Doterajšia preseason nás veľa nenaučila, ale rozhodne nám ukázala, že draft class Packers vyzerá dobre.

Jets zvíťazili na Lambeau Fielde 23-14. Prví išli na loptu Jets a do hry naskočila azda kompletná starting offense. Proti nim to boli členovia druhej a tretej vlny obrany Packers. Celkovo mali na ihrisku Jets takmer všetkých starterov (okrem zranených), zatiaľ čo za domácich hrali nováčikovia a menej skúsení borci.

Do druhého zápasu nenastúpilo hneď 32 hráčov. Opäť mali voľno, ako to už v preseason chodí, veteráni. Išlo hlavne o hráčov, ktorí majú svoje miesto v 53ke isté a zbytočne by sa riskovalo zranenie. Ďalšiu neúčasť spôsobili už existujúce zranenia alebo doliečenie nejakých menších problémov. Aj vzhľadom na to sú výsledky v predsezónnych merianiach síl nepodstatné a ide najmä o to, ako sa hráči ukážu. Prebiehajú mikro súboje o posledné miesta na 53ke či Practice squade.

Matt LaFleur mal v druhom prípravnom zápase k dispozícii len kvarteto WRs: Amari Rodgers, Malik Taylor, Reggie Begelton a Damon Hazelton. Starterom na pozícii QB bol Kurt Benkert, pre ktorého to bol životný zážitok. Jeho náhradníkom bol Jake Dolegala, ktorý dostal príležitosť v neskorších fázach zápasu.

Jordan Love tento týždeň prišiel o obrovskú porciu skúseností a príležitostí. Nielenže vynechal zápas proti Jets, ale aj dva spoločné tréningy. Veľká škoda.

AKTÍVNY ROSTER PROTI JETS:

 • Starting O-line Packers vyzerala nasledovne (zľava): Nijman, Runyan, Myers, Newman a Braden.

POTEŠILI

WR MALIK TAYLOR – Má za sebou podarený zápas. Zachytil štyri prihrávky pe 66 yardov a bolo ho neustále vidno. Ak ste pozerali zápas, určite vám neunikli momenty, kedy síce nebol cieľom passu, no bol úplne voľný. Routy behal veľmi dobre, keď už naňho išla prihrávka urobil čo bolo treba.Jeho catch pri sideline bol highlightom zápasu zo strany Packers a ukázal sa aj pri back-shoulder passe.

V mojich očiach sa výkonmi počas týždňa a aj v tomto zápase posunul v hierarchii WRs smerom nahor. Pre Malika bude nasledujúci týždeň a vyvrcholenie preseason v Buffale veľmi dôležitý.

RB KYLIN HILL – Nováčik pokračuje v parádnych výkonoch a ukazuje, že môže byť jeden z najväčších stealov uplynulého draftu. Hill skóroval TD aj v tomto zápase, keď najprv v backfielde nasadil stiff arm a potom to napálil s klapkami na očiach priamo do end zone. To však nebolo všetko. Kylin zapojil aj svoje ruky a zachytil dve prihrávky pre 11 yardov. Celkovo zakončil deň so 7 behmi pre 29 yardov.

Hill si dláždi svoju cestu za pozíciou tretieho running backa Packers. Netuším čo by mu zabránilo v tom, aby sa dostal do 53ky a vytvoril s Jonesom a Dillonom explozívne trio, ktoré nemá v lige obdobu.

O-LINE – Tento týždeň pomohla Hillovi a spol. v jeho snahe aj O-line. Dobré momenty mal Yosh Nijman a aj Royce Newman, ktorý nastúpil na pozícii RG. Celkovo to bol v podaní ofenzívnej lajny o triedu lepší výkon ako minulý týždeň. Mám z toho dobrý pocit, pretože keď sa títo mladíci spoja so startermi a vráti sa Bak, Packers budú mať zase elitnú O-line. Koniec koncov iné sme ani nečakali, jadro ostalo po kope a Linsleyho sa podarilo pomerne úspešne nahradiť mladým Myersom.

QB KURT BENKERT – Kurt si to poriadne užil a pokračuje vo vyhrávaní sŕdc fanúšikov Packers na svoju stranu. Netají sa tým, že by chcel v tíme nejakým spôsobom ostať. Hráči a aj celý trénerské a realizačný tím ho majú radi. Benkert žil svoj sen. Bol to jeho druhý životný zápas, do ktorého išiel ako starter. Lambeau Field mu pomohol umocniť zážitok svojou atmosférou. Deň zakončil so štatistikami 18/25 pre 151 yardov, 1 touchdown a 1 interception. Podobne ako pri Taylorovi, aj Benkert má pred sebou dôležitý týždeň, ktorý rozhodne o jeho budúcnosti v Green Bay.

