulej sezóny. V tomto zápase si pripísal len 2 zachytené prihrávky na 6 targetoch pre 13 yardov. Nepodarilo sa mu zachytiť jednu dlhú prihrávku a k tomu mu vypadol aj potenciálny touchdown.


OBRANA KVALITNE, LEN TIE ZBYTOČNE PUSTENÉ BIG PLAYS

Keď sa ideme baviť o obrane, tak tu musím okamžite spomenúť meno cornerbacka Rasula Douglasa. Ten síce pustil jeden 54-yardový touchdown Odell Beckamovi Jr., ktorý ho nachytal na double move, no okrem tejto jednej play bol jeho výkon perfektný. Stafford sa ho snažil atakovať a Rasul neprestával zahrávať pekné plays. Dvakrát zahral perfektnú play, keď dokázal pokryť hlboké in-breaking routy a zraziť prihrávku vo vzduchu. K tomu si pripísal pick-six, kde ukázal svoj inštinkt a fyzickú hru v catch-pointe. Plus je škoda, že dropol ďalšiu jasnú interception a hneď na ďalšej play už prišiel spomínaný touchdown. Celkovo mal v tomto zápase 4-krát ruky na lopte a spôsobil sedem neskompletovaných prihrávok do svojej coverage. Keď sa Kevin King uzdraví, tak za mňa neexist, že bude hrať pred Rasulom. Rasul je lepším futbalistom a zaslúži si byť na ihrisku. Mám tu jednu zaujímavosť. Ubránené prihrávky sa počítajú len od roku 1999, ale Rasul sa v tomto zápase stal len tretím hráčom Packers od tohto roku, ktorý v jednom zápase zaznamenal 4 zrazené prihrávky a pick-six k tomu. Pridal sa tak k Charlesovi Woodsonovi a Mikeovi McKenziemu. Woodson to dokázal samozrejme dvakrát.

Keby v štvrtej štvrtine zachytil jednoduchý pick a skóroval pick-six, tak by bol jednou z najväčších hviezd tohto zápasu. Hovorím o cornerbackovi Ericovi Stokesovi, ktorý sa po slabom zápase s Vikings dokázal vrátiť ku kvalitnej hre. Stafford do jeho coverage hodil celkovo deväť lôpt, pričom skompletoval len tri pre 20 yardov a ani jeden z týchto catchov neznamenal zisk first downu.

V obrane ma zaujal ešte výkon troch hráčov. Sú to OLB Rashan Gary, ILB Krys Barnes a DL Kenny Clark. Gary sa vrátil do zostavy po zranení lakťa a jeho prítomnosť na ihrisku bolo okamžite cítiť. Na 23 pass-rush snapoch vyprodukoval strip-sack, dva hity na quarterbacka a dve penalty na ľavom tacklovi Andrew Whitworthovi. Ten do tohto zápasu pustil len 7 tlakov na quarterbacka, čo bolo najmenej spomedzi všetkých OTs v lige. Ale Gary mu v tomto zápase poriadne zatopil. Rashan má aktuálne podľa portálu PFF najlepší pass rush win rate v konferencii NFC spomedzi hráčoch, ktorí odohrali aspoň 10 pass rush snapov. V celej NFL je podľa PFF v tejto štatistike na tom lepšie len Maxx Crosby a Myles Garrett.

Kenny zahral dve neskutočné plays. Prvá prišla v prvom polčase, keď sa mu podarilo poraziť double-team a zastaviť runnera pre žiadny zisk. Neskôr ukončil útočný drive po tom, čo vyhral svoj súboj 1vs1 a sackoval Stafforda pre stratu 8 yardov a prinútil Rams len puntovať. Plus k tomu na poslednej defenzívnej play zastavil Darrella Hendersona pre nulový zisk a prinútil Rams len kopať field goal. Kenny má zatiaľ na svojom konte 47 tlakov na quarterbacka, čo je druhé najvyššie číslo v celej NFL spomedzi interných obrancov, keď pred ním je len Simmons z Titans (49).

