Zbraň hromadného ničenia v red zone!

BIO

Jeho otec, Michael Pittman, bol bývalým running backom v NFL, kde hrával za Cardinals, Bucs, či Broncos. V NFL sa mu celkovo podarilo skórovať 33 TDs a vyhral aj Super Bowl XXXVII. Jeho syn Pittman Jr. na strednej hrával za Oaks Christian High School, kde si ako senior vyslúžil od USA Today ocenenie All-California Offensive Player of the Year, keď nachytal takmer 2,000 yardov pre 24 TDs. Vo svojom poslednom zápase na strednej mal 16 zachytených prihrávok pre 354 yardov a 5 TDs. V januári roku 2016 sa upísal USC, no v prvej sezóne bol len náhradníkom. Ako sophomore sa dostal do first-teamu All-Pac 12 ako hráč special teamu, do toho pridal 23 zachytených prihrávok pre 404 yardov a 2 TD, a to aj napriek tomu, že úvod roka vynechal kvôli zraneniu členku. Pittman sa stal celonárodne známym v roku 2018, keď si na svoje konto pripísal 41 zachytených prihrávok pre 758 yardov a 6 TDs. Počas sezóny musel vynechať 2 zápasy kvôli zraneniu ramena. To najlepšie si odložil na poslednú sezónu v college, keď nachytal 101 lôpt pre 1,275 yardov a 11 TDs. Za svoje výkony pozbieral niekoľko ocenení, bol finalistom o Fred Biletnikoff Award, ktorú dostáva hráč za skvelé výkony na poste receivera v americkej univerzitnej lige, kde ho predbehol jedinečný Jamarr Chase z LSU. Zároveň bol menovaný do second-teamu All-American a first-teamu All-Pac 12.

Kto by chcel, tak Michael so svojou priateľkou majú aj vlastný Youtube kanál, kde pridávajú rôzne videá: TU JE ODKAZ

SCOUTING PROFILE

Pittman Jr. meria 193 cm a váži 100 kg. Ako je zrejmé, tak Pittman je vytiahnutý receiver, ktoré výška, svalová hmota a fyzickosť je na pozícii WR málo vídaná. Na svoju veľkosť mal na Scouting Combine perfektný split na 10 yardov – 1.51s. Ak hľadáte masívneho receivera, ktorý bude v red zone smrteľný, tak Pittman je v tomto aspekte špičkou v tohtoročnej Draft Class. Exceluje najmä v situáciách, kde má minimum priestoru a v loptách 50/50 sa doslova vyžíva. So sledovaním lopty a následnou úpravou svojej pozície voči lopte problémy nemá a na back-shoulder hodoch exceluje. Ruky má spoľahlivé a Pro Football Focus mu za celú college kariéru napočítal len 5 dropov. Jeho veľkosť a fyzické predispozície sa naplno ukazujú proti press coverage, kde dokáže využívať aj prácu rúk a očakáva sa, že to bude X receiver, avšak na uvoľnení cez press coverage musí ešte zapracovať. Sila sa prejavuje aj pri blokovaní, kde nemá problém svojim spoluhráčom pomáhať, technika rúk a kontrola tela pri blokoch je fakt dobrá. Avšak nie je to len big body receiver, taktiež ponúka aj route running a atletickosť. Na jeho veľkosť má parádnu kontrolu tela, ktorá sa ukazuje pri jeho cutoch, či výbušnosti na malých priestoroch. Jeho akcelerácia po snape je kvalitná, no po zachytení prihrávky nám toho doposiaľ veľa neukázal. Obrancom sa v priestore nedokáže vyhýbať tak ako iní receivers. Pittmana treba využívať na tesné hody a krátke routy, kde bol super produktívny na rýchlych slantoch/outoch, comebackoch a hitchoch. Na USC nonstop behával typologicky NFL routy. Deep routes a double moves nie sú jeho primárnymi zbraňami, avšak jeho schopnosti na zahrávanie plays v downfielde rozhodne nie sú vôbec na zahodenie.

FIT PRE PACKERS

Keď sa pozerám na Pittmana Jr., tak ako keby som videl Kennyho Golladaya. Svojou hrou sú si veľmi podobní a Aaron Rodgers by takéhoto receivera miloval. Má skvelé ruky a pri catchoch je dominantným ako máloktorý iný hráč na tohtoročnom Drafte. Pittmana považujem za TOP 50 hráča na tohtoročnom Drafte, no hĺbke na pozícii WR ho môže posunúť nižšie. Ak ho nezoberieme na 30ke, tak na 62ke už podľa mňa nebude. Ak sa Packers rozhodnú tradovať smerom nadol zo svojej 30ky, alebo smerom nahor zo svojej 62ky, tak by mohol byť našim cieľom. Ak v prvom kole draftujeme receivera, a v druhom kole bude Pittman na 62ke stále na boarde, tak by som neváhal ani sekundu a bral ho.

POTENCIÁLNA POZÍCIA NA DRAFTE – ZAČIATOK 2. KOLA