NT TJ SLATON – Nikto z obrany Packers včera špeciálne nevyčnieval, no tento obrovský chlap to musí byť. Nielen kvôli jeho ohromným telesným parametrom. Nováčik si pripísal sack a celkovo mal štyri tackle (3 sólo) a spomínaný sack stál Jets až sedem yardov. Slaton má pred sebou obrovské penzum práce, no ku Kennymu Clarkovi to bude veľmi dobrý doplnok na vyplnenie obrovského priestoru a hltanie blokov. Jeho prítomnosť bude cítiť najmä pri behových hrách súperov.

WR REGGIE BEGELTON – 28-yardový punt return bol najlepším momentom special tímov. Begelton bojuje čo mu sily stačia, ukázal catch na treťom downe pre zisk prvého, no myslím si, že sa opäť ocitne v practice squade.


SKLAMALI

P JK SCOTT – Opäť nevyzeral veľmi dobre a pred sezónou som v smere nášho puntera celkom pesimistický. Vlani bol v mnohých zápasoch najslabším článkom Packers a vyzerá to tak, že počas mimosezónnej prestávky toho veľa Scott nezmenil. Všetko to umocnil jeho 21-yardový punt v druhom polčase. To som si len vzdychol. Predtým síce mal dva podarené punty, ale všetci vieme, že jeho nekonzistentnosť je obrovským problémom.

Special tímy nemali celkovo dobrý deň. Jediným svetlým momentom bol Begeltonov return v tretej štvrtine.

ÚTOK V DRUHOM POLČASE – Nie, nepíšem o zápase s Texans. Opäť sa v druhom polčase útoku vôbec nedarilo. Množstvo chybyčiek a chýb, ktoré nedovolili Packers pomýšľať na výhru. Takto vyzeralo druhé dejstvo v podaní ofenzívy:

 1. Fumble
 2. Punt (21-yardový)
 3. Interception
 4. Turnover on Downs
 5. Punt
 6. Interception

KRÁTKE POSTREHY

 • Druhý TD Packers bol maratón. Tento drive trval 10 minút a 19 sekúnd. Ofenzíva premenila šesť 3. alebo 4. downov.
 • Christian Uphoff predviedol pri punte parádnu robotu, keď porazil double team a bol prvým hráčom, čo donútilo Berriosa ku fair catchu. Okrem toho mal ešte jeden dobrý moment a myslím si, že vďaka tomuto sa dostane do 53ky. Túto energiu a výkony special tímy neskutočne potrebujú.
 • Behová hra fungovala dobre. A to aj vďaka už spomínanému Newmanovi, ktorý odohral slušný zápas. Packers bežali 32-krát pre 135 yardov.
 • Hill je veľmi blízko 53ky. Williams aj Taylor spravili chyby a nemajú potrebné schopnosti na konkurovanie nováčikovi, ktorého si Packers vybrali v 7. kole.
 • Zach Kruse, reportér z The Packers Wire: „Ak Packers niekoho môže pred záverečnými cutmi vymeniť, tak to bude dvojica Lucas Patrick a Devin Funchess.“
 • Myslím si, že právez medzi Funchessom a Malikom Taylorom sa rozhodne o tom, kto sa dostane do 53ky. Mierne favorizujem Malika a v tom prípade by bolo opäť geniálne, keby Packers dokázali dostať za hráča, ktorý by aj tak odišiel, nejakú protihodnotu.
 • Počas prenosu komentátori povedali, že budúci týždeň proti Bills bude hrať Jordan Love. Všetko nasvedčuje tomu, že odohrá celý zápas. Vynechal totiž veľmi dôležité tréningy a zápas, čiže preňho a Packers bude dôležitý každý jeden snap.
 • Kurt Benkert je super chlapík, ale prinajlepšom to je QB číslo 3. Podľa mňa zapíšu Packers na 53ku len dvoch QB- Rodgers, Love. Iné rozhodnutie mi nedáva ani zmysel.

Packers majú pred sebou týždeň, ktorý zakončí posledný zápas preseason na ihrisku Buffalo Bills. Tí porazili Lions a Bears a starterom by mal byť starý-známy Trubisky.

Nezabúdajte, že Packers musia v utorok zúžiť roster z 85 na 80 hráčov.