Prebudí v sebe driemajúci potenciál a stane sa jednou z najväčších krádeží draftu?

BIO

Peoples-Jones je 5. najmladším WR tohtoročného draftu. Celú sezónu 2020 odohrá ako 21-ročný. DPJ bol pri príchode do Michiganu považovaný za top hráča, no nikdy očakávania nenaplnil a hviezdou sa nestal. V roku 2019 zachytil 34 prihrávok pre 438 yardov a 6 TD. Ani raz na college nemal zápas, v ktorom by nachytal 100+ yardov. Treba však poznamenať, že hral v trápiacom sa útoku, ktorý viedol QB Shea Patterson. Ten mal problémy doručiť včasné a presné prihrávky. Ako sophomore mal People-Jones 47 zachytených prihrávok pre 612 yardov a 8 TD. Má zaujímavý skill set a rozhodne v ňom drieme skrytý potenciál. Jeho výkon na combine bol veľmi dobrý a zaujal. Je to jeden z tých hráčov, ktorí sa môžu stať lepšími profíkmi než college hráčmi.

SCOUTING PROFILE

Počas combine predviedol jeden z najlepších výkonov a ukázal, že spodok tela má exkluzívny. Zaznamenal tretí najlepší vertical jump v histórii testovania – 44,5″! Ani supermašina a ďalší obor Calvin “Megatron” Johnson neskočil viac (jeho maximum 42,5″ je však z pro day). PFF okomentoval Donaldov skok na twitteri takto: “Donald Peoples-Jones práve vyskočil zo štadióna!”

Donovan má okrem atletickosti aj potrebné rozmery. Nie je to Claypool, no jeho 188cm a 96kg z neho robia solídne monštrum. Je dlhý, dobre stavaný a zároveň rýchly. Pri pohľade na jeho beh sa zdá, že rýchly nie je, no za to môžu dlhé kroky, ktoré na oko klamú. Netreba zabúdať ani na to, že má spoločne s Henrym Ruggsom najdlhšie ruky!

Za Michigan vrátil 87 puntov s priemerom 8,3 yardu. To nie je skvelé, no výborný punt vytiahol vtedy, keď ho bolo treba. Dal 79 a 60 yardov dlhé TD z punt returnu. Je viac explozívny ako mrštný. Keď sa pozriete na jeho hru, nie je to len vynikajúci atlét. Dokáže sa vynájsť aj medzi hráčmi a pri jednom z punt returnov sa dokonca šikovne zbavil protihráčov otočkou.

Najväčším výkričníkom pri jeho mene je, že počas college nebol produktívny. To je to, čo manažérov, scoutov a odborníkov najviac zaujíma. Darmo je hráč talent, keď to nevie predať na ihrisku. Práve nedostatočná produktivita mu zabránila v tom, aby nešiel v úvode druhého kola. Ak si ho niekto zoberie v druhom dni, príležitosť dostane. Ak to ale bude neskôr prezradí to o ňom jedno a to, že je to podľa tímov atlét, ktorý nemá dostatočné schopnosti WR, ktorý by vedel robiť rozdiely.

Jeho hrajúcim „dvojníkom“ je Chris Conley, ktorého draftovali v roku 2015 Chiefs v 3. kole. Sú si podobní veľkosťou, schopnosťami aj pohybom. Conley sa dlhé roky po drafte trápil a nevedel naplniť potenciál. Vlani konečne dokázal v drese Jacksonville Jaguars zažiariť. Aj v tak slabom tíme dokázal mať prelomovú sezónu, keď si porozumel s nováčikom na poste QB Gardnerom Minshewom. DPJ by v Packers nemal za sebou nováčika, ale hrajúcu legendu Aarona Rodgersa. Kľúčové bude, aby si v prípade, že sa stane hráčom Green Bay získal Rodgersovu dôveru.

FIT PRE PACKERS

GM Brian Gutekunst sa môže pokojne rozhodnúť, že prvé kolo použije na elitného DT či najlepšieho možného hráča na pozíciách LB, CB a OT. Nemusí nás to mrzieť, ak nám spomedzi WR na 62. mieste zostane Donovan. To je výhoda tohtoročného draftu. Donovan bude jednou z najlepších možností po tom, čo zmiznú najlepší hráči na jeho pozícii. Dovolím si dokonca tvrdiť, že bude k dispozícii aj v treťom kole a Gute si poňho môže ísť štýlom trade-up. Má dostatočné rozmery, atletickosť a skúsenosť na pozícii slot receivera, aby dokázal zapadnúť do schém Matta LaFleura. Packers posledné sezóny riešia problémy v red zone, kde by Donovan mohol ponúknuť riešenie. 

POTENCIONÁLNA POZÍCIA NA DRAFTE: KONIEC 2. KOLA/3. KOLO