Explozívna zbraň do nášho útoku by sa hodila…

BIO

Na strednú školu chodil na DeSoto High School v Texase, kde svojej škole dopomohol vôbec k prvému titulu štátnych šampiónov, keď vo svojej seniorskej sezóne zachytil 46 prihrávok pre 825 yardov a 9 TDs. Následne v college začal obliekať drese Buffaloes a záblesky skvelého hráča ukázal už ako true freshman, keď viedol tímovú štatistiku v získaných yardov na jednu zachytenú prihrávku – 24 yardov a v tomto smere sa uberal aj zvyšok jeho college kariéry. Laviska Shenault sa staj jedným z najlepších receiverov v krajine v roku 2018, kedy bol menový MVP v Colarade a to aj napriek tomu, že odohral len 9 zápasov. Taktiež bol menovaný do All-Pac-12 výberu, keď viedol FBS v počte zachytených prihrávok na zápas – 9.6 yardov a bol na 4. mieste v krajine v priemernom počte nachytaných yardov na zápas – 112.3 yardov. V tom roku sa mu tiež podarilo skórovať 5 behových touchdownov a na to mu stačilo len 17 behov, čo z neho spravilo jediného hráča v krajine, ktorý mal aspoň 5 behových a 5 nachytaných touchdownov. V roku 2019 sa vďaka svojim výkonom dostal do all-conference tímu. Shenault meria 188 cm a váži 100kg.

SCOUTING PROFILE

Je to WR, ktorý je stavaný ako RB po zachytení prihrávky. Niečo podobné ako napríklad Deebo Samuel, či A.J. Brown, čo sú monštrá po zachytení prihrávky. Postaviť ho môžete na hocijaké miesto na ihrisku a v Colorade hrával na všetkých troch postoch WR. V roku 2019 mal 77 dotykov s loptou pre 925 yardov a z toho 393 prišlo po prvom kontakte, pričom ustál 37 tacklov a spôsobil 27 missnutých tacklov. Shenault získal prvý down alebo skóroval touchdown pri goal-to-go situáciách, (kde NCCA neoceňuje hráčov ako keby ziskom first downu) pri svojich 107 zo 191 kariérnych dotykoch s loptou, čo je 56.0%! V sezóne 2019 mal 23 behových pokusov, na ktorých získal zo 161 yardov hneď 128 yardov po kontakte. Ustál 16 tacklov a 10 obrancov prinútil missnúť svoj tackle. 460 z jeho 764 nachytaných yardov v roku 2019 prišlo po zachytení prihrávky. A čo je ešte viacej pôsobivé, tak 232 z jeho 764 nachytaných yardov prišlo po kontakte. Po zachytení lopty v roku 2019, Shenault ustál 21 tackles, prinútil 17 obrancov missnúť tackle a jedným hráčom bol tacklovaný len v 15 prípadoch pri 56 catchoch. Za Colorado odohral 27 zápasov, v ktorých celkovo nachytal 149 lôpt pre 1,943 yardov, získal 2,223 scrimmage yardov a 2,332 all-purpose yardov. Spomedzi všetkých hráčov, ktorí môžu ísť tento rok na Draft, tak v sezónach 2018 a 2019 mali najviac prinútených missnutých tacklov Sheanault (46) a Lamb (39).