Krys bol silou v strede obrany a mal hneď 4 tackles, ktoré boli v rozmedzí do troch yardov od line of scrimmage. K tomu zrazil prihrávku v coverage a na punt returne získal fumble pre svoj tím.

Nedá mi nespomenúť ani safetyho Adriana Amosa, ktorý zahral dokonalú play v situácii 4th&1. Rams sa rozhodli, že vo vlastnom teóriu pôjdu hrať štvrtý down a Adrian ich za to potrestal. McVay sa rozhodol, že zahrajú beh stredom s Darrellom Hendersonom, no Amos dokázal perfektne vyplniť medzeru a tacklovať runnera ešte pred ziskom vytúženého first downu.

V obrane rozhodne nemôžem pochváliť cornerbacka Chandona Sullivana, ktorý mal viac než obstojnú coverage na Van Jeffersonovi, ale keď lopta priletela, tak sa vyrúbal na zem a bol z toho 79-yardový touchdown. Neskôr v zápase ho Cooper Kupp ešte porazil zo slotu pre zisk 19 yardov.

Obrana hrala fakt kvalitne, avšak celkový výkon zatienili pustené big plays. Konkrétne hovorím o dvoch plays – 79-yardový touchdown v podaní Van Jeffersona a 54-yardový touchdown v podaní Odell Bechkama. Stafford síce nahádzal 300 yardov, ale 133 prišlo len na dvoch plays a na 36 prihrávkach mal priemer 4.7 získaných yardov na jeden pokus. Útok Rams proti nám nedokázal konzistentne hýbať s loptou a nebyť týchto našich hrubiek pri big plays, tak je výsledok ešte jednoznačnejší.

Celkovo náš defenzívny front fungoval veľmi dobre, keď Rams mali na 20 behoch len 68 yardov a to aj napriek faktu, že celý zápas sme hrali v light boxe a sústredili sme sa na vymazanie passovej hry Rams. Rams nemali za celý zápas ani jeden beh dlhší než 7 yardov. Stafford bol k tomu 2-krát sackovaný a za zápas sme na neho vytvorili 19 tlakov.

K našej obrane tu mám jednu veľmi pikantnú štatistiku. Aktuálne máme najlepšiu red zone defense na domácom v štadióne v NFL (40% TD). Avšak na druhú stranu máme najhoršiu red zone defense na cestách v histórii NFL (86.4% TD). Ako je toto možné? Nepoznám na to odpoveď kluci…


MASON ZNOVA NETRAFIL

Kicker Mason Crosby bol v tomto zápase na field goaloch 3/4, keď sa mu nepodarilo premeniť 42-yardový kop. Treba tiež poznamenať, že pri ďalších dvoch kopoch bol až nebezpečne blízko tomu, aby trafil tyčku. Celkovo má už Crosby 9 missnutých kopov a istota z neho rozhodne nesrší.

Punt return tiež neprestáva byť poriadnou horskou dráhou. Amari Rodgers nedokázal chytiť prvý punt Rams a tým dovolil lopte dostať sa až na 6-yardovú líniu. Potom ho nahradil Randall Cobb, ale ten nedokázal loptu skrotiť a lopta mu pri fair catchy vypadla a získali ju Rams. Na naše šťastie, punter Johnny Hekker kopol svoje posledné tri pokusy mimo ihriska a tým znegoval šancu na našu ďalšiu chybu.

Pochváliť musím Equanimeousa St. Browna. Ten hrá v special teame fakt parádne, mal tri tackle (vrátane jedného, ktorý bol znegovaný kvôli penalte a jeden pre 0 yardov na punt returne). Plus k tomu dokázal zachytiť 61-yardový punt Coreyho Bojorqueza na 1-yardovej línii. Aby toho nebolo málo, tak v druhom polčase sa mu podarilo premeniť aj tretí down. Rodgers mu v passovej hre verí a k tomu je platný ako gunner.


GO PACK GO!!!!!