Má veľmi dobrý odpich z lajny a do toho dobré využívanie rúk na uvoľnenie sa či už na outside, alebo na slote. Keď sledujeme jeho tape, tak si môžeme všimnúť, že má excelentne silný stred tela, čo mu pomáha robiť prudké cuty bez veľkej straty rýchlosti a z bŕzd dokáže veľmi rýchlo akcelerovať a tým získať rýchlosť, o ktorú prišiel. Jeho rýchlosť a akcelerácia na malom priestore je to, v čom vyniká a to aj napriek svojej pomerne veľkej fyzickej stavbe tela. S Tyreekom Hillom si ho určite nikto nepomýlite, no Shenaultova schopnosť akcelerovať a spraviť následný cut je pre receiverov tejto veľkosti málo vídaná. Avšak jeho rýchlosť na dlhom behu už nie je taká skvelá a separáciu si pri takýchto routach nevytvára prostredníctvom rýchlosti. Namiesto toho pri dlhých routach využíva najmä reč tela, ktorou sa snaží defenzívneho backa zmiasť a vďaka tomu si získať separáciu. Konkrétne pri fly routach má zlozvyk dovoliť cornerbackovi získať výhodu na inside, čo ho prišpendlí k sideline. No a kvôli tomuto prichádza o možnosť získať separáciu v pozdejšie fáze jeho routy. Colorado vo veľa zápasoch prehrávalo a Shenault bol zo zápasov vymazaný kvôli tomu, že ho neustále posielali na fly routy, pričom dúfali v nejakú big play, no on bol konzistentne prišpendlený k sideline. Na tomto bude musieť zamakať. Vo všeobecnosti má veľmi schopné ruky, odvádza dobrú prácu pri chytaní lopty od tela. Taktiež má dobrý výskok po loptu, čo mu dovoľuje zachytávať lopty v pomerne veľkej výške. Taktiež je dobrý v držaní lopty tesne po zachytení prihrávky, keď je na ňom obranca. Pri chytaní lopty má problém so sledovaním lopty cez rameno, a to najmä na dlhých routach. No keď už loptu zachytí, tak je absolútne monštrum, čo sme si už aj názorne ukázali na štatistikách. Shenault je typom receivera, ktorého môžete postaviť všade a on aj tak zahrá svoje. Bol využívaný aj ako running back na nejaké tie jet sweepy a priame snapy od centra. Keď beží smerom dovnútra, tak má pomerne dobré čítanie blokov, dokáže spraviť rýchly cut a vďaka nemu vpáliť do vzniknutej diery. Svoju rýchlosť na malom priestore využíva aj ako runner, keď sa dokáže vyhnúť tacklerom. Oblasť, v ktorej sa môže pri behoch do insidu zlepšiť, je úprava jeho ťažiska po kontakte, keby sa znížil trošku nižšie, tak by mohol získavať nejaké yardy aj po kontakte s defenzívnym lajnmenom alebo linebackerom, pre defenzívnych backov ho je zložiť ťažké, no proti lajnmenovi veľa úspechu mať nebude, keď nebude s ťažiskom dostatočne nízko. Na sweepoch a outside runoch taktiež využíva najmä rýchlosť a s tým problémy moc nemá. Celkovo je Shenault excelentným hráčom do tejto úlohy a tím, ktorý ho draftuje dostane explozívnu zbraň, ktorá dokáže nenormálne rozšíriť ofenzívny playbook a vďaka tomu využívať missmatche všade na ihrisku. Taktiež je skvelým blokárom, je to fyzický hráč, ktorý sa kontaktu nebojí.

FIT PRE PACKERS

Keď náš passový útok v minulej sezóne nezahŕňal RB Aarona Jonesa a WR Davante Adamsa, tak sme neboli príliš kreatívni. No s príchodom Shenaulta by sa do našej ofenzívny pridal ďalší element, ktorý sa môže využívať na milión spôsobov. Nie len že by jeho prítomnosť na ihrisku vytvárala priestor pre spoluhráčov, ale by nám aj poskytol explozívnu zbraň v situáciách run/catch pri každom dotyku s loptou. Jeho všestrannosť hrať na takmer každej skill pozícii v útoku je veľmi cenná a musí sa využiť. Plus k tomu sme v minulej sezóne mali obrovské problémy so získavaním yardov po zachytení prihrávky a vo vyhýbaní sa tacklom. Portál Pro Football Focus uvádza, že naša skupina receiverov bola v tejto hernej činnosti doslova otrasná a za celú sezónu im dokopy napočítali len 9 prinútených missnutých tacklov. Pričom WR Kumerow mal hneď 3 pri svojich len 12 catchoch, WR Adams spôsobil len 2 na 83 catchoch, WR MVS 2 na 26 catchoch (no ani jeden v posledných 14 zápasoch), WR Lazard mal 1 na 35 catchov a WR Allison 1 na 34 catchov. Pre porovnanie, WR Deebo Samuel viedol ligu v počte prinútených missnutých tacklov – 18, čo je dvojnásobok celej našej sezónnej produkcii v tejto hernej činnosti na poste WR. Shenault by nám v tomto mohutne pomohol.

POTENCIÁLNA POZÍCIA NA DRAFTE: PRVÉ KOLO